Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 4 ψήφοι

Νέα χρώματα για το φθηνότερο iPhone, dual LED Flash στο iPhone 5S (;)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
16 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 24/05/2013 - 00:56

Αναρτημένη εικόνα


Η ιστοσελίδα Macotakara ισχυρίζεται ότι το φημολογούμενο φθηνό iPhone ενδέχεται να κυκλοφορήσει σε μια πληθώρα διαφορετικών χρωμάτων με την δοκιμαστική παραγωγή να ξεκινάει αρκετά σύντομα, τον Ιούνιο. Οι πηγές αναφέρουν το λευκό, γκρι, πορτοκαλί, μπλε, πράσινο και ροζ μεταξύ άλλων για τα χρώματα αλλά όχι το μαύρο. Αν όλα πάνε καλά με την παραγωγή η κυκλοφορία της συσκευής προγραμματίζεται για τον Σεπτέμβρη.

Αναρτημένη εικόνα


Σχετικά με το iPhone 5S η ιστοσελίδα ισχυρίζεται ότι θα είναι ουσιαστικά το ίδιο με το iPhone 5 αλλά θα περιλαμβάνει διπλό σύστημα LED flash με το μικρόφωνο στο πίσω μέρος της συσκευής να τοποθετείται μεταξύ της κάμερας και του flash. Τέλος, για το iPad 5 η ιστοσελίδα αναφέρει ότι θα περιλαμβάνει ένα επιπρόσθετο μικρόφωνο σημειώνοντας παράλληλα ότι η κυκλοφορία του θα πραγματοποιηθεί μετά από αυτήν του iPhone 5S.


[via MacRumors]

Follow me on twitter


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Scouter7883

Scouter7883

    iPH Member

  • 255 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 24/05/2013 - 01:08

Νομίζω αρχίζει και κουράζει το θέμα...
Πολλα concept όπου αναφέρουν νεο
iPhone ίδιο με το σημερινό αλλα με χρωμα..
Ίσως με μερικές ανούσιες ή ασήμαντες διάφορες...
Φιλικα

Υ.Γ παρεμπιπτόντως το κίτρινο-χρυσαφί φαίνεται ωραίο.

#3   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6.721 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 24/05/2013 - 01:25

Οι πηγές αναφέρουν το λευκό, γκρι, πορτοκαλί, μπλε, πράσινο και ροζ μεταξύ άλλων για τα χρώματα αλλά όχι το μαύρο

Αναρτημένη εικόνα

#4   blackmamba

blackmamba

    iPH Addict

  • 697 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 24/05/2013 - 08:04

Φήμες καθημερινά.

Αμφιβάλλω αν το 10% αληθεύει

#5   anthopa

anthopa

    iPH newbie

  • 64 μηνύματα
  • Twitter:@ianthapo
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 24/05/2013 - 09:12

Πραγματικά, εαν το iphone παραμείνει με 4" οθόνη και το ios 7 δεν αλλάξει ριζικά θα αγοράσω το galaxy s4 με τους 8 πυρήνες. Όλα στο σπίτι μου είναι Apple. και πάντα τα τελευταία μοντέλα. Οι υπολογιστές είναι 10 χρόνια μπροστά. Το IOS και το iphone όμως με κουράσανε. Ακόμα και το ipad mini που πήρα επειδή με βολεύει σαν μέγεθος έχει επεξεργαστή απο πριν 2 χρόνια και οθόνη με ανάλυση 1024x768. Με έχει κουράσει και αυτό το marketing. Αντί να κοιτάνε να κάνουνε το καλύτερο για τους πελάτες κοιτάνε να μας πουλήσουν πρώτα ένα ipad 2 σε νέο κουτάκι και μετά κάτι καινούριο. Είναι καιρός για μεγάλες αλλαγές... γιατί δεν είναι λίγοι αυτοί που σκέφτονται σαν εμένα. Αυτή είναι η άποψη μου πάντα

#6   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 24/05/2013 - 09:23

Πραγματικά, εαν το iphone παραμείνει με 4" οθόνη και το ios 7 δεν αλλάξει ριζικά θα αγοράσω το galaxy s4 με τους 8 πυρήνες. Όλα στο σπίτι μου είναι Apple. και πάντα τα τελευταία μοντέλα. Οι υπολογιστές είναι 10 χρόνια μπροστά. Το IOS και το iphone όμως με κουράσανε. Ακόμα και το ipad mini που πήρα επειδή με βολεύει σαν μέγεθος έχει επεξεργαστή απο πριν 2 χρόνια και οθόνη με ανάλυση 1024x768. Με έχει κουράσει και αυτό το marketing. Αντί να κοιτάνε να κάνουνε το καλύτερο για τους πελάτες κοιτάνε να μας πουλήσουν πρώτα ένα ipad 2 σε νέο κουτάκι και μετά κάτι καινούριο. Είναι καιρός για μεγάλες αλλαγές... γιατί δεν είναι λίγοι αυτοί που σκέφτονται σαν εμένα. Αυτή είναι η άποψη μου πάντα

το να το κανουν παντοφλα δεν ειναι αλαγη προς το καλυτερο ομως! το 80% που εχουν iphone το εχουν επιδη δεν τους αρεσει ενα μεγαλο τηλεφωνο, το να βγαλουν 2 μοντελα ενα με 4" και ενα μεγαλυτερο συμφωνω!

IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#7   ipacbros

ipacbros

    iPH Contributor

  • 1.139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/05/2013 - 09:27

H αλήθεια είναι ότι πρέπει να γίνουν ριζικές αλλαγές, τόσο σε harware, όσο και σε software... πιστεύω να πήρε το μήνυμα η Apple.
Ο ανταγωνισμός πλέον είναι πάρα πολύ μεγάλος, απ' όλες τις εταιρείες.
Μεγαλύτερη οθόνη στο iPhone (με όσο το δυνατό μικρότερες διαστάσεις της συσκευής) και περισσότερο χρώμα, ζωντάνια και μεγαλύτερη γραμματοσειρά στο μενού του iOS (iPhone-iPad) και του App Store.

Τελευταία επεξεργασία από: ipacbros, 24/05/2013 - 09:29


#8   gordito

gordito

    iPH Member

  • 246 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 24/05/2013 - 10:10

το να το κανουν παντοφλα δεν ειναι αλαγη προς το καλυτερο ομως! το 80% που εχουν iphone το εχουν επιδη δεν τους αρεσει ενα μεγαλο τηλεφωνο, το να βγαλουν 2 μοντελα ενα με 4" και ενα μεγαλυτερο συμφωνω!


Δηλαδη το 80% που εχουν iphone, δε θα παρουν το iphone6 επειδη θα ειναι ξερωγω 4.5 ιντσες;
Ή απλα θα αρχισουν να κοκορευονται που πλεον εχουν και αυτοι μεγαλες οθονες;

Οψομεθα! :rolleyes:

Τελευταία επεξεργασία από: gordito, 24/05/2013 - 10:10


#9   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 24/05/2013 - 10:15

Δηλαδη το 80% που εχουν iphone, δε θα παρουν το iphone6 επειδη θα ειναι ξερωγω 4.5 ιντσες;
Ή απλα θα αρχισουν να κοκορευονται που πλεον εχουν και αυτοι μεγαλες οθονες;

Οψομεθα! :rolleyes:


εγω προσοπηκα θα μεινω στο 5 επιδη δεν θελω μεγαλο τηλεφωνο πρεπει να αγορασω μεγαλυτερο επιδη θα ειναι το νεο μοντελο??? δεν νομιζω! και το iphone 6 κανεις δεν ξερει ακομα τι θα ειναι

IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#10   anthopa

anthopa

    iPH newbie

  • 64 μηνύματα
  • Twitter:@ianthapo
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 24/05/2013 - 13:53

Δεν είπα να το κάνουμε παντοφλα το τηλέφωνο προς θεού... Απλα είπα ότι ειναι ώρα για αλλαγή.... Παράδειγμα το ios 6...επρόκειτο περί αστείου ... Δε πιστεύω να εντυπωσίασε κανένα. Σκεφτείτε το 2007 όταν βγήκε το πρώτο iphone. Τότε είχαμε μείνει όλοι με ανοιχτό το στόμα. Για αυτο λέω πως χρειάζεται καινοτομία. Πρεπει να μας εντυπωσιάσουν πλέον.... Εγω προσωπικά αναβαθμίζω κάθε χρόνο το iphone μου ομως δε θέλω να πάρω ακριβώς το ίδιο τηλέφωνο που απλα θα εχει λίγο καλύτερη κάμερα και επεξεργαστή. Θέλω κάτι φρέσκο.
Κάτι καινούργιο και σαν hardware και σαν software. Οι android fun boys μας τη λένε κανονικα και έχουν και δίκαιο

Τελευταία επεξεργασία από: anthopa, 24/05/2013 - 13:54


#11   sawyer83

sawyer83

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Twitter:@kleptapodoxos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 24/05/2013 - 14:12

Διπλό led flash ρε οι τύποι είναι χρόνια μπροστά μέσα στην καινοτομία/πατέντα...

#12   mourouzis2005

mourouzis2005

    iPH newbie

  • 30 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G

Δημοσίευση 24/05/2013 - 14:58

Η πραγματική αλλαγή δεν είναι το 5S που ουσιαστικά απευθύνεται σε όσους δεν αναβάθμισαν στο 5. Η πραγματική αλλαγή είναι το φτηνό iphone.

#13   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 24/05/2013 - 15:19

Η πραγματική αλλαγή δεν είναι το 5S που ουσιαστικά απευθύνεται σε όσους δεν αναβάθμισαν στο 5. Η πραγματική αλλαγή είναι το φτηνό iphone.

Η πραγματική αλλαγή ελπίζουμε να είναι το iOS7..!

#14   souzana

souzana

    iPH Contributor

  • 914 μηνύματα
  • Twitter:@soyz__
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad mini Retina +4G
  • GameCenter:souzi13

Δημοσίευση 24/05/2013 - 16:25

ας φτιάξουν την μπαταρία αρχικά που δεν βλέπεται :( :(

#15   parhss

parhss

    iPH Contributor

  • 1.663 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:paridion

Δημοσίευση 24/05/2013 - 16:59

5ς με αστοχια υλικου στο bezel να σε πιανει η καρδια σου να προσεχεισ ενω το εχεις με θηκη μην γρατσουνιστει απο τριβη στο παντελονι ...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες