Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Πρόβλημα κατανάλωσης μπαταρίας; Ίσως φταίει το Facebook app


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
26 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 01/06/2013 - 23:41

είτε πολύ απλά θα φροντίζετε ώστε να τερματίζετε την εφαρμογή από το Multitasking bar της συσκευής

Και που το κάνουμε αυτό, με το που μας στέλνουν μνμ ή μας ποστάρουν κάτι, τσουπ notification!!!! Άρα είναι να απορείς πόσο πραγματικά απενεργοποιημένο είναι!!!

Απο τις ρυθμισεις του κινητου θα βρεις το κεντρο ειδοποιησεων και θα απενεργοποιησεις το fb.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 02/06/2013 - 00:02

είτε πολύ απλά θα φροντίζετε ώστε να τερματίζετε την εφαρμογή από το Multitasking bar της συσκευής

Και που το κάνουμε αυτό, με το που μας στέλνουν μνμ ή μας ποστάρουν κάτι, τσουπ notification!!!! Άρα είναι να απορείς πόσο πραγματικά απενεργοποιημένο είναι!!!

Το ότι λαμβάνεις notification από μία εφαρμογή δεν σημαίνει ότι αυτή η εφαρμογή τρέχει στο background.

Για αυτό χρησιμοποιούνται server ώστε να στείλουν τα notification.

ΤΟ άρθρο αναφέρεται σε χρήση που κάνει η εφαρμογή όταν τρέχει στο background.

#18   JimKarvo

JimKarvo

    iPH Member

  • 340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 02/06/2013 - 01:14

Ειδικά στο iPhone 3GS τα πράγματα είναι τραγικά.
Η μπαταρία περισσότερο από μέρα δεν μου έχει κρατήσει.. ενώ το 3G ξεχνάω να το φορτίσω...

#19   karotaki

karotaki

    iPH Addict

  • 685 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/06/2013 - 02:00

κατι σχετικα με το τσατ ρε παιδια.....
ενω ειμαι οφλαιν απο το τσατ στο πισι, εδω και μερικες μερες με βγαζει ονλαιν στην εφαρμογη στο κινητο!
εχω ακουσει διαφορες αποψεις......που μπορω να βρω επισημα και με σαφηνεια ποτε ειμαι ΟΝΛΑΙΝ και ποτε ΟΦΛΑΙΝ? μου εχει σπασει τα νευρα! εκτος οτι δεν μου αρεσει καθολου που βγαζει ποση ωρα εχει ο καθε χρηστης που χρησιμοποιησε ταλευταια φορα την εφαρμογη! 0% privacy! γιατι δηλαδη για να δω εγω ενα νοτιφικεισον πρεπει να ξερει ο καθενας ποτε μπηκα? @@@

#20   aloutos

aloutos

    iPH User

  • 181 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/06/2013 - 02:37

κατι σχετικα με το τσατ ρε παιδια.....
ενω ειμαι οφλαιν απο το τσατ στο πισι, εδω και μερικες μερες με βγαζει ονλαιν στην εφαρμογη στο κινητο!
εχω ακουσει διαφορες αποψεις......που μπορω να βρω επισημα και με σαφηνεια ποτε ειμαι ΟΝΛΑΙΝ και ποτε ΟΦΛΑΙΝ? μου εχει σπασει τα νευρα! εκτος οτι δεν μου αρεσει καθολου που βγαζει ποση ωρα εχει ο καθε χρηστης που χρησιμοποιησε ταλευταια φορα την εφαρμογη! 0% privacy! γιατι δηλαδη για να δω εγω ενα νοτιφικεισον πρεπει να ξερει ο καθενας ποτε μπηκα? @@@


Ακριβώς αυτό έπαθα κι εγώ πριν μισή ώρα. Χωρίς να είμαι ΠΟΤΕ online στο chat, μου στέλνει μήνυμα κάποιος φίλος μου "είσαι μέσα;". Και όλο αυτό γιατί έβλεπα τα μηνύματά μου στον υπολογιστή, ενώ αυτός από το κινητό μπορούσε να δει αν ήμουνα online ή όχι!! Έχει καταντήσει αηδία πλέον το privacy...

#21   pettop

pettop

    iPH newbie

  • 25 μηνύματα
  • Twitter:@PetridisP
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 02/06/2013 - 14:37

Η απάντηση είναι απλή λοιπόν: δεν κλείνετε απλός την εφαρμογή αλλά κάνετε αποσύνδεση και μετά την κλείνετε αυτό έκανα εγω πάντα και δεν έχω κανένα θέμα με την μπαταρία μου! (iPhone 5) και όταν θέλω να δω τι γίνεται στο facebook με δυο πατήματα έχω μπει τόσο απλά! Και για το να μην φαίνεστε online το πρώτο που θα κάνετε είναι να απεγκαταστήσετε την εφαρμογή messenger του facebook!

#22   soki7

soki7

    iPH Contributor

  • 1.539 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:sokhetfield

Δημοσίευση 02/06/2013 - 17:58

μετά απο restore, και κατάργηση τις εφαρμογής fb, πραγματικά είδα μεγάλη διαφορά στους χρόνους.
Αναρτημένη εικόνα

#23   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1.823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 02/06/2013 - 21:11

Ακριβώς αυτό έπαθα κι εγώ πριν μισή ώρα. Χωρίς να είμαι ΠΟΤΕ online στο chat, μου στέλνει μήνυμα κάποιος φίλος μου "είσαι μέσα;". Και όλο αυτό γιατί έβλεπα τα μηνύματά μου στον υπολογιστή, ενώ αυτός από το κινητό μπορούσε να δει αν ήμουνα online ή όχι!! Έχει καταντήσει αηδία πλέον το privacy...

Αυτό είναι θέμα facebook γενικά και όχι fb app... Όταν θα δεις ένα μήνυμα που σου έχουν στείλει φαίνεται στον αποστολέα ότι αναγνώστηκε την τάδε ώρα είτε είσαι on είτε off... Οπότε για να το διάβασες σημαίνει ότι μπήκες!


#24   paparainbow

paparainbow

    iPH Contributor

  • 1.875 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 03/06/2013 - 00:35

παντως εγω με iphone 5 6.1.4 γενικα εχω θεμα με την μπαταρια, δεν ειναι μονο το fb

legit


#25   soki7

soki7

    iPH Contributor

  • 1.539 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:sokhetfield

Δημοσίευση 03/06/2013 - 00:38

παντως εγω με iphone 5 6.1.4 γενικα εχω θεμα με την μπαταρια, δεν ειναι μονο το fb


Κοίτα κι εγώ είχα θέμα με την μπαταρία, αλλά μετά απο restore και κατάργηση τις εφαρμογής fb είδα πραγματικά μεγάλη διαφορά στους χρόνους!

#26   PaRaDoX

PaRaDoX

    iPH Enthousiast

  • 452 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:BADACID

Δημοσίευση 04/06/2013 - 09:33

καλημερα στην παρεα εμενα με αυτη την χρηση και την εφαρμογη εγκατεστημενη ειμαι καλα η οχι? με iphone 5

Τελευταία επεξεργασία από: PaRaDoX, 04/06/2013 - 09:35


#27   PaRaDoX

PaRaDoX

    iPH Enthousiast

  • 452 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:BADACID

Δημοσίευση 04/06/2013 - 09:37

καλημερα στην παρεα εμενα με αυτη την χρηση και την εφαρμογη εγκατεστημενη ειμαι καλα η οχι? με iphone 5

Συνημμένα αρχεία

  • Συνημμένο αρχείο  jim.png   118,78KB   6 λήψεις





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες