Μετάβαση στο περιεχόμενο


- - - - -

Ποτό στο keyboard από Μacbook! Help :(


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
47 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1 Guest_Glousic_*

Guest_Glousic_*

Δημοσίευση 02/06/2013 - 22:06

Kαλησπέρα παιδιά... όπως καταλαβένετε συνέβει ότι λέει και ο τίτλος... ο barman το @....... την εκανε!! Από εχθές βράδυ που συναίβει δεν το εχω ανοίξει το μηχάνημα... τώρα πως να κινηθώ?? Μπορώ ρε παιδιά να κάνω κάτι μόνος μου?? Είναι macbook pro late 2011 εκτος εγγύησης και το ποτό δεν ήταν πολύ.... Eυχαριστώ προκαταβολικά για τις γνώσεις σας!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   torter10

torter10

    iPH Contributor

  • 1.404 μηνύματα
  • Twitter:@torter11
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 02/06/2013 - 22:11

Στέγνωσε το λίγο με πιστολάκι. Αφού δεν ήταν πολύ δεν νομίζω να έχει πάθει κάτι.

Υ.Γ Πήρες το Mac σε bar; :huh:

#3 Guest_Glousic_*

Guest_Glousic_*

Δημοσίευση 02/06/2013 - 22:13

το σκεφτηκα και εγω φίλε μου αλλα μετα διαβασα οτι δεν κανει με πιστολακι.... ναι το ειχα σε μπαρ γιατι ειμαι dj....

#4   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 03/06/2013 - 01:05

Έπεσε πάρα πολύ ποτό?
Once You Go Mac You Never Go Back

#5   linuxfighter

linuxfighter

    iPH Elite Poster

  • 2.743 μηνύματα
  • Twitter:@tsioutsiourigas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:linuxfighter

Δημοσίευση 03/06/2013 - 08:10

Το πας σε τεχνικό όπως είναι (αν δεν το έχεις πάει)... Δεν είναι μόνο ότι είναι υγρό. Τα ποτά, καφέδες κτλ περιέχουν ουσίες οι οποίες μένουν πάνω στην πλακέτα και προκαλούν οξύδωση και βραχυκυκλώματα. Η λύση "βάλε πιστολάκι" είναι απλά καταστροφική και καλά θα είναι να μην προτείνετε γιατί όντως κάποιος θα την ακολουθήσει.

#6   CybeRTroN

CybeRTroN

    iPH Contributor

  • 1.249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:KyriakosThess

Δημοσίευση 03/06/2013 - 23:09

Οτι σου ειπε το παληκαρι επανω...το πας καρφι σε τεχνικο ωστε να το ανοιξει εκεινος...να δει εκεινος πρωτα ΑΝ οντως εγινε κατι , μπορει να ειναι ολα καλα...αλλιως φιλε κανε μια προσευχη να ειναι ολα ΟΚ , διοτι εισαι εκτως εγγυησης και τα ανταλλακτικα τα υπερκοστολογουν στο σερβις...μακαρι να επεσε απειρο-ελαχιστο ποτο και να προστατεψε η εσωτερικη μεμβρανη την μητρικη απο μεσα...να καρατισε την ελαχιστη ποσοτητα του ποτου...με το που εριξε ο αλλος το ποτο στο μηχανακι εσυ το εκλεισες αμμεσως ή επαιζες μουσικη την στιγμη εκεινη και το κρατησες ανοιχτο...??
Και κατι ακομα...επειδη συμβαινει πολυ συχνα...οσοι δουλευετε φορητα Μακ να κρατατε τα ποτα , αναψυκτικα , καφεδες , χυμους κτλ...μακρυα απο το μηχανημα σε διπλανο τραπεζακι τουλαχιστον να το κανετε μεσα στο σπιτι σας , μια λαθος κινηση και εφυγε ο καφες καρφι πανω στο μηχανημα....αφηστε την κουπα ποιο μακρυα για ασφαλεια και οχι διπλα - διπλα στο φορητο , διοτι η μ@#$%α καποια στιγμη θα γινει καταλαθος !!

#7 Guest_Glousic_*

Guest_Glousic_*

Δημοσίευση 04/06/2013 - 10:53

Παιδια σας ευχαριστω ολους σας και συγνωμη που δςεν το εκανα και νωριτερα απλα ημουν νοσοκομειο... απο το κακο στο χειροτερο ΚΑΙ σημερα τελικα μου ειπαν οτι εχει προβλημα το top case που ειναι το keyboard και πως βραχηκε και η μητρικη. ότι να΄ναι...

#8   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 04/06/2013 - 10:58

Παιδια σας ευχαριστω ολους σας και συγνωμη που δςεν το εκανα και νωριτερα απλα ημουν νοσοκομειο... απο το κακο στο χειροτερο ΚΑΙ σημερα τελικα μου ειπαν οτι εχει προβλημα το top case που ειναι το keyboard και πως βραχηκε και η μητρικη. ότι να΄ναι...


Που το πήγες?
Once You Go Mac You Never Go Back

#9 Guest_Glousic_*

Guest_Glousic_*

Δημοσίευση 04/06/2013 - 11:24

Στην golden i και μαλιστα ο τεχνικος ειναι φιλος οποτε δε θα μου ελεγε παπαριες.... καμια αλλη ιδεα?

#10   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 04/06/2013 - 11:29

Δεν μου απάντησες στο αν έπεσε πολύ ποτό.
Once You Go Mac You Never Go Back

#11   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 04/06/2013 - 11:34

Επίσης να ξέρεις το Golden -i στην Αθήνα δεν έχει δικό του Service, τα στέλνει στην Systemgraph or Document...

Για αυτό έχω τις αμφιβολίες μου.
Once You Go Mac You Never Go Back

#12 Guest_Glousic_*

Guest_Glousic_*

Δημοσίευση 04/06/2013 - 11:52

Το ποτο μου ειπαν πως δεν ηταν πολυ αλλα επειδη ηταν κοκτεηλ κολλησαν τα παντα ολα. Θεσσαλονικη βρισκομαι φιλε μου και εδω τα επισκευαζουν οι ιδιοι ρε γμτ!

#13   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 04/06/2013 - 11:58

Το ποτο μου ειπαν πως δεν ηταν πολυ αλλα επειδη ηταν κοκτεηλ κολλησαν τα παντα ολα. Θεσσαλονικη βρισκομαι φιλε μου και εδω τα επισκευαζουν οι ιδιοι ρε γμτ!


Ναι έτσι είναι, πιάνουν γενικότερα τα χέρια σου να σου πω να κάνεις κάποια πράγματα?

Τώρα δεν ανοίγει καθόλου?
Once You Go Mac You Never Go Back

#14 Guest_Glousic_*

Guest_Glousic_*

Δημοσίευση 04/06/2013 - 12:04

ναι πιανουν τα χερια μου και μπορω να κανω διαφορα αλλα δε ξερω τι πρεπει να κανω. το μηχανημα ανοιγει αλλα σερνεται και ειναι βραχικυκλομενο το πληκτρολογιο δλδ παταω τα νουμερα και εμφανιζονται τα συμβολα, γραφει μονο κεφαλαια, σαν να ειναι βρχυκυκλομενο το shift... επιπλεον εχω και καταλληλα υγρα για καθαρισμο κυκλοματων.

#15   Lotte

Lotte

    iPH User

  • 126 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 04/06/2013 - 12:24

Ελπίζω να μην είναι επιπέδου "εγχείρηση ανοιχτής καρδιάς" οι οδηγίες που θα του δώσεις γιατί θα μας φάει η αγωνία για το αν τελικά σώθηκε το macbook

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες