Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

iPhone 5C: Αυτό είναι το 'φτηνό' iPhone;


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
748 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#346   Scouter7883

Scouter7883

    iPH Member

  • 255 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 04/08/2013 - 01:23

Προφανώς δεν μιλάμε στο κινητο ανάλογα με το ποσα mp εχει το κινητο..:-)

Παρόλα αυτα, τα κινητα πλεον δεν ειναι μονο για ομιλία, πολλοι εκμεταλλεύονται
τις δυνατότητες του καθημερινώς.

Καλώς ή κακώς η μόδα τρέχει, η τεχνολογια τρέχει, ο ανταγωνισμός τρέχει
και μάλλον ειναι αρνητικο να εχει το iPhone..φθηνο ή ακριβο..μάλλον ολα
σχετικά ακριβά ειναι, να εχει ιδια ή λιγότερα mp με το υπάρχον προϊόν.
Χάνει σε χρονο, σε χρήμα, στον ανταγωνισμο και στα ματια των καταναλωτών.
Έν ολίγοις...πισωγύρισμα.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#347   Notis7

Notis7

    iPH Member

  • 241 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:Notis7

Δημοσίευση 04/08/2013 - 05:08

Προφανώς δεν μιλάμε στο κινητο ανάλογα με το ποσα mp εχει το κινητο..:-)

Παρόλα αυτα, τα κινητα πλεον δεν ειναι μονο για ομιλία, πολλοι εκμεταλλεύονται
τις δυνατότητες του καθημερινώς.

Καλώς ή κακώς η μόδα τρέχει, η τεχνολογια τρέχει, ο ανταγωνισμός τρέχει
και μάλλον ειναι αρνητικο να εχει το iPhone..φθηνο ή ακριβο..μάλλον ολα
σχετικά ακριβά ειναι, να εχει ιδια ή λιγότερα mp με το υπάρχον προϊόν.
Χάνει σε χρονο, σε χρήμα, στον ανταγωνισμο και στα ματια των καταναλωτών.
Έν ολίγοις...πισωγύρισμα.


Φίλε μου... Τέτοιες τακτικές εντυπωσιασμού δίνοντας 4πύρινους επεξεργαστές οι οποίοι δεν χρειάζονται ουσιαστικά(προς το παρόν). Αμέτρητα MP στις κάμερες που ο κόσμος δεν γνωρίζει καν τι είναι κ οθόνες που παραπέμπουν σε μίνι τηλεοράσεις όπως κ διάφορα καθρεφτάκια για τους ιθαγενείς τα προσφέρει σε ένα υπέροχο πλαστικό περιτύλιγμα η Samsung, όπως κ άλλες εταιρίες "οδηγοί" της τεχνολογίας όπως HTC, SONY, LG, NOKIA κ.α.
Για ποιό λόγο η Apple να μπει στην διαδικασία να παει σε αυτή την λογική;;; Για να ικανοποιήθει ο κάθε ένας καταναλωτής ο οποίος θέλει να νομίζει οτι είναι ο καλύτερος γιατί έχει τα περισσότερα MP;;;;;;
Προσωπικά θα ήθελα να είχα ένα τηλεφωνο με καλύτερη μπαταρία με ακόμη καλύτερη ποιότητα κατασκευής κ ακόμη καλυτερο κ ασφαλέστερο iOS.
Αν ήθελα ένα 12ράτοMP με σούπερ-ντούπερ επεξεργαστή κ το "ασφαλές" Android τότε επιλογές υπάρχουν κ μάλιστα παρά μα πάρα πολλές.
Η επιλογή ......δικιά μας!!!!!

#348   ForceF

ForceF

    iPH Contributor

  • 958 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 04/08/2013 - 05:28

Για το lumia δεν εχω ιδέα για να πω την αλήθεια. Όσο για το 808 το νούμερο και πάλι δεν είναι λίγο μάρκετινγκ;

Καθόλου μάρκετινγκ.Χρησιμοποιεί τα 41mpx για να βγάλει εκπληκτικές φωτό στα 5mpx. Δεν έχει ανταγωνιστή προς το παρόν η Νοκια στις κάμερες.

#349   Scouter7883

Scouter7883

    iPH Member

  • 255 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 04/08/2013 - 12:23

Φίλε μου... Τέτοιες τακτικές εντυπωσιασμού δίνοντας 4πύρινους επεξεργαστές οι οποίοι δεν χρειάζονται ουσιαστικά(προς το παρόν). Αμέτρητα MP στις κάμερες που ο κόσμος δεν γνωρίζει καν τι είναι κ οθόνες που παραπέμπουν σε μίνι τηλεοράσεις όπως κ διάφορα καθρεφτάκια για τους ιθαγενείς τα προσφέρει σε ένα υπέροχο πλαστικό περιτύλιγμα η Samsung, όπως κ άλλες εταιρίες "οδηγοί" της τεχνολογίας όπως HTC, SONY, LG, NOKIA κ.α.
Για ποιό λόγο η Apple να μπει στην διαδικασία να παει σε αυτή την λογική;;; Για να ικανοποιήθει ο κάθε ένας καταναλωτής ο οποίος θέλει να νομίζει οτι είναι ο καλύτερος γιατί έχει τα περισσότερα MP;;;;;;
Προσωπικά θα ήθελα να είχα ένα τηλεφωνο με καλύτερη μπαταρία με ακόμη καλύτερη ποιότητα κατασκευής κ ακόμη καλυτερο κ ασφαλέστερο iOS.
Αν ήθελα ένα 12ράτοMP με σούπερ-ντούπερ επεξεργαστή κ το "ασφαλές" Android τότε επιλογές υπάρχουν κ μάλιστα παρά μα πάρα πολλές.
Η επιλογή ......δικιά μας!!!!!


Φίλε δεν διαφωνούμε.
Συμφωνω και αυτο που ενδιαφέρει εμένα προσωπικά ειναι η ποιότητα κατασκευής
όπου θεωρω οτι η apple ειναι κορυφή.
Οκ, το θέμα της μπαταρίας καλύτερα..τουλάχιστον εγω δεν θέλω να συζήτησω,
μιας και θεωρω οτι τα αγαπημένα μας iPhone χρειάζονται πιο δυνατη μπαταρία.

Οκ, πέρα απολα αυτα, δυστυχώς η ευτυχώς δεν σκέφτονται ολοι όπως εσυ, άλλοι, εγω.
Υπάρχουν πολλοι που θα πουν οτι θέλω καλο κινητο αλλα να μπορω να κάνω και μια
καλη φωτογραφία, μη κουβαλάει τσάντα με διάφορα ηλεκτρονικά..
Κάποιοι άλλοι φίλοι θα πουν οτι εφόσον δίνω τόσα χρήματα ας εχει και αυτο και το άλλο κτλ.
Αλλιώς ας γυρίσουμε στα ποιοτικά όμορφα Ericsson GF 768...

Οπότε..οι απόψεις δυιστανται και περι ορέξεως κολοκυθοπιτα
Ειναι απλα τα πράγματα, ο καθένας οτι θέλει περνει.
Πόλεμο εχουν οι ανταγωνιστριες εταιρειες που βγάζουν
και δισεκατομμύρια..δεν εχει νόημα να μαλώνουν και οι
καταναλωτές μεταξύ του..αφιλοκερδώς..:-)
Όρεξη να χεις δηλαδη...

#350   fANis

fANis

    iPH Addict

  • 723 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 04/08/2013 - 15:54

Καθόλου μάρκετινγκ.Χρησιμοποιεί τα 41mpx για να βγάλει εκπληκτικές φωτό στα 5mpx. Δεν έχει ανταγωνιστή προς το παρόν η Νοκια στις κάμερες.


Η αλήθεια είναι οτι δεν μπήκα στη διαδικασία να μάθω για την τεχνολογία που χρησιμοποιεί επειδή ακριβώς δεν περιμένω από το κινητό να βγάλω φωτογραφίες. Όποιος θέλει σούπερ φωτοφραφία παίρνει dslr, όποιος θέλει φωτογραφίες για να κάνει τη δουλειά του χρησιμοποιεί το κινητό του που για να λέμε την αλήθεια πλέον οι φωτογραφικές τους είναι αξιοπρεπέστατες. Ας μη ζητάμε και περισσότερα.

#351   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 04/08/2013 - 15:59

Η αλήθεια είναι οτι δεν μπήκα στη διαδικασία να μάθω για την τεχνολογία που χρησιμοποιεί επειδή ακριβώς δεν περιμένω από το κινητό να βγάλω φωτογραφίες. Όποιος θέλει σούπερ φωτοφραφία παίρνει dslr, όποιος θέλει φωτογραφίες για να κάνει τη δουλειά του χρησιμοποιεί το κινητό του που για να λέμε την αλήθεια πλέον οι φωτογραφικές τους είναι αξιοπρεπέστατες. Ας μη ζητάμε και περισσότερα.


ανοιξε την και κανε ζουμ.... http://www.goodbyte....iginal-size.jpg


κανε ζουμ στο δεξι παπουτσι και θα διαβασεις το ονομα του τυπου :) http://press.nokia.c...08-pureview.jpg

μιλαμε για ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ οχι αστεια.

Τελευταία επεξεργασία από: parafron4, 04/08/2013 - 16:04


#352   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 04/08/2013 - 19:59

iPhone 5C.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#353   ForceF

ForceF

    iPH Contributor

  • 958 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 04/08/2013 - 20:12

Η αλήθεια είναι οτι δεν μπήκα στη διαδικασία να μάθω για την τεχνολογία που χρησιμοποιεί επειδή ακριβώς δεν περιμένω από το κινητό να βγάλω φωτογραφίες. Όποιος θέλει σούπερ φωτοφραφία παίρνει dslr, όποιος θέλει φωτογραφίες για να κάνει τη δουλειά του χρησιμοποιεί το κινητό του που για να λέμε την αλήθεια πλέον οι φωτογραφικές τους είναι αξιοπρεπέστατες. Ας μη ζητάμε και περισσότερα.

Oχι οποιος θελει σουπερ φωτογραφιες δεν χρειαζεται να κουβαλαει ενα τουβλο μαζι του...παιρνει κινητο με Pureview και ελπιζει καποτε να μπει παρομοια ή και ανωτερη τεχνολογια σε ολα τα κινητα και να εξελισσεται συνεχως...
Αλλιως να κλεισει το θεμα φωτογραφικη στην 8αρα του iPhone 5 και να μπαινει αυτη για παντα εις τους αιωνες των αιωνων σε ολα τα κινητα

#354   Notis7

Notis7

    iPH Member

  • 241 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:Notis7

Δημοσίευση 04/08/2013 - 20:54

Εγώ θέλω από το iPhone μου να έχει 128MP Camera, να γίνεται φούλ HD 56" τηλεόραση για να βλέπω DVD να παίζω PlayStation να τραβάω βίντεο εφάμιλλο μιας κινηματογραφικής κάμερας να γίνεται laptop όπου θα τρέχει windows 8, Ubuntu κ Snow Leopard μαζί!!!!! Να παίρνει κάρτα μνήμης 256 TB για να χωράει μέσα στο νέο δίσκο του Παντελίδη κ της Πάολα κ να είναι πιο λεπτό από το 5αρι κ να έχει κ καλύτερη μπαταρία!!!!!!

#355   falakrospraktor000

falakrospraktor000

    iPH newbie

  • 98 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 05/08/2013 - 09:54

νομιζω οτι αυτα που ζητας υπαρχουν ηδη. galaxy s4.

#356   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 05/08/2013 - 10:28

Εγώ απλά περιμένω να το δώ , και σε σχέση με την τιμή του θα δέιξει και η πορεία που θα ακολουθήσει ...

#357   lupushegemonia

lupushegemonia

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα

Δημοσίευση 05/08/2013 - 10:48

Κοιτάτε...
Το iPhone5S, θα κοστίζει έναν... μισθό (ως συνήθως), δηλαδή γύρω στα 760+ ευρώ. Εάν αυτό το ΠΛΑΣΤΙΚΟ "iPhoneC" βγει με αντίστοιχα καλό/δυνατό σύστημα-hardware και λόγο "πλαστικούρας" πέσει σε κάνα 500άρικο, θα πάρω αυτό - εννοείται.
Δεν λέω, ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ το αλουμίνιο με το πλαστικό - λατρεύω την αίσθηση και ΒΑΡΟΣ που 'χει το 4άρι μου, αλλά και... 250+ ευρώ επιπλέον για να πάρω το iPhone5S, είναι ΛΕΦΤΑ, δεν είναι μαρουλόφυλλα.

Άμα βγει και σε κάνα ΠΟΛΥ ΣΚΟΥΡΟ ρουμπινί χρώμα (σαν αυτό εδώ πχ. το χρωματάκι, http://2.bp.blogspot...254864_blog.jpg), θα το πάρω σίγουρα.

#358   fANis

fANis

    iPH Addict

  • 723 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 05/08/2013 - 13:22

Oχι οποιος θελει σουπερ φωτογραφιες δεν χρειαζεται να κουβαλαει ενα τουβλο μαζι του...παιρνει κινητο με Pureview και ελπιζει καποτε να μπει παρομοια ή και ανωτερη τεχνολογια σε ολα τα κινητα και να εξελισσεται συνεχως...
Αλλιως να κλεισει το θεμα φωτογραφικη στην 8αρα του iPhone 5 και να μπαινει αυτη για παντα εις τους αιωνες των αιωνων σε ολα τα κινητα


Θυμήσου ότι μιλάμε για κινητό. Ας μην μπούμε στη διαδικασία να τα συγκρίνουμε με τις dslr. Εσύ δηλαδή θέλεις να μου πεις ότι οι ναυαρχίδες των εταιρειών δεν βγάζουν πάρα πολύ καλές φωτογραφίες;;; για μένα όποιος ζητάει κάτι παραπάνω από ένα κινητό στο θέμα φωτογραφίας είναι παράλογος. Όσο για το τούβλο που είπες, είναι τούβλο επειδή ακριβώς η δουλειά του είναι η φωτογραφία. Όταν τα τηλέφωνα γίνουν τούβλα τότε μπορεί να μοω στη διαδικασία να τα συγκρίνω με μία dslr.

#359   fANis

fANis

    iPH Addict

  • 723 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 05/08/2013 - 13:22

Oχι οποιος θελει σουπερ φωτογραφιες δεν χρειαζεται να κουβαλαει ενα τουβλο μαζι του...παιρνει κινητο με Pureview και ελπιζει καποτε να μπει παρομοια ή και ανωτερη τεχνολογια σε ολα τα κινητα και να εξελισσεται συνεχως...
Αλλιως να κλεισει το θεμα φωτογραφικη στην 8αρα του iPhone 5 και να μπαινει αυτη για παντα εις τους αιωνες των αιωνων σε ολα τα κινητα


Θυμήσου ότι μιλάμε για κινητό. Ας μην μπούμε στη διαδικασία να τα συγκρίνουμε με τις dslr. Εσύ δηλαδή θέλεις να μου πεις ότι οι ναυαρχίδες των εταιρειών δεν βγάζουν πάρα πολύ καλές φωτογραφίες;;; για μένα όποιος ζητάει κάτι παραπάνω από ένα κινητό στο θέμα φωτογραφίας είναι παράλογος. Όσο για το τούβλο που είπες, είναι τούβλο επειδή ακριβώς η δουλειά του είναι η φωτογραφία. Όταν τα τηλέφωνα γίνουν τούβλα τότε μπορεί να μοω στη διαδικασία να τα συγκρίνω με μία dslr.

#360   vgrigor

vgrigor

    iPH User

  • 170 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/08/2013 - 13:35

O Chuck Norris έβγαλε φωτογραφία με το 5c το 5s και είπε ότι είδε εικονίδιο της Cydia.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 8

0 μέλη, 8 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες