Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * - - - 2 ψήφοι

Πως σας φάνηκε το iOS 7;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
57 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: Πως σας φάνηκε το iOS7;

Μετά την παρουσίαση του iOS 7 ποιες ήταν οι εντυπώσεις σας;

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.

Τα στοιχεία του iOS 7 καλύπτουν τις ανάγκες σας για jailbreak;

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#31   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/10/2013 - 17:33

το εχουμε πολλες φορες...η μπαταρια κραταει οσο κρατουσε και ισως λιγο καλυτερα.Διαβασε αρκετα πιο πισω και θα δεις που εχουμε ποσταρει screenshots αρκετες φορες.Θεμα εγκαταστασης του ios ειναι τις περισσοτερες φορες και μετα σωστων ρυθμισεων.

Οταν λεω σωστες ρυθμισεις δεν εννοοω τιποτα κλειστο που να σου στερει κατι απο τις δυνατοτητες του τηλ.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   jimiraklio

jimiraklio

    iPH newbie

  • 64 μηνύματα
  • Twitter:@dimitris_giak
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 29/10/2013 - 17:59

κι εγω για το 5αρι εχω να πω, απ τη πρωτη στιγμη με το ios7, η μπαταρια φανηκε εμφανως να διαρκει περισσοτερο. και το λιωνω σε 3G, 4G (οπου πιανει), δε κλεινω ποτε τα δεδομενα, multitasking κλπ. δεν εχω αλλαξει καμια ρυθμιση, εκτος απο την ανανεωση των εφαρμογων στο υποβαθρο, που την εχω κλεισει επιλεκτικα σε καποιες εφαρμογες που δε το χρειαζομαι

#33   chresto

chresto

    iPH Addict

  • 656 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 29/10/2013 - 20:20

στο 4S που χρησιμοποιώ παντως η μπαταρία ζορίζεται πολύ με τη χρήση του 3G και συνολικά δίνει την εντύπωσης χειρότερης αυτονομίας. πλέον άμα έχω σκοπό να κάνω βαρειά χρήση έξω, παίρνω και φορτιστή μαζί.

#34   Kmphotographer

Kmphotographer

    iPH Member

  • 239 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/10/2013 - 11:06

Η ποιότητα του ios6 χάθηκε......

 

Βασικά η ποιότητα του iOS χάθηκε... Κάποτε είχαμε λιγότερα updates με πιο ουσιαστηκές αλλαγές και φυσικά λιγότερα bugs. Βέβαια για να τους δικαιολογίσω, όσα περισσότερα προσθέτεις σε ένα λειτουργικό τόσο μεγαλύτερες ειναι οι πιθανότητες να έχεις bugs αλλά και πάλι, βγάζουνε 4-6 beta εκδόσεις και τουλάχιστον τα μεγαλύτερα θα έπρεπε να έχουν διορθωθεί μέχρι το official release. Στο iOS 7 έγινε το αντίθετο... Βγάλανε το Official και σε κάποιες συσκευές είναι σαν να μην το τεστάρανε καθόλου (βλέπε iPad 4, iPhone 4).

 

Για μένα προσωπικά κάτι τέτοιο δεν δικαιολογήται αφού βγάζεις ένα διαφορετικό λειτουργικό για κάθε συσκευή. Αν έβγαζες ένα και περίμενες να τρέχει το ίδιο σε όλες τις συσκευές τότε να το καταλάβω αλλά εδώ βγάζει ένα πυρήνα και κάνει τροποποιήσεις για κάθε συσκευή ξεχωριστά. Θεωρώ λοιπον οτι αφού προσέχουν κάθε συσκευή θα έπρεπε να τρέχει σφαίρα σε όλες τις συσκευές κάτι που φυσικά δεν έγινε.

 

Έτσι τρέχουν με updates να κλείσουν τρύπες και να φτιάξουν το performance. Να πω πως και παλιότερα συνέβαινε αυτό αλλά όχι τόσο χτυπητό. Για παράδειγμα το iPhone 3G με το iOS 4.2.1 ήταν άχρηστο. Το ίδιο και τώρα με το iPhone 4 και το iOS 7 Ομως τότε ήταν μια συσκευή μόνο. Σήμερα έχουμε πολλές συσκευές που παρουσιάζεται το πρόβλημα.



#35   3lions

3lions

    iPH User

  • 166 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 30/10/2013 - 11:13

εμφανισιακα στου αντρα μου που βλεπω την 7, μου αρεσει παρα πολυ.

αλλα λειτουργικα, νομιζω οτι πασχει οσο αφορα την 5 'η την 6.

το ιδιο αλλωστε ισχυει και στα μακ. το λεοπαρντ ηταν πιο σταθερο απο οτι το λιον.

 

να δουμε, θα πειτε οσοι το βαλετε, τι γινεται πια με το μαβερικ.



#36   Dimosd

Dimosd

    iPH newbie

  • 50 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 30/10/2013 - 15:47

Πέρα από τις προσωπικές διαφοροποιήσεις κάθε χρήστη που είναι απόλυτα θεμιτές, το πόσο καλό είναι το iOS 7 φαίνεται από το ότι μετά από ελάχιστο χρόνο εξοικίωσης με αυτό, το iOS 6 μοιάζει ξεπερασμένο και παλιό.  Η επιστροφή στο iOS 6 είναι για μένα αδιανόητη.  Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν έχω και κάποιες ενστάσεις.  Τα εικονίδια για παράδειγμα των εφαρμογών Κιόσκι και Κάμερα είναι απαράδεκτα. Επίσης, είδικά για τους νέους χρήστες του iOS, η έλλειψη πλαισίων στα buttons μπορεί να δημιουργήσει προβλήματα.  Ομως συνολικά για μένα η εμφάνιση και η λειτουργικότητα του νέου iOS είναι αισθητά βελτιωμένες σε σχέση με τον προκάτοχό του.  Ανυπομονώ να δω πως θα εξελιχθεί στο μέλλον.



#37   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 30/10/2013 - 15:59

Το iOS 7 χαρακτηρίζεται απο μια προχειρότητα. Ακόμη και τώρα δεν είναι έτοιμο. Aκόμη και η 7.1 (όταν έρθει) δε ξέρω κατα πόσο θα έχει ουσιαστικές διορθώσεις.

 

Οι εποχές που η Apple έδινε κάποιο Update για προσθήκη νέων χαρακτηριστικών, έχει τελειώσει καιρό τώρα.

 

Συγκεκριμένα απο τη 5.0.1 και μετά. Κορυφώθηκε όλο αυτό φυσικά με το "εκπληκτικό" iOS 6. To χειρότερο μακράν iOS, που μπροστά στο 7 φαίνεται τέλειο, μαγικό.

 

Με κάθε Update του να κλείνει "τρύπες" και προβλήματα του λειτουργικού. Η πρώτη φορά που είδαμε για συσκευές ξεχωριστές εκδόσεις. 6.1.1 για 4S, 6.1.4 για το iPh 5.

 

Αυτά παθαίνεις όταν βιάζεσαι να δώσεις Features που δεν έχεις δώσει χρόνια τώρα. Αυτά παθαίνεις, όταν δεν το έχεις τεστάρει όσο θα έπρεπε και χρειάζεται.

 

Να μη μιλήσουμε για το αστείο με το iPh 4. Το να θες να υποστηρίξεις τους πελάτες σου, είναι θεμιτό αρκεί βέβαια να υπάρχει ουσία σε αυτό και όχι απλά για να λες πως το κάνεις.

 

Για την ώρα και το iOS 7 είναι μια απογοήτευση κυριώς σε θέμα διαχείρισης της μπαταρίας, με το Activation Lock και μόνο να σώζει τη κατάσταση.

 

Ευχαριστώ 6.1.2.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#38   linuxfighter

linuxfighter

    iPH Elite Poster

  • 2.743 μηνύματα
  • Twitter:@tsioutsiourigas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:linuxfighter

Δημοσίευση 30/10/2013 - 16:10

Εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένος με την μπαταρία (προσωπική μου εμπειρία, είσαι να είμαι τυχερός δεν ξέρω) μου η οποία διαρκεί αρκετά περισσότερο με το 7 (με κλειστά εφέ) και δε θα το γυρνούσα πίσω (νομίζω κάπου είχα βάλει Photo από την κατανάλωση). Για το 4 θα συμφωνήσω Νίκο μαζί σου όπως και για κάποια άλλα που γράφεις.

 

Anyway η συγκεκριμένη συζήτηση γίνεται και σε άλλο νήμα ας μην την κάνουμε και εδώ. 

 

Ότι αφορά τους διακόπτες στο data είναι όπως τα περιγράψαμε


Τελευταία επεξεργασία από: linuxfighter, 30/10/2013 - 16:10


#39   A1332

A1332

    iPH User

  • 128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 30/10/2013 - 16:45

συμφωνώ 1000% με τον Νίκο . Χάθηκε η έννοια του εργαλείου (δηλαδή να τα κάνει όλα , αλλά χωρίς πολλούς εντυπωσιασμούς ) , τώρα είναι παιχνιδάκι με "φρου φρου και αρώματα" , δηλαδή δεν είναι η apple που ξέραμε



#40   vamos

vamos

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 30/10/2013 - 17:10

Ειχα το 5αρι στην 6.0.1 και το 4s στην 6.1.2 και τα δυο jailbreak.Aναβαθμισα μονο το 5αρι στην 7 και απο τοτε το εφαγε η μαρμαγκα.Σαν κυριο τηλεφωνο χρησιμοποιώ το 4s.Kαλη η 7αρα δεν λεω, αλλα οι ευκολιες και η εμπειρια χρησης που σου δινει το jailbreak μοιαζει μονοδρομος για μενα.Ας ερθει η 7.1 με το jailbreak και βλεπουμε...    



#41   Kmphotographer

Kmphotographer

    iPH Member

  • 239 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/10/2013 - 18:16

Ειχα το 5αρι στην 6.0.1 και το 4s στην 6.1.2 και τα δυο jailbreak.Aναβαθμισα μονο το 5αρι στην 7 και απο τοτε το εφαγε η μαρμαγκα.Σαν κυριο τηλεφωνο χρησιμοποιώ το 4s.Kαλη η 7αρα δεν λεω, αλλα οι ευκολιες και η εμπειρια χρησης που σου δινει το jailbreak μοιαζει μονοδρομος για μενα.Ας ερθει η 7.1 με το jailbreak και βλεπουμε...    

 

Πιστεύω πως είναι θέμα συνήθειας... Είμαι χρήστης iPhone εδώ και 5 χρόνια ούτε μια μέρα χωρις jailbreak ακόμα και αν ήταν tethered. Τώρα λοιπον στην 7 που δεν έχω jailbreak δεν μου λείπει. Έτσι κι αλλιώς τις εφαρμογές μου πληρωμένες τις είχα και πριν.



#42   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 30/10/2013 - 18:21

Πιστεύω πως είναι θέμα συνήθειας... Είμαι χρήστης iPhone εδώ και 5 χρόνια ούτε μια μέρα χωρις jailbreak ακόμα και αν ήταν tethered. Τώρα λοιπον στην 7 που δεν έχω jailbreak δεν μου λείπει. Έτσι κι αλλιώς τις εφαρμογές μου πληρωμένες τις είχα και πριν.

Αν είχες JB για Cracked εφαρμογές, απλά το είχες για λάθος λόγο.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#43   Kmphotographer

Kmphotographer

    iPH Member

  • 239 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/10/2013 - 18:29

Αν είχες JB για Cracked εφαρμογές, απλά το είχες για λάθος λόγο.

 

Όχι βρε Νικο... Αφού το είπα... Τις εφαρμογές μου τις είχα πληρωμένες... Το Jailbreak το είχα περισσότερο για το iFile... Είναι μεγάλο πράγμα να έχεις access στους φακέλους του συστήματος.



#44   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 30/10/2013 - 18:31

Λάθος κατάλαβα εγώ.. :)

 

Και να 'ταν μόνο το iFile..


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#45   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/10/2013 - 18:38

Ειλικρινα δεν μπορω να καταλαβω πως βγαζετε συμπερασματα για ενα λειτουργικο που καποιοι δεν το εχετε δουλεψει κιολας.Εγω το βρισκω πολυ ευχρηστο και ευχαριστο στη καθημερινη επαφη μαζι του.Βελτιωσεις αισθητικες σιγουρα επιδεχεται και πιστευω θα υπαρξουν.

Μιλαω για το 5 που εχω και ενα 4s που τα εστησα ο ιδιος και δεν εχουν το παραμικρο προβλημα.Δουλευουν αψογα.Και αλλα 3 τηλεφωνα που ο ιδιος τα αναβαθμιζα εξ'αρχης γιατι οι κατοχοι τους γκρινιαζαν,τωρα εχουν καταπιει τη γλωσσα τους και τα απολαμβανουν. ;)

Φυσικα και το Jb ειναι πολυ χρησιμο κλπ κλπ αλλα αυτο ειναι αλλη κουβεντα.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες