Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * - - - 2 ψήφοι

Πως σας φάνηκε το iOS 7;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
57 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: Πως σας φάνηκε το iOS7;

Μετά την παρουσίαση του iOS 7 ποιες ήταν οι εντυπώσεις σας;

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.

Τα στοιχεία του iOS 7 καλύπτουν τις ανάγκες σας για jailbreak;

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#46   A1332

A1332

    iPH User

  • 128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 31/10/2013 - 19:13

Φίλε μου εγώ τα λέω αυτά εχοντας χρησιμοποιείσει την7 (δυστυχώς) . Το δουλεύουν αψογα είναι σχετικό . Και αυτοί που έχουν android το ίδιο λένε για τις συσκευές τους .

Πρώτον αυτό το άσπρο φόντο παντού δείχνει άσχημα και ιδιαιτερα όταν έισαι στις φωτογραφίες . Δευτερον όταν το τηλ είναι κλειδωμένο και έχει εισερχόμενη κλίση δεν υπάρχει πληκτρο απόρριψης !!! Έλεος ... Τρίτο πρόσθεσαν κάτω μπάρα που δε χρειαζόταν , το notification center απέκτησε τρεις σελίδες (έτσι για να προσθέσουν κάτι , και με μία έκανα τη δουλειά μου) , και spotlight με swipe down , και λέω εγώ τώρα σε μία κεντρική οθόνη πόσα διαφορετικά swipe gestures μπορείς να βάλεις για να χαλάσεις την εμπειρία του χρήστη . Ας μην πούμε για τα φαντασμαγορικά εφέ που καταναλώνουν την ήδη μικρή μπαταρία πολύ γρηγοροτερα . Αναγκάζομαι να τα έχω κλειστά για να πετύχω την ίδια αυτονομία που είχα με το 6 , και πίστεψε με , με κλειστά τα εφέ είναι πολύ πιο άσχημο απο το 6 , σαν ανάπηρο ένα πράγμα.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   HerbertQ

HerbertQ

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 31/10/2013 - 19:18

Den ehoi lagg, apla pzi rolo i mnimi kai to hardware. Mono noobs to theuroun halja



#48   corsair65

corsair65

    iPH newbie

  • 57 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 31/10/2013 - 19:25

Φίλε μου εγώ τα λέω αυτά εχοντας χρησιμοποιείσει την7 (δυστυχώς) . Το δουλεύουν αψογα είναι σχετικό . Και αυτοί που έχουν android το ίδιο λένε για τις συσκευές τους .

Πρώτον αυτό το άσπρο φόντο παντού δείχνει άσχημα και ιδιαιτερα όταν έισαι στις φωτογραφίες . Δευτερον όταν το τηλ είναι κλειδωμένο και έχει εισερχόμενη κλίση δεν υπάρχει πληκτρο απόρριψης !!! Έλεος ... Τρίτο πρόσθεσαν κάτω μπάρα που δε χρειαζόταν , το notification center απέκτησε τρεις σελίδες (έτσι για να προσθέσουν κάτι , και με μία έκανα τη δουλειά μου) , και spotlight με swipe down , και λέω εγώ τώρα σε μία κεντρική οθόνη πόσα διαφορετικά swipe gestures μπορείς να βάλεις για να χαλάσεις την εμπειρία του χρήστη . Ας μην πούμε για τα φαντασμαγορικά εφέ που καταναλώνουν την ήδη μικρή μπαταρία πολύ γρηγοροτερα . Αναγκάζομαι να τα έχω κλειστά για να πετύχω την ίδια αυτονομία που είχα με το 6 , και πίστεψε με , με κλειστά τα εφέ είναι πολύ πιο άσχημο απο το 6 , σαν ανάπηρο ένα πράγμα.

με βρίσκεις απόλυτα σύμφωνο!



#49   gesvts

gesvts

    iPH Contributor

  • 1.046 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 31/10/2013 - 20:24

εγω στο ios 7 θα ηθελα ενα black theme που να ταιριαζε με τα μαυρα iphone, γιατι παραειναι φωτεινο το ασπρο θεμα που εχουν τωρα. Κατα τα αλλα ενταξει νορμαλ πραγματα.



#50   chresto

chresto

    iPH Addict

  • 656 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 31/10/2013 - 21:49

πάντως για το έντονα λευκό background υπάρχει και η λύση απλά να χαμηλώσει κανείς την φωτεινότητα. ειδικά το βράδυ σώζει μάτια.

τώρα για τα υπόλοιπα περί προχειρότητας κτλ δεν νομίζω ότι αξίζει να παίρνει κανείς τόσο ακραίες θέσεις.

το iOS 7 είναι καλό, με τον τρόπο που το διαμορφώσανε απλά με την αλλαγή ενός wallpaper αλλάζει όλο το UI από άποψη χρωμάτων (χάριν του transparency).
το όλο design του δείχνει πραγματικά μοντέρνο και οι λειτουργίες του θα μπουν σιγά σιγά στον σωστό το δρόμο, ούτως ή άλλως δεν νομίζω να περιμένει κανείς ένα iOS 8 με κάτι παραπάνω πέρα από retouch του 7 + bonus 1-2-3 καλούδια πρακτικά.

τέλος σχετικά με το ότι ειναι ενεργοβόρο και θέλει ισχυρά specs, απλα σκεφτείτε ότι ήταν θέμα χρόνου να γίνει κάτι τέτοιο. το iOS με την προηγούμενη μορφή του έφτασε στο τέλος του από δυνατότητες με γνώμονα το battery sufficiency. άμα θέλετε LIVE ενημερώσεις και multi-tasking - νέα εφφέ να νιώθεις ότι έχεις κάτι ζωντανό μπροστά σου - κινούμενα εικονίδια κτλ θα πρέπει να τα λουστούμε και να ελπίζουμε σε κάποια επόμενη τεχνολογία που θα μας σώσει.
αλλιώς, με ένα iOS 6.5 θα κλαίγαμε ακόμα τη μοίρα μας ότι έχουμε ένα λειτουργικό μεν, στη σύνταξη δε OS.

#51   3lions

3lions

    iPH User

  • 166 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 01/11/2013 - 11:33

εγω στο ios 7 θα ηθελα ενα black theme που να ταιριαζε με τα μαυρα iphone, γιατι παραειναι φωτεινο το ασπρο θεμα που εχουν τωρα. Κατα τα αλλα ενταξει νορμαλ πραγματα.

κατι σαν το.. dots (game), πχ! που ειναι οπως το ios7 αλλα προσθεσαν ενα μαυρο 'γκαλαξι' θεμα!

σωστο. συμφωνω.



#52   SteliosTheodosis4

SteliosTheodosis4

    iPH User

  • 116 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 23/11/2013 - 11:26

Πολυ ασπριλα ρε παιδι μου....

#53   3lions

3lions

    iPH User

  • 166 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 23/11/2013 - 11:56

μια χαρα (στο κινητο του συζυγου), μ αρεσει παρα πολυ.

αλλα οπως λεει κι ο φιλος παραπανω, παρα πολυ ασπριλα. θα 'πρεπε να χαν φτιαξει 2-3 θιμς να επιλεγεις.

(η επιλογη αντιστροφη χρωματων ειναι για γελια. μ αρεσει να ναι μαυρη η σελιδα με λευκα γραμματα, αλλα τα αλλα χρωματα ετσι οπως αλλαζουν ειναι για γελια)



#54   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 28/12/2013 - 19:43

Μιας και αναβαθμισα προσφατα ας πω 2 λογια. Καταρχας το ασπρο φοντο το συνηθισαμε απο το forum οποτε ηταν πιο ομαλη η μεταβαση. :P Το ολο UI μου αρεσει αλλα τα περισσοτερα εικονιδια δεν μου αρεσουν με αυτο του safari να ειναι το χειροτερο νομιζω. Το control center ειναι ευχρηστο και πλεον με το jb θα ειναι ακομα πιο ευχρηστο. Ερωτημα ειναι τι θα γινει με το zephyr. Επισης προστεθηκαν καποια tweak απο τη jb σκηνη (περισσοτερα apps σε φακελο, μπλοκαρισμα αριθμων, toggles κ.α.) Μεγαλο + και το Activation Lock. Σε iphone 5 τρεχει αψογα και η αυτονομια μου φαινεται παρομοια με IOS 6. Σε γενικες γραμμες μου αρεσει καθως ειναι διαφορετικο απο οτι ειχαμε τοσα χρονια.

Τελευταία επεξεργασία από: tgousopoulos, 28/12/2013 - 19:44


#55   Scouter7883

Scouter7883

    iPH Member

  • 255 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 01/01/2014 - 15:28

Μετα απο χρήση μπορω να πω οτι δεν ειναι κάτι "ουαου"
Βέβαια μπορω να πω οτι δεν ειναι κάτι άσχημο ή κακο.

Σίγουρα σε συγκεκριμένα πράγματα αξίζει, αλλα
πράγματι ειναι λίγα.

#56   milonakis

milonakis

    iPH newbie

  • 69 μηνύματα
  • Twitter:@foliahotel
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 01/01/2014 - 15:38

στην 6 ειχα ενα ωραιο logo apple, και τωρα αναγκαζομαι να βλεπω την λεξη cosmote...



#57   alkiskal

alkiskal

    iPH Addict

  • 603 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 01/01/2014 - 15:59

Εμενα ωραίο μου φαίνεται απλά το cosmote και το σήμα δεν μου αρέσουν.

#58   hardrock

hardrock

    iPH Member

  • 229 μηνύματα
  • Twitter:@arisilio
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 01/01/2014 - 16:08

Δε μου άλλαξε τη ζωή, αλλά για αλλαγή αρχικά δε με χάλασε, με το καιρό μου άρεσε όλο και πιο πολύ, περιμένω και την 7.1 και βλέπουμε....




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες