Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

iPhone 5S Mainboard leaked (?)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
105 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 24/06/2013 - 17:33

Ετσι θα είναι !! Σε όσους αρέσει έχει καλώς (εμένα μου αρέσει ) , καλές αλλαγές !

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 24/06/2013 - 18:11

Τα ελεγα οτι θα ειναι ιδιο και με 1gb ram!!μια χαρα το 5αρι μου του χρονου για το 6!!ευκολα ομως.αυτοι μας δουλευουν ρε.ειναι αναβαθμιση αυτη;διπλο led flash;;και;;;τελοσπαντων οσοι εχουν 4-4s καλο θα ειναι να ανανεωσουν.εμεις επουδενι
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#78   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 24/06/2013 - 18:14

Η διαφημιση σας λεω απο τωρα:πηραμε το καλο κ το καναμε καλυτερο!νεα βαφη για εξαλειψη γραντζουνιων...ανθεκτικο...διπλο led για ακομη καλυτερες φωτο...γιατι ξερουμε τι θελουν οι κατοχοι των iphone!!!xaxaxaxaxaxa
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#79   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 24/06/2013 - 18:19

Για το φθηνό 5 αυτό σου λέω. Η μέχρι τώρα πολιτική της λέει πολυ φθηνό 4S (λογικά 8άρι), φθηνό 5, και 5S σε κανονική τιμή. Άντε αν θέλει να ρίξει και άλλο τις τιμές να κάνει και το 5 8άρι.


Kαι γιατί να μη καταργήσει το 2 χρονών 4S αντικαθιστώντας το σε αυτή τη τιμή με το "φθηνό" αλλά και ταυτοχρόνως αναβαθμισμένο iPhone?

Μου φαίνεται μια πολύ λογική εξέλιξη.

Και μου φαίνεται ακόμη πιο λογική, γιατι θά έχουμε και την αντικατάσταση του 30-pin. Θέλει όλες οι συσκευές να είναι με Lightning.

To ίδιο έκανε και με το iPad 4 πριν λίγους μήνες. Αντικατάσταση είχαμε και εκεί.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#80   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/06/2013 - 18:27

Τα ελεγα οτι θα ειναι ιδιο και με 1gb ram!!μια χαρα το 5αρι μου του χρονου για το 6!!ευκολα ομως.αυτοι μας δουλευουν ρε.ειναι αναβαθμιση αυτη;διπλο led flash;;και;;;τελοσπαντων οσοι εχουν 4-4s καλο θα ειναι να ανανεωσουν.εμεις επουδενι


Έχει νέο επεξεργαστή. Hello! :)

#81   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 24/06/2013 - 18:40

Α ναι!!!τρομερη αναβαθμισηηηηηη!!!!
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#82   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 24/06/2013 - 19:29

Kαι γιατί να μη καταργήσει το 2 χρονών 4S αντικαθιστώντας το σε αυτή τη τιμή με το "φθηνό" αλλά και ταυτοχρόνως αναβαθμισμένο iPhone?

Μου φαίνεται μια πολύ λογική εξέλιξη.

Και μου φαίνεται ακόμη πιο λογική, γιατι θά έχουμε και την αντικατάσταση του 30-pin. Θέλει όλες οι συσκευές να είναι με Lightning.

To ίδιο έκανε και με το iPad 4 πριν λίγους μήνες. Αντικατάσταση είχαμε και εκεί.

Στο ότι θα είναι καλή εξέλιξη συμφωνούμε.

Ένα τηλέφωνο με νέο σχεδιασμό έστω και με παρόμοια χαρακτηριστικά με του 4S θα είναι ένα καινούριο τηλέφωνο που θα έχει σχεδιαστεί με τα δεδομένα του σήμερα.

Απόλυτα λογικό και το ότι θέλει να εξαλείψει όσο είναι καιρός το 30pin.

Μόνο το 4, το 4S και το iPad 2 βγάζει πλέον με 30pin. Λογικά το 4 σταματάει να υπάρχει με την παρουσίαση του 5S.

To iPad 2 το ίδιο με την παρουσίαση του 5. Οπότε θα του μείνει μόνο το 4S με 30pin.

Το ερώτημα εκεί είναι να μπει σε όλη αυτή τη διαδικασία για τη θύρα ή να περιμένει έναν ακόμα χρόνο και να το "στείλει" κανονικά όπως τα άλλα?

Άσε που αν πει ότι σταματάει εντελώς το 4S μόλις 2 χρόνια από την κυκλοφορία του θα ανοίξουν οι σύνηθεις ασκοί του αιόλου περί "αδικημένων" πελατών και "κακομεταχείρισης"...

#83   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 24/06/2013 - 19:34

Το ερώτημα εκεί είναι να μπει σε όλη αυτή τη διαδικασία για τη θύρα ή να περιμένει έναν ακόμα χρόνο και να το "στείλει" κανονικά όπως τα άλλα?

Άσε που αν πει ότι σταματάει εντελώς το 4S μόλις 2 χρόνια από την κυκλοφορία του θα ανοίξουν οι σύνηθεις ασκοί του αιόλου περί "αδικημένων" πελατών και "κακομεταχείρισης"...


Δε θα 'ναι η πρώτη φορά.. Το έκανε και με την αντικατάσταση του iPad 3.

Δε θα 'χει πρόβλημα λοιπόν να το κάνει ξανά. Που εκτός απο το Lightning, στοχεύει και σε άλλο κοινό. που δεν είναι διατεθειμένοι να δίνουν 700άρια κάθε φορά..
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#84   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 24/06/2013 - 19:35

Στο ότι θα είναι καλή εξέλιξη συμφωνούμε.

Ένα τηλέφωνο με νέο σχεδιασμό έστω και με παρόμοια χαρακτηριστικά με του 4S θα είναι ένα καινούριο τηλέφωνο που θα έχει σχεδιαστεί με τα δεδομένα του σήμερα.

Απόλυτα λογικό και το ότι θέλει να εξαλείψει όσο είναι καιρός το 30pin.

Μόνο το 4, το 4S και το iPad 2 βγάζει πλέον με 30pin. Λογικά το 4 σταματάει να υπάρχει με την παρουσίαση του 5S.

To iPad 2 το ίδιο με την παρουσίαση του 5. Οπότε θα του μείνει μόνο το 4S με 30pin.

Το ερώτημα εκεί είναι να μπει σε όλη αυτή τη διαδικασία για τη θύρα ή να περιμένει έναν ακόμα χρόνο και να το "στείλει" κανονικά όπως τα άλλα?

Άσε που αν πει ότι σταματάει εντελώς το 4S μόλις 2 χρόνια από την κυκλοφορία του θα ανοίξουν οι σύνηθεις ασκοί του αιόλου περί "αδικημένων" πελατών και "κακομεταχείρισης"...


Ολα ειναι πιθανα, αλλα να σταματησει 4 και 4s ταυτοχρονα μου φαινεται απιθανο.

You'll Never Walk Alone


#85   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 24/06/2013 - 19:44

Ολα ειναι πιθανα, αλλα να σταματησει 4 και 4s ταυτοχρονα μου φαινεται απιθανο.

Και εγώ κάπως έτσι σκέφτομαι.


Δε θα 'ναι η πρώτη φορά.. Το έκανε και με την αντικατάσταση του iPad 3.

Δε θα 'χει πρόβλημα λοιπόν να το κάνει ξανά. Που εκτός απο το Lightning, στοχεύει και σε άλλο κοινό. που δεν είναι διατεθειμένοι να δίνουν 700άρια κάθε φορά..


Προσωπική μου άποψη είναι ότι το iPad 4 το έβγαλε όταν το έβγαλε όχι λόγω θύρας ή επεξεργαστή αλλά όπως έχω πει πολλές φορές για να μετακινήσει τη χρονική περίοδο του release του πριν τις γιορτές που είναι πολύ πιο επικερδής λόγω του peak της κατανάλωσης.

#86   arisgamatos

arisgamatos

    iPH Enthousiast

  • 490 μηνύματα
  • Twitter:@arisyo13
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:arisyo13

Δημοσίευση 24/06/2013 - 20:07

Πάντα οι αλλαγές ήταν μεγάλες όσο απίστευτο κι αν σας φαίνεται. Στο 4 με το 4s έχουν μεγάλη διαφορα λόγω επεξεργαστη και κάμερας. Το 4s με το 5 λόγω επεξεργαστή και πάλι. Αν και διπύρινοι και οι δύο είχαν μεγάλες αλλαγές και αυτό φάνηκε στο benchmarks και θα φαίνεται και τώρα με το iOS 7.

#87   el3ctronick

el3ctronick

    iPH Enthousiast

  • 493 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 24/06/2013 - 20:45

για οποιον δεν εχει 5αρι πολυ καλη αναβαθμιση. για μενα, αν οντως ειναι ετσι..ειμαι ευτυχισμενος με το 5αρι μου..μπραβο στην apple γιατι μ αυτο τον τροπο δινει αξια και στα 5αρια μας... ;)

#88   hackertom

hackertom

    iPH Contributor

  • 1.095 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 24/06/2013 - 22:21

Πάλι "i" τηλεκοντρόλ "S" και φέτος... Πάλι καλά να μην μπούμε σε έξοδα.

#89   nikos22

nikos22

    iPH User

  • 133 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 25/06/2013 - 08:18

Αναμενόμενη η αναβάθμιση. Και τωρα πια ο,τι διαρροή γίνεται κ αφορά την apple έχει βγει αληθινή. Αυτή ειδικά φαίνεται αρκετά ρεαλιστική οπότε την πιστεύω 99%! Ενα θέμα όμως με χαλάει. Αν δείτε λίγο προσεκτικά τις φωτογραφίες θα δείτε πως η βαφή στις γωνίες έχει ξεφτίσει πάρα πολυ! Κι αν σκεφτείτε πως δεν μιλάμε για μια συσκευή που έχει κυκλοφορήσει στον έξω κόσμο, τότε το πρόβλημα με τη βαφή τουλάχιστον στο μαύρο μοντέλο παραμένει.

#90   vmac

vmac

    iPH Enthousiast

  • 413 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 25/06/2013 - 09:20

Τα ελεγα οτι θα ειναι ιδιο και με 1gb ram!!μια χαρα το 5αρι μου του χρονου για το 6!!ευκολα ομως.αυτοι μας δουλευουν ρε.ειναι αναβαθμιση αυτη;διπλο led flash;;και;;;τελοσπαντων οσοι εχουν 4-4s καλο θα ειναι να ανανεωσουν.εμεις επουδενι


Μπα, δε νομίζω.. Ως κάτοχος του 4, μπορώ να σου πω οτι δεν θα προχωρήσω σε ανανέωση. Περιμένω το 6.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες