Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 3G unlock: Παραμονή Πρωτοχρονιάς!


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
65 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 20/12/2008 - 21:59

Η iPhone Dev Team μας ανακοίνωσε πως στις 31 Δεκεμβρίου θα δώσει σε κυκλοφορία το unlock του iPhone 3G, με την κωδική ονομασία yellowsn0w. Ας παρακολουθήσουμε τις τελευταίες εξελίξεις πάνω στο θέμα...

O MuscleNerd, μέλος της Dev Team, δημοσίευσε σήμερα στο Twitter ένα πολύ ενδιαφέρον screenshot το οποίο ακολουθεί παρακάτω κείμενο:

Posted Image


    http://twitpic.com/u4jz -> This is the 01.45.00 baseband, my favorite one :-)

Το screenshot δείχνει ένα Αμερικάνικο iPhone 3G το οποίο είναι συνδεδεμένο με το δίκτυο της T-Mobile.

Σημείωση: Το model number της συσκευής είναι MB704LL, το οποίο μας δείχνει ότι όντως έχει πουληθεί από την AT&T  (Check it).


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   grg

grg

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/12/2008 - 22:58

Καλησπέρα,

Διάβασα τη λίστα με τα model numbers της Apple και το περίεργο είναι πως ένα 8άρι που έχω τελειώνει σε LL ( ενώ θα έπρεπε να τελειώνει σε GR ?! )  και ένα 16άρι σε GR..
και τα 2 αγορασμένα απο Vodafone Ελλάδος και τα 2 jailbroken και τα 2 σε version 2.2 ..

Είναι λογικό αυτό ? Μήπως τα model # είναι ανακατεμένα ?

#18   noob

noob

    iPH User

  • 155 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 20/12/2008 - 23:49

Πολύ περίεργο!! Τα μόνο που τελειώνουν σε LL είναι της Αμερικής:
MB046LL/A
MB048LL/A
MB499LL/A
MB702LL/A
MB704LL/A
MB705LL/A

Το δικό μου πάντως τελειώνει σε GR

#19   grg

grg

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/12/2008 - 00:25

Θα ανεβάσω screenshot οταν παω σπίτι.. αν δεν ήταν απο vodafone λογικά όταν το έκανα Upgrade σε 2.2 θα μου κλείδωνε.. :-\

Αν δεν είναι απο vodafone τότε ίσως όταν το κάνεις upgrade απο Itunes να "καταλαβαίνει" οτι είσαι Ελλάδα και να βάζει το ipsw που προορίζεται για τα Ελληνικά Iphone και να δουλέυει ?!



#20   grg

grg

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/12/2008 - 02:05

Ιδού και τα screenshot.. και τα 2 με wind και δοκίμασα και cosmote sim και vodafone και παίζουν και τα 2 χωρίς πρόβλημα...
Το 8άρι με τα δεδομένα της Apple είναι Αμερικάνικο και το 16άρι Ελληνικό..
Έχει άλλος 8αρι με ίδιο Model number ?

( edit : έσβησα τα serial)

Posted Image Posted Image

#21   capellino

capellino

    iPH newbie

  • 59 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/12/2008 - 18:13

παιδια εχετε κανα νεο για το ποσες μερες μετα τη πρωτοχρονια θα βγει το unlock για την 2.2.0 Firmware: 02.28.00 Baseband??

#22   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 21/12/2008 - 18:51

δεν είναι γνωστό αν και πότε θα βγει

#23   capellino

capellino

    iPH newbie

  • 59 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/12/2008 - 20:00

το οτι θα βγει ειναι δεδομενο ετσι?αφου το διαβασα εδω πριν μερες το θεμα ειναι το ποτε??

#24   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 21/12/2008 - 20:01

δεν ξέρω. H devTeam νομίζω δεν ασχολήθηκε με την 2.2 οπότε...

#25   piratx

piratx

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/12/2008 - 20:22

H devteam asxoleithike me tin 2.2 tin hmera pou anakoinothike h beta tis - den einai sosto na les oti den asxolithike.. to unlock tis 2.2 den kseroume ontos pote tha emfanistei sto koino - mporei akoma na einai buggy.. alla einai thema hmeron!

#26   aC3

aC3

    iPH Contributor

  • 1.199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:_aC3_

Δημοσίευση 21/12/2008 - 21:07

Quote

H devteam asxoleithike me tin 2.2 tin hmera pou anakoinothike h beta tis - den einai sosto na les oti den asxolithike.. to unlock tis 2.2 den kseroume ontos pote tha emfanistei sto koino - mporei akoma na einai buggy.. alla einai thema hmeron!

1)No Greeklish,It Sucks.
2)Με το Unlock του 3G δεν ασχολήθηκε ποτέ η Dev Team

#27   alexskiadas

alexskiadas

    iPH newbie

  • 23 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/12/2008 - 22:29

εγω εχω iphone 3g αγορασμενο απο vodafone και αναβαθμισμενο σε 2.2. οταν βγει το unlock, τι θα μου χρησιμεψει εμενα? δεν εχω καταλαβει τη διαφορα του unlock με το quickpwn για παραδειγμα.

#28   aC3

aC3

    iPH Contributor

  • 1.199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:_aC3_

Δημοσίευση 21/12/2008 - 22:49

Quote

εγω εχω iphone 3g αγορασμενο απο vodafone και αναβαθμισμενο σε 2.2. οταν βγει το unlock, τι θα μου χρησιμεψει εμενα? δεν εχω καταλαβει τη διαφορα του unlock με το quickpwn για παραδειγμα.

λοιπόν... 1) το QuickPwn δεν είναι τίποτα παρά ένα Prog... Αυτό που λες εσύ λέγεται JailBreak.
2) εσένα δεν σε αφορά το Unlock πολύ απλά το έχεις πάρει από Vodafone και είναι ήδη Unlocked. Το Unlock δεν έχει καμία σχέση με το jailbreak. Το unlock σου επιτρέπει να χρησιμοποιείς το iPhone σαν τηλέφωνο με οποιαδίποτε κάρτα σιμ θες.

#29   stargazer

stargazer

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/12/2008 - 23:47

Quote

Quote

εγω εχω iphone 3g αγορασμενο απο vodafone και αναβαθμισμενο σε 2.2. οταν βγει το unlock, τι θα μου χρησιμεψει εμενα? δεν εχω καταλαβει τη διαφορα του unlock με το quickpwn για παραδειγμα.


λοιπόν... 1) το QuickPwn δεν είναι τίποτα παρά ένα Prog... Αυτό που λες εσύ λέγεται JailBreak.

2) εσένα δεν σε αφορά το Unlock πολύ απλά το έχεις πάρει από Vodafone και είναι ήδη Unlocked. Το Unlock δεν έχει καμία σχέση με το jailbreak. Το unlock σου επιτρέπει να χρησιμοποιείς το iPhone σαν τηλέφωνο με οποιαδίποτε κάρτα σιμ θες.


Oταν κανεις Jailbreaking δεν κάνεις καi μαζί unlock??:S

#30   aC3

aC3

    iPH Contributor

  • 1.199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:_aC3_

Δημοσίευση 21/12/2008 - 23:49

Quote

Quote

Quote

εγω εχω iphone 3g αγορασμενο απο vodafone και αναβαθμισμενο σε 2.2. οταν βγει το unlock, τι θα μου χρησιμεψει εμενα? δεν εχω καταλαβει τη διαφορα του unlock με το quickpwn για παραδειγμα.


λοιπόν... 1) το QuickPwn δεν είναι τίποτα παρά ένα Prog... Αυτό που λες εσύ λέγεται JailBreak.

2) εσένα δεν σε αφορά το Unlock πολύ απλά το έχεις πάρει από Vodafone και είναι ήδη Unlocked. Το Unlock δεν έχει καμία σχέση με το jailbreak. Το unlock σου επιτρέπει να χρησιμοποιείς το iPhone σαν τηλέφωνο με οποιαδίποτε κάρτα σιμ θες.




Oταν κανεις Jailbreaking δεν κάνεις καi μαζί unlock??:S

όχι... Το Unlock μπορεί να γίνει μέσω QuickPwn μόνο για το 1st Gen iPhone. Για το 3G ακούγετε ότι θα είναι ένα file που θα κατεβάζεις από Cydia.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες