Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 8 ψήφοι

OΤΕ TV και OTE TV GO "ΝΕΑ"


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1923 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1591   minovg

minovg

    iPH Member

  • 276 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/11/2016 - 16:57

Novago παίζει κανονικά πλέον σε μακ.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1592   iStar

iStar

    iPH Elite Poster

  • 3.419 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 21/11/2016 - 18:01

Παίζει κανονικά μέσω Firefox όμως.

Τουλάχιστον εμένα σε Safari και Chrome δεν δούλεψε. Μόνο με Firefox.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Παίζει και με safari :)

 4sB  5sG  6SG  7+B  XB  12ProPB  MiniB  MiniRetinaSG  Pro9.7SG  iPad10.2  MBPRetina13  MBP132017  MacMini2.6  AW42mmSG  AW3Nike+42mmSG  AW444mmG  ATV4Gen  Airpods  Airpods Pro HomePodMiniB 


#1593   tsoupri

tsoupri

    iPH Contributor

  • 1.309 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 21/11/2016 - 18:09

Παίζει και με safari :)


Έχεις δίκιο, το δοκίμασα μόλις τωρα!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1594   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 21/11/2016 - 19:15

COSMOTE TV

Δελτίο Τύπου:
Σε συμφωνία με την Paramount Pictures προχώρησε η COSMOTE TV, φέρνοντας σε πρώτη προβολή αποκλειστικά για τους συνδρομητές της, τις ταινίες και τις σειρές Α’ τηλεοπτικής προβολής που διανέμει το στούντιο.

Ανάμεσα στις πρεμιέρες της Paramount που έρχονται στα κανάλια COSMOTE CINEMA το επόμενο διάστημα είναι η τελευταία ταινία Star Trek, το Star Trek Beyond με τους Κρις Πάιν, Ζάκαρι Κουίντο, Ζόι Σαλντάνα και Ίντρις Έλμπα, αλλά και το Χελωνονιντζάκια II από το δημοφιλές franchise, με την Μέγκαν Φοξ, την Λόρα Λίνεϊ και τον Στίβεν Αμέλ.

Ανάμεσα στο ποιοτικό περιεχόμενο που εξασφάλισε η COSMOTE TV στο πλαίσιο της συμφωνίας, είναι και οι τηλεοπτικές σειρές της Paramount Television, όπως το κατασκοπευτικό Berlin Station με τους Ρις Ίφανς, Ρίτσαρντ Τζένκινς και Ρίτσαρντ Αρμιτέιτζ (κάθε Δευτέρα στις 23.00, COSMOTE CINEMA 4HD), που μόλις πρόσφατα ανανεώθηκε και για 2ο κύκλο.

«Είμαστε πολύ ικανοποιημένοι για αυτή τη συμφωνία με την Paramount, που εμπλουτίζει περαιτέρω το ποιοτικό πρόγραμμα των κινηματογραφικών μας καναλιών. Με τις προηγμένες τηλεοπτικές υπηρεσίες της hybrid πλατφόρμας, όπως το COSMOTE TV GO και το COSMOTE TV PLUS, οι συνδρομητές μας μπορούν να βλέπουν ταινίες και σειρές της επιλογής τους, όποτε, όπως θέλουν και όπου και αν βρίσκονται, χωρίς επιπλέον χρέωση», δήλωσε ο Διευθυντής της COSMOTE TV, Δημήτρης Μιχαλάκης.
«Είναι χαρά μας που συνεργαζόμαστε με την COSMOTE TV για να φέρουμε στους συνδρομητές της κάποιες από τις πιο συναρπαστικές και αναγνωρισμένες ταινίες και τηλεοπτικές μας σειρές», είπε η Έιμι Ρέινχαρντ, Πρόεδρος της Paramount Worldwide Television Licensing & Distribution. «Η ταινιοθήκη μας προσφέρει ταινίες για όλους, θρίλερ και περιπέτειες, κωμωδίες, δραματικές ταινίες, αλλά και πολυβραβευμένα φιλμ».

Εκτός από τις ταινίες και σειρές πρώτης προβολής, οι συνδρομητές της COSMOTE TV θα έχουν στη διάθεσή τους πολυβραβευμένες ταινίες (Καμία Πατρίδα για τους Μελλοθάνατους, Ο Δρόμος της Επανάστασης, Ένας Υπέροχος Άνθρωπος), διάσημα blockbuster (Watchmen, Minority Report, Collateral, O Πόλεμος των Κόσμων), αλλά και κλασικές επιτυχίες (Απόδραση από το Αλκατράζ, Επάγγελμα: Ζιγκολό), από την ταινιοθήκη του στούντιο.

Οι συνδρομητές της COSMOTE TV θα έχουν τη δυνατότητα να δουν πρώτοι τις επόμενες κινηματογραφικές παραγωγές του στούντιο και μέσα από τις εξελιγμένες υπηρεσίες COSMOTE TV GO και COSMOTE TV PLUS.

Για την Paramount Worldwide Television Licensing & Distribution
Η Paramount Worldwide Television Licensing & Distribution (PWTLD) ανήκει στην Paramount Pictures Corporation (PPC), διεθνή παραγωγό και διανομέα κινηματογραφημένου προγράμματος. Η PPC είναι μονάδα της Viacom (NASDAQ: VIAB, VIA), μητρικής εταιρείας κορυφαίων media brands που παράγουν τηλεοπτικά προγράμματα, κινηματογραφικές ταινίες, καταναλωτικά προϊόντα και ψηφιακό περιεχόμενο για τα κοινά σε 180 χώρες. Η PWTLD επιβλέπει παγκοσμίως τις πωλήσεις και τη διαχείριση δικαιωμάτων για όλο περιεχόμενο που διαμένει η Paramount στις πλατφόρμες Broadcast, Cable και Subscription Video-On-Demand (SVOD). Η PWTLD διαχειρίζεται περιεχόμενο των Paramount Pictures, Paramount Animation, Paramount Vantage, Paramount Classics, μαζί με κάποιους τίτλους της DreamWorks Animation.

Πηγή : COSMOTE

Συνημμένα αρχεία

  • Συνημμένο αρχείο  image.png   12,76KB   58 λήψεις

Τελευταία επεξεργασία από: dream21, 21/11/2016 - 19:16


#1595   rikos7

rikos7

    iPH Elite Poster

  • 2.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:zio7

Δημοσίευση 28/11/2016 - 15:47

Έχεις δίκιο, το δοκίμασα μόλις τωρα!


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Παίζει και με safari :)

έχετε macbook η imac ? γιατί εγώ που προσπαθώ να σε συνδεθώ σε imac μου πετάει μυνημα για εξωτερική τηλεόραση 


Τελευταία επεξεργασία από: rikos7, 28/11/2016 - 15:47


#1596   tsoupri

tsoupri

    iPH Contributor

  • 1.309 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 28/11/2016 - 15:59

έχετε macbook η imac ? γιατί εγώ που προσπαθώ να σε συνδεθώ σε imac μου πετάει μυνημα για εξωτερική τηλεόραση


Εμένα προσωπικά μου δουλεύει σε MacBook.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1597   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 30/11/2016 - 18:22

COSMOTE TV : αποκτά Disney Pictures και βραβεία Όσκαρ!


Η ενίσχυση του κινηματογραφικού τμήματος του OTE TV (πλέον COSMOTE TV) συνεχίζεται. Έτσι, μετά την ολοκλήρωση της συμφωνίας με την Paramount Pictures, πλέον όλες οι πληροφορίες επιβεβαιώνουν την είδηση που πρώτοι είχαμε γράψει (http://digitaltvinfo...-gia-ton-ote-tv) πως και το περίφημο κινηματογραφικό στούντιο της Disney Pictures έχει συμφωνήσει με την συνδρομητική πλατφόρμα του Αμαρουσίου και θα συνεισφέρει με τη σημαντική του βιβλιοθήκη ταινιών, στη γενικότερη "αναβάθμιση" του τηλεοπτικού προγράμματος του COSMOTE TV. Η συμφωνία με τη Disney προβλέπει την αποκλειστική διάθεση των δικαιωμάτων ταινιών A προβολής αλλά και παλαιοτέρων παραγωγών (B pay tv window) στα κανάλια Cosmote Cinema.

Πέρα από τα προφανή θετικά οφέλη από μια τέτοια συνεργασία, θα θέλαμε να επισημάνουμε ακόμη δυο αρκετά σημαντικά στοιχεία της συμφωνίας που αναμένεται να ανακοινωθεί σύντομα:

α)Το franchise του Star Wars περνάει στον COSMOTE TV - με την τεράστια επιτυχία "Star Wars: The force awakens" να κάνει πρεμιέρα το Δεκέμβριο στα κανάλια COSMOTE Cinema ενώ ο COSMOTE TV θα μπορεί και να εκμεταλλευτεί το όνομα για τη δημιουργία θεματικών καναλιών και εκδηλώσεων. Η χαρά του marketeer!



β) Τα βραβεία Oscar. Η Disney Media έως το 2020 (σχετικό link http://www.hollywood...ribution-343581) είναι υπεύθυνη για την τηλεοπτική διανομή τους και όλα δείχνουν πως οι φίλοι του κινηματογράφου θα ξενυχτούν πλέον μπροστά στα κανάλια του COSMOTE TV για να παρακολουθήσουν ζωντανά τη λαμπερή τελετή και να μάθουν ποιος κέρδισε τα αγαλματάκια. Πίσω από τα βραβεία της αμερικανικής ακαδημίας κινηματογράφου μπορούν να στηθούν διαφημιστικές καμπάνιες, εκδηλώσεις και πολλές ακόμη προωθητικές ενέργειες, που μπορούν να αποφέρουν σημαντικά οφέλη και μεγάλη προβολή στον COSMOTE TV.



Γίνεται πλέον αντιληπτό, πως στο κινηματογραφικό πεδίο τα πράγματα οδηγούνται σε μια κατάσταση ισορροπίας, με τις δύο ανταγωνιστικές πλατφόρμες να «μοιράζονται» εφεξής τα έξι μεγάλα κινηματογραφικά studio, διατηρώντας η κάθε μια συμφωνίες με τρία από αυτά. Η Nova με τη Warner Bros, 20th Century FOX και τη SONY Pictures ενώ ο COSMOTE TV με την NBC Universal, Paramount και την Disney Pictures.

Οι ταινίες των νέων studio που θα προβάλλονται στα κανάλια COSMOTE Cinema στη συνέχεια θα μπαίνουν στη ταινιοθήκη της νέας on demand υπηρεσίας COSMOTE TV PLUS.

ΠΗΓΗ: https://digitaltvinf...i-vraveia-oskar

Συνημμένα αρχεία


Τελευταία επεξεργασία από: dream21, 30/11/2016 - 18:25


#1598   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 30/11/2016 - 18:45

Να συμπληρώσω ότι μαζί με την Walt Disney studio πάει πακέτο Marvel και Pixar :)

#1599   polakis

polakis

    iPH Contributor

  • 1.648 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 01/12/2016 - 07:32

Επιτελους θα βλεπω τα οσκαρ σπιτι μου μετα απο 20 χρονια και δεν θα κουβαλιεμαι στον πατερα μου που εχει νοβα! Μπραβο στον ΟΤΕ!



#1600   diwali33

diwali33

    iPH Member

  • 250 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/12/2016 - 19:07

Ερώτηση. Έχω ΟΤΕ TV με PVR(εσωτερικό δίσκο). Τώρα πχ γράφω κάτι και βλέπω κάτι άλλο ταυτόχρονα και φυσικά χρησιμοποιείται ο δορυφόρος και στο replay πχ.
Αν κάνω αναβάθμιση τι θα αλλάξει;
Το Ίντερνετ δεν είναι και πολύ καλό (12mbps) και γενικά δεν θέλω να χάνω bandwidth για την τηλεόραση.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1601   davinci0

davinci0

    iPH newbie

  • 48 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 04/12/2016 - 19:39

Θα εχεις replay tv σε συγκεκριμένα κανάλια έως κ 48 ώρες πίσω και το πιο σημαντικό on demand υπηρεσίες. Μια βιβλιοθήκη ταινιών, σειρών και ντοκιμαντέρ για να τις παρακολουθείς όποτε εσυ θες. Υπάρχει on demand υπηρεςια με ταινίες που λίγο καιρό πριν έπαιζαν στο σινεμά οπως το Ghostbusters2 και υπάρχει χρέωση και το Cosmote TV Plus που ειναι δωρεάν και εχει περιεχόμενο που εχει παίξει ήδη στα καναλια Cosmote Cinema. Υπάρχουν και αρκετά αφιερώματα σχετικά οπως πχ το http://digitaltvinfo...-ti-neo-erxetai


Sent from my iPad using Tapatalk

#1602   diwali33

diwali33

    iPH Member

  • 250 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/12/2016 - 20:58

Τελικά το έβαλα αλλά έχει κολλήσει 30 λεπτά στο μενού που ψάχνει σήμα και είναι ξεκλείδωτος ο δορυφόρος και λέει (περιμένετε να ολοκληρωθει η διαδικασία και να κλειδώσει το σήμα).
Είναι φυσιολογικό να κάνει τόση ώρα;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1603   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 04/12/2016 - 21:05

Γιατι οταν βλεπεις κατι σε replay δεν ειναι σε HD?
Η ταχυτητα ειναι πανω απο τα 7 που ζηταει οταν φορτωνει.

#1604   YAz

YAz

    iPH Contributor

  • 1.574 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 04/12/2016 - 21:18

Γιατι οταν βλεπεις κατι σε replay δεν ειναι σε HD?
Η ταχυτητα ειναι πανω απο τα 7 που ζηταει οταν φορτωνει.

Εγώ πάντως ενώ έχω 18mbps γραμμή, σε replay tv βλέπω SD εικόνα. Μάλλον μου είπανε από τον ΟΤΕ ότι είναι πρόβλημα του αποκωδικοποιητή, και πλέον κάνω αγώνα δρόμου για να δω ότι έχω γράψει μπας και πάω για αντικατάσταση..



#1605   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 04/12/2016 - 21:21

Όταν βλέπεις σε Replay είναι HD σύμφωνα με τον πΟΤΕ.

 

Αλλά είναι ένα ιδιόμορφο HD δικής τους επινόησης με το οποίο παραμυθιάζουν εδώ και 3 χρόνια όσους έχουμε iptv και όχι δορυφορικό και που παρασάγκας απέχει από το πραγματικό HD.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 16

0 μέλη, 16 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες