Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 8 ψήφοι

OΤΕ TV και OTE TV GO "ΝΕΑ"


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1923 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1621   YAz

YAz

    iPH Contributor

  • 1.574 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 10/01/2017 - 12:08

Ναι. Αν δεν υπηρχε, τοτε θα χες μοιρασει τους κωδικους του οτε σου σα ολους τους φιλους σου για να μπαινουν απ τον υπολογιστη τους και να βλεπουν, αρκει να μην μπαιναν ταυτοχρονα.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1622   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 13/01/2017 - 17:37

Στη θέση 100 το Promo HD που διαφημίζει το προγραμμα της cosmote tv.



#1623   jaymzz

jaymzz

    iPH Member

  • 317 μηνύματα
  • Twitter:@Jaymzz23
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 13/01/2017 - 17:58

Παδιά ξέρει κανείς αν υπάρχει τρόπος αυτά που έχουμε κάνει εγγραφή σε σκληρό δίσκο σε hybrid αποκωδικοποιητή να τα περάσουμε σε PC;



#1624   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.832 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 13/01/2017 - 18:25

Παδιά ξέρει κανείς αν υπάρχει τρόπος αυτά που έχουμε κάνει εγγραφή σε σκληρό δίσκο σε hybrid αποκωδικοποιητή να τα περάσουμε σε PC;


Δεν γίνεται

#1625   DJTaurus

DJTaurus

    iPH Member

  • 283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:DJTaurus_

Δημοσίευση 16/01/2017 - 13:13

Ναι. Αν δεν υπηρχε, τοτε θα χες μοιρασει τους κωδικους του οτε σου σα ολους τους φιλους σου για να μπαινουν απ τον υπολογιστη τους και να βλεπουν, αρκει να μην μπαιναν ταυτοχρονα.

 

Μα ήδη υπάρχει όριο μέχρι 2 συσκευές ανά κωδικό. Όταν θέτω νέα συσκευή πρέπει να διαγράψω μια παλιά.



#1626   YAz

YAz

    iPH Contributor

  • 1.574 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 16/01/2017 - 13:53

Μα ήδη υπάρχει όριο μέχρι 2 συσκευές ανά κωδικό. Όταν θέτω νέα συσκευή πρέπει να διαγράψω μια παλιά.


Αν δεν υπηρχε το οριο των 30 ημερων:
- μια συσκευη iphone
- μια συσκευη ενα λαπτοπ
Πες πως πας μετα σε εναν φιλο σου, οποτε διαγραφεις ας πουμε το λαπτοπ, για βα βαλεις τον υπολογιστη του φιλου σου.
Πες πως μετα ξαναπηγαινεις σε 2 μερες σε αλλο φιλο σου, θα διεγραφες το λαπτοπ του 1ου φιλου σου για να βαλεις το λαπτοπ του 2ου φιλου σου.
Και πες πως μετα γυρνας σπιτι σου και θες να ξαναβαλεις το δικο σου λαπτοπ... καταλαβαινεις.

Για αυτους τους λογους εχουν 1 αλλαγη συσκευης ανα 30 ημερες. Οκ δεν ειναι παραλογο νομιζω.

#1627   DJTaurus

DJTaurus

    iPH Member

  • 283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:DJTaurus_

Δημοσίευση 16/01/2017 - 14:36

Αν δεν υπηρχε το οριο των 30 ημερων:
- μια συσκευη iphone
- μια συσκευη ενα λαπτοπ
Πες πως πας μετα σε εναν φιλο σου, οποτε διαγραφεις ας πουμε το λαπτοπ, για βα βαλεις τον υπολογιστη του φιλου σου.
Πες πως μετα ξαναπηγαινεις σε 2 μερες σε αλλο φιλο σου, θα διεγραφες το λαπτοπ του 1ου φιλου σου για να βαλεις το λαπτοπ του 2ου φιλου σου.
Και πες πως μετα γυρνας σπιτι σου και θες να ξαναβαλεις το δικο σου λαπτοπ... καταλαβαινεις.

Για αυτους τους λογους εχουν 1 αλλαγη συσκευης ανα 30 ημερες. Οκ δεν ειναι παραλογο νομιζω.

ΟΚ κατανοητό. Τουλάχιστον σε ειδικές περιπτώσεις θα έπρεπε να έδιναν την δυνατότητα στους υπαλλήλους να διαγράψουν το όριο ενός πελάτη που έχει ανάγκη να το κάνει άμεσα... 

 

subscription μοντέλο και επιτέλους να επιτρέψουν το airplay (εφαρμογή για apple tv) υπάρχει στα σχέδια τους? 

επίσης η εφαρμογή μέσω browser πολλές φορές κρασάρει και συνήθως το κάνει και μετά από pause.


Τελευταία επεξεργασία από: DJTaurus, 16/01/2017 - 14:38


#1628   YAz

YAz

    iPH Contributor

  • 1.574 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 16/01/2017 - 22:30

Airplay μην περιμενεις να δεις στις go εφαρμογες. Δεν υπαρχει περιπτωση να το επιτρεψουν.

#1629   rtifosi

rtifosi

    iPH User

  • 162 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:PS3

Δημοσίευση 16/01/2017 - 23:38

Το όριο με τις 30 μέρες πως πάει; Ας πούμε αλλάζω κινητό στο οποίο έχω την εφαρμογή, αλλά την έχω και στο τάμπλετ.
Για να μπορώ να μπω από το νέο κινητό θα πρέπει να περάσουν 30 μέρες;

Live to ride, ride to live...

#1630   YAz

YAz

    iPH Contributor

  • 1.574 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 17/01/2017 - 00:06

Απο τη στιγμη που θα συνδεθεις και σε 2η συσκευη, η επομενη αλλαγη σε 30 μερες.

#1631   prophil

prophil

    iPH Contributor

  • 1.193 μηνύματα
  • Twitter:@prophil
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 17/01/2017 - 00:15

Ναι. Αν δεν υπηρχε, τοτε θα χες μοιρασει τους κωδικους του οτε σου σα ολους τους φιλους σου για να μπαινουν απ τον υπολογιστη τους και να βλεπουν, αρκει να μην μπαιναν ταυτοχρονα.

Πως μπορεί να δώσεις τους κωδικούς σου στους φίλους σου,  δεδομένου ότι το otetv go δουλεύει μόνο όταν είσαι συνδεδεμένος με το wifi του βασικού δικτύου που είναι χρεωμένη η γραμμή ???



#1632   prophil

prophil

    iPH Contributor

  • 1.193 μηνύματα
  • Twitter:@prophil
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 17/01/2017 - 00:18

ΟΚ κατανοητό. Τουλάχιστον σε ειδικές περιπτώσεις θα έπρεπε να έδιναν την δυνατότητα στους υπαλλήλους να διαγράψουν το όριο ενός πελάτη που έχει ανάγκη να το κάνει άμεσα... 

 

subscription μοντέλο και επιτέλους να επιτρέψουν το airplay (εφαρμογή για apple tv) υπάρχει στα σχέδια τους? 

επίσης η εφαρμογή μέσω browser πολλές φορές κρασάρει και συνήθως το κάνει και μετά από pause.

παιδιά προφανώς κάτι δεν έχω καταλάβει σωστά. Έχω ote tv go στο εξοχικό μου. Πως μπορώ να βλέπω ote tv go από τον υπολογιστή του σπιτιού μου στην Αθήνα? Δεν πρέπει η συσκευή η οποία θα δηλώσω, να χρεώνεται είτε ΜΒ ή να είναι συνδεδεμένη με το wifi του εξοχικού μου για να έχω εικόνα?



#1633   YAz

YAz

    iPH Contributor

  • 1.574 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 17/01/2017 - 00:21

Πως μπορεί να δώσεις τους κωδικούς σου στους φίλους σου, δεδομένου ότι το otetv go δουλεύει μόνο όταν είσαι συνδεδεμένος με το wifi του βασικού δικτύου που είναι χρεωμένη η γραμμή ????

Αν εχεις δημιουργησει λογαριασμο στο cosmote.gr, μπορεις να δηλωσεις και το κινητο τηλεφωνο σου, αρκει να ειναι cosmote δυστυχως.
Οποτε εστω πως εχεις cosmote κινητο, και δινεις τους κωδικους ας πουμε σε καποιον τριτο, αυτος θα μπορει να παρακολουθει cosmote tv go.
Η δευτερη συσκευη για να δουλεψει, θα πρεπει να συνδεεσαι εσυ με το κινητο σου εστω μια φορα στις 48 ωρες, μεσω δικτυου ( οχι μεσω wifi) στην εφαρμογη, χωρις να ειναι υποχρεωτικη η παρακολουθηση καποιου προγραμματος.

Υ.Γ. Μπορεις να δηλωσεις για το cosmote tv go μεχρι 2 κινητα και 1 σταθερο adsl/vdsl cosmote

Τελευταία επεξεργασία από: YAz, 17/01/2017 - 00:22


#1634   prophil

prophil

    iPH Contributor

  • 1.193 μηνύματα
  • Twitter:@prophil
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 17/01/2017 - 00:37

Αν εχεις δημιουργησει λογαριασμο στο cosmote.gr, μπορεις να δηλωσεις και το κινητο τηλεφωνο σου, αρκει να ειναι cosmote δυστυχως.
Οποτε εστω πως εχεις cosmote κινητο, και δινεις τους κωδικους ας πουμε σε καποιον τριτο, αυτος θα μπορει να παρακολουθει cosmote tv go.
Η δευτερη συσκευη για να δουλεψει, θα πρεπει να συνδεεσαι εσυ με το κινητο σου εστω μια φορα στις 48 ωρες, μεσω δικτυου ( οχι μεσω wifi) στην εφαρμογη, χωρις να ειναι υποχρεωτικη η παρακολουθηση καποιου προγραμματος.

Υ.Γ. Μπορεις να δηλωσεις για το cosmote tv go μεχρι 2 κινητα και 1 σταθερο adsl/vdsl cosmote

εγώ προσωπικά δεν έχω κινητό cosmote αλλά έχει ο πατέρας μου στο εξοχικό , στο οποίο υπάρχει και η κυρίως σύνδεση ote tv go. O πατέρας μου παρακολουθεί μόνο ote tv και δεν έχει συνδεδεμένη κάποια άλλη συσκευή .Tο Ote tv go μπορω εγώ να το βλέπω στην Αθήνα στο σπίτι μου? 



#1635   YAz

YAz

    iPH Contributor

  • 1.574 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 17/01/2017 - 00:48

α) κανεις account στο cosmote.gr με τα στοιχεια του κατοχου της συνδεσης, και προσθετεις στο cosmote σταθερης τον αριθμο του σταθερου, οπου θα βλεπεις και τους λογαριασμους κτλ κτλ
β) μπαινεις στην σχετικη ενοτητα my tv ουτως ωστε να προσθεσεις κινητο τηλεφωνο cosmote
γ) κατεβαζει ο πατερας σου στο κινητο του το app και συνδεεται με τους κωδικους
δ) με το κινητο σου - λαπτοπ σου - σταθερο υπολογιστη - ταμπλετ σου, οποιο θελεις να χρησιμοποιησεις μπαινεις με τους ιδιους κωδικους.

Οπως προειπα, θα πρεπει ομως να μπαινει και να συνδεεται εστω και μια φορα ανα 48 ωρες για να ανανεωνεται το session για να μπορεις να βλεπεις.

Επισης, για να λεμε και τα αυτονοητα, αν δεν εχεις προβλημα χρηματικο, πας και παιρνεις μια what's up καρτα, δηλωνεις αυτον τον αριθμο, και γλυτωνεις με το να παιρνεις και να λες μπαμπα συνδεσου.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες