Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 8 ψήφοι

OΤΕ TV και OTE TV GO "ΝΕΑ"


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1923 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1906   chrispe

chrispe

    iPH Member

  • 340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:chrispel

Δημοσίευση 24/09/2020 - 10:30

γιατί άλλο iPad-iPhone και άλλο Apple TV με το tvOS του



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1907   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2.254 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 25/09/2020 - 08:41

γιατί άλλο iPad-iPhone και άλλο Apple TV με το tvOS του

Δεν το γνώριζα. Όποτε αναμονή για να βγάλει εφαρμογή. Πάντως το περίεργο είναι πως για Android TV box έχει βγάλει εφαρμογή και λειτουργεί κανονικά. Το έχω εγκατεστημένο σε miBox s


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1908   chrispe

chrispe

    iPH Member

  • 340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:chrispel

Δημοσίευση 25/09/2020 - 08:46

αυτό είναι το θεμα. Χρειάζεται απλά μια προσαρμογή της εφαρμογής στο tvOS και η εμπειρία του ott θα εκτιναχθει στο Apple TV με την φανταστική εικόνα που βγάζει και δεν το κάνουν. Kι οχι μονο η Cosmote αλλά ολοι οι παροχοι οπτικοακουστικού υλικού στην ελλάδα. Αναγκάστηκα να παρω ενα mi box κι εγώ μονο και μονο γι αυτη την δουλειά κι οταν το αναψα πρωτη φορά μου επεσε το σαγόνι με το ποσο κατώτερη ήταν η εικόνα σε σχεση με το Apple TV. 



#1909   YAz

YAz

    iPH Contributor

  • 1.576 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 25/09/2020 - 09:03

αυτό είναι το θεμα. Χρειάζεται απλά μια προσαρμογή της εφαρμογής στο tvOS και η εμπειρία του ott θα εκτιναχθει στο Apple TV με την φανταστική εικόνα που βγάζει και δεν το κάνουν. Kι οχι μονο η Cosmote αλλά ολοι οι παροχοι οπτικοακουστικού υλικού στην ελλάδα. Αναγκάστηκα να παρω ενα mi box κι εγώ μονο και μονο γι αυτη την δουλειά κι οταν το αναψα πρωτη φορά μου επεσε το σαγόνι με το ποσο κατώτερη ήταν η εικόνα σε σχεση με το Apple TV.


Join the club! Το ίδιο αναγκάστηκα να κάνω το καλοκαίρι για τις διακοπές λόγω Champions League, και τώρα το έχω κρεβατοκάμαρα για αν και εφόσον δούμε καμία φορά εκεί Cosmote. Αυτό που το δίνει πλέον σε iphone, iPad αλλά όχι Apple TV είναι κουραστικό, από τη στιγμή φυσικά που το δίνει πλέον και σε τηλεοράσεις..

#1910   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2.254 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 25/09/2020 - 19:37

αυτό είναι το θεμα. Χρειάζεται απλά μια προσαρμογή της εφαρμογής στο tvOS και η εμπειρία του ott θα εκτιναχθει στο Apple TV με την φανταστική εικόνα που βγάζει και δεν το κάνουν. Kι οχι μονο η Cosmote αλλά ολοι οι παροχοι οπτικοακουστικού υλικού στην ελλάδα. Αναγκάστηκα να παρω ενα mi box κι εγώ μονο και μονο γι αυτη την δουλειά κι οταν το αναψα πρωτη φορά μου επεσε το σαγόνι με το ποσο κατώτερη ήταν η εικόνα σε σχεση με το Apple TV.

Πάντως εγω σε mi box s βλέπω σε HD και η εικόνα είναι εκπληκτική. Με παραξενεύει αυτό που λες. Μήπως δεν έχεις δυνατό Ίντερνετ και κατεβάζει την ανάλυση ? Γιατι το Mi box s είναι απο τα λίγα που υποστηρίζει και 4Κ.


Sent from my iPad using Tapatalk

#1911   chrispe

chrispe

    iPH Member

  • 340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:chrispel

Δημοσίευση 25/09/2020 - 19:42

Προφανώς δεν έχεις δει live το Apple TV. Και είναι λογικό να υπάρχει διαφορά στην εικόνα όταν το ένα ξεκίνησε με τιμή στα 50€ περίπου και το άλλο 200€ (όσο κι αν σε αυτά τα 200 πληρώνεις και μάρκα). Το θέμα δεν είναι μόνο η ανάλυση που είναι κοινή αλλά τα χρώματα. Στο mi box είναι ξεθωριασμένα.

#1912   YAz

YAz

    iPH Contributor

  • 1.576 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 25/09/2020 - 20:30

Σε αυτό θα συμφωνήσω και εγώ.. έχω 49 ιντσών, και η τηλεόραση είναι smart TV και υποστηρίζει 4Κ, και τυχαίνει να επιλέγω να βλέπω πχ Netflix από το Apple TV σε 1080p αντί από την εφαρμογή της τηλεόρασης που βγάζει 4Κ γιατί η εικόνα μου φαίνεται πιο smooth.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1913   chrispe

chrispe

    iPH Member

  • 340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:chrispel

Δημοσίευση 25/09/2020 - 21:18

Το Apple TV έχει auto refresh rate γι αυτό και είναι smooth η αναπαραγωγή. Δεν ξέρω αν η τηλεόραση σου έχει αυτή την δυνατότητα οπότε στην περίπτωση που δεν την έχει γι αυτό και βλέπεις διαφορά

#1914   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 15/10/2020 - 16:46

Ξερει κανεις αν και ποτε θα βγει το app cosmote tv για τηλεορασεις LG?


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1915   polakis

polakis

    iPH Contributor

  • 1.651 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 15/10/2020 - 22:49

Ξερει κανεις αν και ποτε θα βγει το app cosmote tv για τηλεορασεις LG?


Sent from my iPhone using Tapatalk


Ηταν για οκτωβρη αλλα εχουμε καθυστερηση. Παμε για νοεμβριο μαλλον

Τελευταία επεξεργασία από: polakis, 15/10/2020 - 22:49


#1916   Giorgio2112

Giorgio2112

    iPH Contributor

  • 1.175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 15/10/2020 - 23:10

Πάντως εγω σε mi box s βλέπω σε HD και η εικόνα είναι εκπληκτική. Με παραξενεύει αυτό που λες. Μήπως δεν έχεις δυνατό Ίντερνετ και κατεβάζει την ανάλυση ? Γιατι το Mi box s είναι απο τα λίγα που υποστηρίζει και 4Κ.


Sent from my iPad using Tapatalk


Έχω το ίδιο και τα σπάει...βέβαια βοηθάει και η τηλεόραση . Αν η τηλεόραση δεν σε βοηθάει τότε ότι και να πάρεις δεν θα αλλάξει κάτι . Δίπλα δίπλα με Apple TV δεν το έβαλα όμως για να δω διαφορά . Το mi δεν έχει Ethernet μεγάλο μείον κατά την άποψη μου

#1917   YAz

YAz

    iPH Contributor

  • 1.576 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 20/10/2020 - 13:37

Όσοι από εδώ έχουν cosmote tv και συσκευή Apple TV, μήπως θα δεν καλό να στείλουμε ερωτήσεις για το ποτέ και αν θα διαθέσουν εφαρμογή και για τις δικές μας συσκευές; Προς το παρόν εγώ έκανα μια δημοσίευση στον τοίχο της σελίδας της Cosmote tv στο Facebook, μπας και υπάρξει καμία συμμετοχή και το λάβουν στα υπόψην...

#1918   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 26/10/2020 - 13:42

Εγώ πήρα την προσφορά με τα 22,75€ και είναι full pack για δυο χρόνια και είναι καταπληκτικό...με τον οττ δεκτη.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Knowledge Is Power


#1919   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1.464 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 26/10/2020 - 15:35

Ποτέ δεν τους ενδιέφερε. Ούτε για Apple TV, ούτε για Firestick. 

Θέλουν να δίνουν το δικό τους δέκτη και η συμβάτητα του ott να καλύπτει μέχρι τηλέφωνα / tablets / κ κάποιες smart TVs.  

 

 

Όσοι από εδώ έχουν cosmote tv και συσκευή Apple TV, μήπως θα δεν καλό να στείλουμε ερωτήσεις για το ποτέ και αν θα διαθέσουν εφαρμογή και για τις δικές μας συσκευές; Προς το παρόν εγώ έκανα μια δημοσίευση στον τοίχο της σελίδας της Cosmote tv στο Facebook, μπας και υπάρξει καμία συμμετοχή και το λάβουν στα υπόψην...



#1920   YAz

YAz

    iPH Contributor

  • 1.576 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 26/10/2020 - 15:44

Το θέμα είναι ότι υπάρχει ήδη στο android tv. Πχ στο mi box s το έχω κατεβάσει γιατί υπήρχε κανονικά στο store τους. Επίσης από τη στιγμή που το διαθέτουν και σε τηλεοράσεις, το βρίσκω χαζό να μην υπάρχει και στις υπόλοιπες πλατφόρμες. Δηλαδή δεν στοχεύουν μόνο σε κινητές συσκευές για να πω πως δε θέλουν να υπάρχει σε τηλεοράσεις ..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 8

0 μέλη, 8 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες