Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 8 ψήφοι

OΤΕ TV και OTE TV GO "ΝΕΑ"


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1923 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#586   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 29/04/2015 - 13:45

Όλα κομπλέ έκανα αποσύνδεση απο κινητό και έπαιξε και στο iPad παρόλο που ειναι jb

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#587   leznts5

leznts5

    iPH User

  • 187 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 29/04/2015 - 13:57

καλησπερα,μπορει να με βοηθησει καποιος επειδη δεν βγαζω και πολυ ακρη.τι πρεπει να κανω για να παιξη σε iphone;κατι διαβασα οτι πρεπει να εχω και σταθερο οτε;εχει και μια χρεωση;μια βοηθεια;ευχαριστω

#588   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 29/04/2015 - 14:30

καλησπερα,μπορει να με βοηθησει καποιος επειδη δεν βγαζω και πολυ ακρη.τι πρεπει να κανω για να παιξη σε iphone;κατι διαβασα οτι πρεπει να εχω και σταθερο οτε;εχει και μια χρεωση;μια βοηθεια;ευχαριστω

σταθερο ΟΤΕ double play και ΟΤΕ TV χρειάζεται

#589   leznts5

leznts5

    iPH User

  • 187 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 29/04/2015 - 14:36

σταθερο ΟΤΕ double play και ΟΤΕ TV χρειάζεται

Εχω ενα d play και 2 οτε otv στο ονομα μου,δηλωνω και για τα δυο το σταθερο μου?Βασικα την εφαρμογη την θελω για οταν ειμαι εκτος σπιτιου,πως παιζει με αλλο wifi?Ευχαριστω



#590   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 29/04/2015 - 14:38

Εχω ενα d play και 2 οτε otv στο ονομα μου,δηλωνω και για τα δυο το σταθερο μου?Βασικα την εφαρμογη την θελω για οταν ειμαι εκτος σπιτιου,πως παιζει με αλλο wifi?Ευχαριστω

αν έχεις κινητό κοσμοτε τότε όταν ανοίγεις την εφαρμογή απο το κινητό εκτός σπιτιού στέλνει αυτόματα ένα μήνυμα και παίρνει πρόσβαση...αρκεί το κινητό σου να ειναι κοσμοτε..μπες στο σάιτ του ΟΤΕ διάβασε τα αναλυτικά ή πάρε στο 13888 και θα σου εξηγήσουν...εύκολο ειναι όλοι το κάναμε

Τελευταία επεξεργασία από: tselpemts, 29/04/2015 - 14:39


#591   jaymzz

jaymzz

    iPH Member

  • 317 μηνύματα
  • Twitter:@Jaymzz23
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 29/04/2015 - 14:42

Εχω ενα d play και 2 οτε otv στο ονομα μου,δηλωνω και για τα δυο το σταθερο μου?Βασικα την εφαρμογη την θελω για οταν ειμαι εκτος σπιτιου,πως παιζει με αλλο wifi?Ευχαριστω

Πρέπει να έχεις επίσης και ένα κινητό Cosmote για να σου έρθει το user name και password αυτομάτως η pin σου γίνεται το user name και password όταν μπαίνεις στο σταθερό ΟΤΕ που έχεις δηλώσει δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα στις 2 συσκευές που έχεις επιλέξει απλά πρέπει να κάνεις disconnect στην μια για να βλέπεις στην άλλη, όταν είσαι σε ξένο wifi όταν επιχειρήσεις να μπεις σου έρχεται μήνυμα και μετά βλέπεις κανονικά αν έχεις ipad 3g σου έρχεται το μήνυμα στην pin του κινητού το κλείνεις το βάζεις στο ipad και βλέπεις απλά δεν θα έχεις τηλέφωνο όσο το χρησιμοποιείς στο ipad. Ελπίζω να βοήθησα λίγο...



#592   leznts5

leznts5

    iPH User

  • 187 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 29/04/2015 - 14:47

Πρέπει να έχεις επίσης και ένα κινητό Cosmote για να σου έρθει το user name και password αυτομάτως η pin σου γίνεται το user name και password όταν μπαίνεις στο σταθερό ΟΤΕ που έχεις δηλώσει δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα στις 2 συσκευές που έχεις επιλέξει απλά πρέπει να κάνεις disconnect στην μια για να βλέπεις στην άλλη, όταν είσαι σε ξένο wifi όταν επιχειρήσεις να μπεις σου έρχεται μήνυμα και μετά βλέπεις κανονικά αν έχεις ipad 3g σου έρχεται το μήνυμα στην pin του κινητού το κλείνεις το βάζεις στο ipad και βλέπεις απλά δεν θα έχεις τηλέφωνο όσο το χρησιμοποιείς στο ipad. Ελπίζω να βοήθησα λίγο...

Αν και ειναι λιγο μπλεξιμο βοηθησες αρκετα,και σε αυχαριστω!Εχω και κινητο cosmote συνδεση.



#593   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 29/04/2015 - 14:55

Δηλαδή αν συνδεθείς με VPN Server παρακάμπτεις τους περιορισμούς με το WiFi; Πρέπει να έχεις όμως το OTETV μέσω ιντερνετ και όχι το δορυφορικό. Σωστά;

Να συνδεθεις με VPN αλλα ο server να ειναι σπίτι σου που θα περνει ΙP απο otenet.

 

αν συνδεθεις με vpn μεσω wifi/3g απο αλλη εταιρια στο vpn ote double play( μεσω pc ) θα παιζει κανονικα γιατι βλεπει την ip απο το ote double play

Σωστά



#594   leznts5

leznts5

    iPH User

  • 187 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 29/04/2015 - 14:58

αν έχεις κινητό κοσμοτε τότε όταν ανοίγεις την εφαρμογή απο το κινητό εκτός σπιτιού στέλνει αυτόματα ένα μήνυμα και παίρνει πρόσβαση...αρκεί το κινητό σου να ειναι κοσμοτε..μπες στο σάιτ του ΟΤΕ διάβασε τα αναλυτικά ή πάρε στο 13888 και θα σου εξηγήσουν...εύκολο ειναι όλοι το κάναμεΣε ευχαριστω πολυ για την βοηθεια.



#595   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 29/04/2015 - 15:09

ΠΡΟΣΟΧΗ με τις δοκιμές εαν κάνετε μεσω 3G-4G  κινητης τηλεφωνιας διοτι ξανα δοκιμασα πριν απο λιγο και τα 30sec στα 720p είναι περιπου στα 35MB data. Βεβαια οσοι εχουν VPN Server σπίτι τους με γραμμη VDSL πάει σφαίρα και ας μπαινετε απο 3G κινητης :)

 

D9C8087B-5998-47B9-809D-6B6CB1CB77DF_zps


Τελευταία επεξεργασία από: dream21, 29/04/2015 - 15:13


#596   adriano7

adriano7

    iPH User

  • 103 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/04/2015 - 15:21

Γελάω.. Άρα για να δούμε ote tv στο iPad πρεπει εκτός του να ειμαστε συνδρομητές ote tv, να εχουμε adsl ote, κινητό με σύνδεση cosmote άρα και πολλα δεδομένα, να μην εχουμε jailbroken... Καμία π**α θέλουν ;

Υγ: δε γινεται ουτε σε ipad βλεπω ; Λόγω μηνυμάτων; Τραγελαφος

#597   Ultralord

Ultralord

    iPH Contributor

  • 953 μηνύματα
  • Twitter:@levasval
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:val lev

Δημοσίευση 29/04/2015 - 15:56

με adsl και vpn ριχνει την ποιοτητα αρκετα βεβαια οπως ειπες ισως θελει vdsl.. αν μπορεις dream21 checkare ποσο upload σου τρωει



#598   leznts5

leznts5

    iPH User

  • 187 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 29/04/2015 - 16:03

Μηπως ξερει κανεις αν κανει air play στο apple tv?Ευχαριστω



#599   pats

pats

    iPH Contributor

  • 1.566 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8

Δημοσίευση 29/04/2015 - 16:11

μηπως πρέπει να αποσυνδεθώ απο το κινητό για να παίξει στο iPad??

Την ιδια ερωτηση εχω. Προφανως καθε φορα που κανεις εισοδο στο otetv go τσεκαρει τον αρ κινητου για να σου δινει το οκ να βλεπεις....

#600   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 29/04/2015 - 16:11

με adsl και vpn ριχνει την ποιοτητα αρκετα βεβαια οπως ειπες ισως θελει vdsl.. αν μπορεις dream21 checkare ποσο upload σου τρωει

 

Υπάρχει σε macintosh real time Application για να το τσεκάρω; 

 

 

Μηπως ξερει κανεις αν κανει air play στο apple tv?Ευχαριστω

Δεν δουλεύει



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 13

0 μέλη, 13 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες