Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 8 ψήφοι

OΤΕ TV και OTE TV GO "ΝΕΑ"


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1923 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#706   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.832 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 06/06/2015 - 08:37

Ετοιμαστείτε για αύξηση ΟΤΕ TV απο 20/8 σε όλους τους συνδρομητές νέους αλλα και παλιούς .

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#707   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 06/06/2015 - 08:38

Εάν μου το κάνουν πάλι θα γελάσει και το παρδαλό κατσίκι.πριν από 2 χρόνια είχα περάσει από Forthnet σε OTE FULLPACK και τότε είχαν αλλάξει την τιμή στο εξάμηνο του συμβολαίου μου . Φυσικά το έσπασα και οι κύριοι μου ζήταγαν τέλος πρόωρης διακοπής 130€. Δυο χρόνια μετά δικαιώθηκα μέςω ΕΕΤΤ διότι μονομερείς αλλαγές συμβολαίου είναι παράνομες . Εάν το ξανακάνουν θα πέσει πολύ γέλιο διότι έχουν κρατήσει ηχογράφηση ότι η τιμή δεν αλλάζει μέχρι να λήξει το συμβόλαιο.

Τελευταία επεξεργασία από: AvgoustisP, 06/06/2015 - 08:45


#708   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.832 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 06/06/2015 - 08:44

Θα το κάνουν μετά από όλα τα αθλητικά που πήραν ποιος θα τα πλήρωσει ;

Νεες τιμες :

24,90€ Full Pack 24μηνο

22,90€ Sports Pack 24μηνο

26,90€ Full Pack 12μηνο

24,90€ Sports Pack 12μηνο

Τελευταία επεξεργασία από: manosvitacar, 06/06/2015 - 08:44


#709   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 06/06/2015 - 08:50

Όταν τους έλεγα απατεώνες τότε κάποιος από εδώ έπεσε να με φάει . Θα δούμε πάντως . Ευτυχώς που κρατάω πάντα ονόματα και ημερομηνίες όταν μιλάω με εταιρείες

#710   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.832 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 06/06/2015 - 08:52

Δυστυχώς φίλε μου όλοι ίδιοι είναι .

#711   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 06/06/2015 - 08:54

Συγνώμη αλλά στην Forthnet που ήμουν είχα 49,90€ για πάντα. Είχε λήξει το συμβόλαιο και δεν μου είχαν κάνει αύξηση. Απλά πέρασα στον ΟΤΕ γιατί υποτίθεται μου έκαναν καλύτερη προσφορά

#712   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 06/06/2015 - 08:57

Θα το κάνουν μετά από όλα τα αθλητικά που πήραν ποιος θα τα πλήρωσει ;

Νεες τιμες :

24,90€ Full Pack 24μηνο

22,90€ Sports Pack 24μηνο

26,90€ Full Pack 12μηνο

24,90€ Sports Pack 12μηνο

 

 

Αναμενώμενη η αυξηση των 3€ οπως είχε γίνει και προπερσι με Premier League. Οταν δινεις 110 εκατομυρια για το CL και EUROPA League απο κάπου πρεπει να βγούν αυτα τα λεφτα αλλωστε οποιος δεν θελει την αυξηση μπορει απο 20/8 εως και 20/10 να διακόψει τον ΟΤΕTV χωρις πεναλτι και να επιστρεψει τον εξοπλισμό.



#713   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 06/06/2015 - 09:02

Αναμενώμενη η αυξηση των 3€ οπως είχε γίνει και προπερσι με Premier League. Οταν δινεις 110 εκατομυρια για το CL και EUROPA League απο κάπου πρεπει να βγούν αυτα τα λεφτα αλλωστε οποιος δεν θελει την αυξηση μπορει απο 20/8 εως και 20/10 να διακόψει τον ΟΤΕTV χωρις πεναλτι και να επιστρεψει τον εξοπλισμό.


Δηλαδή βγάζουμε προσφορά 2 μήνες πριν μαζεύουμε τα κορόιδα, τους αυξάνουμε την τιμή και οποίος φύγει του τραβάμε και τον πέναλτι των 130€. Τον χρεώνουμε και το εξοπλισμό άσχετα εάν τον έχει επιστρέψει.
Τον βάζουμε στην διαδικασία να τρέχει μέσω ΕΕΤΤ για να βρει το δίκιο του ( για όποιον γνωρίζει οι άλλοι θα πληρώσουν ).
Και όλα τα παραπάνω τα τράβηξα πέρυσι. Δεν έβαλα μυαλό και επανήλθα στον ΟΤΕ.

#714   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 06/06/2015 - 09:07

Δηλαδή βγάζουμε προσφορά 2 μήνες πριν μαζεύουμε τα κορόιδα, τους αυξάνουμε την τιμή και οποίος φύγει του τραβάμε και τον πέναλτι των 130€. Τον χρεώνουμε και το εξοπλισμό άσχετα εάν τον έχει επιστρέψει.
Τον βάζουμε στην διαδικασία να τρέχει μέσω ΕΕΤΤ για να βρει το δίκιο του ( για όποιον γνωρίζει οι άλλοι θα πληρώσουν ).
Και όλα τα παραπάνω τα τράβηξα πέρυσι. Δεν έβαλα μυαλό και επανήλθα στον ΟΤΕ.

 

Η μονομερής αύξηση είναι απαράδεκτη αλλά δυστυχώς το κάνουν όλοι. Ίσως θα έπρεπε κάποιοι να το κυνηγήσουν νομικά, αλλά από την άλλη, θα ξοδεύεις λεφτά σε δικηγόρους για 3 ευρω;



#715   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 06/06/2015 - 09:10

Η μονομερής αυξηςη δεν είναι απαράδεκτη αλλά είναι ΠΑΡΑΝΟΜΗ. Προφανώς ΕΣΥ δεν έχεις πρόβλημα και το αποδέχεσαι. Δεν είναι τα 3 € αλλά η κοροϊδία που περνάνε . Πέρυσι ήταν 1,9€ φέτος 3€ του χρόνου άλλα 2€ και πάει λέγοντας . Ευτυχώς δεν χρειάζεσαι δικηγόρο πλέον εκεί είναι το θέμα.
1ον Ανεβάζεις μια ανάρτηση στο fb για την απατεωνιά που ετοιμάζει ο ΟΤΕ μιας και τώρα το ξέρουμε.
2ον στέλνεις ομαδικά παράπονα στην ΕΕΤΤ για την παράνομη συμπεριφορά της ένα λόγω εταιρεία.
3ον σταματάς να την διαφημίζεις εδώ μέσα διότι πλέον γνωρίζεις ότι είναι απατεώνες.
Θα συμφωνήσω ότι η αύξηση είναι θεμιτή αλλά καντην στους νέους συνδρομητές.

Τελευταία επεξεργασία από: AvgoustisP, 06/06/2015 - 09:18


#716   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 06/06/2015 - 09:18

Μα δεν χρειάζεσαι δικηγόρο πλέον εκεί είναι το θέμα.
1ον Ανεβάζεις μια ανάρτηση στο fb για την απατεωνιά που ετοιμάζει ο ΟΤΕ μιας και τώρα το ξέρουμε.
2ον στέλνεις ομαδικά παράπονα στην ΕΕΤΤ για την παράνομη συμπεριφορά της ένα λόγω εταιρεία.
3ον σταματάς να την διαφημίζεις εδώ μέσα διότι πλέον γνωρίζεις ότι είναι απατεώνες.
Θα συμφωνήσω ότι η αύξηση είναι θεμιτή αλλά καντην στους νέους συνδρομητές.

 

 

1ον Ειναι αναβάθμιση του προϊόντος οποτε φυσιολογικό να αναπροσαρμοστεί και η τιμή λογο Champion League & Europa League.

2ον η ΕΕΤΤ δεν θα κάνει τιποτα λογο του 1ου λογου που σου εγραψα.

3ον Τον να σταματησεις να τον διαφημιζεις ειναι δικό σου θεμα φυσικά αλλα το να αναφερεις την λεξη απατεωνες μπορεις να βρεθεις με την πλατη στον τοιχο χωρις στοιχεια λόγου και παλι του 1ου λογου επειδη ειναι αναβαθμιση προιοντος.

4ον Σου δινει το δικαιωμα και εχεις 2 μηνες να καταγγειλεις την συμβαση και να φυγεις χωρις κανενα προστιμο αρκει να επιστρεψεις τον Δεκτη.


Τελευταία επεξεργασία από: dream21, 06/06/2015 - 09:18


#717   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 06/06/2015 - 09:23

1ον Ειναι αναβάθμιση του προϊόντος οποτε φυσιολογικό να αναπροσαρμοστεί και η τιμή λογο Champion League & Europa League.
2ον η ΕΕΤΤ δεν θα κάνει τιποτα λογο του 1ου λογου που σου εγραψα.
3ον Τον να σταματησεις να τον διαφημιζεις ειναι δικό σου θεμα φυσικά αλλα το να αναφερεις την λεξη απατεωνες μπορεις να βρεθεις με την πλατη στον τοιχο χωρις στοιχεια λόγου και παλι του 1ου λογου επειδη ειναι αναβαθμιση προιοντος.
4ον Σου δινει το δικαιωμα και εχεις 2 μηνες να καταγγειλεις την συμβαση και να φυγεις χωρις κανενα προστιμο αρκει να επιστρεψεις τον Δεκτη.

1ον η ΕΕΤΤ με δικαίωσε για την προηγούμενη απατεωνιά και δεν πλήρωσα το πέναλτι όποτε μην λες πράγματα που δεν ισχύουν
2ον φυσικά και έχω στοιχεία και τους λέω απατεώνες διότι στο τηλέφωνο όταν μου έκαναν την προσφορά μου είπαν ρητά ότι η τιμή δεν αλλάζει καθόλη την διάρκεια του συμβολαίου οπότε έχω και αποδείξεις .
Άρα μου δίνει κάθε δικαίωμα να τους αποκαλώ απατεώνες όπως και ΕΣΥ έχεις κάθε δικαίωμα να τους διαφημίζεις

#718   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 06/06/2015 - 09:28

1ον η ΕΕΤΤ με δικαίωσε για την προηγούμενη απατεωνιά και δεν πλήρωσα το πέναλτι όποτε μην λες πράγματα που δεν ισχύουν
2ον φυσικά και έχω στοιχεία και τους λέω απατεώνες διότι στο τηλέφωνο όταν μου έκαναν την προσφορά μου είπαν ρητά ότι η τιμή δεν αλλάζει καθόλη την διάρκεια του συμβολαίου οπότε έχω και αποδείξεις .
Άρα μου δίνει κάθε δικαίωμα να τους αποκαλώ απατεώνες όπως και ΕΣΥ έχεις κάθε δικαίωμα να τους διαφημίζεις

Διαβασε το συμβολαιο που εχεις υπογραψει και τα ξανα λέμε και δες τι λεει για την αναβαθμιση του προιοντος και τις αναπροσαρμογες τιμων.


Τελευταία επεξεργασία από: dream21, 06/06/2015 - 09:29


#719   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 06/06/2015 - 09:34

Όταν κάποιος σου κάνει μια προσφορά με μια συγκεκριμένη τιμή απλά για να σε τραβήξει σαν πελάτη , σου λέει ότι η τιμή αυτή δεν θα αλλάξει και κατα την διάρκεια του χρόνου στην αλλάζει λέγετε εξαπάτηση από όπου και εάν το δεις. Εάν θέλεις σου στέλνω και το νομικό εδάφειο. Επίσης εάν θέλεις να σου στείλω και τα χαρτιά που έχω από την τελευταία μου διένεξη με τον ΟΤΕ για τον ίδιο ακριβώς λόγο στον οποίο και δικαιώθηκα. Και ο ΟΤΕ είχε βάλει δικηγόρους. Όποτε μην επιμένεις. Σου ξαναλέω ότι έχω αποδείξεις για ότι γράφω.

#720   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 06/06/2015 - 09:46

Επίσης εγώ όταν υπέγραψα το συμβόλαιο ο ΟΤΕ είχε και το CHAMPION LEAGUE και το Uefa άρα η τιμή που μου έδωσε αφορούσε και αυτά . Σε εμένα δηλαδή δεν μου προσφέρει κάτι παραπάνω .

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 14

0 μέλη, 14 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες