Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 8 ψήφοι

OΤΕ TV και OTE TV GO "ΝΕΑ"


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1923 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#781   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.857 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 24/07/2015 - 15:49

Χωρίς να έχω ΟΤΕ και μέσω δορυφόρου ποσο εχει το φουλ πακέτο θυμάμαι ήταν 29,90€ ισχύει;

εγω είχα full pack με 10,95€ που έληγε 20/7. Με πήραν τηλ. και μου έκαναν προσφορά 15,90€ για 1 χρόνο. 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#782   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 24/07/2015 - 16:45

Αυτες ειναι η τιμες που θα ισχυσουν απο 20/8 και για τα επομενα 2 χρονια στο οποιο ο ΟΤΕ εχει ξεκινησει 3 μηνες πριν απο τον Μαιο και ενημερωνει στην 3 σελιδα του λογαρισμου ΟΤΕ ολες τους συνδρομητες.

31€ δεν τα λες πολλά όταν εχει 70€ η νόβα μια χαρά με όλα αυτά που δίνει ιδίως για τα αθλητικά.....

Knowledge Is Power


#783   rtifosi

rtifosi

    iPH User

  • 162 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:PS3

Δημοσίευση 24/07/2015 - 23:52

Δεν τα λες πολλα με σχεση τη Νοβα. Γενικα τα λες πολλα. Οποιος θελει να πληρωνει τη Νοβα ας το κανει. Αλλα οταν υπογραψαμε το πακετο μας στα 20 ευρω και το πηγαινουν στα 33 ευρω ειναι αυξηση ανω του 50% στις τιμες τους με το ετσι θελω. Sooo...

#784   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 25/07/2015 - 00:19

Δεν τα λες πολλα με σχεση τη Νοβα. Γενικα τα λες πολλα. Οποιος θελει να πληρωνει τη Νοβα ας το κανει. Αλλα οταν υπογραψαμε το πακετο μας στα 20 ευρω και το πηγαινουν στα 33 ευρω ειναι αυξηση ανω του 50% στις τιμες τους με το ετσι θελω. Sooo...

Δεν διαφωνώ αλλα εχει πάρει τόσα δικαιώματα για πολλά αθλήματα στο γήπεδο να πήγαινες πιο πολλά θα έδινες σαφώς φαντάζομαι θα σου δίνει τι δυνατότητα να το κόψεις αν δεν θες όπως επισης όλα ακριβαίνουν και όταν αυτο ακριβαίνει αλλα ταυτόχρονα παραμένει το πιο φθηνό ε οκ και σίγουρα δεν φαντάζομαι όταν υπογραψες έλεγε πουθενά θα κάνω για πάντα 20€;Απορίες ειναι μην το πάρεις στραβά δεν κρίνω κάτι και γω θα έλεγα το ιδιο αν απο 20€ μου το πήγαιναν 33€ απλά εκτος οτι βλέπεις το ποτήρι μισοάδειο δες το και μισογεμάτο.....

Knowledge Is Power


#785   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 25/07/2015 - 07:19

Δεν διαφωνώ αλλα εχει πάρει τόσα δικαιώματα για πολλά αθλήματα στο γήπεδο να πήγαινες πιο πολλά θα έδινες σαφώς φαντάζομαι θα σου δίνει τι δυνατότητα να το κόψεις αν δεν θες όπως επισης όλα ακριβαίνουν και όταν αυτο ακριβαίνει αλλα ταυτόχρονα παραμένει το πιο φθηνό ε οκ και σίγουρα δεν φαντάζομαι όταν υπογραψες έλεγε πουθενά θα κάνω για πάντα 20€;Απορίες ειναι μην το πάρεις στραβά δεν κρίνω κάτι και γω θα έλεγα το ιδιο αν απο 20€ μου το πήγαιναν 33€ απλά εκτος οτι βλέπεις το ποτήρι μισοάδειο δες το και μισογεμάτο.....

Την αύξηση θα έπρεπε να στην κάνει και θα ήταν λογική με την ανανέωση του συμβολαίου σου και όχι όσο είναι σε ισχύ . Για αυτό και υπογράφεις συμβόλαιο για 1 ή 2 χρόνια για να ξέρεις τη θα πληρώνεις. Αλλιώς ας σου δωςει ενα απλό χαρτί που να λέει οτι η τιμές θα ανπροςαρμοζωνται ανάλογα με τα κέφια μας. Ο ΟΤΕ όμως χρησιμοποιεί το εξής κόλπο τα τελευταία χρόνια.. Ξεκινάει μια περίοδο με πολύ καλές προσφορές για να σε τραβήξει ειδικά εάν έρχεσαι απο άλλη εταιρεία., σε αναγκάζει να βάλεις το πακέτο της προσφοράς μαζί όμως με την τηλεφωνία. , σου κάνει την αύξηση λέγοντας σου οτι μπορείς να ακυρώσεις εάν δεν θέλεις την αύξηση αλλά με μια παγίδα. Η ακύρωση ισχύει μόνο για το. ΟΤΕ TV ..εάν ακυρώσεις το τηλέφωνο σου στέλνει μια χρέωση 120€ για πρόωρη διακοπή. Οποτε σε έχει δεμένο. Άρα είναι σαν να σε εκβιάζει. Ναι μεν μπορείς να φύγεις αλλά σε έχει δεμένο με το τηλέφωνο.

Τελευταία επεξεργασία από: AvgoustisP, 25/07/2015 - 07:22


#786   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 25/07/2015 - 07:24

Δεν διαφωνώ αλλα εχει πάρει τόσα δικαιώματα για πολλά αθλήματα στο γήπεδο να πήγαινες πιο πολλά θα έδινες σαφώς φαντάζομαι θα σου δίνει τι δυνατότητα να το κόψεις αν δεν θες όπως επισης όλα ακριβαίνουν και όταν αυτο ακριβαίνει αλλα ταυτόχρονα παραμένει το πιο φθηνό ε οκ και σίγουρα δεν φαντάζομαι όταν υπογραψες έλεγε πουθενά θα κάνω για πάντα 20€;Απορίες ειναι μην το πάρεις στραβά δεν κρίνω κάτι και γω θα έλεγα το ιδιο αν απο 20€ μου το πήγαιναν 33€ απλά εκτος οτι βλέπεις το ποτήρι μισοάδειο δες το και μισογεμάτο.....

εγω όταν υπογράψα μου είπαν τηλεφωνικά οτι η τιμές θα παραμείνει ίδια για όλη την περίοδο του συμβολαίου μου. Μάλλον με έπιασαν κορόιδο .

#787   davinci0

davinci0

    iPH newbie

  • 48 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 25/07/2015 - 08:47

Ούτε γίνεται ο παλιός να πληρώνει λιγότερα και ο νεος περισσότερα. Τότε ο νέος θα νιώθει κορόιδο. Εφόσον όλοι βλέπουν τα ίδια πρέπει και όλοι να πληρώνουν τα ίδια. Ίδια μέτρα και σταθμά για παλιούς και νέους.

#788   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 25/07/2015 - 11:25

Την αύξηση θα έπρεπε να στην κάνει και θα ήταν λογική με την ανανέωση του συμβολαίου σου και όχι όσο είναι σε ισχύ . Για αυτό και υπογράφεις συμβόλαιο για 1 ή 2 χρόνια για να ξέρεις τη θα πληρώνεις. Αλλιώς ας σου δωςει ενα απλό χαρτί που να λέει οτι η τιμές θα ανπροςαρμοζωνται ανάλογα με τα κέφια μας. Ο ΟΤΕ όμως χρησιμοποιεί το εξής κόλπο τα τελευταία χρόνια.. Ξεκινάει μια περίοδο με πολύ καλές προσφορές για να σε τραβήξει ειδικά εάν έρχεσαι απο άλλη εταιρεία., σε αναγκάζει να βάλεις το πακέτο της προσφοράς μαζί όμως με την τηλεφωνία. , σου κάνει την αύξηση λέγοντας σου οτι μπορείς να ακυρώσεις εάν δεν θέλεις την αύξηση αλλά με μια παγίδα. Η ακύρωση ισχύει μόνο για το. ΟΤΕ TV ..εάν ακυρώσεις το τηλέφωνο σου στέλνει μια χρέωση 120€ για πρόωρη διακοπή. Οποτε σε έχει δεμένο. Άρα είναι σαν να σε εκβιάζει. Ναι μεν μπορείς να φύγεις αλλά σε έχει δεμένο με το τηλέφωνο.

Εντάξει και γιατί δεν κόβεις μονο το ΟΤΕ tv και κρατάς το τηλέφωνο Ίντερνετ αν και πάλι απο την στιγμη που έχεις κλειστό συμβόλαιο με ένα ποσο κανονικά μετά την λήξη του πρέπει να στο ανεβάσει οχι κατα την διάρκεια εκτος και αν εχει τέτοιο όρο και δεν φαίνεται.Γιατι αυτός ειναι ο σκοπός του 12 ή 24 μηνου συμβολαίου αλλιώς γιατί το κανεις αφού μπορει να αυξηθεί...το έχεις ψάξει το θεωρώ παράνομο αυτο γιατί με την ίδια λογική και συ τα κόβεις όλα χωρίς να δώσεις φράγκο απο το πέναλτι....παντως εγω μίλαγα για σκέτο ΟΤΕ TV μέσω δορυφόρου εκει αν στο ανεβάσει αφού έχεις συμβόλαιο το κόβεις και τελειώνει αν και απο 25,99€ που το εχει και ένας φίλος που εχει σκέτο χωρίς τηλέφωνο στο ΟΤΕ μέσω δορυφόρου τώρα του το πήγαν 31,13€ δεν το λέω και πολλά ούτε τρελή αύξηση.....

Τελευταία επεξεργασία από: daskalakispavlos, 25/07/2015 - 11:26

Knowledge Is Power


#789   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 03/08/2015 - 18:04

Προστέθηκαν τα OTE SPORT 7 HD και OTE SPORT 8 HD

 

 

IMG_0527_zpshjovtwxw.jpg

 

IMG_0528_zps9yrtmojy.jpg


Τελευταία επεξεργασία από: dream21, 03/08/2015 - 18:05


#790   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 04/08/2015 - 06:51

Εντάξει και γιατί δεν κόβεις μονο το ΟΤΕ tv και κρατάς το τηλέφωνο Ίντερνετ αν και πάλι απο την στιγμη που έχεις κλειστό συμβόλαιο με ένα ποσο κανονικά μετά την λήξη του πρέπει να στο ανεβάσει οχι κατα την διάρκεια εκτος και αν εχει τέτοιο όρο και δεν φαίνεται.Γιατι αυτός ειναι ο σκοπός του 12 ή 24 μηνου συμβολαίου αλλιώς γιατί το κανεις αφού μπορει να αυξηθεί...το έχεις ψάξει το θεωρώ παράνομο αυτο γιατί με την ίδια λογική και συ τα κόβεις όλα χωρίς να δώσεις φράγκο απο το πέναλτι....παντως εγω μίλαγα για σκέτο ΟΤΕ TV μέσω δορυφόρου εκει αν στο ανεβάσει αφού έχεις συμβόλαιο το κόβεις και τελειώνει αν και απο 25,99€ που το εχει και ένας φίλος που εχει σκέτο χωρίς τηλέφωνο στο ΟΤΕ μέσω δορυφόρου τώρα του το πήγαν 31,13€ δεν το λέω και πολλά ούτε τρελή αύξηση.....

Γιατί πολύ απλά έφυγα απο την Nova για να πάω στον OTE για να εχω και την τηλεόραση. Το πρόβλημα μου δεν είναι τόσο η αύξηση αλλά ο τρόπος που την κάνουν. Βγάζουν δηλαδή μια προσφορά για να σε τραβήξουν, και μετά ανακοινώνουν την αύξηση και σου λένε τώρα θα κάτσεις.

#791   parex

parex

    iPH Elite Poster

  • 3.175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 06/08/2015 - 13:10

Παιδιά ερώτηση. Έχω Nova μαζί με όλα τα cinema και hd και 3d με 39 ευρώ με 24 αρι Internet και απεριόριστα σταθερά. σκέφτομαι να πάω ote. Ξέρει κανείς πόσο θα είναι το τελικό πόσο που θα δίνω στον ote με το αντίστοιχο της Nova που έχω?

#792   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 06/08/2015 - 13:11

Εάν δεν απατώμαι αυτό που δίνουν τώρα είναι γύρω στα 45€.

#793   surf80

surf80

    iPH newbie

  • 52 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 07/08/2015 - 09:28

Παιδια μια ερώτηση.ειμαι συνδρομητής περίπου 2 χρόνια.με τα νέα δεδομένα επειδή δεν είμαι συνδρομητής με ΟΤΕ σταθερό θα πληρώνω 33€ Για full pack.
Εάν ζητήσω διακοπή θα με πάρουν τηλ για καλύτερη προσφορά π.χ 21,90 για συμβόλαιο 2 χρόνια η δεν θα καταφέρω τιποτα?
Και εάν ζητήσω διακοπή και δεν με πάρουν τηλέφωνο για προσφορά και κάνω καινούργια σύνδεση σε άλλο όνομα μήπως παίζει να πάρω καλύτερη προσφορά? (η καινούργια σύνδεση να γίνει σε κατάστημα η τηλεφωνικά?)

#794   lazaroz

lazaroz

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 07/08/2015 - 09:49

Τελικά ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι που δεν κατάλαβα??

Η αύξηση στον ΟΤΕ ισχύει για ολους τους πελάτες ή μόνο για τους παλιούς??

 

Εγώ είχα Νοβα και σήμερα έκανα αίτηση φορητότητας για τον ΟΤΕ, μου είπε η κυρία ότι θα πληρώνω 45 Ευρώ για τηλέφωνο + internet + ote tv full pack για 24 μήνες.

 

Τώρα θα μου βάλει καμία έξτρα αύξηση??



#795   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.832 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 07/08/2015 - 11:05

από 20/8 αλλάζουν τιμές ρώτα στον ΟΤΕ αν θα έχεις αλλαγή .



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες