Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 8 ψήφοι

OΤΕ TV και OTE TV GO "ΝΕΑ"


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1923 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1156   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 31/01/2016 - 00:05

Παρακαλώ

 

 

1) Θα δοθει το ondemand και στην IPTV 

 

2) Δωρεαν εξοπλισμο περνουν και  οι IPTV χρηστες δηλαδη για να καταλαβεις εαν εσυ εκανες αιτηση πριν 2 μηνες για otetv μεσω iptv θα σου εδιναν τον καινουργιο τον αποκωδηκοποιητη HYBRID. στο δορυφορικο οσοι εχουν παλιο αποκωδοικοποιητη θα παρουν αναβαθμιση που θα ξεκινησει απο αρχες απριλη για να μετατραπουν σε hybrid.

 

3) Το HD θα φτιαξει Νίκο και δορυφορικα με την ελευση του καινουργιου δορυφορου που με το καλημερα θα ενεργοποηθουν 2 ακομη αναμεταδοτες μεσα στο 2016 αλλα και στο IPTV.

 

 

Οχι

Γιάννη Sorry και ξέρεις πολύ καλά ότι σε θεωρώ υπερ αξιόπιστο αλλά:

 

Γιατί αυτά που λες εσύ δεν τα ανακοίνωσε μαζί με τα προνόμια των δορυφορικών για το hybrid?

 

1) Πότε θα δοθεί το ondemand?

 

2) Εγώ που είμαι παλιός χρήστης IPTV και δεν έκανα την αίτηση πριν 2 μήνες ώστε να πάρω τον καινούριο αποκωδικοποιητή θα πάρω τον καινούριο? Γιατί δεν το ανέφεραν στην συνέντευξη τύπου και είπαν μόνο για τους δοευφορικούς? Και σου ξαναλέω, προφανώς δεν ζητάω να δώσουν δωρεάν πιάτο σε εμάς του IPTV αλλά πολύ μου βρωμάει ότι θα μείνουμε εντελώς απέξω...

 

3) ΘΑ? Πότε θα? Πάλι μου λες για δορυφορικά και τον νέο δορυφόρο όταν εγώ σε ρωτάω για το HD του IPTV. Στο IPTV θα φτιάξει ποτέ ή φα πρέπει υποχρεωτικά να το γυρίσουμε σε δορυφόρο?

 

 

Ξαναλέω Γιάννη, ξέρεις πολύ καλά ότι τίποτα προσωπικό δεν παίζει μαζί σου, δεν θέλω να φανεί έτσι, αλλά μιας και σε έχω βρει γνώστη στα εκ των έσω, δέχεσαι τις ερωτήσεις εσύ...



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1157   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 01/02/2016 - 16:20

Γιάννη Sorry και ξέρεις πολύ καλά ότι σε θεωρώ υπερ αξιόπιστο αλλά:

 

Γιατί αυτά που λες εσύ δεν τα ανακοίνωσε μαζί με τα προνόμια των δορυφορικών για το hybrid?

 

1) Πότε θα δοθεί το ondemand?

 

2) Εγώ που είμαι παλιός χρήστης IPTV και δεν έκανα την αίτηση πριν 2 μήνες ώστε να πάρω τον καινούριο αποκωδικοποιητή θα πάρω τον καινούριο? Γιατί δεν το ανέφεραν στην συνέντευξη τύπου και είπαν μόνο για τους δοευφορικούς? Και σου ξαναλέω, προφανώς δεν ζητάω να δώσουν δωρεάν πιάτο σε εμάς του IPTV αλλά πολύ μου βρωμάει ότι θα μείνουμε εντελώς απέξω...

 

3) ΘΑ? Πότε θα? Πάλι μου λες για δορυφορικά και τον νέο δορυφόρο όταν εγώ σε ρωτάω για το HD του IPTV. Στο IPTV θα φτιάξει ποτέ ή φα πρέπει υποχρεωτικά να το γυρίσουμε σε δορυφόρο?

 

 

Ξαναλέω Γιάννη, ξέρεις πολύ καλά ότι τίποτα προσωπικό δεν παίζει μαζί σου, δεν θέλω να φανεί έτσι, αλλά μιας και σε έχω βρει γνώστη στα εκ των έσω, δέχεσαι τις ερωτήσεις εσύ...

 

 

Καλησπέρα Νίκο παμε στις ερωτησεις σου.

 

1) Γινονται δοκιμες θελω να πιστευω σε 2 μηνες να δοθουν και σε εσας.

 

2) Στα μέσα φεβρουαριου θα ξεκινησει η αντικατασταση ολων των δεκτων Pirelli και θα πρεπει να πας σε καποιο καταστημα η να καλεσεις το 13888 για την αντικατασταση του με τον TECHNICOLOR DSI 810 HYB.

 

3) θα φτιαξουν και θα δοθει κανονικο HD στην IPTV αλλα το ποιο μηνα δεν γνωριζω ακριβως αλλα μεσα στο 2016 σιγουρα 100%.



#1158   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 01/02/2016 - 16:32

Καλησπέρα Νίκο παμε στις ερωτησεις σου.

1) Γινονται δοκιμες θελω να πιστευω σε 2 μηνες να δοθουν και σε εσας.

2) Στα μέσα φεβρουαριου θα ξεκινησει η αντικατασταση ολων των δεκτων Pirelli και θα πρεπει να πας σε καποιο καταστημα η να καλεσεις το 13888 για την αντικατασταση του με τον TECHNICOLOR DSI 810 HYB.

3) θα φτιαξουν και θα δοθει κανονικο HD στην IPTV αλλα το ποιο μηνα δεν γνωριζω ακριβως αλλα μεσα στο 2016 σιγουρα 100%.

Η αντικατάσταση των δεκτών ισχύει και για εμάς που έχουμε τον απλό δορυφορικό ;; Η απλά θα γίνει η αναμενόμενη αναβάθμιση λογισμικού ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1159   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 01/02/2016 - 17:12

Η αντικατάσταση των δεκτών ισχύει και για εμάς που έχουμε τον απλό δορυφορικό ;; Η απλά θα γίνει η αναμενόμενη αναβάθμιση λογισμικού ;
Sent from my iPhone using Tapatalk



Στους υφιστάμενους δορυφορικούς συνδρομητές ανεξάρτητου μάρκας δεκτή θα γινει αναβάθμιση που θα ξεκινήσει απο Απρίλη του 2016

#1160   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 01/02/2016 - 17:33

Στους υφιστάμενους δορυφορικούς συνδρομητές ανεξάρτητου μάρκας δεκτή θα γινει αναβάθμιση που θα ξεκινήσει απο Απρίλη του 2016

Ευχαριστώ για την απάντηση. Νέο δέκτη δεν παίζει να μας δώσουν οπότε.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1161   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 01/02/2016 - 17:50

Καλησπέρα Νίκο παμε στις ερωτησεις σου.

 

1) Γινονται δοκιμες θελω να πιστευω σε 2 μηνες να δοθουν και σε εσας.

 

2) Στα μέσα φεβρουαριου θα ξεκινησει η αντικατασταση ολων των δεκτων Pirelli και θα πρεπει να πας σε καποιο καταστημα η να καλεσεις το 13888 για την αντικατασταση του με τον TECHNICOLOR DSI 810 HYB.

 

3) θα φτιαξουν και θα δοθει κανονικο HD στην IPTV αλλα το ποιο μηνα δεν γνωριζω ακριβως αλλα μεσα στο 2016 σιγουρα 100%.

Επειδή από ότι κατάλαβα από τον τρόπο που το λες για την αλλαγή των Pirelli δεν πρόκειται να υπάρχει ενημέρωση από τον ΟΤΕ, όποιος το μυριστεί μόνο, θα κάνεις έναν κόπο προφανώς να μας ενημερώσεις εσύ εδώ.

 

Από ότι καταλαβαίνω ο Technicolor που θα δίνουν είναι hybrid. Για να γυρίσουμε όμως σε hybrid θα πρέπει να πάρουμε έξτρα πιάτο?

 

Όσο για το HD ελπίζω να πέφτεις μέσα, γιατί με το αρχικό δόσιμο του HD είχαμε πάει κοντά 2 χρόνια πίσω και δόθηκε ένα απαράδεκτο πράγμα τελικά.



#1162   petros29

petros29

    iPH Hero

  • 4.323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 01/02/2016 - 19:06

Αυτό το ρημάδι το viasat history υπότιτλους θα βάλει η θα σπάμε το κεφάλι μας να καταλάβουμε τι λέει ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1163   spetreli64

spetreli64

    iPH Member

  • 345 μηνύματα
  • Twitter:@Spetrelis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 01/02/2016 - 21:25

Αυτό το ρημάδι το viasat history υπότιτλους θα βάλει η θα σπάμε το κεφάλι μας να καταλάβουμε τι λέει ;


Sent from my iPhone using Tapatalk


Απ'ότι μου είπαν από τον ΟΤΕ υπότιτλους μετά από ένα χρόνο που θα ολοκληρωθεί η υλοποίηση του καναλιού history viasat,.. Υπομονή !!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1164   petros29

petros29

    iPH Hero

  • 4.323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 01/02/2016 - 21:27

Τι υπομονή ρε παιδιά αυτοί είναι ηλίθιοι. Τι τους έφταιγε το history και το κόψανε ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1165   spetreli64

spetreli64

    iPH Member

  • 345 μηνύματα
  • Twitter:@Spetrelis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 01/02/2016 - 21:30

eisai aparadektoi evlepa kanonika ote tv go sto ipad kai twra den mporo na do tipota taxam giati sto ote shop pou piga den dilothike to afm mou .....eno eblepa kanonika toses meres .....eiste epihkos aparadektoi .......mou aresei pou evala kai karta to paketo 7 eyro giati nomiza oti teliosan ta dedomena ...eiste pano apo ola megaloi kleftes ......se ola ta blog tha sas to leww oti eiste apatewnes ....... sygnomh pou den grafo ellhnika exw agllika windows ........enw prin ligo mou eipaan oti einai texniko provlima ......telios pseutes kai apatewnes


Εδώ μέσα όλοι γράφουμε ΕΛΛΗΝΙΚΑ είναι κανόνας του forum


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1166   spetreli64

spetreli64

    iPH Member

  • 345 μηνύματα
  • Twitter:@Spetrelis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 01/02/2016 - 21:32

Τι υπομονή ρε παιδιά αυτοί είναι ηλίθιοι. Τι τους έφταιγε το history και το κόψανε ;


Sent from my iPhone using Tapatalk


Τελείωσε η σύμβαση με το συγκεκριμένο κανάλι όπως επισεις και με το ελληνικό mtv


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1167   rtifosi

rtifosi

    iPH User

  • 162 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:PS3

Δημοσίευση 01/02/2016 - 23:12

Μεταξύ μας, αυτό δεν ήταν History Channel με δημοπρασίες και scripted reality shows...
Για να βλέπαμε κανένα κανονικό πρόγραμμα ιστορίας έπρεπε να το ψάχνουμε στις 3-4 το βράδυ και αν.

Live to ride, ride to live

#1168   IPL

IPL

    iPH User

  • 197 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/02/2016 - 23:57

Αυτη ειναι η κάλυψη της ελληνικής δέσμης . Εαν εισαι Ισπανία πχ εισαι άτυχος

Να ρωτήσω κάτι: Μιλάτε για το σήμα ΟΤΕ TV γενικά ή για το Hybrid που διάβασα πιο πάνω; Δηλαδή σε λίγο καιρό δεν θα βλέπει η Ισπανία ΟΤΕ TV ή δεν καλύπτεται από τις υπηρεσίες Hybrid;



#1169   joe4

joe4

    iPH newbie

  • 39 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 02/02/2016 - 00:11

Καλησπέρα Νίκο παμε στις ερωτησεις σου.

1) Γινονται δοκιμες θελω να πιστευω σε 2 μηνες να δοθουν και σε εσας.

2) Στα μέσα φεβρουαριου θα ξεκινησει η αντικατασταση ολων των δεκτων Pirelli και θα πρεπει να πας σε καποιο καταστημα η να καλεσεις το 13888 για την αντικατασταση του με τον TECHNICOLOR DSI 810 HYB.

3) θα φτιαξουν και θα δοθει κανονικο HD στην IPTV αλλα το ποιο μηνα δεν γνωριζω ακριβως αλλα μεσα στο 2016 σιγουρα 100%.

Δηλαδή αύριο που περιμένω την κούριερ για τον εξοπλισμό του ΟΤΕ tv θα μου φέρουν τον hybrid ή θα πάρω τον παλιό ; Επειδή λίγο πιο πίσω ανέφερες ότι 1 Φεβρουαρίου θα ξεκινήσει η διάθεση του !εκλειςα το ΟΤΕ tv μέσω δορυφόρου ...

Τελευταία επεξεργασία από: joe4, 02/02/2016 - 00:15


#1170   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 02/02/2016 - 19:43

Ευχαριστώ για την απάντηση. Νέο δέκτη δεν παίζει να μας δώσουν οπότε.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Παρακαλώ.

 

Επειδή από ότι κατάλαβα από τον τρόπο που το λες για την αλλαγή των Pirelli δεν πρόκειται να υπάρχει ενημέρωση από τον ΟΤΕ, όποιος το μυριστεί μόνο, θα κάνεις έναν κόπο προφανώς να μας ενημερώσεις εσύ εδώ.

 

Από ότι καταλαβαίνω ο Technicolor που θα δίνουν είναι hybrid. Για να γυρίσουμε όμως σε hybrid θα πρέπει να πάρουμε έξτρα πιάτο?

 

Όσο για το HD ελπίζω να πέφτεις μέσα, γιατί με το αρχικό δόσιμο του HD είχαμε πάει κοντά 2 χρόνια πίσω και δόθηκε ένα απαράδεκτο πράγμα τελικά.

1) Και απο σημερα μπορεις να τους καλεσεις Νικο και να ζητησεις αντικατασταση δωρεαν απο το Pirelli σε  Ηybrid Kaon NS1110H που δεν εχει σκληρο δισκο και απλα κουμπωνεις τον δικο σου μεχρι 2 ΤΒ η παιρνεις Techicolor Hybrid που εχει ενσωματομενο δισκο.

 

2) Δεν χρειαζεσαι Πιατο για τις υπηρεσιες HYbrid απο την στιγμη που εισαι σε IPTV

 

3) θα δεις και μια μικρο διαφορα στα HD μολις παρεις τον Hybrid ως προς το καλυτερο οχι ομως στο επιπεδο που πρεπει να ειναι απλα υπομονη.

 

Αυτό το ρημάδι το viasat history υπότιτλους θα βάλει η θα σπάμε το κεφάλι μας να καταλάβουμε τι λέει ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

οι υποτιτλοι θα ξεκινησουν απο εβδομαδα κατα 50% με υλοποιηση 100% μεχρι τελος απριλιου

Απ'ότι μου είπαν από τον ΟΤΕ υπότιτλους μετά από ένα χρόνο που θα ολοκληρωθεί η υλοποίηση του καναλιού history viasat,.. Υπομονή !!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

οι υποτιτλοι θα ξεκινησουν απο εβδομαδα κατα 50% με υλοποιηση 100% μεχρι τελος απριλιου

 

Τι υπομονή ρε παιδιά αυτοί είναι ηλίθιοι. Τι τους έφταιγε το history και το κόψανε ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Tελειωσε η συμβαση

 

Να ρωτήσω κάτι: Μιλάτε για το σήμα ΟΤΕ TV γενικά ή για το Hybrid που διάβασα πιο πάνω; Δηλαδή σε λίγο καιρό δεν θα βλέπει η Ισπανία ΟΤΕ TV ή δεν καλύπτεται από τις υπηρεσίες Hybrid;

Aπο τα τελη Μαρτιου οι συχνοτητες του ΟΤΕtv περνουν στην ελληνικη δεσμη πραγμα που σημαινει οτι πορτογαλια-ισπανια και σκαβιναβικες χωρες δεν θα ειναι εντος του ιχνοδιαγραματος. 

 

 

Δηλαδή αύριο που περιμένω την κούριερ για τον εξοπλισμό του ΟΤΕ tv θα μου φέρουν τον hybrid ή θα πάρω τον παλιό ; Επειδή λίγο πιο πίσω ανέφερες ότι 1 Φεβρουαρίου θα ξεκινήσει η διάθεση του !εκλειςα το ΟΤΕ tv μέσω δορυφόρου ...

Eαν εκανες αιτηση απο τις 1/2/2016 θα παρεις τον hybrid μεσω ELTA Courier.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 9

0 μέλη, 9 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες