Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 8 ψήφοι

OΤΕ TV και OTE TV GO "ΝΕΑ"


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1923 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1636   prophil

prophil

    iPH Contributor

  • 1.193 μηνύματα
  • Twitter:@prophil
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 17/01/2017 - 01:05

α) κανεις account στο cosmote.gr με τα στοιχεια του κατοχου της συνδεσης, και προσθετεις στο cosmote σταθερης τον αριθμο του σταθερου, οπου θα βλεπεις και τους λογαριασμους κτλ κτλ
β) μπαινεις στην σχετικη ενοτητα my tv ουτως ωστε να προσθεσεις κινητο τηλεφωνο cosmote
γ) κατεβαζει ο πατερας σου στο κινητο του το app και συνδεεται με τους κωδικους
δ) με το κινητο σου - λαπτοπ σου - σταθερο υπολογιστη - ταμπλετ σου, οποιο θελεις να χρησιμοποιησεις μπαινεις με τους ιδιους κωδικους.

Οπως προειπα, θα πρεπει ομως να μπαινει και να συνδεεται εστω και μια φορα ανα 48 ωρες για να ανανεωνεται το session για να μπορεις να βλεπεις.

Επισης, για να λεμε και τα αυτονοητα, αν δεν εχεις προβλημα χρηματικο, πας και παιρνεις μια what's up καρτα, δηλωνεις αυτον τον αριθμο, και γλυτωνεις με το να παιρνεις και να λες μπαμπα συνδεσου.

 

α) κανεις account στο cosmote.gr με τα στοιχεια του κατοχου της συνδεσης, και προσθετεις στο cosmote σταθερης τον αριθμο του σταθερου, οπου θα βλεπεις και τους λογαριασμους κτλ κτλ
β) μπαινεις στην σχετικη ενοτητα my tv ουτως ωστε να προσθεσεις κινητο τηλεφωνο cosmote
γ) κατεβαζει ο πατερας σου στο κινητο του το app και συνδεεται με τους κωδικους
δ) με το κινητο σου - λαπτοπ σου - σταθερο υπολογιστη - ταμπλετ σου, οποιο θελεις να χρησιμοποιησεις μπαινεις με τους ιδιους κωδικους.

Οπως προειπα, θα πρεπει ομως να μπαινει και να συνδεεται εστω και μια φορα ανα 48 ωρες για να ανανεωνεται το session για να μπορεις να βλεπεις.

Επισης, για να λεμε και τα αυτονοητα, αν δεν εχεις προβλημα χρηματικο, πας και παιρνεις μια what's up καρτα, δηλωνεις αυτον τον αριθμο, και γλυτωνεις με το να παιρνεις και να λες μπαμπα συνδεσου.

τι είπες τώρα.... με έστειλες κυριολεκτικά .Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες. Ομολογώ ότι το είχα πάρει απόφαση ότι δεν θα μπορώ να βλέπω ote tv go στο δικό μου laptop.

έχω κάποιες ερωτήσεις

 

Έχω ήδη ζητήσει κωδικούς και μου τους έχουν στείλει από τον ote. Όταν πηγαίνω στο εξοχικό μου, βλέπω κανονικά ote tv go στο tablet μου μέσω wifi.

 

Εάν κάνω account στο cosmote.gr και προσθέσω το σταθερό μου τηλέφωνο, το οποίο δεν είναι ote , αυτό γίνεται? Η σύνδεση του πατέρα μου θα επηρεαστεί, αλλάζοντας το σταθερό τηλέφωνο? 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1637   YAz

YAz

    iPH Contributor

  • 1.574 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 17/01/2017 - 01:09

Εφόσον δεν είναι ΟΤΕ το σταθερό σου δε θα παίξει.



#1638   prophil

prophil

    iPH Contributor

  • 1.193 μηνύματα
  • Twitter:@prophil
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 17/01/2017 - 01:11

Εφόσον δεν είναι ΟΤΕ το σταθερό σου δε θα παίξει.

εδώ τώρα με στεναχωρείς. Είναι hol η σταθερή μου σύνδεση



#1639   rtifosi

rtifosi

    iPH User

  • 162 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:PS3

Δημοσίευση 18/01/2017 - 12:02

Εφόσον δεν είναι ΟΤΕ το σταθερό σου δε θα παίξει.

Εγώ εφόσον κάνω τη διαδικασία με το κινητό cosmote που κάνω log in με data στην εφαρμογή και ξαναβγαίνω και μετά βλέπω στο iPad ote tv go για 48 ώρες, δουλεύω το iPad ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ σε δίκτυο HOL και βλέπω κανονικότατα εδώ και πολύ καιρό. Ο περιορισμός του δικτύου WiFi που ίσχυε παλιότερα μάλλον δεν υπάρχει πλέον.

Live to ride, ride to live...

Τελευταία επεξεργασία από: rtifosi, 18/01/2017 - 12:03


#1640   YAz

YAz

    iPH Contributor

  • 1.574 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 18/01/2017 - 12:04

Εγώ εφόσον κάνω τη διαδικασία με το κινητό cosmote που κάνω log in με data στην εφαρμογή και ξαναβγαίνω και μετά βλέπω στο iPad ote tv go για 48 ώρες, δουλεύω το iPad ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ σε δίκτυο HOL και βλέπω κανονικότατα εδώ και πολύ καιρό. Ο περιορισμός του δικτύου WiFi που ίσχυε παλιότερα μάλλον δεν υπάρχει πλέον.

Live to ride, ride to live...


Συγνωμη αν δεν εγινα κατανοητος, εννοω δε θα παιξει αν δηλωσει για τηλεφωνο ενεργοποιησης το σταθερο του.

#1641   jimkaras21

jimkaras21

    iPH User

  • 134 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 18/01/2017 - 12:18

Καλημέρα! Εγώ έχω Ote tv και τον αριθμό σταθερού δηλωμένο σε άλλη διεύθυνση (ΟΤΕ tv στο σπίτι ,σταθερό στο μαγαζί) δηλωμένα κινητά cosmote αλλά στον υπολογιστή δεν παίζει. Στο σπίτι έχω wifi άλλης εταιρείας. Υπάρχει περίπτωση να παίξει με κάποιον τρόπο?  Το θέλω περισσότερο για δεύτερη οθόνη στο σπίτι. Γυναίκα tv και εγώ laptop ποδόσφαιρο.



#1642   YAz

YAz

    iPH Contributor

  • 1.574 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 18/01/2017 - 16:27

Οπως προειπα πριν: αν υπαρχει αριθμος cosmote, ειτε συνδεση ειτε καρτοκινητο, μπαινετε και δηλωνετε αυτον τοβ αριθμο στο my cosmote.
Κατεβαζετε στο κινητο με τον αριθμο που δηλωσατε την εφαρμογη, και κανετε login στο οτε tv go. Και μετα χρησιμοποειτε οποια δευτερη συσκευη θελετε.

#1643   rtifosi

rtifosi

    iPH User

  • 162 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:PS3

Δημοσίευση 18/01/2017 - 23:50

Συγνωμη αν δεν εγινα κατανοητος, εννοω δε θα παιξει αν δηλωσει για τηλεφωνο ενεργοποιησης το σταθερο του.

Συγγνωμη και εγω για τη παρανοηση.

 

Οπως προειπα πριν: αν υπαρχει αριθμος cosmote, ειτε συνδεση ειτε καρτοκινητο, μπαινετε και δηλωνετε αυτον τοβ αριθμο στο my cosmote.
Κατεβαζετε στο κινητο με τον αριθμο που δηλωσατε την εφαρμογη, και κανετε login στο οτε tv go. Και μετα χρησιμοποειτε οποια δευτερη συσκευη θελετε.

Να ρωτησω, η εισοδος, απο το δηλωμενο κινητο στο app της συσκευης για να γινει το "ξεκλειδωμα" για 48 ωρες, πρεπει να γινει τελικα αναγκαστικα με data ή πιανει και το wifi;



#1644   YAz

YAz

    iPH Contributor

  • 1.574 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 19/01/2017 - 00:02

Αν γινει με wifi, θα σου ζητησει να σταλει αυτοματα ενα sms ουτως ωστε να παρακολουθησεις εκεινη τη στιγμη απο το κινητο σου.
Αν συνδεθεις απλα με τα data, (δεν υπαρχει λογος να παρακολουθησεις προγραμμα και να φας ΜΒ) δινει 100% εξουσιοδοτηση και στην 2η συσκευη, ειτε ειναι αυτη ταμπλετ που δουλευει μονο με wifi, ειται ειναι ενας υπολογιστης.

Ξαναλεω θελει απλα ενα κινητο cosmote. Ειτε ειναι δικο σας, ειτε ειναι του γειτονα. Δεν χρειαζεται να ειναι στο ιδιο ονομα που ειναι και η συνδεση της Cosmote TV.

#1645   rtifosi

rtifosi

    iPH User

  • 162 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:PS3

Δημοσίευση 19/01/2017 - 00:06

Αν γινει με wifi, θα σου ζητησει να σταλει αυτοματα ενα sms ουτως ωστε να παρακολουθησεις εκεινη τη στιγμη απο το κινητο σου.
Αν συνδεθεις απλα με τα data, (δεν υπαρχει λογος να παρακολουθησεις προγραμμα και να φας ΜΒ) δινει 100% εξουσιοδοτηση και στην 2η συσκευη, ειτε ειναι αυτη ταμπλετ που δουλευει μονο με wifi, ειται ειναι ενας υπολογιστης.

Ξαναλεω θελει απλα ενα κινητο cosmote. Ειτε ειναι δικο σας, ειτε ειναι του γειτονα. Δεν χρειαζεται να ειναι στο ιδιο ονομα που ειναι και η συνδεση της Cosmote TV.

Ναι εγώ έτσι και αλλιώς έμπαινα από το κινητό με δεδομένα και έκανα αμέσως log out για το 48ωρο.
Απλά ρώτησα μήπως είχε καταργηθεί το sms με την είσοδο από WiFi
Ευχαριστώ

Live to ride, ride to live...

#1646   jimkaras21

jimkaras21

    iPH User

  • 134 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 19/01/2017 - 22:45

αν είναι το κινητό jb δεν παίζει έτσι? γιατί όσες φορές προσπάθησα λέει ή μπαίνεις από wifi ΟΤΕ ή από κινητό cosmote ενώ έχω δηλωμένο κινητό cosmote


Τελευταία επεξεργασία από: jimkaras21, 19/01/2017 - 22:45


#1647   YAz

YAz

    iPH Contributor

  • 1.574 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 19/01/2017 - 23:52

Εδω και καιρο εχουν αποκλεισει τις jb συσκευες δυστυχως

#1648   boubeto

boubeto

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/01/2017 - 01:01

Καλησπέρα, έχω κωδικό για ote tv go, έχω κατεβάσει το app σε ipad και του έβαλα μια sim what's up δηλωμένη στη σελίδα της cosmote. Τι κάνω λάθος και δε μου δουλεύει; Από cosmote πρώτα μου είπαν να βάλω μια sim cosmote στο ipad και τώρα μου λένε ότι ότι δεν παίζει σε ipad γιατί δε μπορεί να στείλει sms!!!

Υπάρχει κάποια λύση; (Το κινητό μου είναι vodafone και το σταθερό forhnet).

Ευχαριστώ.



#1649   YAz

YAz

    iPH Contributor

  • 1.574 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 23/01/2017 - 01:06

Αυτοι το λενε γιατι νομιζουν οτι ολα τα iPad ειναι wifi only.
Εφοσον παιρνει καρτα SIM τοτε θα επρεπε να δουλευει. Παρτους τηλεφωνο να το δηλωσεις.

#1650   boubeto

boubeto

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/01/2017 - 01:24

Το έχω κανονικά δηλωμένο. Στην κάρτα έχω βάλει 5€ από κατάστημα, αλλά όχι κάποιο πακέτo, προσπάθησα αλλά δεν μπόρεσα να βάλω πακέτο γιατί δε βρήκα την εφαρμογή whats' up στο app store(έχω ios 9.3.2)

Πως να συνδέομαι με wifi ή data; 


Τελευταία επεξεργασία από: boubeto, 23/01/2017 - 01:28


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 9

0 μέλη, 9 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες