Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 8 ψήφοι

OΤΕ TV και OTE TV GO "ΝΕΑ"


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1923 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1651   YAz

YAz

    iPH Contributor

  • 1.574 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 23/01/2017 - 11:42

Παντα την πρωτη φορα πρεπει να συνδεεσαι με data για να κανει τη συνδεση (χωρις να χρειαζεται παρακολουθηση προγραμματος). Αυτο θα πρεπει να το κανεις μια φορα το 48ωρο. Ισως χρειαζεται να εχεις εστω και λιγα ΜΒ για την ταυτοποιηση? Δεν ξερω..!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1652   dex

dex

    iPH Enthousiast

  • 407 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 23/01/2017 - 15:12

ΟΚ κατανοητό. Τουλάχιστον σε ειδικές περιπτώσεις θα έπρεπε να έδιναν την δυνατότητα στους υπαλλήλους να διαγράψουν το όριο ενός πελάτη που έχει ανάγκη να το κάνει άμεσα... 

 

subscription μοντέλο και επιτέλους να επιτρέψουν το airplay (εφαρμογή για apple tv) υπάρχει στα σχέδια τους? 

επίσης η εφαρμογή μέσω browser πολλές φορές κρασάρει και συνήθως το κάνει και μετά από pause.

Έχω πάρει τηλ στην εξυπηρέτηση και τεχνικός μου έκανε reset τις συσκευές και ξαναπέρασα αυτές που ήθελα.



#1653   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 30/01/2017 - 19:00

1ab93a72aba97a1511b0ed33ef1622cc_XL.jpg

 

 

Στις 500 χιλιάδες έφτασαν οι συνδρομητές της COSMOTE TV, που συνεχίζει τη δυναμική της πορεία προσφέροντας ολοκληρωμένο και ποιοτικό τηλεοπτικό πρόγραμμα, μαζί με προηγμένες διαδραστικές και on the go υπηρεσίες. 

 

«Το 2016, μία χρονιά δύσκολη για την αγορά, η COSMOTE TV συνέχισε να αναπτύσσεται. Έχοντας ήδη ένα ισχυρό χαρτοφυλάκιο, επενδύσαμε σε νέο περιεχόμενο και εισάγαμε τεχνολογικά προηγμένες υπηρεσίες, απαντώντας στην ανάγκη των συνδρομητών μας για προσωποποιημένη τηλεθέαση. Το 2017, και καθώς η αγορά ωριμάζει, θα συνεχίσουμε να εστιάζουμε σε νέες υπηρεσίες και την εμπειρία του πελάτη», είπε ο Executive Director της COSMOTE TV, Δημήτρης Μιχαλάκης

 

Μέσα στο 2016, η COSMOTE TV εισήγαγε πρώτη την hybrid τεχνολογία, παρέχοντας τηλεοπτικές υπηρεσίες νέας γενιάς. Συνδέοντας τον αποκωδικοποιητή τους στο Internet, οι συνδρομητές μπορούν να γυρίζουν τον χρόνο πίσω (COSMOTE Replay TV), να παρακολουθούν προγράμματα on demand (COSMOTE Cinema on Demand & COSMOTE TV Plus), να κάνουν εγγραφές σε εξωτερικό σκληρό δίσκο (PVR), να βλέπουν τηλεόραση στο smartphone, το tablet ή το PC/laptop (COSMOTE TV GO)[1].

 

Ήδη πάνω από 250 χιλιάδες συνδρομητές έχουν μεταβεί στην hybrid υπηρεσία και συνεχώς αυξάνονται. 

 

Νέο περιεχόμενο σε ταινίες, σειρές, αθλητικά & ντοκιμαντέρ 

 

Με πάνω από 90 ψηφιακά κανάλια εκ των οποίων τα 32 high definition, η COSMOTE TV το 2016 συνέχισε να επενδύει σε νέο περιεχόμενο. 

 

Στα κινηματογραφικά, προχώρησε σε συμφωνία με τα Walt Disney Studios και την Paramount Pictures για ταινίες πρώτης προβολής σε αποκλειστικότητα, ενώ εξασφάλισε και την προβολή των βραβείων OSCAR® για τα επόμενα 3 χρόνια. Οι συμφωνίες αυτές έρχονται να προστεθούν στις ήδη υπάρχουσες αποκλειστικές συνεργασίες με κορυφαία στούντιο του Χόλυγουντ (NBCUniversal, MGM), αλλά και ανεξάρτητες εταιρείες παραγωγής. Στα 8 κανάλια με ταινίες και σειρές της COSMOTE TV, προβάλλονται πάνω από 500 πρεμιέρες ταινιών και 100 ξένες σειρές τον χρόνο. Μέσα από την υπηρεσία COSMOTE TV PLUS, οι συνδρομητές μπορούν να παρακολουθούν όποτε και από όπου επιθυμούν τις ταινίες και τις σειρές των καναλιών COSMOTE CINEMA -μαζί με τα ντοκιμαντέρ του COSMOTE HISTORY, χωρίς επιπλέον χρέωση. 

 

Στα αθλητικά, συνέχισε την κάλυψη των κορυφαίων διοργανώσεων σε ποδόσφαιρο (UEFA Champions League, UEFA Europa League, European Qualifiers, Ευρωπαϊκά Πρωταθλήματα, Κύπελλο Ελλάδας), μπάσκετ (NBA, εντός έδρας αγώνες ΚΑΕ Ολυμπιακού & ΑΕΚ για την STOIXIMAN.GR Basket League, ACB Liga Ισπανίας, Lega Basket Ιταλίας), μηχανοκίνητα (Formula1, MotoGP, WRC) και τένις, (ΑΤP World Tour Finals, ATP World Tour Masters 1000, ΑΤP World Tour 500). Συνολικά, το 2016 τα κανάλια COSMOTE SPORT φιλοξένησαν πάνω από 8.000 ώρες live μεταδόσεων. 

 

Μεεπίκεντρο την ιστορία και τον πολιτισμό της Ελλάδας, παρουσίασε το μοναδικό κανάλι ντοκιμαντέρ στην ελληνική τηλεόραση, το COSMOTE HISTORY. Μέσα σε ένα χρόνο, το κανάλι έχει προβάλει πάνω από 750 ταινίες και σειρές ντοκιμαντέρ σε συνεργασία με περισσότερους από 200 διανομείς και παραγωγούς από την Ελλάδα και το εξωτερικό, ενώ έχει παρουσιάσει νέες εκπομπές, παραγωγής COSMOTE TV, με πρωτότυπη θεματολογία, αλλά και αρκετές συμπαραγωγές. Το COSMOTE HISTORY είναι ήδη το δημοφιλέστερο κανάλι με ντοκιμαντέρ της COSMOTE TV. 

 

2017, η χρονιά της εμπειρίας του πελάτη 

 

Το 2017, η COSMOTE TV θα συνεχίσει να εμπλουτίζει το πρόγραμμα των καναλιών της, ενώ προγραμματίζει τη διάθεση νέων υπηρεσιών, που θα ενισχύσουν την εμπειρία του πελάτη.

 

Μεταξύ άλλων, θα διατεθεί η υπηρεσία multi-room για τους συνδρομητές μέσω δορυφόρου (δυνατότητα θέασης διαφορετικών καναλιών σε περισσότερες τηλεοράσεις), ενώ οι υπάρχουσες υπηρεσίες θα εμπλουτιστούν με νέες εφαρμογές (WiFi connectivity για τους αποκωδικοποιητές COSMOTE TV, companion device applications για tablets & smartphones). 

 

Επίσης, στο COSMOTE HISTORY έρχονται πολλές νέες πρωτότυπες εκπομπές ντοκιμαντέρ παραγωγής COSMOTE TV. 

 

Πηγη digitaltvinfo



#1654   DJTaurus

DJTaurus

    iPH Member

  • 283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:DJTaurus_

Δημοσίευση 04/02/2017 - 10:00

Δεν μου βρίσκει τον Cosmote Tv Go player σε Mac... πρώτη φορά μου εμφανίζει κάτι τέτοιο...?



#1655   remal

remal

    iPH Enthousiast

  • 364 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/02/2017 - 10:07

Δεν μου βρίσκει τον Cosmote Tv Go player σε Mac... πρώτη φορά μου εμφανίζει κάτι τέτοιο...?

 

Μόλις προσπάθησα κι εγώ και δεν μπόρεσα να το ανοίξω. Μου ζητάει να ξανακατεβάσω την εφαρμογή.



#1656   megaloupaixtou

megaloupaixtou

    iPH Addict

  • 651 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/02/2017 - 12:07

Παντως με την εφαρμογή Ote go σε MAC μπόρεσα να κάνω airplay στην τηλεόραση με Apple TV τις προάλλες!

Τελευταία επεξεργασία από: megaloupaixtou, 04/02/2017 - 12:08


#1657   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.699 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 04/02/2017 - 12:16

Δεν μου βρίσκει τον Cosmote Tv Go player σε Mac... πρώτη φορά μου εμφανίζει κάτι τέτοιο...?


Και σε εμένα ακριβώς το ίδιο.

#1658   DJTaurus

DJTaurus

    iPH Member

  • 283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:DJTaurus_

Δημοσίευση 04/02/2017 - 12:36

Παντως με την εφαρμογή Ote go σε MAC μπόρεσα να κάνω airplay στην τηλεόραση με Apple TV τις προάλλες!

Μην τα ποστάρετε αυτά θα το δουν και θα το μπλοκάρουν πάλι :P



#1659   remal

remal

    iPH Enthousiast

  • 364 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/02/2017 - 12:43

Παντως με την εφαρμογή Ote go σε MAC μπόρεσα να κάνω airplay στην τηλεόραση με Apple TV τις προάλλες!


Και γιατι δεν ανοιγες απλα τον αποκωδικοποιητη; :)

#1660   DJTaurus

DJTaurus

    iPH Member

  • 283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:DJTaurus_

Δημοσίευση 04/02/2017 - 14:59

Και γιατι δεν ανοιγες απλα τον αποκωδικοποιητη; :)


Μπορεί να μην έχει όπως κ εγώ που έχω μόνο τους κωδικούς.

#1661   remal

remal

    iPH Enthousiast

  • 364 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/02/2017 - 18:18

Βρήκε κανένας την λύση? Εμένα ακόμα δεν δουλεύει!!



#1662   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.699 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 08/02/2017 - 18:35

Πήγα στο βελάκι που έχει δίπλα απο την σύνδεση και έβαλα τα στοιχεία μου και δούλεψε κανονικά μετα. Δοκίμασε το.


Τελευταία επεξεργασία από: Paris1986, 08/02/2017 - 18:35


#1663   remal

remal

    iPH Enthousiast

  • 364 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/02/2017 - 20:10

Πήγα στο βελάκι που έχει δίπλα απο την σύνδεση και έβαλα τα στοιχεία μου και δούλεψε κανονικά μετα. Δοκίμασε το.


Μπα τιποτα. Συνεχιζει να μου ζηταει εγκατασταση της εφαρμογης

#1664   koumbouni

koumbouni

    iPH Contributor

  • 1.803 μηνύματα
  • Twitter:@koumbouni
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 10/02/2017 - 21:50

Γιατί δεν είναι δυνατή η απομακρυσμένη εγγραφή στον δεκτή με εξωτερικό σκληρό δίσκο; Επίσης με ποιες συνδέσεις δίνεται ο δέκτης με τον ενσωματωμένο σκληρό δίσκο;

#1665   megaloupaixtou

megaloupaixtou

    iPH Addict

  • 651 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/02/2017 - 21:53

Μπα τιποτα. Συνεχιζει να μου ζηταει εγκατασταση της εφαρμογης

και εμένα το ίδιο σε Mac, ενώ δούλευε πριν.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 18

0 μέλη, 18 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες