Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 8 ψήφοι

OΤΕ TV και OTE TV GO "ΝΕΑ"


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1923 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1756   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2.594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 18/03/2018 - 08:45

Ότι ναναι αρκεί να παίρνουν συνδρομές.
Καμία σοβαρή υπηρεσία θα δώσουν ;

Εξυπνάδες των μάνατζερ για να βγάλουν περισσότερα χρήματα χωρίς να κάνουν τίποτα.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1757   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 18/03/2018 - 12:35

Η Nova την είχε δωρεάν την συγκεκριμένη υπηρεσία εάν θυμάμαι καλά.
Και εγώ προτιμώ να κουβαλάω τον αποκωδικοποιητή.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1758   rtifosi

rtifosi

    iPH User

  • 162 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:PS3

Δημοσίευση 18/03/2018 - 20:06

Να δούμε πότε θα σταματήσει η χαζομάρα με τη διαδικασία για να δεις στο τάμπλετ αυτά που πληρώνεις...
10 χρόνια πίσω είμαστε.


Sent from my One Plus 5T

#1759   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 27/03/2018 - 14:09

[Δ.Τ.]

 

Η COSMOTE TV δημιούργησε τη νέα εφαρμογή COSMOTE TV SMART REMOTE, που δίνει τη δυνατότητα στους συνδρομητές της να μετατρέψουν το κινητό ή το tablet τους σε «έξυπνο τηλεχειριστήριο», αλλά και να πλοηγούνται εύκολα και γρήγορα στον οδηγό προγράμματος και το μενού της υπηρεσίας.

 

Μέσω του COSMOTE TV SMART REMOTE app, οι συνδρομητές της COSMOTE TV μπορούν να χρησιμοποιούν το κινητό ή το tablet τους ως τηλεχειριστήριο για να στέλνουν εντολές στον αποκωδικοποιητή τους.

 

 

COSMOTE-TV-SMART-REMOTE-app.jpg

 

 

Επίσης, μέσω του app, οι τηλεθεατές μπορούν να πλοηγούνται στον Οδηγό Προγράμματος, καθώς και σε όλες τις κατηγορίες του μενού υπηρεσιών της COSMOTE TV, παρέχοντας έτσι τη δυνατότητα για εύκολη πρόσβαση σε όλο το περιεχόμενο της υπηρεσίας (Πρόγραμμα Καναλιών, COSMOTE REPLAY TV, COSMOTE TV PLUS, COSMOTE CINEMA ON DEMAND, NATIONAL GEOGRAPHIC+, FOX PLAY), χωρίς να χρειάζεται να διακοπεί η θέαση του προγράμματος που παρακολουθούν.

 

Το COSMOTE TV SMART REMOTE app, είναι διαθέσιμο δωρεάν μέσα από το App Store  και το Google Play Store.


Behind the Scenes...

#1760   otto

otto

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 27/03/2018 - 14:52

Η επικοινωνία με τον αποκωδικοποιητή πώς γίνεται;



#1761   tsitadim

tsitadim

    iPH Elite Poster

  • 2.263 μηνύματα
  • Twitter:@tsitadim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 27/03/2018 - 15:16

Φαντάζομαι είναι στο internet ο αποκοδηκοποιητης


Sent from my iPad using Tapatalk Pro

#1762   kmeletis

kmeletis

    iPH newbie

  • 90 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 27/03/2018 - 16:54

Έχω την τηλεόραση μέσω internet και όχι μέσω δορυφόρου και ήδη το χρησιμοποιώ. Για να δουλέψει θέλει ένα usb Wifi stick με δυνατότητα WPS (Wi-Fi Protected Setup). Πχ. TP-LINK TL-WN823N 300MBPS MINI γιατί μπαίνει στην USB υποδοχή του αποκωδικοποιητή και λόγω στενότητητας χώρου θα πρέπει να μπορεί να πατηθεί το wps στο USB Wifi stick και έτσι μπαίνει o αποκωδικοποιητής στο Wifi δίκτο του router. Για να δουλέψει θα πρέπει η συσκευή μας κινητό ή tablet να μπουν στο ίδιο Wifi δίκτυο  (όχι μέσω 3G/4G) και μέσω της εφαρμογής εντοπίζει τον αποκωδικοποιητή και δουλεύει μια χαρά. 



#1763   vasileiosm

vasileiosm

    iPH Addict

  • 722 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini 4 +4G
  • GameCenter:miralas1977

Δημοσίευση 27/03/2018 - 17:42

What? Εγώ έχω δορυφορικο(hybrid) και δουλεύει μια χαρά over WiFi. Δεν χρειάζεται τπτ άλλο

#1764   kmeletis

kmeletis

    iPH newbie

  • 90 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 27/03/2018 - 17:53

What? Εγώ έχω δορυφορικο(hybrid) και δουλεύει μια χαρά over WiFi. Δεν χρειάζεται τπτ άλλο

 

Αν είδες στην αρχή αναφέρω πως είναι πάνω από internet και όχι δορυφορική λήψη. Και αν δεις και στην βοηθεία στην εφαρμογή, ειδικά για συνδέσεις πάνω από το internet θέλει το USB stick. 


Τελευταία επεξεργασία από: kmeletis, 27/03/2018 - 17:56


#1765   vasileiosm

vasileiosm

    iPH Addict

  • 722 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini 4 +4G
  • GameCenter:miralas1977

Δημοσίευση 27/03/2018 - 18:29

Ναι αδερφέ ..δεν το είπα ειρωνικά..παραξενεύτηκα απλά.

#1766   kmeletis

kmeletis

    iPH newbie

  • 90 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 27/03/2018 - 19:31

Ναι αδερφέ ..δεν το είπα ειρωνικά..παραξενεύτηκα απλά.

 

Το κατάλαβα απλά κι εγώ το ανέφερα πως αφορούσε σύνδεση μέσω ιντερνετ για να μην μπερδευτεί κάποιος που τον ενδιαφέρει.



#1767   poulis84

poulis84

    iPH Member

  • 290 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/03/2018 - 20:23

Εκπληκτική ευκολία με αυτή την εφαρμογή. Για εμένα που μέσω modulator βλέπω σε όλες τις τηλεοράσεις στο σπίτι, απέκτησα τηλεκοντρόλ χωρίς να είμαι στο σαλόνι που είναι ο αποκωδικοποιητής.Η εμπειρία COSMOTE TV όταν συνδέσεις τον αποκωδικοποιητή στο ίντερνετ, είναι απλά μοναδική. Ειδικά με το Replay TV (αν και με στενοχωρεί που δεν το έχει στα κανάλια του National Geographic). Για την ιστορία έχω COSMOTE TV Full Pack μέσω δορυφόρου και μέσω Wifi Extender το οποίο έχω συνδέσει στο Wifi μου και με καλώδιο από εκεί στη θύρα LAN του αποκωδικοποιητή.



#1768   YAz

YAz

    iPH Contributor

  • 1.574 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 28/03/2018 - 01:34

Η επικοινωνια γινεται μεσω wifi. Ο αποκωδικοποιητης θελει να ειναι και εκεινος σε δικτυο.

#1769   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 28/03/2018 - 17:02

Σήμερα προμηθεύτηκα το απαραίτητο στικάκι για όσους έχουν iptv και όχι δορυφορικό.

 

Ευτυχώς δεν είναι κανένα τεράστιο έξοδο (€9,90).

 

Το ευτυχές της υπόθεσης ήταν η άμεση και απροβλημάτιστη σύνδεσή του.

 

Με το που το συνδέεις στη θύρα usb του αποκωδικοποιητή, εμφανίζεται στην οθόνη interface που σε καθοδηγεί απροβλημάτιστα σε όλα τα υπόλοιπα.

 

Το αρνητικό της υπόθεσης ότι χάνεις τη θύρα USB και δεν μπορείς να έχεις κάποιον σκληρό δίσκο για εγγραφές.

 

Edit: Ένα άλλο αρνητικό της εφαρμογής είναι το haptic feddback της. Κάθε φορά που πατάς πλήκτρο εντός της εφαρμογής υπάρχει μία δόνηση. Αυτό είναι απόλυτα θεμιτό, αλλά δυστυχώς η δόνηση αυτή δεν προέρχεται από το haptic engine της συσκευής που είναι αυτή η δουλειά του αλλά από τον μηχανισμό δόνησης για τις κλήσεις της συσκευής, πράγμα που κάνει το feedback κάπως πιο μακρόσυρτο από ότι πρέπει και τον χρήστη να αναρωτιέται αν του ήρθε κάποιο notification που δεν φάνηκε στην οθόνη.


Τελευταία επεξεργασία από: nsxbass, 28/03/2018 - 21:01


#1770   kostasxan

kostasxan

    iPH Addict

  • 692 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/03/2018 - 04:41

Σήμερα προμηθεύτηκα το απαραίτητο στικάκι για όσους έχουν iptv και όχι δορυφορικό.

Ευτυχώς δεν είναι κανένα τεράστιο έξοδο (€9,90).

Το ευτυχές της υπόθεσης ήταν η άμεση και απροβλημάτιστη σύνδεσή του.

Με το που το συνδέεις στη θύρα usb του αποκωδικοποιητή, εμφανίζεται στην οθόνη interface που σε καθοδηγεί απροβλημάτιστα σε όλα τα υπόλοιπα.

Το αρνητικό της υπόθεσης ότι χάνεις τη θύρα USB και δεν μπορείς να έχεις κάποιον σκληρό δίσκο για εγγραφές.

Edit: Ένα άλλο αρνητικό της εφαρμογής είναι το haptic feddback της. Κάθε φορά που πατάς πλήκτρο εντός της εφαρμογής υπάρχει μία δόνηση. Αυτό είναι απόλυτα θεμιτό, αλλά δυστυχώς η δόνηση αυτή δεν προέρχεται από το haptic engine της συσκευής που είναι αυτή η δουλειά του αλλά από τον μηχανισμό δόνησης για τις κλήσεις της συσκευής, πράγμα που κάνει το feedback κάπως πιο μακρόσυρτο από ότι πρέπει και τον χρήστη να αναρωτιέται αν του ήρθε κάποιο notification που δεν φάνηκε στην οθόνη.

Καλημέρα !!

Δεν γίνεται να χρησιμοποιήσεις διακλαδωτη usd και να τα έχεις και τα δύο ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 11

0 μέλη, 11 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες