Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 8 ψήφοι

OΤΕ TV και OTE TV GO "ΝΕΑ"


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1923 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#376   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 27/04/2015 - 15:48

Παρε τηλ και δηλωσε το κινητο σου.

Αν δεν το εχεις κανει ηδη.

Μόλις τελείωσα από το μαραθώνιο συνομιλιών με το τεχνικό τμήμα. Ηταν πολύ εξυπηρετικά τα παιδιά...

 

Όπως φαίνεται υπήρχε ένα πρόβλημα με το κινητό μου. Δεν ήταν σωστά δηλωμένο το τηλεφωνικό νούμερο. Αναμένω μέσα στις επόμενες ώρες την επαναενεργοποίηση της υπηρεσίας.

 

Συνεπώς ΔΕΝ θα υπάρχει πρόβλημα. Θα παίζει σε όλα τα WiFi, όπως αναφέρεται και στο FAQ.


Behind the Scenes...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#377   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 27/04/2015 - 15:49

Μόλις τελείωσα από το μαραθώνιο συνομιλιών με το τεχνικό τμήμα. Ηταν πολύ εξυπηρετικά τα παιδιά...
 
Όπως φαίνεται υπήρχε ένα πρόβλημα με το κινητό μου. Δεν ήταν σωστά δηλωμένο το τηλεφωνικό νούμερο. Αναμένω μέσα στις επόμενες ώρες την επαναενεργοποίηση της υπηρεσίας.
 
Συνεπώς ΔΕΝ θα υπάρχει πρόβλημα. Θα παίζει σε όλα τα WiFi, όπως αναφέρεται και στο FAQ.


Μακαρι.

Αν καταλαβα καλα ειμαι εξω με κινητο και ipad σε ξενο wifi. Στελνω μνμ απο το iphone και βαζω τους κωδικους στο ipad και βλεπω κανονικα?

#378   tsoupri

tsoupri

    iPH Contributor

  • 1.309 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 27/04/2015 - 16:18

Μακαρι.

Αν καταλαβα καλα ειμαι εξω με κινητο και ipad σε ξενο wifi. Στελνω μνμ απο το iphone και βαζω τους κωδικους στο ipad και βλεπω κανονικα?

Εμένα μου ειπαν πως το κινητό που εχω δηλώσει μπορω να βάλω την κάρτα sim στο iPad και να βλέπω απο οποίο wifi βρίσκω για να συνδεθώ δεν υπάρχει πρόβλημα. Διαφορετικά με 4G πρέπει κάθε φορά που θα το ενεργοποιούμαι να πληρώνουμε 7ευρω για 2GB.

Το θέμα ειναι πως στην περίπτωση μου και οι 2 συσκευές μου ειναι JB. Αυτό σημαίνει πως μου ειναι άχρηστη η υπηρεσία αυτή ε;

Τελευταία επεξεργασία από: tsoupri, 27/04/2015 - 16:19


#379   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 27/04/2015 - 17:06

το ενεργοποιησα κ εγω κ το καλο ειναι αποτι μου ειπαν οτι μπορω εκτος σπιτιου να δω κανονικα απο οποιοδηποτε wifi η wifi fon χωρις να χρειαζεται να στειλω καποιο sms...κατι ειναι κ αυτο...



#380   jaymzz

jaymzz

    iPH Member

  • 317 μηνύματα
  • Twitter:@Jaymzz23
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 27/04/2015 - 17:10

Το θέμα είναι πως στην περίπτωση μου και οι 2 συσκευές μου ειναι JB. Αυτό σημαίνει πως μου ειναι άχρηστη η υπηρεσία αυτή ε;

 

Δεν υπάρχει τρόπος με tweak να κρύβει το jailbreak για τις εφαρμογές νομίζω tsProtector λεγόταν για το ios 7 υπάρχει κάτι για ios 8 να το ξεγελάει;



#381   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 27/04/2015 - 18:00

Δυστυχώς δεν ισχύει στη δική μας περίπτωση. Από 3ο WiFi, στέλνουμε τον κωδικό μέσω SMS αλλά στη συνέχεια λαμβάνουμε αυτό το μήνυμα:

 

attachicon.gifImageUploadedByTapatalk1430140267.733991.jpg

 

 

Βασίλη εγω σήμερα δοκίμασα σε 3 καφετεριες που δεν ειχαν ote double play και επαιξε μια χαρα αφου ειχα συνδεθει στο wifi τους. Απλος εβγαλα την καρτα τις cosmote απο ενα δικαρτο που εχω την εβαλα στο iPhone ανοιξα την εφαρμογη και αυτοματος μου εβγαλε αυτο το μηνυμα εστειλε το μηνυμα η συσκευη απο την εφαρμογη μεσα και ανοιξαν instant τα κανάλια. 

 

32613179-B1D6-4F56-A546-4E5BF086ABCD_zps

 

οσο αναφορα το κινητο τηλεφωνο ειχα δηλωσει τις wind και ειχα θεμα δεν ερχοντουσαν οι πρωτοι κωδικοι ενεργοποιησεις και ξανα πηρα στο εμπορικο τμημα και δηλωσα το καρτοκινητο τις cosmote. Παρε 13888 την τεχνικη υποστηριξη και ζητα να σου κοινοποιησουν τους κωδικους μπορουν να στους δωσουν, μην περιμενεις μεχρι αύριο.


Τελευταία επεξεργασία από: dream21, 27/04/2015 - 18:03


#382   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 27/04/2015 - 18:02

Όποτε σε iPad χωρίς κάρτα το ξεχνάμε για έξω ;

#383   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 27/04/2015 - 18:08

Όποτε σε iPad χωρίς κάρτα το ξεχνάμε για έξω ;

 

 

Mάνο δεν γνωρίζω , εγω δοκιμασα και δουλεψε μια χαρα μεσω iPhone σε ξενα wifi το ενα ηταν forthnet , το αλλο wind και το αλλο cyta. Παιζει μια χαρα η υπηρεσια. Στο σπιτι εχω otetv μεσω δορυφορου + vdsl ote και ενα καρτοκινητο cosmote. περιμενω μεχρι να ερθει ο σεπτεμβριος να μεταφερω τον αριθμο τις wind στην cosmote για να μην αλλαζω καρτες συνεχεια στο iPhone.



#384   jaymzz

jaymzz

    iPH Member

  • 317 μηνύματα
  • Twitter:@Jaymzz23
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 27/04/2015 - 18:11

Mάνο δεν γνωρίζω , εγω δοκιμασα και δουλεψε μια χαρα μεσω iPhone σε ξενα wifi το ενα ηταν forthnet , το αλλο wind και το αλλο cyta. Παιζει μια χαρα η υπηρεσια. Στο σπιτι εχω otetv μεσω δορυφορου + vdsl ote και ενα καρτοκινητο cosmote. περιμενω μεχρι να ερθει ο σεπτεμβριος να μεταφερω τον αριθμο τις wind στην cosmote για να μην αλλαζω καρτες συνεχεια στο iPhone.

Έχεις Jailbreak; 



#385   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 27/04/2015 - 18:36

Μετά απο τηλεφωνική συνομιλία με τον ΟΤΕ δεν παίζει σε iPad χωρίς κάρτα σε ξένα wifi όποτε σε εμένα δεν έχει καμία ουσία δεν θα καταργήσω και την τηλεόραση και να βλέπω απο το iPad στο σπίτι .

#386   jaymzz

jaymzz

    iPH Member

  • 317 μηνύματα
  • Twitter:@Jaymzz23
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 27/04/2015 - 18:41

Το έχει δοκιμάσει κανείς με jailbreak παίζει; 



#387   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 27/04/2015 - 18:42

Δεν παίζει

#388   polakis

polakis

    iPH Contributor

  • 1.651 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 27/04/2015 - 18:56

Mάνο δεν γνωρίζω , εγω δοκιμασα και δουλεψε μια χαρα μεσω iPhone σε ξενα wifi το ενα ηταν forthnet , το αλλο wind και το αλλο cyta. Παιζει μια χαρα η υπηρεσια. Στο σπιτι εχω otetv μεσω δορυφορου + vdsl ote και ενα καρτοκινητο cosmote. περιμενω μεχρι να ερθει ο σεπτεμβριος να μεταφερω τον αριθμο τις wind στην cosmote για να μην αλλαζω καρτες συνεχεια στο iPhone.


Κι εγω ακριβως τα ιδια. Νοεμβρη το γυριζω κοσμοτε για να εχω και οτε go και novago και να βλεπω οπου θελω με wifi

#389   istan

istan

    iPH Enthousiast

  • 570 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 27/04/2015 - 19:04

εχουν αναφερει αν θα προστεθουν κι αλλα καναλια στην εφαρμογη?



#390   nik75

nik75

    iPH Elite Poster

  • 3.405 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 27/04/2015 - 19:06

Μόλις τελείωσα από το μαραθώνιο συνομιλιών με το τεχνικό τμήμα. Ηταν πολύ εξυπηρετικά τα παιδιά...

Όπως φαίνεται υπήρχε ένα πρόβλημα με το κινητό μου. Δεν ήταν σωστά δηλωμένο το τηλεφωνικό νούμερο. Αναμένω μέσα στις επόμενες ώρες την επαναενεργοποίηση της υπηρεσίας.

Συνεπώς ΔΕΝ θα υπάρχει πρόβλημα. Θα παίζει σε όλα τα WiFi, όπως αναφέρεται και στο FAQ.

Παντα ομως με την προυποθεση οτι εχεις κινητο cosmote,αλλιως απο αλλα δικτυα wifi δεν παιζει,σωστα;;
Αρα απο καπου να στα παιρνουν αλλα εμεις που εχουμε μονο ote tv και καμμια αλλη υπηρεσια οτε,δε μπορουμε να δουμε!!!
Τους χαλαει πιυ καθε μηνα τα ακουμπαμε για το οτε tv,δε δικαιουμαστε κατι;;;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 9

0 μέλη, 9 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες