Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 8 ψήφοι

OΤΕ TV και OTE TV GO "ΝΕΑ"


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1923 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1216   davinci0

davinci0

    iPH newbie

  • 48 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 10/02/2016 - 22:40

Ένα νέο "pop-up" κανάλι, αφιερωμένο στη δημοφιλή σειρά "House of Cards", ετοιμάζει για το Μάρτη ο OTE TV, ενώ έχουν ήδη ξεκινήσει στο πρόγραμμά του να μεταδίδονται και κάποια σύντομα teaser για τη νέα προσθήκη. Το κανάλι "House of Cards" υπολογίζεται να ξεκινήσει στις 2-3 Μαρτίου, θα είναι 24ωρο, και θα μεταδώσει όλα τα επεισόδια των τριών πρώτων κύκλων back2back, φυσικά ξεκινώντας απο τον πρώτο.

IMG_1116_zpsnygxyf9c.jpg

 

Έτσι μετά από μια εντατική παρακολούθηση των προηγούμενων κύκλων της πολυβραβευμένης σειράς, οι συνδρομητές του OTE TV θα έχουν το προνόμιο να παρακολουθήσουν την παγκόσμια πρεμιέρα του τέταρτου κύκλου της στις 4 Μαρτίου (ταυτόχρονα με την Αμερική!). Η καινοτομία εδώ, σε σύγκριση με άλλες σειρές, είναι πως το Netflix θα διαθέσει και τα 13 επεισόδια του τέταρτου κύκλου μια και έξω, μέσα σε μια νύχτα! Είναι μια τακτική που συνηθίζει το Netflix και για άλλες σειρές και όσοι έχουν πρόσβαση στο αμερικανικό Netflix το γνωρίζουν ήδη. Το ίδιο προτίθεται να κάνει και για τους συνδρομητές του ο OTE TV.  Nα τους προσφέρει δηλαδή την επιλογή, αν θέλουν, να παρακολουθήσουν με τη μία όλα τα επεισόδια (13 τον αριθμό) του τέταρτου κύκλου (μέχρι τελικής πτώσεως), ή να τα γράψουν στο δέκτη τους και να τα παρακολουθήσουν όποτε αυτοί θέλουν. Αν επιμένετε βέβαια στον παραδοσιακό τρόπο θέασης ενός επεισοδίου την εβδομάδα μπορείτε φυσικά να συνεχίσετε να το κάνετε. Το κανάλι υπολογίζεται να ολοκληρώσει τον κύκλο του στις 15 Μαρτίου, παραδίδοντας τη σκυτάλη στη μετάδοση των επεισοδίων, στο OTE Cinema 4HD. 

 

www.digitaltvinfo.gr


Τελευταία επεξεργασία από: davinci0, 10/02/2016 - 22:41


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1217   stacy

stacy

    iPH Elite Poster

  • 2.103 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 11/02/2016 - 10:22

Παιδια καλησπερα να ρωτησω λιγο αν το ΟΤΕ tv Go μπορει να παιξει σε τηλεοραση μεσω ενος android stick/box? Το εχει δοκιμασει καποιος;

εχεις μήνυμα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1218   mesia

mesia

    iPH Enthousiast

  • 519 μηνύματα
  • Twitter:@mtsiftsis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 11/02/2016 - 11:52

εχεις μήνυμα.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Και εγώ θελω. .... Μήνυμα 😄

#1219   george4791

george4791

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/02/2016 - 12:45

καλησπερα σε ολους τους φιλους, να σας πω και εγω τις εντυπωσεις μου μετα απο αλλαγη pvr δεκτη σε hybrid και ποιες ειναι οι 2 βασικες διαφορες

που σημερα θα τον δωσω πισω και θα ξαναπαρω τον pvr (εστω και εαν εχει χρεωση 4 ευρο ενω ο ιβριδικος οχι),

 

τον συνεδεσα στο router και ολα καλα μου εβγαλε τις επιλογες για replay tv και on demand, του εβαλα και ενα σκληρο δισκο 1 τερα τον οποιο τον φορμαρισε αυτοματα

και ολα καλα,

 

πρωτο μεγαλο μειον για μενα ειναι οτι το replay tv οτι δειχνει ειναι σε standard definition και οχι hd (λενε λογω μεγαλου ογκου δεδομενων αποθηκευσης), οποτε για μενα στην ουσια ειναι

αχρηστο γιατι η διαφορα ποιοτητας ειναι αρκετα μεγαλη (το δοκιμασα σε αγωνες κτλ),

 

δευτερο μειον ειναι οτι στον σκληρο οταν πατας εγγραφη ξεκιναει και γραφει αλλα δεν μπορεις να συνδεθεις με αλλον καναλι οπως μπορουσες με τον pvr,

αναγκαστικα θα δεις αυτο που γραφεις αλλιως σου πεταει μηνυμα οτι θα πρεπει να σταματησει η εγγραφη οποτε ειναι πολυ μεγαλος περιορισμος τουλαχιστον για μενα,

 

προσωπικα επειδη οι παραλληλες εγγραφες και θεασεις για μενα ειναι πολυ σημαντικες ειναι μονοδρομος το να γυρισω στον pvr παρολο την εξτρα χρεωση, εαν το replay tv ηταν hd δεν θα με απασχολουσε καθολου οι εγγραφες γιατι οτι θα ηθελα θα το εβλεπα μεχρι και 48 ωρες πριν σε hd αλλα τωρα δεν μπορω γιατι η ποιοτητα εικονας ειναι οντως πολυ μεγαλη,

 

αυτο που κανει εντυπωση ειναι οτι το replay tv ΣΤΟ GO που εχω στο ταμπλετ εχει επιλογη για 720p αρα hd ενω στον δεκτη δεν υπαρχει (παντα μιλαω για το replay tv),

 

τελος εαν καποιος φιλος ξερει πως μπορω να προβαλω το οτε go απο το tablet (android) στην τηλεοραση θα το εκτιμουσα να μου πει (εχω το samsung allshare dongle αλλα δεν το εχω δοκιμασει ακομα),

 

χαιρετισμους/γιωργος



#1220   Konstantinos1971

Konstantinos1971

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/02/2016 - 14:46

Καλησπέρα Νίκο παμε στις ερωτησεις σου.

 

1) Γινονται δοκιμες θελω να πιστευω σε 2 μηνες να δοθουν και σε εσας.

 

2) Στα μέσα φεβρουαριου θα ξεκινησει η αντικατασταση ολων των δεκτων Pirelli και θα πρεπει να πας σε καποιο καταστημα η να καλεσεις το 13888 για την αντικατασταση του με τον TECHNICOLOR DSI 810 HYB.

 

3) θα φτιαξουν και θα δοθει κανονικο HD στην IPTV αλλα το ποιο μηνα δεν γνωριζω ακριβως αλλα μεσα στο 2016 σιγουρα 100%.

καλεσα το 13888 χθες 10/2 και μου ειπανε οτι για να αντικαταστησω Το pirreli θα πρεπει να κανω πρωτα ανανεωση στον Οτε tv. Επειδη ομως το συμβολαιο ληγει τον Μαρτιο του 2017 ανανεωση δεν μπορω να κανω , οποτε ουτε αντικατασταση δεν μπορω να κανω.Ετσι μου ειπανε ετσι σας λεω. 



#1221   stacy

stacy

    iPH Elite Poster

  • 2.103 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 11/02/2016 - 17:30

Και εγώ θελω. .... Μήνυμα

εχεις και εσύ μήνυμα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1222   karasarinis

karasarinis

    iPH Contributor

  • 1.026 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 11/02/2016 - 20:25

Κι εγώ θέλω μήνυμα παιδιά!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1223   stacy

stacy

    iPH Elite Poster

  • 2.103 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 11/02/2016 - 21:04

Κι εγώ θέλω μήνυμα παιδιά!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

δεν είναι τίποτα σπουδαίο παιδιά. Ούτε τσάμπα νόβα ή ΟΤΕ. Απλά ενα android box που παίζει αυτές τις εφαρμογές χωρίς πρόβλημα στην τηλεόραση. Αν δεν κάνει που το λέω ας το σβήσει κάποιος.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1224   karasarinis

karasarinis

    iPH Contributor

  • 1.026 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 11/02/2016 - 21:05

δεν είναι τίποτα σπουδαίο παιδιά. Ούτε τσάμπα νόβα ή ΟΤΕ. Απλά ενα android box που παίζει αυτές τις εφαρμογές χωρίς πρόβλημα στην τηλεόραση. Αν δεν κάνει που το λέω ας το σβήσει κάποιος.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Αυτό θέλω να μάθω κι εγώ. Ποιο είναι;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1225   stacy

stacy

    iPH Elite Poster

  • 2.103 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 11/02/2016 - 21:18

Αυτό θέλω να μάθω κι εγώ. Ποιο είναι;


Sent from my iPhone using Tapatalk

pm


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1226   pamouleon

pamouleon

    iPH Member

  • 205 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 11/02/2016 - 21:26

Καλησπερα, θελω κι εγω μηνυμα!



#1227   nore

nore

    iPH newbie

  • 56 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 11/02/2016 - 23:19

δεν είναι τίποτα σπουδαίο παιδιά. Ούτε τσάμπα νόβα ή ΟΤΕ. Απλά ενα android box που παίζει αυτές τις εφαρμογές χωρίς πρόβλημα στην τηλεόραση. Αν δεν κάνει που το λέω ας το σβήσει κάποιος.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Κ γω ειμαι περιεργος να μαθω,οποτε αν δν σου κανει κοπο ,ενα μηνυματακι κ σε μενα..



#1228   mimis3610

mimis3610

    iPH User

  • 182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 15/02/2016 - 19:09

Καλησπέρα.. ΦΕΝ ξέρω αν είμαι στο σωστό topic ....θελω να ρωτήσω εχω ΟΤΕtv go και θελω να το συνδέω από το iPad Air που εχω στην tv μέσω αντπτορα hdmi που εχω αλλά μόλις το συνδέω μου πετάει μυνημα λάθους...υπάρχει άλλος τρόπος να συνδεθεί;...ευχαριστώ

#1229   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.832 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 15/02/2016 - 19:16

Καλησπέρα.. ΦΕΝ ξέρω αν είμαι στο σωστό topic ....θελω να ρωτήσω εχω ΟΤΕtv go και θελω να το συνδέω από το iPad Air που εχω στην tv μέσω αντπτορα hdmi που εχω αλλά μόλις το συνδέω μου πετάει μυνημα λάθους...υπάρχει άλλος τρόπος να συνδεθεί;...ευχαριστώ

Δεν γίνεται αυτό που θες .


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1230   michkal91

michkal91

    iPH Elite Poster

  • 2.335 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Michkal91

Δημοσίευση 15/02/2016 - 19:48

Εγώ πως το εχω κάνει αυτο δε ξέρω. Γιατι το εχω κάνει ;)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 14

0 μέλη, 14 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες