Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 8 ψήφοι

OΤΕ TV και OTE TV GO "ΝΕΑ"


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1923 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1456   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.832 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 22/07/2016 - 09:30

στο τέλος ο ΠΟΤΕ θα καταφέρει όταν θα είσαι σπίτι να βλέπεις ote tv σε tablet -pc εκτός από την τηλεόραση  :lol:



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1457   RTouris

RTouris

    iPH newbie

  • 38 μηνύματα
  • Twitter:@RTouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:RTouris

Δημοσίευση 22/07/2016 - 20:18

μήνυμα λάθους με την φανταστική σύνταξη: "Safari does not supported yet."

 

ΛΟΛ



#1458   rtifosi

rtifosi

    iPH User

  • 162 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:PS3

Δημοσίευση 24/07/2016 - 13:38

Η ανάλυση μέσω δορυφόρου είναι 720p;

Live to ride, ride to live

#1459   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 24/07/2016 - 14:44

Με ενα ακομα τηλεφωνο λυθηκε το θεμα αφου εκανα ρισετ παλι το πιν.
Το θεμα ειναι οτισε αφηνει να εχεις 2 συσκευες. Εγω πχ που το εχω σε iPhone και iPad πρεπει να βγαλω καποιο απο τα 2 για να προσθεσω το pc. Οποτε ακυρο προς το παρον εκτος αν αλλαξει κατι στο μελλον.
Πολλους περιορισμους γενικα.

#1460   mac16

mac16

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 27/07/2016 - 11:38

Η ανάλυση μέσω δορυφόρου είναι 720p;
Live to ride, ride to live


1080p

#1461   bagg21

bagg21

    iPH Contributor

  • 971 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 01/08/2016 - 14:38

Βγηκε αναβαθμιση για ote go προγραμματισμενης εγγραφης σε hybrid αποκωδικοποιητες.

#1462   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 01/08/2016 - 17:02

Την αναβάθμιση του δέκτη περιμένουνε ακόμα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1463   istan

istan

    iPH Enthousiast

  • 570 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 01/08/2016 - 21:55

Επειδή ειμαι διακοπές μόνο στη σύνδεση του σπιτιού μπορείς να συνδεθεις και να δεις ote tv στο laptop? έχουμε και άλλο πρόβλημα επειδή έκανα αντικατάσταση συσκευής πριν δυο βδομάδας πρέπει μάλλον να περιμένω να κλείσει μήνα. Άντε να περάσουν 2-3 μήνες να πέσει διακοπή!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1464   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 01/08/2016 - 22:38

Επειδή ειμαι διακοπές μόνο στη σύνδεση του σπιτιού μπορείς να συνδεθεις και να δεις ote tv στο laptop? έχουμε και άλλο πρόβλημα επειδή έκανα αντικατάσταση συσκευής πριν δυο βδομάδας πρέπει μάλλον να περιμένω να κλείσει μήνα. Άντε να περάσουν 2-3 μήνες να πέσει διακοπή!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Καταρχας σε laptop νομιζω δεν παίζει...Αν θες να παίξει σε ταμπλετ κανεις hotspot σύνδεση με το κινητο που εχεις δηλώσει και log in στην εφαρμογή...Αφου συνδεθεί κανεις αποσύνδεση απο το hotspot και συνδεεσε σε οποιοδήποτε wifi θες...Ουσιαστικά το ξεγελάς !!!

#1465   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 02/08/2016 - 14:44

Διαθέσιμη η υπηρεσία απομακρυσμένης εγγραφής προγραμμάτων μέσω OTE TV GO για τους συνδρομητές OTE TV  

 
Διαθέσιμη είναι, για όλους τους συνδρομητές του ΟΤΕ TV που διαθέτουν υβριδικό αποκωδικοποιητή με σκληρό δίσκο, η υπηρεσία απομακρυσμένης εγγραφής προγραμμάτων (remote recording), μέσω του OTE TV GO. Αυτό σημαίνει ότι όπου και αν βρίσκονται, οι συνδρομητές μπορούν να προγραμματίσουν, από το OTE TV GO, την εγγραφή μεμονωμένων προγραμμάτων αλλά και ολόκληρων σειρών στον Ηybrid αποκωδικοποιητή τους στο σπίτι, αρκεί ο αποκωδικοποιητής να είναι συνδεδεμένος στο Internet & να είναι ενεργός.

H επιλογή απομακρυσμένης εγγραφής είναι διαθέσιμη μέσα από το μενού “πρόγραμμα” στο ΟΤΕ TV GO, από τη λίστα καναλιών OTE TV
 

OTE-TV_REMOTE-RECORDING-1.jpg

 

Ο συνδρομητής θα πρέπει πρώτα να συνδεθεί με τον λογαριασμό του στην υπηρεσία ΟΤΕ TV GO. 

 

Όλες οι εγγραφές είναι διαθέσιμες στο μενού ‘Ο Λογαριασμός μου/Εγγραφές’, από όπου ο συνδρομητής μπορεί να τις διαχειρίζεται (να τις διακόψει, να τις διαγράψει κτλ.) είτε από το OTE TV GO είτε από τον αποκωδικοποιητή του.

 

OTE-TV_REMOTE-RECORDING-2.jpg

Οι εγγραφές είναι κατηγοριοποιημένες ανάλογα με τον τύπο του περιεχομένου (Όλες, Απλοί Τίτλοι, Σειρές), ενώ υπάρχει η δυνατότητα να φιλτραριστούν ανάλογα με την κατάστασή τους για ευκολότερη διαχείριση.

 

Η κατάσταση εγγραφής προσδιορίζεται με την ανάλογη σήμανση για ευκολότερη αναγνώριση.


Behind the Scenes...

#1466   iStar

iStar

    iPH Elite Poster

  • 3.419 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 07/08/2016 - 15:56

Σε Jb συσκευή παίζει; Ή χρειάζεται κάποια πατέντα;

 4sB  5sG  6SG  7+B  XB  12ProPB  MiniB  MiniRetinaSG  Pro9.7SG  iPad10.2  MBPRetina13  MBP132017  MacMini2.6  AW42mmSG  AW3Nike+42mmSG  AW444mmG  ATV4Gen  Airpods  Airpods Pro HomePodMiniB 


#1467   istan

istan

    iPH Enthousiast

  • 570 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 07/08/2016 - 16:05

Εδώ πολλές φορές Δεν παίζει ούτε χωρίς jb εκτός σπιτιού! Με jb πάντως δεν παίζει σίγουρα


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1468   iStar

iStar

    iPH Elite Poster

  • 3.419 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 07/08/2016 - 23:12

Νομίζω ότι με κάποια πατέντα λειτουργεί.

 4sB  5sG  6SG  7+B  XB  12ProPB  MiniB  MiniRetinaSG  Pro9.7SG  iPad10.2  MBPRetina13  MBP132017  MacMini2.6  AW42mmSG  AW3Nike+42mmSG  AW444mmG  ATV4Gen  Airpods  Airpods Pro HomePodMiniB 


#1469   panos027

panos027

    iPH Contributor

  • 998 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:PANOYKLAS027

Δημοσίευση 19/08/2016 - 13:10

Καλησπερα στην ομαδα ! Πηρα τηλ στο 13888 και μου ειπαν οτι λογω jailbroken συσκευης δεν παιζει !!! Ξερει καποιος κανενα tweak η κατι σχετικο για να το καταφερουμε ? Ευχαριστω 



#1470   istan

istan

    iPH Enthousiast

  • 570 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 19/08/2016 - 14:50

Μόλις μπουν περισσότεροι Ελληνικοί υπότιτλοι στο Netflix θα χάσει και ο ΟΤΕ και η nova με τους περιορισμούς τους! Εμένα με την ανανέωση του Ιουλίου δεν μου λειτουργούσε το otetvgo μου έλεγε ότι πρέπει να αγοράσω πακέτο δεδομένων για την υπηρεσία ενώ πριν μου δούλευε κανονικά. Τώρα που είμαι σε διακοπές δεν παίζει φυσικά απο το laptop γιατί θέλει να μπω στο wifi του σπιτιού που είναι δηλομενο το ote tv!! Συν ότι είναι πολύ σπαςτικο να περιμένεις ένα μήνα για να το βάλεις σε μια καινούργια συςκευη!!! Αυτές οι υπηρεσίες 1+ χρόνο μετά παραμένουν προβληματικές εκτός σπιτιού. Αν κρίνω και απο το μέχρι τώρα περιεχόμενο δεν είναι για κάποιον που δεν ενδιαφέρεται για αθλητικά γιατί απο ταινίες ειδικά είναι χάλια.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 30

0 μέλη, 30 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες