Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 19 ψήφοι

[Οδηγός] Υποβάθμιση Carrier Settings σε Cosmote/Vodafone (Επιστροφή του 3G διακόπτη/Καλύτερη μπαταρία)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1920 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#121   cgkr

cgkr

    iPH Member

  • 279 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 19/09/2013 - 08:54

Το νεο itunes δεχεται το αρχειο απλα δεν γινεται τιποτα δυστυχως.....

Εμένα το πρόβλημα (Win 8 / iTunes 11.1 / iPhone 5) είναι οτι δεν περνάει το /setPrefInt carrier-testing 1. Είτε από command line, είτε από το shortcut δεν γίνεται τίποτα.

 

Θα κάνω ένα restart και θα ξαναδοκιμάσω.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#122   darklordvader77

darklordvader77

    iPH Contributor

  • 1.117 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:darklordvader77

Δημοσίευση 19/09/2013 - 09:40

Παίδες ενημερωτικά πλέον στην 7άρα την επίσημη δε γίνεται τίποτα, όσοι είστε σε παλιότερο iOS και ειναι Jailbreak γινεται εγγυημένα!

 

Ουσιαστικά θα κάνετε αυτο που λεει ο sakis009 στο post #90 (διαγραφη 2 αρχείων) και έπειτα ακολουθείτε τον οδηγό και βουαλά!!

 

Οπότε εν αναμονή του iOS7 Jailbreak για σιγουρα αποτελεσματα όσοι είναι στην 7..

 

 

 

Εμένα το πρόβλημα (Win 8 / iTunes 11.1 / iPhone 5) είναι οτι δεν περνάει το /setPrefInt carrier-testing 1. Είτε από command line, είτε από το shortcut δεν γίνεται τίποτα.

 

Θα κάνω ένα restart και θα ξαναδοκιμάσω.

Σε πολλους ήθελε Restart/Logoff η αλήθεια ειναι.. παντως δεν ειχα την τυχη (ή ατυχια :P ) να το δοκιμάσω στα 8άρια αλλα λογικα θα δουλευει και εκει. Καντο Run As Administrator καλου κακου παντως..



#123   cgkr

cgkr

    iPH Member

  • 279 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 19/09/2013 - 09:53

Παίδες ενημερωτικά πλέον στην 7άρα την επίσημη δε γίνεται τίποτα, όσοι είστε σε παλιότερο iOS και ειναι Jailbreak γινεται εγγυημένα!

 

Ουσιαστικά θα κάνετε αυτο που λεει ο sakis009 στο post #90 (διαγραφη 2 αρχείων) και έπειτα ακολουθείτε τον οδηγό και βουαλά!!

 

Οπότε εν αναμονή του iOS7 Jailbreak για σιγουρα αποτελεσματα όσοι είναι στην 7..

 

 

 

Σε πολλους ήθελε Restart/Logoff η αλήθεια ειναι.. παντως δεν ειχα την τυχη (ή ατυχια :P ) να το δοκιμάσω στα 8άρια αλλα λογικα θα δουλευει και εκει. Καντο Run As Administrator καλου κακου παντως..

Τζίφος. Αλλά πιθανότατα φταίει το iTunes 11.1. Όπως και να έχει, αφού δεν υποστηρίζεται το iOS 7, περιμένω να βγει jb ή αρχίζω να γλυκοκοιτάζω τις mophie.



#124   darklordvader77

darklordvader77

    iPH Contributor

  • 1.117 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:darklordvader77

Δημοσίευση 19/09/2013 - 10:59

Τζίφος. Αλλά πιθανότατα φταίει το iTunes 11.1. Όπως και να έχει, αφού δεν υποστηρίζεται το iOS 7, περιμένω να βγει jb ή αρχίζω να γλυκοκοιτάζω τις mophie.

Χαχαχαχα σωστός..!!! Πάντως εμένα στο iTunes 11.1 ενεργοποιείται κανονικά (σε Mac OS X περιβάλλον παντα)



#125   nikos22

nikos22

    iPH User

  • 133 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 19/09/2013 - 18:25

Το δοκιμασα κι εγω μολις σε ios7 χωρις αποτελεσμα. Ειπα να δοκιμασω κι ας διαβασα εδω οτι δεν γινετα πια τιποτα. Ξερετε μηπως γιατι δουλευε στις beta και οχι στην επισημη? Να ελπιζουμε σε καποιο τροποποιημενο ipcc ή ειναι μονοδρομος το jailbreak?



#126   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 20/09/2013 - 23:59

καλησπέρα παιδιά έχει κανένας σε vodafone σε 6.1.2 το original ? :(



#127   teo18480

teo18480

    iPH Contributor

  • 1.142 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/09/2013 - 19:56

ρε παιδια εχω ανοιξει και αλλου post αλλα θελω να ρωτησω κατι..

1ον) προσπαθησα να κανω οτι λεει ο aggelos81 αλλα δεν γινεται downgrade το carrier..ειμαι iphone5 ios7

2ον) οπως σε ενα φιλο παραπανω τα imessages δουλευουν μονο με apple id και μου γραφει συνεχεια waiting for activation.

πιστευα οτι με ενα downgrade ισως δουλεψει γιατι πιστευω οτι ο παροχος ειναι το προβλημα..Ημουν την Πεμπτη κοσμοτε και το απογευμα εκανα φορητοτητα και πηγα vodafone .και απο τοτε δεν δουλευει το imessage παρα μονο απο apple id



#128   nikos22

nikos22

    iPH User

  • 133 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 21/09/2013 - 20:04

ρε παιδια εχω ανοιξει και αλλου post αλλα θελω να ρωτησω κατι..

1ον) προσπαθησα να κανω οτι λεει ο aggelos81 αλλα δεν γινεται downgrade το carrier..ειμαι iphone5 ios7

2ον) οπως σε ενα φιλο παραπανω τα imessages δουλευουν μονο με apple id και μου γραφει συνεχεια waiting for activation.

πιστευα οτι με ενα downgrade ισως δουλεψει γιατι πιστευω οτι ο παροχος ειναι το προβλημα..Ημουν την Πεμπτη κοσμοτε και το απογευμα εκανα φορητοτητα και πηγα vodafone .και απο τοτε δεν δουλευει το imessage παρα μονο απο apple id

 Στο πρωτο σκελος της ερωτησης ειμαι ομοιοπαθης. Προς το παρων τα υπαρχοντα ipcc δεν δουλευουν με την ios 7. Οποτε περιμενουμε τον φιλο aggelos81 να κανει τα μαγικα του! 

Την 7αρα την περασα με restore και μετα restore from backup. Περιμενα πως θα μου βγαλει το μηνυμα που μου πεταγε οτι διατιθενται και νεες ρυθμισεις φορεα (οπου θα πατουσα ΟΧΙ) αλλα μου τις περασε αυτοματα χωρις ερωτηση. 

Αν του ξανακανω restore και set up as new λετε οτι θα περασει με τις παλιες ρυθμισεις φορεα (οπως στην 6.1.4)? 



#129   aggelos81

aggelos81

    iPH User

  • 159 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/09/2013 - 11:35

Να τα καινούρια μου αρχεία για την επιστροφή του 3g διακόπτη στο ios7!

 
 
 
Δοκιμάστε τα και πείτε εντυπώσεις. Μέχρι στιγμής το αρχείο της cosmote έχει επιβεβαιωθεί από 3 άτομα. Της vodafone έχει δοκιμαστεί μόνο από εμένα! Δεν γνωρίζω αν δουλεύουν σε προηγούμενα ios, δοκιμάστε το δεν δημιουργείται κάποιο πρόβλημα στη συσκευή σας
 


#130   nikos22

nikos22

    iPH User

  • 133 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 25/09/2013 - 11:41

 

Να τα καινούρια μου αρχεία για την επιστροφή του 3g διακόπτη στο ios7!

 
 
 
Δοκιμάστε τα και πείτε εντυπώσεις. Μέχρι στιγμής το αρχείο της cosmote έχει επιβεβαιωθεί από 3 άτομα. Της vodafone έχει δοκιμαστεί μόνο από εμένα! Δεν γνωρίζω αν δουλεύουν σε προηγούμενα ios, δοκιμάστε το δεν δημιουργείται κάποιο πρόβλημα στη συσκευή σας

 

Ενα απο τα 3 ατομα ημουν κι εγω! Σ ευχαριστουμε Αγγελε!

Συνημμένα αρχεία



#131   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 25/09/2013 - 11:50

Προσθετοντας την εντολη στο αρχικο ποστ στις ιδιοτητες του iTunes, δε μου ανοιγει το itunes. Μηπως δε λειτουργει στο τελευταιο;



#132   nikos22

nikos22

    iPH User

  • 133 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 25/09/2013 - 11:56

Προσθετοντας την εντολη στο αρχικο ποστ στις ιδιοτητες του iTunes, δε μου ανοιγει το itunes. Μηπως δε λειτουργει στο τελευταιο;

Φιλε μου μην ανησυχεις! Το ιδιο παρατηρησα κι εγω! Ανοιξε το iTunes κανονικα χωρις καμμια εντολη για Carrier testing mode και θα σε αφησει με Shift update να περασεις το ipcc! λογικα στην τελευταια εκδοση itunes, το βημα αυτο δεν ειναι απαραιτητο!

 

 

και κατι ακομα. βλεπω ακομα οτι ο φορεας ειναι ακομα COSMOTE 15. Δηλαδη στην ουσια δεν κανουμε downgrade αλλα tweak του υπαρχοντος αρχειου. Αυτο ειναι ακομα καλυτερο γιατι δεν θα μας πεταει συνεχεια το μηνυμα για αναβαθμιση ρυθμισεων!


Τελευταία επεξεργασία από: nikos22, 25/09/2013 - 11:59


#133   jimthb

jimthb

    iPH Contributor

  • 1.128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 25/09/2013 - 11:59

Mολις το εκανα κι εγω ! Ευχαριστω aggelos81!


Τελευταία επεξεργασία από: jimthb, 25/09/2013 - 11:59


#134   AntonisSP

AntonisSP

    iPH User

  • 119 μηνύματα
  • Twitter:@Antonis_Sp
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 25/09/2013 - 12:04

Άρχοντας! @aggelos81 (Cosmote)



#135   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 25/09/2013 - 12:06

Σε vodafone που παω να το περασω, ξεκιναει η μπαρα να φορτωνει και εξαφανιζεται στο δευτερολεπτο. Δεν αλλαζει κατι στο τηλεφωνο, εξακολουθω να εχω τα παλια.

 

Μιλαω για iPhone 5 στην 6.1



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες