Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

TeeVee


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
24 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 03/07/2013 - 09:42

Αναρτημένη εικόνα


Οι fans ξένων τηλεοπτικών σειρών δυστυχώς δεν έχουν μια ξεκάθαρη επιλογή όσον αφορά την ενημέρωση για την προβολή νέων επεισοδίων στο iPhone. Ναι, το iTV Shows 2 ήταν καλό για την εποχή που κυκλοφόρησε αλλά η εφαρμογή έχει αποδειχθεί αρκετά προβληματική σε μεγάλη μερίδα χρηστών (δεν δουλεύουν οι ειδοποιήσεις για παράδειγμα) ενώ και το περιβάλλον χρήσης θεωρείται «βαρύ». Χωρίς να μειώνουμε, βέβαια, τη λειτουργικότητά της πολλοί από εμάς αναζητούμε μια κομψότερη λύση. Το TeeVee 2 θεωρώ ότι αποτελεί αυτήν τη λύση με ένα πανέμορφο γραφικό περιβάλλον (που θα ταιριάξει υπέροχα με το επερχόμενο iOS 7) που παρουσιάζει όλες τις σημαντικές πληροφορίες με μια ματιά χωρίς υπερβολικές ρυθμίσεις και πολλά επίπεδα υπο-μενού.

Αναρτημένη εικόνα


Με το πρώτο, μόλις, άνοιγμα της εφαρμογής και την προσθήκη των τηλεοπτικών σειρών που σας ενδιαφέρουν η εφαρμογή καθορίζει την επόμενη ημερομηνία προβολής αυτόματα σε ώρα Ελλάδας (αν θέλετε να αλλάξετε ζώνη ώρας θα πρέπει να πάτε στις Ρυθμίσεις) ενώ με swipe από τα δεξιά μπορείτε να εμφανίσετε την επιλογή για απενεργοποίηση της ειδοποίησης για κάθε σειρά ξεχωριστά. Κάνοντας tap σε μια σειρά εμφανίζεται μια νέα οθόνη με τέσσερα μενού (Upcoming, Info, Cast και Episodes) όπου μπορείτε να μάθετε περισσότερες πληροφορίες για τη σειρά και να δείτε preview για το επόμενο επεισόδιο εφόσον αυτό διατίθεται.

Δεν έχω καταφέρει να δοκιμάσω αν, όντως, λειτουργούν οι ειδοποιήσεις (Dexter και Falling Skies αργούν λίγες μέρες ακόμα) αλλά σε σχέση με το iTV Shows 2 δεν μπορείτε να ρυθμίσετε επακριβώς και χειροκίνητα την ώρα ειδοποίησης. Στην ιστοσελίδα της εφαρμογής αναφέρεται ότι σύντομα θα υπάρξει υποστήριξη για iCloud sync και μετά από επικοινωνία με τους developers μαθαίνουμε ότι στην επόμενη έκδοση θα προστεθούν περισσότερες επιλογές για τις ειδοποιήσεις ενώ υπάρχει στα σχέδια και υποστήριξη για το iPad.



Θα βρείτε το TeeVee 2 για iPhone στο App Store [iTunes link] στην τιμή των 0.89€

Follow me on twitter


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   vanni

vanni

    iPH Contributor

  • 1.599 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 03/07/2013 - 10:03

1 χρόνο τώρα που χρησιμοποιώ το iTV Shows 2 δεν έχω χάσει επεισόδιο ποτέ από θέμα ειδοποιήσεων και παρακολουθώ ούτε λίγο ούτε πολύ 67 σειρές είναι για μένα το πιο ολοκληρωμένο πρόγραμμα

Please Before You Ask A Question Use Google You'll See It Will Be Your Best Friend


#3   DrLou

DrLou

    iPH newbie

  • 65 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 03/07/2013 - 17:19

Υπαρχει και το TV Show tracker.. Εγω αυτο χρισημοποιω καιρο τωρα.... Δεν ειναι τοσο ομορφο οσο το teevee 2 αλλα ειναι ευχρηστο και αρκετα πληρες νομιζω.. Και απο θεμα ειδοποιησεων μια χαρα.. Και ζωνη ωρας ρυθμιζεις, και για ποιες σειρες να σε ειδοποιει.. και εχει και badge με τα νεα επισοδεια που δεν εχεις δει ακομα.. Και preview του καθε επισοδειου μαζι με περιληψη.. στα 0,89 νομιζω.

#4   freedoom

freedoom

    iPH Member

  • 235 μηνύματα
  • Twitter:@lefpol
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:freedoom1013

Δημοσίευση 03/07/2013 - 20:21

με απενεργοποιημένες τις ειδοποιήσεις, παρά τον εκτενή διάλογο με developer του iTV Shows 2, δε δουλεύει το badge icon.
Πάντως, πρόκειται για μια χαρά εφαρμογή, αν και αυτή, φαίνεται πολύ ενδιαφέρουσα.

#5   stocis

stocis

    iPH Enthousiast

  • 502 μηνύματα
  • Twitter:@stocis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:stocis

Δημοσίευση 04/07/2013 - 14:30

TVShow Time με διαφορά το καλύτερο απ' όλα.

#6   sakis72

sakis72

    iPH User

  • 126 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 04/07/2013 - 19:25

Συμφωνώ και εγω ότι μετά από 1 χρόνο περίπου που έχω το iTV Shows δεν μου έχει δημιουργήσει ποτέ πρόβλημα και δουλεύει άψογα.
Για κάποιον όμως που δεν το έχει και θέλει κάτι παρόμοιο,δεν βλέπω τον λόγο να μην βάλει το TeeVee 2 μιας και η τιμή του είναι 0.89€ έναντι 2,99 $ του iTV Shows.

#7   makemono

makemono

    iPH newbie

  • 57 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 11/07/2013 - 00:50

Καλά πάντα υπάρχει και η λύση σιτε τύπου tv callendars και συχρονισμός στο calendar σου ! Δεν βλέπω το λόγο να χρησιμοποιώ διάφορες εφαρμογές όταν μπορώ να κάνω κάτι από παντού και σε μία εφαρμογή. Τουλάχιστον εγώ που στο συνχρονίζω με google calendar δεν έχω θέμα ! Το βάζεις να σου στέλνει και μαιλ αμα δεν θέλεις μόνο notifications. :)

YΓ: Είναι και free :P

Τελευταία επεξεργασία από: makemono, 11/07/2013 - 00:51


#8   chrispe

chrispe

    iPH Member

  • 340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:chrispel

Δημοσίευση 24/07/2013 - 13:29

Σήμερα το teevee 2 ειναι δωρεάν

#9   BeriaddaN

BeriaddaN

    iPH newbie

  • 81 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:Xander Tasio

Δημοσίευση 02/03/2014 - 13:17

Καλησπέρα σε όλους.

 

Χρησιμοποιώ καιρό τώρα το TeeVee 2 (το πρόλαβα όταν ήταν δωρεάν) και μπορώ να πώ οτι με έχει βολέψει πάρα πολύ!

 

Τις τελευταίες 2 εβδομάδες όμως το app έχει κάποια προβλήματα..

Σε κάποιες σειρές αντί να δείχνει π.χ. οτι σε 7 (ή παραπάνω) μέρες βγαίνει καινούργιο επισόδειο το κατατάσσει σε TBA

ενώ αν δεί κάποιος το info της σειράς λέει κανονικά το πρόγραμμα και δεν εμφανίζει τις ειδοποιήσεις..

Επίσης ενώ το έχω ρυθμίσει να με ειδοποιεί 2 ώρες αργότερα, αυτό με ειδοποιεί 15 λεπτά πριν βγει στο κανάλι που προβάλλεται η σειρά.

 

Δοκίμασα να σβήσω τις σειρές και να τις ξαναβάλω ή ακόμα και να διαγράψω την εφαρμογή και να την εγκαταστήσω πάλι, φτιάχνοντας τις ρυθμίσεις απο την αρχή, αλλά πάλι τα ίδια..

Κάποιες φορές που πάω να κατεβάσω το app μου λέει "Unable to download at this time" και κάποιες όχι..

 

Μάλλον χρειάζεται update η εφαρμογή, τους έχω στείλει και feedback..

 

Αντιμετωπίζει κανείς το ίδιο πρόβλημα?



#10   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 02/03/2014 - 13:22

Eίναι γενικό το πρόβλημα.. Τις περισσότερες φορές διορθώνεται με αφαίρεση της σειράς που έχει πρόβλημα και προσθήκη ξανά.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#11   BeriaddaN

BeriaddaN

    iPH newbie

  • 81 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:Xander Tasio

Δημοσίευση 02/03/2014 - 13:34

Eίναι γενικό το πρόβλημα.. Τις περισσότερες φορές διορθώνεται με αφαίρεση της σειράς που έχει πρόβλημα και προσθήκη ξανά.

Thnx Νίκο :)

Πρέπει να την κάνουν update μου φαίνεται.. :P
Προς το παρόν να δούμε πότε θα με "αφήσει" να την κατεβάσω γιατί στο Appstore λέει "Unable to download at this time" ..

Αν και αυτό δεν νομίζω οτι είναι θέμα της εφαρμογής..



#12   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 02/03/2014 - 13:41

Επιβάλλεται πλέον.. Κάνε ένα Reboot και ξαναδοκίμασε.. :)


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#13   BeriaddaN

BeriaddaN

    iPH newbie

  • 81 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:Xander Tasio

Δημοσίευση 03/03/2014 - 12:02

Επιβάλλεται πλέον.. Κάνε ένα Reboot και ξαναδοκίμασε.. :)

Το έκανα αλλα μάλλον χειροτέρεψε.. :P
Κάποια είναι dead τώρα χεχε..

 

Ε περιμένουμε update τώρα ή το TeeVee 3 όταν βγεί (νομίζω το είδα κάπου ανακοινωμένο απο CrazyApps, αλλά μπορεί και να μην είναι official)



#14   BeriaddaN

BeriaddaN

    iPH newbie

  • 81 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:Xander Tasio

Δημοσίευση 03/03/2014 - 13:08

Για την ώρα υπάρχει κάτι παρόμοιο με το TeeVee 2?
Έχω ψάξει αρκετά apps αλλα δεν βρίσκω κάτι να λειτουργεί με τον ίδιο τρόπο (ειδοποιήσεις κλπ)

Τhnx προκαταβολικά! :)



#15   giwrgakis89

giwrgakis89

    iPH Contributor

  • 1.553 μηνύματα
  • Twitter:@georgetsop
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:tsoparos

Δημοσίευση 03/03/2014 - 13:10

Για την ώρα υπάρχει κάτι παρόμοιο με το TeeVee 2?
Έχω ψάξει αρκετά apps αλλα δεν βρίσκω κάτι να λειτουργεί με τον ίδιο τρόπο (ειδοποιήσεις κλπ)
Τhnx προκαταβολικά! :)

itvshows 3

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες