Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Αποφασισα....


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
135 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   fANis

fANis

    iPH Addict

  • 723 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 14/07/2013 - 20:21

πες κανενα παραδειγμα


Μπορείς να κάνεις μεταφορά ας πούμε εικόνας από το ένα άλμπουμ στο άλλο χωρίς να το συνδέσεις στον υπολογιστή. Επίσης μπορείς να έχεις 2 παράθυρα ταυτόχρονα ανοιχτά και να τα δουλεύεις ταυτόχρονα.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 14/07/2013 - 20:57

Μπορείς να κάνεις μεταφορά ας πούμε εικόνας από το ένα άλμπουμ στο άλλο χωρίς να το συνδέσεις στον υπολογιστή. Επίσης μπορείς να έχεις 2 παράθυρα ταυτόχρονα ανοιχτά και να τα δουλεύεις ταυτόχρονα.


Μμμ, βασικα πραγματα δηλαδη... :P

You'll Never Walk Alone


#18   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 14/07/2013 - 21:24

Με android συσκευη κανεις πιο πολλα αποτι με jailbroken iphone?? γιατι εχω ακουσει οτι οι περισσοτερες εφαρμογες android ειναι δωρεαν ενω για ιος πρεπει να πληρωσεις. Αλλα οντως κανεις πιο πολλα;


εγω δεν θα σου πω οτι κανεις πιο πολλα πραγματα (η αληθεια ειναι οτι κανεις πολλα περισσοτερα αλλα τεσπα) θα σου πω οτι για τα ιδια πραγματα θα πρεπει να κανεις jb (οοοοοταν βγαινει με το καλο) και θα κατσεις να περνας ενα ενα τα tweak ωστε να φτασεις σε σημειο να κανεις αυτα που κανει το android out of the box.

Τελευταία επεξεργασία από: parafron4, 14/07/2013 - 21:24


#19   fANis

fANis

    iPH Addict

  • 723 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 14/07/2013 - 21:28

Μμμ, βασικα πραγματα δηλαδη... :P


Δεν είναι βασικό να μπορείς να διαγράψεις φώτος ή να τις μεταφέρεις και να τις ταξινομήσεις χωρίς να το βάλεις στον υπολογιστή? Αν δεν είναι βασικό για σένα, για μένα είναι. Επίσης δεν είναι πρακτικό να έχεις ανοιχτό τον Messenger του fb, να μιλάς και ταυτόχρονα να έχεις ανοιχτό το viber επειδή στέλνεις κι εκεί? Αν για σένα δεν είναι πρακτικά αυτά, τότε πάω πάσο.

#20   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 14/07/2013 - 21:34

εγω δεν θα σου πω οτι κανεις πιο πολλα πραγματα (η αληθεια ειναι οτι κανεις πολλα περισσοτερα αλλα τεσπα) θα σου πω οτι για τα ιδια πραγματα θα πρεπει να κανεις jb (οοοοοταν βγαινει με το καλο) και θα κατσεις να περνας ενα ενα τα tweak ωστε να φτασεις σε σημειο να κανεις αυτα που κανει το android out of the box.

Εαν ειναι τοσο καλο και πληρες το android out of the box, γιατι ολοι εσεις οι γνωστες το ρουταρετε απευθείας;
Απο android γνωριζω ελαχιστα, αλλα εδω μεσα εχω διαβασει οτι για να λειτουργει απροβληματιστα (διαχειριση μνημης, μπαταρια κτλ) χρειαζεται root.

Νομιζω πως σε συμπεριφορα συσκευής out of the box το iOS δεν εχει αντιπαλο.Σε οτι αφορα την πληροτητα του λογισμικου εκει για μενα το JB ειναι απαραίτητο.

Δεν ειρωνευομαι, μην παρεξηγηθώ, ειδικα εσυ εισαι απο τα παλια και ενεργα μελη του φορουμ και οχι κανενας κομαντο που εχει βαλθεί να μας πεισει να πουλησουμε τα iPhone.

#21   eddiedimitris

eddiedimitris

    iPH Enthousiast

  • 490 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 14/07/2013 - 21:44

1)Ηχογραφηση κλησεων(χωρις root) χωρις μπιπ και λοιπα.
2)Αψογο flash το οποιο οσο και να μη μου αρεσει και εμενα ειναι απραιτητο ακομα αν θες να κανεις browsing απ το κινητο η να βλεπεις καποια βιντεο(παλι δεν θελει root)
3)Δυνατοτητα αλλαγης μπαταριας αν ξεμεινω.Εχω παρει μια δευτερη και δεν υπαρχει κανενα αγχος.Αφηστε που ετσι κι αλλιως εχει πολυ καλυτερη αναμονη απ το iphone.
4)Μεγαλυτερη οθονη
Και ειναι και πολλα αλλα,αλλα μιλαω για καποια βασικα που τα χρησιμοποιω καθημερινα

#22   fANis

fANis

    iPH Addict

  • 723 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 14/07/2013 - 21:44

Εαν ειναι τοσο καλο και πληρες το android out of the box, γιατι ολοι εσεις οι γνωστες το ρουταρετε απευθείας;
Απο android γνωριζω ελαχιστα, αλλα εδω μεσα εχω διαβασει οτι για να λειτουργει απροβληματιστα (διαχειριση μνημης, μπαταρια κτλ) χρειαζεται root.

Νομιζω πως σε συμπεριφορα συσκευής out of the box το iOS δεν εχει αντιπαλο.Σε οτι αφορα την πληροτητα του λογισμικου εκει για μενα το JB ειναι απαραίτητο.

Δεν ειρωνευομαι, μην παρεξηγηθώ, ειδικα εσυ εισαι απο τα παλια και ενεργα μελη του φορουμ και οχι κανενας κομαντο που εχει βαλθεί να μας πεισει να πουλησουμε τα iPhone.


Το ρουτάρεις πολύ απλά για ν'αποφύγεις όλες τις μακακίες της Sammy ας πούμε που παραφορτώνει το τηλ χωρίς λόγο. Ειδικά out of the box δεν υπάρχει καμία σύγκριση ios με android. Για μένα είναι πολύ καλύτερο το android(πλέον αφού τα έχω δουλέψει και τα 2). Στα ίσια έρχονται μόνο με jb και πάλι αν με την ίδια λογική ρουτάρεις το android ξεφεύγει πάλι. Ξαναλέω όμως ότι out of the box δεν υπάρχει καμία μα καμία σύγκριση. Στο ios έχεις ferrari με κόφτη στα 100.

#23   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 14/07/2013 - 21:51

Το ρουτάρεις πολύ απλά για ν'αποφύγεις όλες τις μακακίες της Sammy ας πούμε που παραφορτώνει το τηλ χωρίς λόγο. Ειδικά out of the box δεν υπάρχει καμία σύγκριση ios με android. Για μένα είναι πολύ καλύτερο το android(πλέον αφού τα έχω δουλέψει και τα 2). Στα ίσια έρχονται μόνο με jb και πάλι αν με την ίδια λογική ρουτάρεις το android ξεφεύγει πάλι. Ξαναλέω όμως ότι out of the box δεν υπάρχει καμία μα καμία σύγκριση. Στο ios έχεις ferrari με κόφτη στα 100.

1)δηλαδη το S4 out of the box ειναι υπερφορτωμένο με αχρηστα features;
2)Για εμενα κι εσενα οντως το ρουτ και το jb ειναι απαραιτητα. Για το υπολοιπο ομως 95% των χρηστων ειναι παντελως αδιάφορο.

#24   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 14/07/2013 - 21:59

Εαν ειναι τοσο καλο και πληρες το android out of the box, γιατι ολοι εσεις οι γνωστες το ρουταρετε απευθείας;
Απο android γνωριζω ελαχιστα, αλλα εδω μεσα εχω διαβασει οτι για να λειτουργει απροβληματιστα (διαχειριση μνημης, μπαταρια κτλ) χρειαζεται root.

Νομιζω πως σε συμπεριφορα συσκευής out of the box το iOS δεν εχει αντιπαλο.Σε οτι αφορα την πληροτητα του λογισμικου εκει για μενα το JB ειναι απαραίτητο.

Δεν ειρωνευομαι, μην παρεξηγηθώ, ειδικα εσυ εισαι απο τα παλια και ενεργα μελη του φορουμ και οχι κανενας κομαντο που εχει βαλθεί να μας πεισει να πουλησουμε τα iPhone.


ο καθενας κανει ροοτ για τους δικους του λογους... εγω πχ κανω ροοτ γιατι θελω να βαλω custom η οποια δεν εχει τη σαβουρα της σαμσουνγκ και εχει ολα τα απαραιτητα (για μενα) μοντακια ενσωματωμενα.

ενας αλλος λογος ειναι οτι αρκετες εφαρμογες στο google play θελουν να εισαι ροοτ.

το καλο με το ροοτ ειναι οτι βγαινει μια φορα οταν κυκλοφορησει η συσκευη και τελος...δεν ειναι οπως το jb οπου σε καθε νεα εκδοση χρειαζεται να περιμενεις για καινουργιο εργαλειο το οποιο μπορει και να μη βγει.


καλως η κακως και τελειως αντικειμενικα το iphone 5 σε θεμα αμεσοτητας αποκρισης και ταχυτητας το θεωρω καλυτερο απο το note2 που εχω...οχι πολυ καλυτερο αλλα καλυτερο, σε αυτο φυσικα παιζουν ρολο αρκετα πραγματα που τα εχουμε αναλυσει αρκετες φορες.

εννοειτε οτι δεν προσπαθω να πεισω κανενα να πουλησει το iphone και πως θα μπορουσα να το κανω αλλωστε αφου κ εγω ο ιδιος μετα τα 3gs,4 και ipad mini σκεφτομαι να παω σε ipad mini retina και σε 5s αν δεν εχει το θεμα με τις γρατσουνιες.

#25   fANis

fANis

    iPH Addict

  • 723 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 14/07/2013 - 22:02

1)δηλαδη το S4 out of the box ειναι υπερφορτωμένο με αχρηστα features;
2)Για εμενα κι εσενα οντως το ρουτ και το jb ειναι απαραιτητα. Για το υπολοιπο ομως 95% των χρηστων ειναι παντελως αδιάφορο.


1) Για μένα αυτά τα chaton, hubs, watchon, flipboard, samsungapps, samsungcontacts(έχει πολλά ακόμα να γράψω) κτλ bloatware είναι άχρηστα και τζάμπα υπάρχουν στο κινητό. Αμφιβάλλω αν τα χρησιμοποιεί κανένας. ΠΡΟΣΟΧΗ, δε μιλάω για air gestures και λοιπά εφέ.
2) Αν το 95% το χρηστών είναι αδιάφορη και θέλουν απλά να παίρνουν τηλ τότε παίρνουν αυτό που τους αρέσει εμφανισιακά και δεν το κοιτάνε παραπέρα. Απλά ακόμα και ο απλός χρήστης που θέλει να μεταφέρει μία φωτογραφία ή να βάλει έναν ήχο κλήσης θα δυσανασχετήσει με το ios. Επειδή είναι τόσο απλά πράγματα που δεν μπορείς δυστυχώς να τα κάνεις στο ios :(

#26   IreneK1990

IreneK1990

    iPH Elite Poster

  • 3.236 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 15/07/2013 - 11:44

Εχω το iphone 4s. Να περιμενω το 5s η να παρω το galaxy s4? εχει μεγαλες διαφορα με το s3? γιατι εχω κ το ipod touch 5g για να μην χασω τελειως το ιος. Ποιο μου προτεινετε να παρω; Συμφερει να παω απο ιος σε android?

#27   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 15/07/2013 - 12:12

Γιώργη αν δεν αγοράσεις hi end συσκευή θα γυρίσεις πίσω σε 2-3 ημέρες
Με ακριβή ψιλοσώζεται η κατάσταση

μπορεί να αντέξεις και 6 μήνες :P

Το υποψιάζομαι αλλα ειναι το δικαρτο στη μέση ή πενταρα οθόνη πάντως μια φορά απο λάπτοπ turbo είχα μείνει πολυ ευχαριστημένος και κάτι ακόμα άλλο 249 και άλλο 700 τόσα ευρώ για ένα s4

#28   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 15/07/2013 - 12:13

Εχω το iphone 4s. Να περιμενω το 5s η να παρω το galaxy s4? εχει μεγαλες διαφορα με το s3? γιατι εχω κ το ipod touch 5g για να μην χασω τελειως το ιος. Ποιο μου προτεινετε να παρω; Συμφερει να παω απο ιος σε android?

Μόνο η δοκιμή θα σε πείσει. Μην ακούς κανένα. Λεφτά για πέταμα υπάρχουν χεχεχε

#29   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 15/07/2013 - 12:33

Εχω το iphone 4s. Να περιμενω το 5s η να παρω το galaxy s4? εχει μεγαλες διαφορα με το s3? γιατι εχω κ το ipod touch 5g για να μην χασω τελειως το ιος. Ποιο μου προτεινετε να παρω; Συμφερει να παω απο ιος σε android?


Συμφερει να πάρεις το S4 .Τώρα έχει πέσει και η τιμή του έχει γίνει πολύ συμφέρον επιλογή .Δεν έχεις τα κομπλεξικά της Apple μη στο ένα και μη στο άλλο ότι θες απλά το περνάς μέσα .

Ότι χρειαστείς αν το πάρεις και μπορώ να σε βοηθήσω πες μου .

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#30   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 15/07/2013 - 12:39

Εχω το iphone 4s. Να περιμενω το 5s η να παρω το galaxy s4? εχει μεγαλες διαφορα με το s3? γιατι εχω κ το ipod touch 5g για να μην χασω τελειως το ιος. Ποιο μου προτεινετε να παρω; Συμφερει να παω απο ιος σε android?


Παρε το s4, με 400ε σε κανα μηνα. Το 5s θα ξεκιναει στα 750 διπλη τιμη κ διπλος χρονος αναμονης.

You'll Never Walk Alone


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες