Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Μπινελίκια - η πιο αθυρόστομη εφαρμογή ever


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
38 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   insertcoin

insertcoin

    iPH newbie

  • 82 μηνύματα
  • Twitter:@findthemovieapp
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 19/07/2013 - 10:09

Καλημέρα σας!

Απ'την αρχή της ενασχόλησής μας με τις mobile εφαρμογές (θυμίζω πως είμαστε η ομάδα που έχουμε κάνει το "Βρες Δώρο" app και το "Find the Movie" game), θέλαμε να κάνουμε κάτι καμμένο, αλλά περιμέναμε να σκάσει η κατάλληλη ιδέα! :) Και αυτή ήρθε, που αλλού; Σε στιγμές χαλάρωσης, σε μια σύντομη απόδραση απ'την Αττική πριν μερικές εβδομάδες.

Σκεφτήκαμε να κάνουμε κάτι με πολύ βρισίδι, κάτι σαν ηχητική εγκυκλοπαίδεια μπινελικιού, αλλά και με τη δυνατότητα να τα εξαπολύεις σε εικονικά "θύματα"!

Το βρήκαμε αρκετά αστείο, κάψαμε ένα πρωινό να συζητάμε γι'αυτό και το τι λειτουργίες θα έχει ώστε να είναι διασκεδαστικό. Αφού βρήκαμε τα βασικά και είχαμε κλάσει στο γέλιο, τις επόμενες μέρες της απόδρασης βάλαμε τις τελευταίες πινελιές για την εφαρμογή και μόλις επιστρέψαμε στρωθήκαμε με όρεξη στη δουλειά.

Το βασικό concept είναι η εκτόνωση, αλλά και η αυτοτιμωρία! :) Μπορείς λοιπόν :

α) να ρίχνεις τα μπινελίκια σου σε 4 κατηγορίες ανθρώπων, με τις ανάλογες απαντήσεις φυσικά! Νταής, σνομπ, κλαψιάρης, πολιτικός (ναι δεν είναι άδικη νομίζω η προσθήκη αυτής της κατηγορίας!).

β) να ακούς τα μπινελίκια σου με ρυθμό αργό ή γρήγορο αν νιώθεις πως έκανες μαλακία ή γκάφα και θες να αυτοτιμωρηθείς. Διαλέγεις φωτογραφία σου, ή τραβάς επί τόπου και αρχίζεις να τα τρως! :)

Το χιούμορ φυσικά είναι υποκειμενικό κατά τη γνώμη μας, οπότε εντάξει, αν σας φανεί κακόγουστη ή βαρετή μπορείτε να μας στείλετε τα δικά σας μπινελίκια στο email επικοινωνίας, δεν τρέχει τίποτα. :)

Από τα «Μπινελίκια» που επιλέξαμε, απουσιάζουν ρατσιστικές και θρησκευτικές εκφράσεις και λέξεις. Στόχος μας έτσι κι αλλιώς δεν είναι να προσβάλλουμε, αλλά με μια Αριστοφανική διάθεση να αναδείξουμε νευρώσεις της νεοελληνικής πραγματικότητας με σκωπτικό τρόπο.

Μπορείτε να μας στείλετε ιδέες και προτάσεις για νέα «μπινελίκια» καθώς και νέους χαρακτήρες, μέσω email στο mpinelikiagr@gmail.com

Αν επιθυμείτε επίσης, να συμμετέχετε με τη δική σας φωνή, σε μελλοντική έκδοση της εφαρμογής, μπορείτε να μας στείλετε δείγμα της φωνής στο email που ακολουθεί. Για περισσότερες πληροφορίες, μπορείτε να επισκέπτεστε και τη σελίδα μας στο FB.

Μπορείτε να την κατεβάσετε εντελώς δωρεάν από το παρακάτω σύνδεσμο:

https://itunes.apple...kia/id674066434

Μερικά screenshots:

Αναρτημένη εικόνα Αναρτημένη εικόνα


Αναρτημένη εικόνα Αναρτημένη εικόνα

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 19/07/2013 - 10:19

πολυ ωραιο εγινε ενα απο τα αγαπημενα μου αλλα το μονο προβλημα ειναι οτι μιλανε μαζι και πολλες φορες δεν καταλαβαινεις τι λενε

#3   insertcoin

insertcoin

    iPH newbie

  • 82 μηνύματα
  • Twitter:@findthemovieapp
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 19/07/2013 - 10:33

Πολύ σωστή παρατήρηση.. Βασικά αυτό μας απασχολούσε όταν κάναμε την εφαρμογή. Οι επιλογές που είχαμε ήταν :

α) να πέφτουν οι απαντήσεις ελάχιστα πάνω στις βρισιές όπως τώρα

και

β) να υπάρχει ένα μικρό κενό

Όμως... Επιλέξαμε το α) για να είναι πιο ζωντανός ο "καβγάς".. Συνήθως έτσι συμβαίνει σε στιγμές έντασης.. :) Ο ένας πέφτει πάνω στον άλλο!

Νομίζω πως είναι πιο ρεαλιστικό έτσι. Εξάλλου υπάρχει και απεικόνιση λεκτική των βρισιών και των απαντήσεων, όπως επίσης μπορείς να απενεργοποιείς τον αντίπαλο για να έχεις ξερά τα βρισίδια και μόνο!

Play it loud! :lol: :D

#4   linuxfighter

linuxfighter

    iPH Elite Poster

  • 2.743 μηνύματα
  • Twitter:@tsioutsiourigas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:linuxfighter

Δημοσίευση 19/07/2013 - 10:45

δεν υπάρχει στο ελληνικό store

#5   insertcoin

insertcoin

    iPH newbie

  • 82 μηνύματα
  • Twitter:@findthemovieapp
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 19/07/2013 - 10:46

παιδιά δοκιμάστε και πάλι, τρώει κάτι κολλήματα δυστυχώς. μια το βγάζει και μια όχι.. "ανέβηκε" ξημερώματα οπότε παίζει να΄ναι επειδή είναι πολύ "φρέσκια" η εφαρμογή.

#6   insertcoin

insertcoin

    iPH newbie

  • 82 μηνύματα
  • Twitter:@findthemovieapp
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 19/07/2013 - 10:52

...ή και επειδή μελετάνε να μας την πετάξουν έξω απ'το app store για τα βρισίδια που έχει χαχαχα

#7   insertcoin

insertcoin

    iPH newbie

  • 82 μηνύματα
  • Twitter:@findthemovieapp
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 19/07/2013 - 11:30

Χρησιμοποιήστε αυτό το Link αν δε δουλέψει το παραπάνω https://itunes.apple...kia/id674066434

#8   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 19/07/2013 - 11:59

εγω απο βελγικο appstore την κατεβασα μια χαρα.τουλαχιστον να εχει κενο 3 δευτερολεπτον.να ακουμε και τους δυο να μπινελικονονται.ετσι εχει πολυ ενταση και μπαινω και εγω στο κλιμα και θα αρχιζω να κατεβαζω και εγω μπινελικια μαζι με τους τυπαδες

Τελευταία επεξεργασία από: PoluxGreece, 19/07/2013 - 12:00


#9   Theodora4

Theodora4

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 19/07/2013 - 13:18

Ελληνική εφαρμογή είναι,προφανώς και θα είναι προσαρμοσμένη στην ελληνική πραγματικότητα! :) Ή μήπως θέλετε να περιμένετε προκειμένου να σας βρίσει ο άλλος και μετά να τον κανονίσετε; :P Βέβαια υπάρχει και η "σίγαση",αν δηλαδή ακουμπήσετε τον αντίπαλο,αυτός...το βουλώνει!!!Θέλω κι άλλο!Χαχαχαχαχα!Μπράβο παιδιά!Περιμένω να δω και κατηγορία πεθεράς!!!

#10   insertcoin

insertcoin

    iPH newbie

  • 82 μηνύματα
  • Twitter:@findthemovieapp
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 19/07/2013 - 13:52

εγω απο βελγικο appstore την κατεβασα μια χαρα.τουλαχιστον να εχει κενο 3 δευτερολεπτον.να ακουμε και τους δυο να μπινελικονονται.ετσι εχει πολυ ενταση και μπαινω και εγω στο κλιμα και θα αρχιζω να κατεβαζω και εγω μπινελικια μαζι με τους τυπαδες


έτσι πρέπει.. να ξεσηκώνεσαι κι εσύ που χειρίζεσαι την εφαρμογή! :D

#11   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 19/07/2013 - 14:02

έτσι πρέπει.. να ξεσηκώνεσαι κι εσύ που χειρίζεσαι την εφαρμογή! :D


παλι καλα που δεν καταλαβαινουν οι βελγοι ελληνικα

#12   insertcoin

insertcoin

    iPH newbie

  • 82 μηνύματα
  • Twitter:@findthemovieapp
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 19/07/2013 - 14:05

παλι καλα που δεν καταλαβαινουν οι βελγοι ελληνικα


χαχαχα πατάς τα κουμπιά κάπου δημόσια να υποθέσω...;;

#13   insertcoin

insertcoin

    iPH newbie

  • 82 μηνύματα
  • Twitter:@findthemovieapp
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 19/07/2013 - 14:07

Ελληνική εφαρμογή είναι,προφανώς και θα είναι προσαρμοσμένη στην ελληνική πραγματικότητα! :) Ή μήπως θέλετε να περιμένετε προκειμένου να σας βρίσει ο άλλος και μετά να τον κανονίσετε; :P Βέβαια υπάρχει και η "σίγαση",αν δηλαδή ακουμπήσετε τον αντίπαλο,αυτός...το βουλώνει!!!Θέλω κι άλλο!Χαχαχαχαχα!Μπράβο παιδιά!Περιμένω να δω και κατηγορία πεθεράς!!!


Θοδώρα σε ευχαριστώ, χαίρομαι που σου άρεσε και σε έκανε να γελάσεις! :)

Έχουμε μερικές ακόμα σπαρταριστές κατηγορίες ατόμων... Ακόμα δεν έχουν μπει καν οι γυναίκες στο παιχνίδι... χα! Η πεθερά είναι κλασικούρα, πρέπει να υπάρχει στη δεύτερη έκδοση! :laugh:

#14   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 19/07/2013 - 16:16

χαχαχα πατάς τα κουμπιά κάπου δημόσια να υποθέσω...;;


ε μεσα στο μαγαζι :P

#15   zozos

zozos

    iPH User

  • 173 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/07/2013 - 12:48

Ελπίζω η απογοητευτική πορεία του Find the movie να μην σας οδηγήσει σε τέτοιες εφαρμογές. Και το λέω αυτό γιατί το find the movie μου άρεσε.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες