Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

[Solved] Κλειδωμένο iPhone 5 από γνωστό "πουλομάγαζο"


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
99 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 22/07/2013 - 18:12

για μενα γιατι να καθεσε να δωσεις τοσα λεφτα και να δεχτεις κατι που θα σου πει ενας πωλητης? να ψαχνεις να δεις αν ειναι μεταχειρησμενο η οχι? αν ειανι ανακατασκευασμενο η οχι? σε καμια περιπτωση καινουργιο του κουτιου

IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 22/07/2013 - 18:13

Δεν είναι Λουκά. Βάσει νομοθεσίας. Δες το αντίστοιχο Topic και θα καταλάβεις.


Οποτε ας αφησει το DOA, και ας κοιταξει πως μπορει να καλυφθει νομικα, γιατι σιγουρα υπαρχει τροπος.

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#48   gsfakianakis2

gsfakianakis2

    iPH Member

  • 324 μηνύματα
  • Twitter:@gsfakianakis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:gsfakianakis7

Δημοσίευση 22/07/2013 - 18:13

Ε τοτε ασκοπως το κουβεντιαζουμε τοσο πολυ το να σου πουν για ανλοκ δεν υφισταται γτ εκτος αυτου εχεις και ενα αλλο σοβαρο θεμα των 104 ημερων οποτε πας για αντικατασταση συσκευης

#49   KonstantinosFotos

KonstantinosFotos

    iPH Enthousiast

  • 399 μηνύματα
  • Twitter:@kostas_fotos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 22/07/2013 - 18:18

Φιλε μου μην μπεις σε διαδικασια διαπραγματευσης, προς θεου αυτο που σου εδωσαν ΔΕΝ ειναι αυτο για το οποιο πληρωσες. Αρα εσυ απλα απαιτεις ενα ολοκαινουργιο. Και ασε αυτους μετα να βρουν ακρη τι θα το κανουν αυτο, δεν θα σε αφορα μετα.

#50   ramarg

ramarg

    iPH User

  • 124 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 22/07/2013 - 18:31

Ξενέρωσα πααααρα πολύ όμως!

Παιδιά, σε περίπτωση που μου πούνε να το κάνουν Unlock? το δέχομαι? ή ζητάω αντικατάσταση λόγω του οτι είναι σαν "μεταχειρισμένο"?


Φίλε μην στεναχωριέσαι..Ότι χρειαστείς εδώ είμαστε.Το θέμα είναι να ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ αντικατάσταση γιατί εκτός του ότι ήταν ΚΛΕΙΔΩΜΕΝΟ,ΜΕ ΤΕΛΕΙΩΜΕΝΗ ΕΓΓΥΗΣΗ,είχε και ΑΔΕΙΑ ΜΠΑΤΑΡΙΑ !!! Δηλαδή μιλάμε για ΔΟΛΟ καραμπινάτο..χρησιμοποιημένο κινητό που συσκευάστηκε...και μάλιστα εισαγωγής θα έλεγα από ebay,που τα έχουν φθηνά και κλειδωμένα...Το 5αρι ειναι μοντελο που δεν εκλεισε χρονο,και αποκλειεται να έκατσε ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ στο ράφι για να αδειάσει ! Ελεος...και πάλι η εργοστασιακή πρώτη φόρτιση κρατάει...Εδώ μιλάμε για δευτερο-συσκευασμένο κλειδωμενο και αφορτιστο κινητο ! Προφανώς μπορεί και να μην έχουν ευθύνη και να τους έστειλαν πολλά τετοια κομμάτια από τον προμηθευτή τους,που σίγουρα είναι από ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ! Στην Ελλάδα κλειδωμένα iphone έρχονται μόνο με ΕΙΣΑΓΩΓΗ,και ποτέ από επισημους διανομεις...
ΑΠΑΙΤΕΙΣ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΥΜΒΙΒΑΣΜΟΥΣ..ΠΛΗΡΩΣΕΣ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟ ΚΙΝΗΤΟ....Ευχομαι όλα να πανε καλα και να βρεθεις αυριο με καινουριο ξεκλειδωτο πρωτοφορτιστο κινητο στο χέρι ;)

#51   gsfakianakis2

gsfakianakis2

    iPH Member

  • 324 μηνύματα
  • Twitter:@gsfakianakis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:gsfakianakis7

Δημοσίευση 22/07/2013 - 18:40

Φιλε πες μας λιγα περισσοτερα το κουτι ελληνικα απο πισω?

#52   CCGio

CCGio

    iPH User

  • 154 μηνύματα
  • Twitter:@GSargiannidis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 22/07/2013 - 18:44

Φιλε πες μας λιγα περισσοτερα το κουτι ελληνικα απο πισω?


Oxι ελληνικά δεν έχει πίσω...
Γερμανικά έχει πίσω...
Αλλα αυτό είναι λογικό αφού μου είπε οτι είναι εισαγωγής από ευρωπαική ενωση το κινητό...

Τελευταία επεξεργασία από: CCGio, 22/07/2013 - 18:46


#53   koumbouni

koumbouni

    iPH Contributor

  • 1.803 μηνύματα
  • Twitter:@koumbouni
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 22/07/2013 - 18:46

Για αυτό τα έχουν και ποιό φθηνά. Αλλά κλειδωμένο είναι περίεργο.

#54   gsfakianakis2

gsfakianakis2

    iPH Member

  • 324 μηνύματα
  • Twitter:@gsfakianakis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:gsfakianakis7

Δημοσίευση 22/07/2013 - 18:47

Ε δεν το ανεφερες βρε αδερφε οτι στο ειπαν οτι ειναι εισαγωγης βεβαια αυτο δεν δικαιολογει ουτε τα περι εγγυησης ουτε τα περι κλειδωμενου αλλα ειναι σιγουρο οτι προκειται περι λαθους του προμηθευτη τους

#55   CCGio

CCGio

    iPH User

  • 154 μηνύματα
  • Twitter:@GSargiannidis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 22/07/2013 - 19:06

Εισαγωγής είναι, γιαυτό και η καλή τιμή, αλλά κλειδωμένο σε πάροχο του εξωτερικού??? Το πιο σημαντικό δλδ δεν το αναφέρουν? Να το πάρω, για να πληρώσω κιάλλα για να μπορέσω να το λειτουργώ? Δεν στέκει!!!

#56   gsfakianakis2

gsfakianakis2

    iPH Member

  • 324 μηνύματα
  • Twitter:@gsfakianakis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:gsfakianakis7

Δημοσίευση 22/07/2013 - 19:08

Ουτε εκεινοι θα το ξερουν σου ξαναλεω οτι περνουν καθημερινα τρελα νουμερα σε συσκευες μου εχει τυχει και μενα ειχα παρει ενα νοκια 2220 σφραγισμενο το δινω στον πελατη μου βαζει την καρτα μπροστα μου και ηταν κλειδωμενο μου το αντικατεστησαν αμεσως ειχα προλαβει και το σερβις ανοιχτο τοτε

#57   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 22/07/2013 - 19:22

Τι λετε ρε παιδια!

Ετσι νομιζεται οτι τρωνε τα λεφτα καποιου! Υπαρχουν και νόμοι σε αυτη την χωρα. Ενταξει ειπαμε οτι παμε κατα διαολου, αλλα δεν γιναμε ζουγκλα ακομα!

Δεν μπορεις να πουλας οτι ναναι. Ουτε αλλο να διαφημιζεις, η να λες εστω και προφορικα, και αλλο να πουλας.
Δεν παει να πει οτι επειδή ο αλλος μπορει να ειναι ανιδεος, η μη γνωστης της τεχνολογιας εσυ σαν μαγαζι μπορεις να του πουλησεις οτι θελεις.

Καταρχην απο τον νομο εχεις το δικαιωμα επιστροφης (υπναχωρησης) σε 10 εργασιμες ημερες μετα την αγορα. Και 15-30 για DOA.

Αν κιολας υπαρχει και εξαπατηση η ακομα και παραπληροφόρηση του πελατη κατα την αγορα, η αλλαγη ειναι άμεση.

Βασικα πραγματα βρε παιδια...!

Με μπερδεψες, συμφωνουμε ή διαφωνουμε;Αλλο γραφεις τωρα κι αλλο εγραψες πριν..μαλλον κατι δεν καταλαβα σωστα :)

Δημητρη για το θεμα του κλειδωμενου σου υπογραφω οπου θες οτι δεν υπηρχε δολος μου εχει τυχει με νοκια που εχω παρει απο εκει και μου το αντικατεστησαν αμεσως επισης να σου πω οτι αγοραζουν απο την καθε συσκευη 10000 με 20000 κομματια οποτε ολα ειναι πιθανα να συμβουν

Γιωργο για το κλειδωμενο παω πασο, αλλα για το μεταχειρισμενο πραγματικα δεν δεχομαι καμια δικαιολογια. Κριμα που χαλασαν το ονομα του μαγαζιου τους ετσι αψυχολογητα.

Θα εχει ενδιαφερον η συνεχεια ;)

#58   gsfakianakis2

gsfakianakis2

    iPH Member

  • 324 μηνύματα
  • Twitter:@gsfakianakis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:gsfakianakis7

Δημοσίευση 22/07/2013 - 19:25

Καλα σε αυτο δεν εχεις αδικο αλλα ειμαι 99,9 % σιγουρος πως δεν το ηξεραν δουλευα απο το 2006 μεχρι περσι μαζι τους και τους ξερω καλα δεν προκειται να επερναν μεταχειρισμενο και να το εδιναν σαν καινουργιο σιγουρα εχει γινει γκελα μεσω προμηθευτη γτ μην νομιζεις και αυτοι στις εξω χωρες ειναι κατι μπουμπουκια με γνωστη εταιρεια του εξωτερικου εχω τσακωθει πανω απο 5 φορες για κινητα τηλεφωνα

#59   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 22/07/2013 - 19:31

Καλα σε αυτο δεν εχεις αδικο αλλα ειμαι 99,9 % σιγουρος πως δεν το ηξεραν δουλευα απο το 2006 μεχρι περσι μαζι τους και τους ξερω καλα δεν προκειται να επερναν μεταχειρισμενο και να το εδιναν σαν καινουργιο σιγουρα εχει γινει γκελα μεσω προμηθευτη γτ μην νομιζεις και αυτοι στις εξω χωρες ειναι κατι μπουμπουκια με γνωστη εταιρεια του εξωτερικου εχω τσακωθει πανω απο 5 φορες για κινητα τηλεφωνα

Δεν εχω λογο να σε αμφισβητησω, σιγουρα εσυ τα ξερεις καλυτερα.
Δε σου κρυβω παντως οτι αν μου τυχαινε εμενα αυτο θα επαιρνα δωρακι ενα δεύτερο τηλεφωνο απο το μαγαζι για να μη δωσω συνεχεια :P

#60   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 22/07/2013 - 19:36

Με μπερδεψες, συμφωνουμε ή διαφωνουμε;Αλλο γραφεις τωρα κι αλλο εγραψες πριν..μαλλον κατι δεν καταλαβα σωστα :)


Eγω δεν καταλαβα μαλλον σωστα!

Ετσι οπως το ειπες καταλαβα οτι τα εχασε τα λεφτα του λογο χαζομαρας του, και δεν μπορει να κανει κατι.

Δικο μου λαθος....

(κατα τ'αλλα πιστευω τα ιδια λεμε) ;-)

Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 22/07/2013 - 19:37

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 18

0 μέλη, 17 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Bing (1)