Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

iPlus από την iSquare, ασφάλεια για το iPad σας!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
15 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 25/07/2013 - 19:28

Αναρτημένη εικόνα

Σε μία ιδιαίτερα ενδιαφέρουσα κίνηση προχώρησε σήμερα η iSquare, ανακοινώνοντας το πρόγραμμα iPlus.

To iPlus αποτελεί μία 12μηνη κάλυψη του iPad σας από οποιαδήποτε καταστροφή (νερό, πτώση κλπ).
Και η τιμή του είναι μόνο στα 19 ευρώ για ένα χρόνο.

Η αγορά της πρόσθετης αυτής κάλυψης θα πρέπει να γίνει ταυτόχρονα με το καινούριο σας iPad και να ενεργοποιηθεί μέσα σε 15 ημέρες από την αγορά της.

Δυστυχώς δεν καλύπτεται η κλοπή της συσκευής και ούτε μπορεί να αγοραστεί για συσκευές που έχουν ήδη αγοραστεί ακόμα και αν είναι μέσα στην εγγύηση.

Από τα email που λάβαμε, το iPlus θα είναι διαθέσιμο από όλο το δίκτυο των APR στην Ελλάδα.

Για περισσότερες πληροφορίες καθώς και για του όρους της υπηρεσίας μπορείτε να ενημερωθείτε εδώ.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   paparainbow

paparainbow

    iPH Contributor

  • 1.875 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 26/07/2013 - 09:37

αλλα θα πρεπει να αγορασεις το ipad απο αυτους, που εχουν την υψηλοτερη τιμη στην αγορα...
tricky για να ανεβασουν τις πεθαμενες τους πωλησεις

legit


#3   iJohnNic

iJohnNic

    iPH Contributor

  • 1.673 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 26/07/2013 - 10:09

Συμφωνώ με το παιδί απο πάνω. Τρίκ για βρούν κορόιδα.

Καλή κίνηση αλλα όχι και να κερδίσουν μονο αυτοί.

Και εμείς θέλουμε ;)

Τελευταία επεξεργασία από: iJohnNic, 26/07/2013 - 10:14

iOs 7! 


#4   hristoz

hristoz

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 26/07/2013 - 13:39

Το ποσό του ασφάλιστρου δεν είναι μεγάλο, αλλά πολλές δεν είναι και οι καλύψεις που προσφέρει. Ναι μεν μιλάει για σεισμούς, λοιμούς καταποντισμούς, αλλά όλα αυτά πρέπει να συμβούν στο σπίτι σου. Αν για κάποιο λόγο τα πάθεις σε φιλικό σπίτι την πάτησες. Επίσης οι περιπτώσεις πυρκαγιάς εκτός αν ανήκεις στην ποιο πάνω περίπτωση είναι αυτές που ισχύουν και στην εγγύηση. Δηλαδή αν για κάποιο λόγο το iPad του σκάσει θα στο αντικαταστήσουμε φτάνει βέβαια να μην προήλθε το πρόβλημα από το δίκτυο της ΔΕΗ (και εδώ θέλω να βρω αυτόν που θα αποδείξει ότι όταν έσκασε η μπαταρία του δεν είχε πρόβλημα υπέρτασης η περιοχή του). Γενικά λοιπόν η θραύση οθόνης έμεινε και αυτή βέβαια φτάνει να μην είναι αποτέλεσμα κακής χρήσης και απροσεξίας του ασφαλισμένου. Δηλαδή να αποφάσισε το κρύσταλλο να σπάσει μόνο του. Σας προτείνω να διαβάσετε τους όρους που θέτει η ασφαλιστική εταιρεία, έχει πολύ γέλιο. Αντί να φτιάχνουν προϊόντα που συμφέρουν μόνο του ίδιους καλό είναι να λύσουν πρώτα το βασικό θέμα των προϊόντων Apple. Δηλαδή την επίσημη παραδοχή της διετούς εγγύησης όπως επιβάλει η νομοθεσία της Ε.Ε.

#5   dionisissd

dionisissd

    iPH newbie

  • 43 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 26/07/2013 - 13:44

Το ποσό του ασφάλιστρου δεν είναι μεγάλο, αλλά πολλές δεν είναι και οι καλύψεις που προσφέρει. Ναι μεν μιλάει για σεισμούς, λοιμούς καταποντισμούς, αλλά όλα αυτά πρέπει να συμβούν στο σπίτι σου. Αν για κάποιο λόγο τα πάθεις σε φιλικό σπίτι την πάτησες. Επίσης οι περιπτώσεις πυρκαγιάς εκτός αν ανήκεις στην ποιο πάνω περίπτωση είναι αυτές που ισχύουν και στην εγγύηση. Δηλαδή αν για κάποιο λόγο το iPad του σκάσει θα στο αντικαταστήσουμε φτάνει βέβαια να μην προήλθε το πρόβλημα από το δίκτυο της ΔΕΗ (και εδώ θέλω να βρω αυτόν που θα αποδείξει ότι όταν έσκασε η μπαταρία του δεν είχε πρόβλημα υπέρτασης η περιοχή του). Γενικά λοιπόν η θραύση οθόνης έμεινε και αυτή βέβαια φτάνει να μην είναι αποτέλεσμα κακής χρήσης και απροσεξίας του ασφαλισμένου. Δηλαδή να αποφάσισε το κρύσταλλο να σπάσει μόνο του. Σας προτείνω να διαβάσετε τους όρους που θέτει η ασφαλιστική εταιρεία, έχει πολύ γέλιο. Αντί να φτιάχνουν προϊόντα που συμφέρουν μόνο του ίδιους καλό είναι να λύσουν πρώτα το βασικό θέμα των προϊόντων Apple. Δηλαδή την επίσημη παραδοχή της διετούς εγγύησης όπως επιβάλει η νομοθεσία της Ε.Ε.


Δηλαδή να αποφάσισε το κρύσταλλο να σπάσει μόνο του. :D :D :D :D είσαι ωραίος...

#6   Marios092

Marios092

    iPH Addict

  • 773 μηνύματα
  • Twitter:@Marios092
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:marios92

Δημοσίευση 26/07/2013 - 13:48

Χμμ καλη προσφορα αλλα μονο για νεες αγορες;
Ας κανουν και κατι για εμας που εχουμε αγορασει!

#7   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 27/07/2013 - 02:49

Ελλαδάρα!!! Και προσοχή μην κλάσεις και στείλεις το οστικό κύμα και σου ραγίσει το Home Button..... Ελεος ος ος!!!!!!!!!


Εδώ με $100 παίρνεις το Apple Care Plus και έχεις 2 χρόνια κάλυψή, ότι και να γίνει, όπου, και ακόμα και με δική σου απροσεξία!!!

Έχω αλλάξει 3 iPhone_5 (αυτό που έχω είναι το 4ο σε ένα χρόνο) λόγο προβλημάτων που εγώ έκανα (Πτώση γρατσουνιές κτλ) και 3 iPad Mini σε χρόνο αστραπή.. Και με καινούργια παρακαλώ..

Σε λίγο θα με επικηρύξουν....

@CaLi@


#8   jig

jig

    iPH Elite Poster

  • 2.008 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/07/2013 - 03:31

Ελλαδάρα!!! Και προσοχή μην κλάσεις και στείλεις το οστικό κύμα και σου ραγίσει το Home Button..... Ελεος ος ος!!!!!!!!!


Εδώ με $100 παίρνεις το Apple Care Plus και έχεις 2 χρόνια κάλυψή, ότι και να γίνει, όπου, και ακόμα και με δική σου απροσεξία!!!

Έχω αλλάξει 3 iPhone_5 (αυτό που έχω είναι το 4ο σε ένα χρόνο) λόγο προβλημάτων που εγώ έκανα (Πτώση γρατσουνιές κτλ) και 3 iPad Mini σε χρόνο αστραπή.. Και με καινούργια παρακαλώ..

Σε λίγο θα με επικηρύξουν....

Εσύ μάλλον θα είσαι Έλληνας εξωτερικού. B)

ps
Τι μάλλον, σίγουρα. Τους βρήκαμε χαλαρούς και πρέπει να να τους γ@μ1s0um3

Τελευταία επεξεργασία από: jig, 27/07/2013 - 03:36

ⓜⓘⓚⓔ   ✈︎  Everything you can imagine is real [P²]


#9   SurfDrifter

SurfDrifter

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 27/07/2013 - 12:06

Μιλούσα με info quest λίγες μέρες πριν μιας και μου έσπασε το iPad απο πτώση πάνω απο την οροφή του αυτοκινήτου. Μου είχαν πει οτι θα έβγαζαν ενα αντίστοιχο AppleCare+.

Μου είπαν ρητά οτι στην περίπτωση μου θα με αποζημίωναν με το iplus.

Επίσης δεν λέει στο ασφαλιστηριο οτι δεν πρέπει να φταις, αλλα μιλάει για δόλο ή βαριά αμέλεια που και αυτό ειναι λιγο λογικό για να μην το κάνει κάποιος επίτηδες που και πάλι όταν πας να το δώσεις, απλά λες μου έφυγε απο τα χέρια κ έσπασε.

Ας μην είμαστε κράχτες και αρνητικοί αμέσως. Ας δούμε πως θα παει το προγραμμα πρώτα.

Πάντως εάν πάρω το iPad 5 σίγουρα θα το πάρω με iPlus, γιατι με 2 μικρά παιδια ειναι φοβος!

#10   iJohnNic

iJohnNic

    iPH Contributor

  • 1.673 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 27/07/2013 - 12:10

Μιλούσα με info quest λίγες μέρες πριν μιας και μου έσπασε το iPad απο πτώση πάνω απο την οροφή του αυτοκινήτου. Μου είχαν πει οτι θα έβγαζαν ενα αντίστοιχο AppleCare+.

Μου είπαν ρητά οτι στην περίπτωση μου θα με αποζημίωναν με το iplus.

Επίσης δεν λέει στο ασφαλιστηριο οτι δεν πρέπει να φταις, αλλα μιλάει για δόλο ή βαριά αμέλεια που και αυτό ειναι λιγο λογικό για να μην το κάνει κάποιος επίτηδες που και πάλι όταν πας να το δώσεις, απλά λες μου έφυγε απο τα χέρια κ έσπασε.

Ας μην είμαστε κράχτες και αρνητικοί αμέσως. Ας δούμε πως θα παει το προγραμμα πρώτα.

Πάντως εάν πάρω το iPad 5 σίγουρα θα το πάρω με iPlus, γιατι με 2 μικρά παιδια ειναι φοβος!


Μα μιλάει για iPad, όχι για iPhone 5 :P.

Εάν όμως το βγάλουν αυτό το Apple Care+ που λές τότε ναι. Αλλα θα είναι λίγο τσουχτερό πιστεύω.

iOs 7! 


#11   SurfDrifter

SurfDrifter

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 27/07/2013 - 12:15

Μα μιλάει για iPad, όχι για iPhone 5 :P.

Εάν όμως το βγάλουν αυτό το Apple Care+ που λές τότε ναι. Αλλα θα είναι λίγο τσουχτερό πιστεύω.


Που είδες οτι μιλάω εγω για iPhone?
Για iPad αναφέρομαι!

Anyway, to AppleCare+ σου δίνει δυνατότητα για 2 σπάσει ματς αντί για ενα και επίσης έξτρα εγγύηση. Για αυτό και θα ειναι γύρω στα 100-120 ευρω. Ασε που στην επισκευή πληρώνεις και 50$.

Κοιτά για 19€ δεν θα το συζητούσα κάν. Θα το έπαιρνα για πλάκα. Ειδικά τωρα που πλήρωσα για να το φτιάξω.

#12   iJohnNic

iJohnNic

    iPH Contributor

  • 1.673 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 27/07/2013 - 12:17

Που είδες οτι μιλάω εγω για iPhone?
Για iPad αναφέρομαι!

Anyway, to AppleCare+ σου δίνει δυνατότητα για 2 σπάσει ματς αντί για ενα και επίσης έξτρα εγγύηση. Για αυτό και θα ειναι γύρω στα 100-120 ευρω. Ασε που στην επισκευή πληρώνεις και 50$.

Κοιτά για 19€ δεν θα το συζητούσα κάν. Θα το έπαιρνα για πλάκα. Ειδικά τωρα που πλήρωσα για να το φτιάξω.


Ώπα ναι λάθος! χαχα! Μπερδεύτηκα :P

iOs 7! 


#13   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 27/07/2013 - 18:43

Εσύ μάλλον θα είσαι Έλληνας εξωτερικού. B)

ps
Τι μάλλον, σίγουρα. Τους βρήκαμε χαλαρούς και πρέπει να να τους γ@μ1s0um3


Χα χα χα!!!! Έτσι, βρήκαν άνθρωπο!!!!

Ναι όντως είμαι κάτοικος Νέας Υόρκης και σε λίγο όλα τα Apple Store θα έχουν την φωτογραφία μου!!! LoL!!!!!!


Εδώ το + δεν έχει περιορισμούς και βέβαια δεν πληρώνεις φράγκο... Ευτυχώς.. :P

@CaLi@


#14   ramarg

ramarg

    iPH User

  • 124 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 28/07/2013 - 16:53

Είναι ΚΟΡΟΙΔΑ! Αν εβγαζαν ενα παρομοιο προγραμμα ασφαλισης για ολα τα ipad,ακομα και γιαυτα που δεν ειναι αγορασμενα απο αυτους,θα ειχαν χεστει στο τάληρο! Με αυτο τον τροπο θα προσελκυαν ολους τους αγοραστες ipad,και οχι μονο αυτους που προκειται να αγορασουν(και ειναι λιγοι αυτοι) ποσο μαλλον απο το καταστημα τους! Ακομα πιο λιγοι..!
Αν εβγαζαν ενα παρομοιο προγραμμα με διπλασια τιμή,(μεχρι 50 ευρω ανεκτη τιμη) υπολογιστε ποσα λεφτα θα κερδιζαν απο ολους τους κατοχους ipad,που θελουν να ειναι εξασφαλισμενοι!
Για ολα αυτα,μπορω να πω οτι εχουν χαλια marketing! Γιατι μια εξυπνη επιχειρηση ειναι εξυπνη οταν τραβαει και παλιους και ενδιαφερομενους αγοραστες! Το δευτερο στην ελλαδα δυστυχως ειναι ειδος υπο εξαφανιση,γιατι με την εξαθλιωση που μας ετοιμαζουν μονο με το ενδιαφερον θα μεινουμε! (Συγνωμη για το offtopic στο τελος!)

#15   redararas

redararas

    iPH newbie

  • 95 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/07/2013 - 17:06

Δηλαδή να αποφάσισε το κρύσταλλο να σπάσει μόνο του. :D :D :D :D είσαι ωραίος...


Κι όμως. Εγώ το έπαθα! Πέρυσι, 2 μήνες μετά την αγορά, άφησα ipad να φορτίζει, γυριζω και βλέπω μια εγκάρσια ρωγμή, λεπτή σαν τρίχα, πέρα ως πέρα. Σπάνιο αλλά όπως βλέπω στο internet έχει συμβεί και σε άλλους, εξαιτίας της υψηλής θερμοκρασίας που αναπτύσσει όταν φορτίζει. Φυσικά δεν μου αναγνωρίστηκε καμιά εγγύηση, παρότι το ipad δεν έχει κανένα σημάδι χτυπήματος. Μάλιστα στο media markt που απευθύνθηκα αρχικά ήταν και αγενέστατοι. Στην quest για την αλλαγή της οθόνης μου ζήτησαν 400 ευρώ!!! Γενικά οι εγγυήσεις στην ελλάδα είναι λίγο αστείο. Μην δίνετε επιπλέον λεφτά. Είναι να μην σου τύχει. Αν τύχει, ότι και να έχεις πληρώσει θα βρουν δικαιολογία να σε απορρίψουν. Δεν υπάρχει σοβαρό κράτος να τους ελέγξει, ούτε είμαστε υπεύθυνοι καταναλωτές να τα απαιτήσουμε.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες