Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

iPlus από την iSquare, ασφάλεια για το iPad σας!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
15 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   ramarg

ramarg

    iPH User

  • 124 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 28/07/2013 - 17:22

Κι όμως. Εγώ το έπαθα! Πέρυσι, 2 μήνες μετά την αγορά, άφησα ipad να φορτίζει, γυριζω και βλέπω μια εγκάρσια ρωγμή, λεπτή σαν τρίχα, πέρα ως πέρα. Σπάνιο αλλά όπως βλέπω στο internet έχει συμβεί και σε άλλους, εξαιτίας της υψηλής θερμοκρασίας που αναπτύσσει όταν φορτίζει. Φυσικά δεν μου αναγνωρίστηκε καμιά εγγύηση, παρότι το ipad δεν έχει κανένα σημάδι χτυπήματος. Μάλιστα στο media markt που απευθύνθηκα αρχικά ήταν και αγενέστατοι. Στην quest για την αλλαγή της οθόνης μου ζήτησαν 400 ευρώ!!! Γενικά οι εγγυήσεις στην ελλάδα είναι λίγο αστείο. Μην δίνετε επιπλέον λεφτά. Είναι να μην σου τύχει. Αν τύχει, ότι και να έχεις πληρώσει θα βρουν δικαιολογία να σε απορρίψουν. Δεν υπάρχει σοβαρό κράτος να τους ελέγξει, ούτε είμαστε υπεύθυνοι καταναλωτές να τα απαιτήσουμε.


Συμφωνω απολυτα σε ολα οσα λες.Αν ειχαμε σωστο κρατος τιποτα δεν θα ηταν ετσι,και το κρατος επι της ουσιας ειμαστε εμεις...Ακομα και applestore να ανοιγε στην ελλαδα θα το ειχαμε ξεφτιλισει! Θα πηγαινε ο καθενας τη συσκευη του με γρατζουνια για να παρει αλλη...Ας αλλαξουμε σαν ανθρωποι,σαν κρατος,να μαθουμε τι εστι ψηφιζω και μετα θα μπουνε ολα σε ενα δρομο! Στο εξωτερικο λειτουργουν αλλιως οι εγγυησεις γιατι προκειται για αλλα κρατη,πιο πειθαρχημενα,ικανα να υπερασπιστουν τους πολιτες και καταναλωτες...Αλλα,ολα ξεκινουν απο εμας,αρα τζαμπα το συζηταμε! Εγω μεσα απο την κριση δεν ειδα κανεναν να αλλαξει,αλλα μονο αγρια θηρια που κοιταει ο ενας να φαει τον αλλον,και οχι ολοι μαζι τους κλεφτες..
Ειναι αυτο που λενε,αν ζητησεις απο ενα ελληνα να κανει μια ευχη,θα σου πει να καει το σπιτι του γειτονα..


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες