Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

iPhone 5S σε χρυσό χρώμα και χωρητικότητα 128GB (;)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
155 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1.823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 17/08/2013 - 11:43

Παιζει να δουμε
iPhone 5c - 8Gb
iPhone 5c - 16Gb
iPhone 5s - 32Gb
iPhone 5s - 64Gb
iPhone 5s - 128Gb

μην ξεχναμε οτι συμφωνα με τις φημες η φωτογραφικη θα παει στα 12Mp!

και εξαλου σε αλλες εταιριες τα 32Gb εχουν ηδη γινει standart στις ναυαρχιδες τους!

Τωρα το χρυσο(χρυσαφι φανταζομαι θελει να πει ο ποιητης και οχι χρυσο η επιχρυσωμενο) ισως ειναι καμια limited edition...

Τελευταία επεξεργασία από: agnostos13, 17/08/2013 - 11:45


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   Notis7

Notis7

    iPH Member

  • 241 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:Notis7

Δημοσίευση 17/08/2013 - 11:43

Τα 128 GB χρειάζονται σε ανθρώπους οι οποίοι το χρησιμοποιούν σαν εργαλείο δουλειάς το iPhone όπως π.χ. Να βάλεις διάφορα manual μηχανημάτων σε μορφή PDF για να μην κουβαλά κάποιος laptop-notebook-tablet.
Έχω δει άνθρωπο με τα μάτια μου να κάνει προγράμμα σε club (σε quest εμφάνιση) από το iPhone του το οποίο ήταν στα 64 GB κ είχε δισκογραφίες ολόκληρες μέσα.
Δεν νομίζω ότι κάποιος το χρειάζεται για να βάζει τις φωτογραφίες που έχει τραβήξει πρόπερσι στα καμμένα βούρλα με την γκόμενα.(γνώμη μου πάντα)
Τώρα αν κάποιος διαθέτει τα χρήματα.......τοτε δικαίωμα του να πάρει ότι θεωρεί ότι του κάνει.


Τελευταία επεξεργασία από: iPhoneHellas, 17/08/2013 - 14:26
Διόρθωση χωρητικότητας από 128GB σε 64GB


#48   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1.823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 17/08/2013 - 11:49


Τωρα περα απο την πλακα αν θες να εχεις 4Gb μουσικη μεσα και φωτος και βιντεο και βαρβατες εφαρμογες(1Gb+) τα 16Gb δεν φτανουν πλεον...


#49   eNeRGy

eNeRGy

    iPH Member

  • 336 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/08/2013 - 12:18

Αχου τελειο! Θα ταιριαξει τρελα με τις κουρτινες του σαλονιου  μου!!!!



#50   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2.086 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 17/08/2013 - 14:19

Εγω πιστεύω ότι θα ειναι πιο όμορφο απο όσο φαίνεται σε φωτογραφιες (όπως συμβαίνει πάντα) αν και δε θα το προτιμήσω.

#51   toxictwin

toxictwin

    iPH newbie

  • Pip
  • 70 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:x ven

Δημοσίευση 17/08/2013 - 15:11

Ένα ψώνιο είχαμε,θα μας το χαλάσουν και αυτό.....



#52   kostasss

kostasss

    iPH User

  • 153 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 17/08/2013 - 16:08

εάν καταργήθεί η χωρητικότητά τον 16γιγα κ αντικατασταθεί από 32 πόσο θα είναι η τιμή του?

#53   eNeRGy

eNeRGy

    iPH Member

  • 336 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/08/2013 - 17:57

Αν γινει αυτο, δεν θα ανεβει η τιμη. Θα το δωσουν ετσι για να τονωσουν τις πωλησεις που ειναι λιγο "χαλαρες" φετος...



#54   vagos456

vagos456

    iPH Contributor

  • 1.287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/08/2013 - 19:23

Εαν δεν έχει 2gb και δεν είναι 4πυρηνο δεν θα το πάρω, όπως και πολλοί άλλοι κάτοχοι iPhone 5.Το ξέρω ότι δεν λένε τίποτα αυτά για iOS ,αλλά άμα δεν αλλάξει αυτά δεν υπάρχει λόγος αλλαγής.αφου επίσης το iPhone 5 υποστηρίζει πλήρως όλες τις λειτουργίες του iOS 7.
Εγώ πιστεύω θα το καταργήσει το 16gb για να ανεβάσει ακόμα ποιο πολύ τις πωλήσεις όπως είπε και ένα παιδί. Είναι πολύ καλή κίνηση το 32gb να κάνει 740€

#55   kospankavv98

kospankavv98

    iPH Addict

  • 705 μηνύματα
  • Twitter:@kospankavv
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 17/08/2013 - 20:10

Μακαρι το 32 να το αφησει 739 και να μην το ανεβασει αν καταργηθει το 16αρι. χρυσο δεν πιστευω να βγει
Off topic το adbot που βγαζει ολο διαφιμησεις τι ειναι ;

#56   Antiresias

Antiresias

    iPH Member

  • 214 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:Jimgreek

Δημοσίευση 17/08/2013 - 21:42

Εγω πιστεύω ότι θα ειναι πιο όμορφο απο όσο φαίνεται σε φωτογραφιες (όπως συμβαίνει πάντα) αν και δε θα το προτιμήσω.

"Ψηλή,ωραία, ξανθιά...εμένα δε μ'αρεσε".

Δεν υπάρχει περίπτωση να βγει χρυσαφί iPhone η τουλάχιστον έτσι θέλω να πιστεύω.

#57   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2.086 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 17/08/2013 - 21:44

"Ψηλή,ωραία, ξανθιά...εμένα δε μ'αρεσε".

Δεν υπάρχει περίπτωση να βγει χρυσαφί iPhone η τουλάχιστον έτσι θέλω να πιστεύω.

και εγώ δε θα το πίστευα, αλλά πάλι δεν πίστευα ότι θα έβγαζε ποτε οικονομικό iPhone. Κοντός ψαλμός, σε μερικές ημέρες θα ξέρουμε. Πλεον δεν μπορω να πω τίποτα με βεβαιότητα.

#58   canecorso

canecorso

    iPH Elite Poster

  • 1.962 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 17/08/2013 - 22:50

Αν γινει αυτο, δεν θα ανεβει η τιμη. Θα το δωσουν ετσι για να τονωσουν τις πωλησεις που ειναι λιγο "χαλαρες" φετος...


Ετσι ακριβώς .
Θα καταργήσουν πλέον το 16 και στην ίδια τιμή πλέον 32 (για το 5s)
Για το cheap ...θα παίξει το 16 .....(άποψη μου)
Ετσι όπως λες θα τονώσουν τις πωλήσεις και καλά θα κάνουν διότι τα πράγματα πλέον έχουν αγριεψει ......
Κάπου πιστεύω ο κόσμος εχει βαρεθεί τα ίδια και τα ίδια ......δυστυχώς .
Τα θηρία π.χ S4 , HTC one έιναι τρομερές συσκευές και ο πήχης εχει ανεβεί πολύ ψηλά .
Πιστεύω προσωπικά πως το 5s δεν θα κάνει δυνατές πωλήσεις ,ενώ αντιθέτως το cheap ίσως ναι και όχι για κυρία συσκευή αλλά για δεύτερη απο τους ξένους .....
Ιδωμεν :)

Τελευταία επεξεργασία από: canecorso, 17/08/2013 - 22:52

  • Some People Play the Game ......Others Change it........Powered By BlackBerry PassPort .

#59   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 19/08/2013 - 08:52

gold_iphone_5s_mockup_imore_fixed.jpg


Η κυκλοφορία του νέου iPhone - iPhone 5S - σε χρυσό χρώμα είναι κάτι που ακούσαμε για πρώτη φορά πριν λίγες μέρες μέσα από φήμες αλλά και διαρροές εξαρτημάτων που φαίνεται ότι επιβεβαιώνουν την πρόθεση της Apple να προσφέρει τη νέα συσκευή σε ένα χρώμα διαφορετικό από το συνηθισμένο λευκό και μαύρο - silver και slate στο iPhone 5 (να σημειώσουμε ότι και το περιβόητο iPhone 5C εικάζεται ότι θα κυκλοφορήσει σε μια πληθώρα χρωματων). Αυτό που φαίνεται να ενοχλεί ορισμένους είναι η επιλογή του χρώματος (χρυσό) καθώς στην αντίληψή τους σχετίζεται με κάτι «φανταχτερό» ή ακόμα και «κιτς». Το γεγονός παραμένει, ωστόσο, ότι η Apple έχει και στο παρελθόν χρησιμοποιήσει το χρυσό χρώμα σε προϊόν της, στο iPod mini, ενώ και ο MG Siegler παραθέτοντας δικές του αξιόπιστες πηγές φέρεται πεπεισμένος ότι θα δούμε αυτό το μοντέλο.

Σημειώνει, βέβαια, ότι το χρώμα θα είναι αρκετά πιο διακριτικό από αυτό που έχει εμφανιστεί σε ορισμένα mockups και θα μοιάζει περισσότερο με αυτό που βλέπετε στην παραπάνω φωτογραφία-mockup του iMore. Μάλιστα, ο τόνος του χρώματος θα αλλάζει ανάλογα με το πως πέφτει το φως πάνω του. «Think less 'gold' and more 'champagne'», αναφέρει χαρακτηριστικά ο MG Siegler.

Μια άλλη παράμετρος για το χρυσό iPhone είναι το ίδιο το iPhone 5C, εφόσον κυκλοφορήσει. Η Apple θα χρειαστεί 'κάτι' ώστε να διαφοροποιήσει το 'ακριβό' από το 'φθηνό' μοντέλο με κάτι περισσότερο από έναν καλύτερο επεξεργαστή και κάμερα, και το χρώμα ικανοποιεί αυτό το κριτήριο. Επίσης, η διαδικασία του χρωματισμού είναι πολύ εύκολη για το χρυσό χρώμα, πολύ πιο εύκολη από το μαύρο για παράδειγμα. Τέλος, ο MG Siegler επισημαίνει ότι το χρυσό είναι αρκετά δημοφιλές στην Κίνα, μια ιδιαίτερα αυξανόμενη αγορά με ιδιαίτερη σημασία για την Apple.


[via TechCrunch]

Follow me on twitter


#60   stifler

stifler

    iPH Addict

  • 771 μηνύματα
  • Twitter:@stiflerakos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:MrJail

Δημοσίευση 19/08/2013 - 09:02

Παντως εχει πλακα καθε φορα που μαζευομαστε πριν απο την κυκλοφορια καποιας νεας συσκευης και "κραζουμε" η δηλωνουμε με τετοια βεβαιοτητα οτι δεν προκεται να το παρουμε (μας βρωμαει,μας ξυνιζει) και 1 εβδομαδα μετα την κυκλοφορια το χουμε παρει και γεμιζουμε το τοπικ του jb...Μονο το κοινο της Απλ μπορει να το κανει αυτο!!!

Αναμενουμε λοιπον!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες