Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Προσφορά cosmote


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
558 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#541   tsoupri

tsoupri

    iPH Contributor

  • 1.309 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 09/08/2014 - 12:49

http://www.iphonehel...έωση-συμβολαιου
Δες εδώ...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#542   tzigis

tzigis

    iPH Addict

  • 663 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/08/2014 - 20:12

25,49 και για εμένα το plus 65 cosmote..απλά μια ηλεκτρονική αίτηση για φορητότητα στην voda και την επόμενη το τμήμα αντί προσφορών της cosmote έδωσε την πολυ καλή λύση ,και αυτοί καλα και εμείς καλύτερα..

#543   merkon

merkon

    iPH Enthousiast

  • 523 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:Merkon5

Δημοσίευση 09/08/2014 - 21:26

25,49 και για εμένα το plus 65 cosmote..απλά μια ηλεκτρονική αίτηση για φορητότητα στην voda και την επόμενη το τμήμα αντί προσφορών της cosmote έδωσε την πολυ καλή λύση ,και αυτοί καλα και εμείς καλύτερα..


Που μπορώ να κάνω και εγώ αίτηση ηλεκτρονικά για φορητοτητα φίλε μου;

#544   tzigis

tzigis

    iPH Addict

  • 663 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/08/2014 - 22:41

Στο sait της Vodafone έχει φόρμα...
Διάλεξε ένα προγράμματα και θα σου βγάλει την φόρμα να κανείς την αίτηση.....

#545   tiher

tiher

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/12/2014 - 05:54

καλησπερα,θα ήθελα να ρωτήσω το εξής
 
έληξε το 18 μηνο συμβόλαιο που είχα στη vodaphone σε 5 αριθμούς στο ίδιο ΑΦΜ. μέσος ορος λογαριασμού ήταν στα 200 ευρώ αλλα πολλές φορές είχε έρθει και 250 και 280. πρόσθεσα τους τελευταίους 12 λογιαριασμούς ήταν 2563 ευρώ.οποτε υπολογίζω οι τελευταίοι 18 θα ήταν γύρω στα 3500.επειδή κλασσικά η vodaphone μου έδινε 250 ευρώ επιδότηση για συσκευη έκανα αίτηση μεταφοράς στη wind.και τώρα έχω μια εβδομάδα που μιλάω με το τμημα φορητοτητας της vodaphone προκειμενου να μην μεταφερθω στην wind και η τελικη προσφορα που μου κάνουν είναι για συμβόλαιο 18μηνο με 120 ευρώ πάγια το μηνα και στα 5 νούμερα για 700 ευρώ επιδότηση συσκευης.
 
και η ερώτηση μου είναι η εξής : δεν είναι πολύ λίγη για συμβόλαιο 18 μηνώ με 120 ευρώ πάγια λαμβάνοντας υπόψιν ότι στο προηγούμενο 18 μηνα πήραν τουλάχιστον 3500.
 
χτες φίλος μου με ένα αριθμό, έληξε το συμβόλαιο του στο vodaphone red 1 πλήρωνε για ένα χρόνο 60 ευρώ πάγιο έκανε αίτηση μεταφοράς στη wind και του έκαναν προσφορα η vodaphone το red 2 από 95 που έχει κανονικά πάγιο του το άφησαν 70 και του δίνουν και 580 ευρώ επιδότηση!
και εμενα με 5 νούμερα και 120 ευρώ πάγια 700!
 
έχει να κάνει με ποιον υπάλληλο θα μιλήσεις?μήπως ζητάω πολλά? εμενα η αρχική μου πρόταση ήταν να μου δώσουν ένα iphone 6 64ari δωρεάν και αυτοί ούτε το 16ari δεν δίνουν.
 
ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά για το χρόνο σας


#546   PaRaDoX

PaRaDoX

    iPH Enthousiast

  • 452 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:BADACID

Δημοσίευση 05/12/2014 - 18:54

καλησπέρα οι κύριοι της cosmote δεν νοιάζονται για να μας κάνουν προσφορές στα συμβόλαια που έχουμε όσο πίεση και να ρίξετε στα τηλεφωνα και για μένα αυτό που γίνεται δεν είναι δίκαιο επιλεκτικά να περνούν τα συμβόλαια τον 65 ευρώ στα 25 γιατί εμείς που είμαστε χρονιά με 60 ευρώ λογαριασμούς δεν έχει δοθεί κάτι ανάλογο το κόλπο για να μην κουράζω είναι το αίτημά φορητοτητας σε άλλη εταιρία από εκεί και μετά αρχίζει το παζάρι και ο νοών νοητο !!!!!!!!!!!

#547   k3rn3l

k3rn3l

    iPH User

  • 190 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:k3rn3l

Δημοσίευση 05/12/2014 - 19:48

Έχω 2 νούμερα σε οικογενειακό πακέτο. Cosmote 65 και Cosmote 30. Μέχρι 2 μήνες πριν πλήρωνα γύρω στο 100€ σύνολο. Πήρα ένα τηλ. στην εξυπηρέτηση με σύνδεσαν σε ένα άλλο τμήμα (πιθανών προσφορών) και τους είπα ότι ναι χρειάζομαι αυτές τις παροχές αλλά τα λεφτά είναι πολλά.. Μπορείτε να κάνετε κάτι να μείνω σε εσάς; Με κάλεσε μετά απο 10 λεπτά και μου είπε κάνοντας ανανέωση και τα 2 νούμερα για 18 μήνες μπορώ να κατεβάσω το συνολικό πάγιο στα 43€ τελικό!!! Απο 95€-100€ που έδινα!! Λέω επιδότηση δεν θέλω βάλτε και αυτά μέσα σαν μείωση παγίου. Τελικά έπεσα κάτω απο τα 40€..... Και ζήσαν αυτοί καλά και εμείς καλύτερα...

Τελευταία επεξεργασία από: k3rn3l, 05/12/2014 - 19:55


#548   giabri

giabri

    iPH Elite Poster

  • 3.122 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 05/12/2014 - 22:32

Έχω 2 νούμερα σε οικογενειακό πακέτο. Cosmote 65 και Cosmote 30. Μέχρι 2 μήνες πριν πλήρωνα γύρω στο 100€ σύνολο. Πήρα ένα τηλ. στην εξυπηρέτηση με σύνδεσαν σε ένα άλλο τμήμα (πιθανών προσφορών) και τους είπα ότι ναι χρειάζομαι αυτές τις παροχές αλλά τα λεφτά είναι πολλά.. Μπορείτε να κάνετε κάτι να μείνω σε εσάς; Με κάλεσε μετά απο 10 λεπτά και μου είπε κάνοντας ανανέωση και τα 2 νούμερα για 18 μήνες μπορώ να κατεβάσω το συνολικό πάγιο στα 43€ τελικό!!! Απο 95€-100€ που έδινα!! Λέω επιδότηση δεν θέλω βάλτε και αυτά μέσα σαν μείωση παγίου. Τελικά έπεσα κάτω απο τα 40€..... Και ζήσαν αυτοί καλά και εμείς καλύτερα...

Εγω έχω τα ίδια ακριβώς με σένα και δίνω σύνολο 32

RF forever


#549   k3rn3l

k3rn3l

    iPH User

  • 190 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:k3rn3l

Δημοσίευση 05/12/2014 - 23:14

Εγω έχω τα ίδια ακριβώς με σένα και δίνω σύνολο 32


Λίγο πίεση θέλουν και όλα γίνονται. Εχουν μεγάλα περιθώρια. ;)

#550   tiher

tiher

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/12/2014 - 03:14

καλησπερα,θα ήθελα να ρωτήσω το εξής
 
έληξε το 18 μηνο συμβόλαιο που είχα στη vodaphone σε 5 αριθμούς στο ίδιο ΑΦΜ. μέσος ορος λογαριασμού ήταν στα 200 ευρώ αλλα πολλές φορές είχε έρθει και 250 και 280. πρόσθεσα τους τελευταίους 12 λογιαριασμούς ήταν 2563 ευρώ.οποτε υπολογίζω οι τελευταίοι 18 θα ήταν γύρω στα 3500.επειδή κλασσικά η vodaphone μου έδινε 250 ευρώ επιδότηση για συσκευη έκανα αίτηση μεταφοράς στη wind.και τώρα έχω μια εβδομάδα που μιλάω με το τμημα φορητοτητας της vodaphone προκειμενου να μην μεταφερθω στην wind και η τελικη προσφορα που μου κάνουν είναι για συμβόλαιο 18μηνο με 120 ευρώ πάγια το μηνα και στα 5 νούμερα για 700 ευρώ επιδότηση συσκευης.
 
και η ερώτηση μου είναι η εξής : δεν είναι πολύ λίγη για συμβόλαιο 18 μηνώ με 120 ευρώ πάγια λαμβάνοντας υπόψιν ότι στο προηγούμενο 18 μηνα πήραν τουλάχιστον 3500.
 
χτες φίλος μου με ένα αριθμό, έληξε το συμβόλαιο του στο vodaphone red 1 πλήρωνε για ένα χρόνο 60 ευρώ πάγιο έκανε αίτηση μεταφοράς στη wind και του έκαναν προσφορα η vodaphone το red 2 από 95 που έχει κανονικά πάγιο του το άφησαν 70 και του δίνουν και 580 ευρώ επιδότηση!
και εμενα με 5 νούμερα και 120 ευρώ πάγια 700!
 
έχει να κάνει με ποιον υπάλληλο θα μιλήσεις?μήπως ζητάω πολλά? εμενα η αρχική μου πρόταση ήταν να μου δώσουν ένα iphone 6 64ari δωρεάν και αυτοί ούτε το 16ari δεν δίνουν.
 
ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά για το χρόνο σας


#551   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2.086 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 06/12/2014 - 03:25


καλησπερα,θα ήθελα να ρωτήσω το εξής


έληξε το 18 μηνο συμβόλαιο που είχα στη vodaphone σε 5 αριθμούς στο ίδιο ΑΦΜ. μέσος ορος λογαριασμού ήταν στα 200 ευρώ αλλα πολλές φορές είχε έρθει και 250 και 280. πρόσθεσα τους τελευταίους 12 λογιαριασμούς ήταν 2563 ευρώ.οποτε υπολογίζω οι τελευταίοι 18 θα ήταν γύρω στα 3500.επειδή κλασσικά η vodaphone μου έδινε 250 ευρώ επιδότηση για συσκευη έκανα αίτηση μεταφοράς στη wind.και τώρα έχω μια εβδομάδα που μιλάω με το τμημα φορητοτητας της vodaphone προκειμενου να μην μεταφερθω στην wind και η τελικη προσφορα που μου κάνουν είναι για συμβόλαιο 18μηνο με 120 ευρώ πάγια το μηνα και στα 5 νούμερα για 700 ευρώ επιδότηση συσκευης.


και η ερώτηση μου είναι η εξής : δεν είναι πολύ λίγη για συμβόλαιο 18 μηνώ με 120 ευρώ πάγια λαμβάνοντας υπόψιν ότι στο προηγούμενο 18 μηνα πήραν τουλάχιστον 3500.


χτες φίλος μου με ένα αριθμό, έληξε το συμβόλαιο του στο vodaphone red 1 πλήρωνε για ένα χρόνο 60 ευρώ πάγιο έκανε αίτηση μεταφοράς στη wind και του έκαναν προσφορα η vodaphone το red 2 από 95 που έχει κανονικά πάγιο του το άφησαν 70 και του δίνουν και 580 ευρώ επιδότηση!

και εμενα με 5 νούμερα και 120 ευρώ πάγια 700!


έχει να κάνει με ποιον υπάλληλο θα μιλήσεις?μήπως ζητάω πολλά? εμενα η αρχική μου πρόταση ήταν να μου δώσουν ένα iphone 6 64ari δωρεάν και αυτοί ούτε το 16ari δεν δίνουν.


ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά για το χρόνο σας

σου έδωσαν και έκπτωση, όποτε η επιδότηση μειώνεται. Αν ήθελες μόνο επιδότηση θα μπορούσες να πάρεις πολύ υψηλότερη, αλλά αν τα βάλεις κάτω, ουσιαστικά την επιδότηση που θα σου δώσουν, θα την πληρώσεις στα πάγια. Μπορείς να τους κανείς μια ερώτηση για αυτο, αν και νομίζω πως σε τελική ανάλυση δε θα σε συμφέρει.

#552   tiher

tiher

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/12/2014 - 17:31

οχι δεν μου εδωσαν εκπτωση στα παγια  ουτε ζητησα . επιδοτηση συσκευης ζητησα μονο! για αυτο λεω οτι μου φαινεται λιγη αυτη που μου δινουν γτ η τιμη των παγιων ειναι η κανονικη.

σου έδωσαν και έκπτωση, όποτε η επιδότηση μειώνεται. Αν ήθελες μόνο επιδότηση θα μπορούσες να πάρεις πολύ υψηλότερη, αλλά αν τα βάλεις κάτω, ουσιαστικά την επιδότηση που θα σου δώσουν, θα την πληρώσεις στα πάγια. Μπορείς να τους κανείς μια ερώτηση για αυτο, αν και νομίζω πως σε τελική ανάλυση δε θα σε συμφέρει.



#553   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2.086 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 06/12/2014 - 18:41

Από τη στιγμή που το πάγιο σου είναι 120€ και πλήρωνες 200€, υπερεβαινες αρκετά το πάγιο, που σημαίνει ότι δε σε κάλυπτε. Θα ήταν καλύτερο να ζητήσεις να αλλάξεις προγράμματα σε όσα νούμερα το υπερβαίνουν, όποτε ανεβαίνοντας προγραμμα, θα ανεβεί και η επιδότηση σου. Εγώ αυτο προτείνω.

#554   tiher

tiher

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/12/2014 - 23:00

Από τη στιγμή που το πάγιο σου είναι 120€ και πλήρωνες 200€, υπερεβαινες αρκετά το πάγιο, που σημαίνει ότι δε σε κάλυπτε. Θα ήταν καλύτερο να ζητήσεις να αλλάξεις προγράμματα σε όσα νούμερα το υπερβαίνουν, όποτε ανεβαίνοντας προγραμμα, θα ανεβεί και η επιδότηση σου. Εγώ αυτο προτείνω.

 

 

πληρωνα 200 αντι για 120 οχι επειδη ξεπερνουσα το χρονο ομιλιας που προσφερουν τα προγραματα αλλα επειδη καθε μηνα λογο εργασιας καποιο απο τα 5 νουμερα ειναι εξωτερικο οποτε λογο χρεωσεων περιαγωγης ανεβαινε ο λογαριασμος.



#555   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2.086 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 06/12/2014 - 23:13

Όποτε θα πρέπει να τους τονίσεις να δουν τους λογαριασμούς και να κάνουν αντιπροσφορά. Γιατί αν τα 5 νούμερα έχουν 24-25 ευρώ πάγιο, δε θα δώσουν και πολλά για το καθένα. Αίτηση φορητότητας σίγουρα θα βοηθούσε. Αλλά αν δεις και το φίλο σου, του έκαναν έκπτωση σε ενα μεγάλο πάγιο + επιδότηση.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 6 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες