Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

iPad mini σε Space Grey και home button από ζαφείρι στα νέα iPad (;)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
44 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 27/09/2013 - 14:05

Ρετίνα θα 'χει; Αυτό είναι το "ρεζουμέ" της υπόθεσης.

λογικά αν δεν έχει θα είναι μεγάλο foul και κόκκινη κάρτα όχι πως δεν θα πουλήσει αλλά άλλο αυτό....πάντως σε μια συζήτηση που είχαμε για το τι να αγοράσεις σε ipad σου ειχα πει να περιμένεις να δεις και τα καινούργια απλά μου είχες πει ότι δεν θες απαραίτητα και το τελευταίο μοντέλο αν όμως ισχύει αυτό για το ipad mini θα έχεις συσκευή για τα υπόλοιπα 2-3 χρόνια όμως.... :) 


Knowledge Is Power


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 27/09/2013 - 14:11

"Μεγάλες" εικόνες εδώ.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#33   nik198x

nik198x

    iPH Enthousiast

  • 461 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 27/09/2013 - 16:35

Χρυσή πλάτη αλλά μπροστά θα φαίνονται πίξελς εν έτει 2013;
Δύσκολο μού φαίνεται γιατί τελευταία όλες οι εκπλήξεις της Apple ήταν ευχάριστες - σχεδόν (5C I'm looking at you).

#34   NitromanseR

NitromanseR

    iPH User

  • 142 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/09/2013 - 19:33

Επειδή σκέφτομαι πολύ να πάρω το νέο iPad mini όταν βγει αλλά με προβληματίζει πολύ αν δεν είναι retina. Έχει μεγάλη διαφορά; Το θέλω κυρίως για διάβασμα και και surfing (games από ελάχιστα έως καθόλου).

 

Μήπως αξίζει να πάω για το iPad 5th gen;



#35   ForceF

ForceF

    iPH Contributor

  • 958 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 27/09/2013 - 19:35

Επειδή σκέφτομαι πολύ να πάρω το νέο iPad mini όταν βγει αλλά με προβληματίζει πολύ αν δεν είναι retina. Έχει μεγάλη διαφορά; Το θέλω κυρίως για διάβασμα και και surfing (games από ελάχιστα έως καθόλου).

 

Μήπως αξίζει να πάω για το iPad 5th gen;

Εχει ναι. Η διαφορα φαίνεται, ειδικα στο διαβασμα και το surfing. Στα παιχνιδια δεν εχει και μεγαλη σημασια. Κι εμενα αυτο που με κραταει ειναι η ενδεχομενη απουσια retina  :(


Τελευταία επεξεργασία από: ForceF, 27/09/2013 - 19:36


#36   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 27/09/2013 - 19:36

Επειδή σκέφτομαι πολύ να πάρω το νέο iPad mini όταν βγει αλλά με προβληματίζει πολύ αν δεν είναι retina. Έχει μεγάλη διαφορά; Το θέλω κυρίως για διάβασμα και και surfing (games από ελάχιστα έως καθόλου).

 

Μήπως αξίζει να πάω για το iPad 5th gen;

Είναι μεγάλη η διαφορά. Το καλύτερο είναι να πας σε ένα κατάστημα και να βάλεις δίπλα δίπλα ένα ipad mini και ένα κανονικό και να συγκρίνεις της οθόνες, αλλά θα το καταλάβεις με την πρώτη. 


Once You Go Mac You Never Go Back

#37   uric

uric

    iPH Enthousiast

  • 408 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 27/09/2013 - 20:14

δηλαδη θα εχει touch id το Mini και δεν θα εχει το ipad 5? περιεργο μου φαινεται



#38   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 28/09/2013 - 06:02

Ναι ρε παιδιά χωρίς ρετίνα δακρίζεις Δραμα!!! :P

 

Ίσως σκεφτώ να πάρω το Space αλλά ότι και να βγάλει εγώ το θέλω πιο γρήγορο... Τώρα αν έχει και ρετίνα δεν με χαλάει σίγουρα άλλα ας είμαστε ρεαλιστές, στην καθημερινότητα σας πότε ασχοληθήκαμε με το άν υπάρχει ή όχι εκτός και αν είσαι γραφίστας ή φωτογράφος που εκεί ίσως θέλεις την διαφορά σε κάποια " full zoom" η αν θες να δεις κάτι με πολύ απαιτητική λεπτομέρεια...

 

Αν και με την μικρότερη οθόνη του Mini δεν "πιξελιάζει" όσο το iPad 2.

 

Ταχύτητα καταρχήν και μετά όλα τα άλλα για μένα... Το έχω για διασκέδαση και για δουλειά αν χρειαστεί αν δείξω κάποιο video σε πελάτη και η ρετίνα είναι το λιγότερο που θα καταλάβω ότι λείπει...

 

Είχαμε και στο χωριό μας ρετίνα :huh: :blush:

 

Ρετσίνα σίγουρα!!!!!! :P


Τελευταία επεξεργασία από: velkus, 28/09/2013 - 06:02

@CaLi@


#39   nik198x

nik198x

    iPH Enthousiast

  • 461 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 28/09/2013 - 09:15

Velkus έχει πολύ μεγάλη διαφορά στην καθημερινότητα φίλε, αν και καταλαβαίνω ότι έχεις διάθεση πλάκας. Εννοείται ότι το καταλαβαίνεις και ειναι τουλάχιστον όσο σημαντική όσο ο επεξεργαστής. Πχ διαβασμα βιβλίου, web, ταινία κλπ. Έχω και ενα iPhone 3G μαζι με το iPhone 5 μου και retina MacBook Pro που αντικατέστησε το non-Retina που είχα πριν. Μέρα με τη νύχτα. Η έλλειψη retina βέβαια δεν ειναι defacto deal breaker για το εξαιρετικό iPad mini πάντως ειναι σίγουρα η Νο.1 έλλειψη.

#40   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 28/09/2013 - 09:32

Ναι ρε παιδιά χωρίς ρετίνα δακρίζεις Δραμα!!! :P
 
Ίσως σκεφτώ να πάρω το Space αλλά ότι και να βγάλει εγώ το θέλω πιο γρήγορο... Τώρα αν έχει και ρετίνα δεν με χαλάει σίγουρα άλλα ας είμαστε ρεαλιστές, στην καθημερινότητα σας πότε ασχοληθήκαμε με το άν υπάρχει ή όχι εκτός και αν είσαι γραφίστας ή φωτογράφος που εκεί ίσως θέλεις την διαφορά σε κάποια " full zoom" η αν θες να δεις κάτι με πολύ απαιτητική λεπτομέρεια...
 
Αν και με την μικρότερη οθόνη του Mini δεν "πιξελιάζει" όσο το iPad 2.
 
Ταχύτητα καταρχήν και μετά όλα τα άλλα για μένα... Το έχω για διασκέδαση και για δουλειά αν χρειαστεί αν δείξω κάποιο video σε πελάτη και η ρετίνα είναι το λιγότερο που θα καταλάβω ότι λείπει...
 
Είχαμε και στο χωριό μας ρετίνα
 
Ρετσίνα σίγουρα!!!!!! :P

"ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ" που θα ελεγε κι ενας παλιοφιλος που δεν ειναι πια κοντα μας :P

Για τη χρηση που περιγραφεις σε καλυπτουν σχεδον ολα τα iDevices, ακομα και το iPad1.
Εαν ομως περνας ωρες διαβαζοντας τοτε η ρέτινα ( και οχι ρετίνα, retina = αμφιβληστροειδης) ειναι μονοδρομος. Η ποιοτητα του rendering στα κειμενα ειναι σε αλλο επιπεδο.

#41   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 28/09/2013 - 18:45

Velkus έχει πολύ μεγάλη διαφορά στην καθημερινότητα φίλε, αν και καταλαβαίνω ότι έχεις διάθεση πλάκας. Εννοείται ότι το καταλαβαίνεις και ειναι τουλάχιστον όσο σημαντική όσο ο επεξεργαστής. Πχ διαβασμα βιβλίου, web, ταινία κλπ. Έχω και ενα iPhone 3G μαζι με το iPhone 5 μου και retina MacBook Pro που αντικατέστησε το non-Retina που είχα πριν. Μέρα με τη νύχτα. Η έλλειψη retina βέβαια δεν ειναι defacto deal breaker για το εξαιρετικό iPad mini πάντως ειναι σίγουρα η Νο.1 έλλειψη.

 

 

Σίγουρα προσπαθώ να διασκεδάσω το όλο θέμα αλλά μην και δεν είναι ρετινα την κάτσαμε... :P

 

Εγώ είναι δεν είναι θα το πάρω γιατί αν έχει τα χαρακτηριστικα που βλέπω στις φήμες που με καλύπτει απάλυτα...

 

Αλλο στο Laptop και μάλιστα σε μια οθονη 15αρα εκεί είδα και εγώ διαφορές γιατί δουλέυω καποιες φορές για φωτογραφία και άλλα και έτσι πια είναι μονοδρομος η ρετινα!!!

 

Λόγο της δουλειάς μου (Edit videos) έχω έναν Mac Pro με 2 27αρες τις Apple και είναι πολλές οι φορές που επιλέγω να δουλέψω αν έχω να κάνω με φωτογραφίες στο Laptop. Αλλό επίπεδο, τουλαχιστόν στα μάτια μου!!!

 

 

"ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ" που θα ελεγε κι ενας παλιοφιλος που δεν ειναι πια κοντα μας

Για τη χρηση που περιγραφεις σε καλυπτουν σχεδον ολα τα iDevices, ακομα και το iPad1.
Εαν ομως περνας ωρες διαβαζοντας τοτε η ρέτινα ( και οχι ρετίνα, retina = αμφιβληστροειδης) ειναι μονοδρομος. Η ποιοτητα του rendering στα κειμενα ειναι σε αλλο επιπεδο.

 

Δεν διαβάζω βιβλία στο iPad μένω ρομαντικός στο άρωμα του χαρτιού!!! Χα χα!! :lol:

 

Πάντως να πω πως πέρασα εφαρμογή του iPhone στο Μινι και δεν κάνει αυτό το Pixel που κάνει στo Non Retina iPad ...

 

Τέλος πάντων δεν είμαι αντίθετος σε αυτή την τεχνολογία σίγουρα έχει πολύ καλύτερα αποτελέσματα, απλά εμένα προσωπικά δεν με καίει ιδιαίτερα..  Και σίγουρα στο μίνι, άλλο στο μεγάλο που δεν θα το επιλέξω ξανά.. :blush:

 

Τελιώσαμε με το S (Εγώ τουλάχιστον) τώρα ζούμε σε ρυθμούς iPad(s) εν αναμονή λοιπόν!!!! B)


@CaLi@


#42   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 29/09/2013 - 12:08


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#43   canecorso

canecorso

    iPH Elite Poster

  • 1.962 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 29/09/2013 - 13:10

Μπά.....θα μείνω άλλο ενα χρονο με το απλό minακι μου :)


  • Some People Play the Game ......Others Change it........Powered By BlackBerry PassPort .

#44   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 02/10/2013 - 21:40


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#45   theo89

theo89

    iPH newbie

  • 30 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 03/10/2013 - 02:07

Είμαι ο μόνος που με χαλάει πολύ αισθητικά το χρυσό δαχτυλίδι στο homebutton(για το fingerprint) σε άσπρο iPhone 5s και new iPad(όπως λογικά) που θα δούμε;

Τελευταία επεξεργασία από: theo89, 03/10/2013 - 02:08


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες