Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 12 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 5S στην Ελλάδα και εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2048 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1576   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1.631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 31/12/2013 - 18:27

μετά από δύο εβδομάδες χρήσης του iPhone 5S θέμα !! ένα πράγμα που μου έχει κάνει πολύ εντύπωση είναι η μπαταρία του στην πρώτες φόρτισης μου κρατούσε πάντα 2 ημέρες... κάθε φόρτιση που του κάνω μου φαίνεται ότι η μπαταρία του γίνετε όλο και ποιο δυνατή.. στην τελευτεα φόρτιση μου έχει κρατήσει 3 μέρες σήμερα είναι η τρίτη μέρα και είμαι στο 42% φορτίζω πάντα από USB και πάντα όταν πάει στα 20% με φυσιολογική χρήση wi-fi και αρκετά τηλέφωνα... οπότε με την μπαταρία του μιας και κάποια παρτίδα βγήκε ελατωματική δεν έχω θέμα !! επίσης με το Home Button το θόρυβο που λέγανε τσίκι τσίκι ούτε αυτό μου το κάνει πιέζεται φυσιολογικά χωρίς θόρυβο το ακουστικό του και όλα τα κουμπιά του δουλεύουνε κανονικά και το κυριότερο ειναι εάν πιάσεις την συσκευή και την κουνήσεις δεν κουδουνίζει δεν ακούγετε τίποτα όπως ακουγότανε μερικά 5 σαν να έχουνε χαλίκια μέσα !! !! είμαι πολύ ευχαριστημένος και πιστεύω είναι ότι ποιο καλό είχα και έχω πιά !!

Πολύ εντυπωσιακό! Πρέπει να έχεις πολύ καλό σήμα στην περιοχή σου ε...τις ρυθμίσεις για reduce motion, refresh background etc φαντάζομαι στο off..ε

Τελευταία επεξεργασία από: ipgpi, 31/12/2013 - 18:35


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1577   LivEviL

LivEviL

    iPH Enthousiast

  • 389 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 31/12/2013 - 23:32

Πολύ εντυπωσιακό! Πρέπει να έχεις πολύ καλό σήμα στην περιοχή σου ε...τις ρυθμίσεις για reduce motion, refresh background etc φαντάζομαι στο off..ε

δεν σε κατάλαβα φίλε μου!! και για ποιο λόγο έχει επεξεργαστεί αυτό που έχω γράψει ? δεν το εμφανίζει όλο.. τέλιος φιλικά
διακρίνω μια ειρωνία ? η έτσι μου φάνηκε ?



#1578   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1.631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 31/12/2013 - 23:38

δεν σε κατάλαβα φίλε μου!! και για ποιο λόγο έχει επεξεργαστεί αυτό που έχω γράψει ? δεν το εμφανίζει όλο.. τέλιος φιλικά
διακρίνω μια ειρωνία ? η έτσι μου φάνηκε ?

Πας καλά ρε αδερφέ πρωτοχρονιάτικα;)
Το έκοψα γιατί ειναι άσχημο στο μάτι να κανείς τόσο μεγάλα quotes, άφησα αυτό με την μπαταρία που με εντυπωσίασε...! Σου κανα κ like εξάλλου...

Απλά σε ρώτησα πόσες ώρες χρήσης κ με τι σήμα δίκτυο χρησιμοποιείς για τέτοια απόδοση...εδώ με κοσμοτε ειναι χάλια το σήμα κ ρουφαει αβέρτα...τεσπα

#1579   LivEviL

LivEviL

    iPH Enthousiast

  • 389 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 31/12/2013 - 23:54

Πας καλά ρε αδερφέ πρωτοχρονιάτικα ;)
Το έκοψα γιατί ειναι άσχημο στο μάτι να κανείς τόσο μεγάλα quotes, άφησα αυτό με την μπαταρία που με εντυπωσίασε...! Σου κανα κ like εξάλλου...

Απλά σε ρώτησα πόσες ώρες χρήσης κ με τι σήμα δίκτυο χρησιμοποιείς για τέτοια απόδοση...εδώ με κοσμοτε ειναι χάλια το σήμα κ ρουφαει αβέρτα...τεσπα

συγνώμη από μεριά μου τότε χαχα απλά το εε που έγραφες στο τέλος παρεξήγησα τίποτα παραπάνω !! έχω cosmote είναι η αλήθεια όσο για το σήμα του είναι στις 4 γραμμές συνήθως και εμένα με εντυπωσίασε είναι το πρώτο κινητό iphone που μου κράτησε 3 μέρες !! απλά έγραψα τόσα πολλά απλά για να περιγράψω όλους τους τομής !!! 1000 συγνώμη και πάλι για την παρεξήγηση μόλις είδα και το like σου  :) χρόνια πολλά καλή χρόνια !! ;)



#1580   Scouter7883

Scouter7883

    iPH Member

  • 255 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 01/01/2014 - 14:56

Μέχρι προχτές είχα το iPhone 5 και το είχα αφήσει στην 6,
δεν ήθελα καν να ακούσω για iOS 7.

Τωρα μπορω να πω πως με εχει εκπλήξει πολυ θετικα
Σκέφτομαι να κάνω αναβάθμιση και στα iPad

Έν γενι σε σχέση με το 5 δεν εχει εμφανησιακα πολλές
διάφορες προφανώς, δεν ξέρω ίσως ειναι ιδέα μου,
αλλα υπαρχει μια αίσθηση οτι ειναι καλυτερο και
πιο όμορφο μιας και πήρα το πολυπόθητο χρυσο.

Θα συμφωνήσω και με άλλους φίλους παραπάνω,
που αναφέρουν διάφορα πράγματα ως το καλυτερο,
όπως οτι δεν ακούγονται τα μπιχλιμπιδια μέσα όταν
κούνια με το ακουστικό αλλα και home button,
δεν ξέρω ίσως ειναι το ίδιο αλλα εχει πολ καλύτερη
αίσθηση χωρίς να κάνει θόρυβο η κάτι.

#1581   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 01/01/2014 - 15:20

Σκέφτομαι να κάνω αναβάθμιση και στα iPad

Aπλά μη κάνεις το λάθος στο iPad..

 

Εκτός και αν σε ενδιαφέρει το JB..


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1582   Scouter7883

Scouter7883

    iPH Member

  • 255 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 01/01/2014 - 15:23

Αλήθεια Νίκο;!

Jb δεν με ενδιαφέρει.
Οκ, δεν θα κάνω το λάθος, ούτως η άλλως είμαι ικανοποιημενος
με την 6.1.2 που εχει το iPad και για τη χρήση που το θέλω.

Αλήθεια, γιατι όμως;

#1583   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 01/01/2014 - 15:40

Τότε μείνε εκεί. Πρόβληματα στα iPad υπάρχουν απο τη 1η μέρα διάθεσης του iOS 7..

 

Lag κυριώς μαζί και με διάφορά άλλα κολλήματα. Έκανε αρκετά φάουλ η Apple..

 

Περίμενε την 7.1 μήπως και αποφασίσουν να τα διορθώσουν. Αν και το βλέπω δύσκολο.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1584   andreas15

andreas15

    iPH Member

  • 260 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • GameCenter:andrew_pap

Δημοσίευση 01/01/2014 - 16:07

Καλή χρόνια σε όλους ! Παρατήρησα ότι σε μερικές επιλογές στις εφαρμογές του skype και στο twitter είναι στα ολλανδικα. Τι να φταίει ;

#1585   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 01/01/2014 - 16:13

Καλή χρόνια σε όλους ! Παρατήρησα ότι σε μερικές επιλογές στις εφαρμογές του skype και στο twitter είναι στα ολλανδικα. Τι να φταίει ;

Πήγαινε απο ρυθμίσεις στη γλώσσα. Επέλεξε κάποια άλλη και μετά βάλε ξανά αυτή που έχεις τώρα.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1586   andreas15

andreas15

    iPH Member

  • 260 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • GameCenter:andrew_pap

Δημοσίευση 01/01/2014 - 16:19

Πήγαινε απο ρυθμίσεις στη γλώσσα. Επέλεξε κάποια άλλη και μετά βάλε ξανά αυτή που έχεις τώρα.

Σευχαριστω πολύ ! Μια χαρά τώρα

#1587   i-phoneman

i-phoneman

    iPH newbie

  • 44 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 03/01/2014 - 19:57

Απο τo 5 πήγα στο 5s και το μετάνιωσα..

H οθόνη του είναι interlaced και στο μάτι το δικό μου που δυστυχώς τα βλέπει αυτά , κάνει και τρεμοπαιγμα οταν περνώ απο ενα παραθυρο στο άλλο και ανοιγοκλεινω εφαρμογές. 

Άθλιο το γεγονός πως είναι υπαρκτό θέμα για πολλους όπως ανακάλυψα, όμως δεν υπάρχει παραδοχή απο apple του προβλήματος και σε πάρα πολλές περιπτώσεις δεν γίνεται αντικατάσταση..

Θα το πάω vodafone απο τριτη για να το στείλουν service αλλά δεν είμαι αισιόδοξος.

Κάποιος άλλος που να το παρατήρησε στο δικό του?



#1588   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 03/01/2014 - 20:41

Απο τo 5 πήγα στο 5s και το μετάνιωσα..

H οθόνη του είναι interlaced και στο μάτι το δικό μου που δυστυχώς τα βλέπει αυτά , κάνει και τρεμοπαιγμα οταν περνώ απο ενα παραθυρο στο άλλο και ανοιγοκλεινω εφαρμογές. 

Άθλιο το γεγονός πως είναι υπαρκτό θέμα για πολλους όπως ανακάλυψα, όμως δεν υπάρχει παραδοχή απο apple του προβλήματος και σε πάρα πολλές περιπτώσεις δεν γίνεται αντικατάσταση..

Θα το πάω vodafone απο τριτη για να το στείλουν service αλλά δεν είμαι αισιόδοξος.

Κάποιος άλλος που να το παρατήρησε στο δικό του?

η οθονη η το animation τρεμοπαιζει, αν ειναι το animation ειναι απο το ios 7 το κανει καμια φορα μεχρι να το διορθωσουν, αν ειναι η οθονη εχει θεμα


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#1589   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1.631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 03/01/2014 - 20:55

Απο τo 5 πήγα στο 5s και το μετάνιωσα..
H οθόνη του είναι interlaced και στο μάτι το δικό μου που δυστυχώς τα βλέπει αυτά , κάνει και τρεμοπαιγμα οταν περνώ απο ενα παραθυρο στο άλλο και ανοιγοκλεινω εφαρμογές.
Άθλιο το γεγονός πως είναι υπαρκτό θέμα για πολλους όπως ανακάλυψα, όμως δεν υπάρχει παραδοχή απο apple του προβλήματος και σε πάρα πολλές περιπτώσεις δεν γίνεται αντικατάσταση..
Θα το πάω vodafone απο τριτη για να το στείλουν service αλλά δεν είμαι αισιόδοξος.
Κάποιος άλλος που να το παρατήρησε στο δικό του?

Interlace δεν νομίζω, πιο θερμή οθόνη έχουν σίγουρα, ειδικά αν συγκρίνεις με 4αρι...
Άσχετο μια κ κάνω μια έρευνα με το usage πως πας, μια κ είσαι Vodafone, βάλε ένα screenshot
Συνημμένο αρχείο  ImageUploadedByTapatalk1388775330.232243.jpg   80,94KB   40 λήψεις

#1590   i-phoneman

i-phoneman

    iPH newbie

  • 44 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 03/01/2014 - 21:38

@ ipgpi ειναι που το έχω μολις λιγες μερες και δεν ξερω αν θα ειναι ενδεικτικό το usage. Αλλά θα βάλω.

Η οθόνη είναι 100% interlaced (vertical ) και με έναν μεγενθυτικό φακό φαίνεται άμεσα. Έβαλα δίπλα το 5αρι και δεν έχει καμία απολύτως σχέση.

Συνέπεια αυτού (μαζι με όλα τα υπόλοιπα)  το μαύρο του να είναι 2 τόνους πιο ανοικτό απο το 5αρι.

Το 80% των χρηστών ούτε που θα νοιαστούν κ κυρίως ούτε που θα το παρατηρήσουν. Αλλά σε συσκευές του χιλιάρικου ούτε που το συζητάμε να έχουν πρόβλημα στο πιο σημαντικό εξάρτημα που είναι η οθόνη.

2 restore χωρίς καμιά αλλαγή.

Είναι ακριβώς έτσι όπως στη φωτογραφία που βρήκα στο δίκτυο και την παραθέτω.

 

Συνημμένα αρχεία



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 14

0 μέλη, 14 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες