Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 12 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 5S στην Ελλάδα και εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2048 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#241   applover

applover

    iPH Enthousiast

  • 437 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 27/09/2013 - 15:30

 μόλις παρέλαβα :)

 

4pxf8j.jpg

 

 

732fds.jpg

 

Καλορίζικο φίλε!! Κουκλί είναι! Να σου ζήσει!! :P



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#242   applover

applover

    iPH Enthousiast

  • 437 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 27/09/2013 - 15:34

This is the one!  χρυσο και παλι χρυσο!! 

 

 

Ούτε εμένα μ' αρέσει πολύ ρε μάγκες το χρυσό!! Πολύ βας βας!! Άσε που είναι που δύσκολο να "συνδυαστεί" το χρώμα του με bumpers κυρίως...

Δεν ξέρω πιστεύω πως το άσπρο είναι η καλύτερη επιλογή απο τα 3!


Τελευταία επεξεργασία από: applover, 27/09/2013 - 15:43


#243   eddiedimitris

eddiedimitris

    iPH Enthousiast

  • 490 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 27/09/2013 - 15:38

Καλά εντάξει, εγώ που έχω S3 μου έχει διαλύσει χωρίς θήκη.! Και αν θέλω να βάλω δεν βρίσκω καμιά όμορφη.! Σχεδόν όλες το κάνουν ακόμα μεγαλύτερο και πολύ χοντρό.! Στα accesories η apple δεν παίζεται.! Και όσο χωρίς θήκη να έχεις το 5άρι έτσι δεν γίνεται....  https://www.dropbox....0926_231235.jpg

Σοβαρα τωρα γιατι δεν δινεις 10 ευρω να αλλαξεις καπακι?



#244   nickoskr

nickoskr

    iPH newbie

  • 42 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 27/09/2013 - 15:55

Σοβαρα τωρα γιατι δεν δινεις 10 ευρω να αλλαξεις καπακι?

Γιατί θα το αλλάξω και θα το δώσω στον αδερφό μου.! Ας το αλλάξει αυτός.! :P 

 

Πριν διάβασα από ένα παιδί ότι δεν κολλάει το S3.. Αυτό δεν ισχύει. εμένα με factory reset κολλάει αρκετά... ακόμα και στο Facebook, στις επαφές στην κλίση, όταν βγαίνω από τον browser.... Γενικά lagάρει αρκετά.! Τώρα για το S4 δεν έχω κάποια εικόνα αλλά μου έχουν πει ότι διορθώθηκε αυτό το πρόβλημα.! Το 4s της ξαδέρφης μου με ios6 δεν κολλάει σχεδόν καθόλου.! Όπως και το lumia 800 του αδερφού μου! 



#245   eddiedimitris

eddiedimitris

    iPH Enthousiast

  • 490 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 27/09/2013 - 16:03

Γιατί θα το αλλάξω και θα το δώσω στον αδερφό μου.! Ας το αλλάξει αυτός.! :P

 

Πριν διάβασα από ένα παιδί ότι δεν κολλάει το S3.. Αυτό δεν ισχύει. εμένα με factory reset κολλάει αρκετά... ακόμα και στο Facebook, στις επαφές στην κλίση, όταν βγαίνω από τον browser.... Γενικά lagάρει αρκετά.! Τώρα για το S4 δεν έχω κάποια εικόνα αλλά μου έχουν πει ότι διορθώθηκε αυτό το πρόβλημα.! Το 4s της ξαδέρφης μου με ios6 δεν κολλάει σχεδόν καθόλου.! Όπως και το lumia 800 του αδερφού μου! 

Με τη διαφορα οτι στο 4s και στο lumia 800 εχεις πολυ λιγοτερες δυνατοτητες.Ειδες και στο iOS 7 αυξησαν λιγο τις δυνατοτητες και κανει ενα σωρο lagαρισματα.Οταν ενα λειτουργικο εχει λιγοτερες δυνατοτητες εχει και λιγοτερες απαιτησεις.



#246   toxotis70

toxotis70

    iPH Contributor

  • 972 μηνύματα

Δημοσίευση 27/09/2013 - 16:13

μονο που το 5s kai to 5 δεν εχουν lagarismata .... το 4s ειναι 2 γενιες πισω.

 

Ενω το s3 ειναι το αμεσως προηγουμενο (σα να λεμε iphone 5).... δεν ειναι το ιδιο.



#247   nickoskr

nickoskr

    iPH newbie

  • 42 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 27/09/2013 - 16:14

Με τη διαφορα οτι στο 4s και στο lumia 800 εχεις πολυ λιγοτερες δυνατοτητες.Ειδες και στο iOS 7 αυξησαν λιγο τις δυνατοτητες και κανει ενα σωρο lagαρισματα.Οταν ενα λειτουργικο εχει λιγοτερες δυνατοτητες εχει και λιγοτερες απαιτησεις.

Συμφωνώ απόλυτα αλλά όταν λέω lagάρισμα στο S3 μιλάμε σε φάση να σε κουράζει η χρήση του..! Και το αστείο είναι ότι με αυτά τα specs δεν πρέπει να υπάρχει ψεγάδη στην ομαλότητα λειτουργίας.! ΄Ετσι laggάρει και το ios7? Κάποιος να μας πεί για να το έχουμε στα υπόψιν.! Σχετικά με τις πολλές δυνατότητες που μου προσφέρει το S3 μου είναι όλες απενεργοποιημένες. Μην νομίζεις ότι όσα περισσότερα προσφέρει ένα λειτουργικό σύστημα, το κάνει αυτομάτος και καλύτερο! πρωσοπική μου άποψη βέβαια.!



#248   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 27/09/2013 - 16:20

Σε μια στιγμή μπερδεύτηκα και κοίταξα το τίτλο για να δω αν είμαι στο σωστό θέμα .....

:-/

@CaLi@


#249   eddiedimitris

eddiedimitris

    iPH Enthousiast

  • 490 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 27/09/2013 - 16:41

Συμφωνώ απόλυτα αλλά όταν λέω lagάρισμα στο S3 μιλάμε σε φάση να σε κουράζει η χρήση του..! Και το αστείο είναι ότι με αυτά τα specs δεν πρέπει να υπάρχει ψεγάδη στην ομαλότητα λειτουργίας.! ΄Ετσι laggάρει και το ios7? Κάποιος να μας πεί για να το έχουμε στα υπόψιν.! Σχετικά με τις πολλές δυνατότητες που μου προσφέρει το S3 μου είναι όλες απενεργοποιημένες. Μην νομίζεις ότι όσα περισσότερα προσφέρει ένα λειτουργικό σύστημα, το κάνει αυτομάτος και καλύτερο! πρωσοπική μου άποψη βέβαια.!

Δηλαδη εχεις 1)Απενεργοποιησει να βλεπεις flash ιστοσελιδες?

                      2)Εχεις απενεργοποιησει να αλλαζεις μπαταρια οταν σου τελειωσει?

                      3)Να κατεβαζεις βιντεακια απ το youtube???

                      4)Να ηχογραφεις τις κλησεις σου?

                      5)Τη δυνατοτητα εξτρα καρτα μνημης?

                      6)Να εχεις σε widget τα ραντεβου σου και τα mail σου?

                      7)Να απολαμβανεις browsing σε μεγαλη οθονη??

                      8)Να μπορεις να καρφωσεις μια usb και να μεταφερεις τα αρχεια?

                      9)να στειλεις σε καποιον διπλα σου αρχειο με bluetooth?

Αν ολα αυτα τα εχεις απενεργοποιησει τοτε οντως δεν χρειαζεσαι android.Το iOS σε καλυπτει απολυτα και μαλιστα τρεχει πολυ καλυτερα.Προσωπικα επειδη τα θελω ολα αυτα γι αυτο δεν μπορω να επιστρεψω σε iphone αν και θα το θελα.


Τελευταία επεξεργασία από: eddiedimitris, 27/09/2013 - 16:42


#250   fragment

fragment

    iPH User

  • 192 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:dennmtr

Δημοσίευση 27/09/2013 - 16:44

Εγω ίσως είμαι ένας απο τους λίγους (έλληνες) ίσως που το έχουν ήδη. Κάτοικος Λονδίνου το πήρα χτες το πρωί. Αναβάθμιση απο το 5, οι πρώτες εντυπώσεις πολυ καλές.. Είμαι ευχαριστημένος.. Δεν έχω προλάβει να κανω συγκρίσεις σε φωτό κτλ αλλά είναι αισθητά πιο γρήγορο και smooth.


Λιγο κουλό αυτο αλλα εγω το πιστευω. Διόλου απίθανο η apple να βάζει κατα κάποιο τροπο κόφτες στα firmware για να δείχνουν πιο γρήγορα τα καινουρια . Γιατί φίλε αν σου παίζει πιο γρήγορα και πιο smooth τότε η εσυ έχεις παραίσθηση λόγο της νέας σου αγοράς (μεγια), η κάτι τέτοιο παίζει ( εξαίρεση τα παιχνίδια ). Σε σύγκριση με το 5, τονίζω. Η 64βιτ αρχιτεκτονική δε κάνει το iOS πηγεν έλα πιο γρήγορο , σ όλες εφαρμογές σίγουρα οι οποίες δεν έχουν βγει ακόμα

#251   nickoskr

nickoskr

    iPH newbie

  • 42 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 27/09/2013 - 16:47

Δηλαδη εχεις 1)Απενεργοποιησει να βλεπεις flash ιστοσελιδες?

                      2)Εχεις απενεργοποιησει να αλλαζεις μπαταρια οταν σου τελειωσει?

                      3)Να κατεβαζεις βιντεακια απ το youtube???

                      4)Να ηχογραφεις τις κλησεις σου?

                      5)Τη δυνατοτητα εξτρα καρτα μνημης?

                      6)Να εχεις σε widget τα ραντεβου σου και τα mail σου?

                      7)Να απολαμβανεις browsing σε μεγαλη οθονη??

                      B)Να μπορεις να καρφωσεις μια usb και να μεταφερεις τα αρχεια?

                      9)να στειλεις σε καποιον διπλα σου αρχειο με bluetooth?

Αν ολα αυτα τα εχεις απενεργοποιησει τοτε οντως δεν χρειαζεσαι android.Το iOS σε καλυπτει απολυτα και μαλιστα τρεχει πολυ καλυτερα.Προσωπικα επειδη τα θελω ολα αυτα γι αυτο δεν μπορω να επιστρεψω σε iphone αν και θα το θελα.

 Όλα αυτά τα έχω κάνει 1-2 φορές εκτός από αλλαγή μπαταρίας που δεν έχω κάνει ποτέ! έξτρα μνήμη δεν έχω βάλει.! Και γι αυτό προσπαθώ να μάθω αν αξίζει να χαραμίσεις την ομαλότητα λειτουργίας για πράγματα ποθ δεν χρειάζεσαι πραγματικά.!

 

Τέλος πάντων επειδή ξεφεύγουμε και λογικά τα παιδιά μπήκαν εδώ για τις εντυπώσεις από το 5s λέω να το λήξουμε εδώ.! Το γκρί χρώμα είναι εξίσου όμορφο με το παλιό μάυρο του 5? ή φαίνεται άσχημη αντίθεση μαυρου-γκρι?



#252   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 27/09/2013 - 16:52

Όλα αυτά τα έχω κάνει 1-2 φορές εκτός από αλλαγή μπαταρίας που δεν έχω κάνει ποτέ! έξτρα μνήμη δεν έχω βάλει.! Και γι αυτό προσπαθώ να μάθω αν αξίζει να χαραμίσεις την ομαλότητα λειτουργίας για πράγματα ποθ δεν χρειάζεσαι πραγματικά.!

Τέλος πάντων επειδή ξεφεύγουμε και λογικά τα παιδιά μπήκαν εδώ για τις εντυπώσεις από το 5s λέω να το λήξουμε εδώ.! Το γκρί χρώμα είναι εξίσου όμορφο με το παλιό μάυρο του 5? ή φαίνεται άσχημη αντίθεση μαυρου-γκρι?

Υμαρτον!!! Και πολύ κάλα σκέφτηκες φίλε μου!!!

Παω Apple store σε λίγη ωρα σιγουρα θα έχουν δείγματα !!! Τα εξετάζω ολα τα χρώματα και ενημερώνω !!!

Τελευταία επεξεργασία από: velkus, 27/09/2013 - 16:53

@CaLi@


#253   koumis

koumis

    iPH newbie

  • 73 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/09/2013 - 16:57

Υμαρτον!!! Και πολύ κάλα σκέφτηκες φίλε μου!!!

Παω Apple store σε λίγη ωρα σιγουρα θα έχουν δείγματα !!! Τα εξετάζω ολα τα χρώματα και ενημερώνω !!!

Ρωτα και τιμη 16gb ξεκλειδωτου για Ελλάδα/ευρωπη( συμβατο με 4g) μαζι με τους φορους και ο.τι αλλο είναι....



#254   nickoskr

nickoskr

    iPH newbie

  • 42 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 27/09/2013 - 17:01

Υμαρτον!!! Και πολύ κάλα σκέφτηκες φίλε μου!!!

Παω Apple store σε λίγη ωρα σιγουρα θα έχουν δείγματα !!! Τα εξετάζω ολα τα χρώματα και ενημερώνω !!!

Άντε περιμένουμε εντυπώσεις για το space-gray και χρυσό.! Το ασημί τουλάχιστον ξέρουμε πως είναι!



#255   giorgos_rou

giorgos_rou

    iPH Contributor

  • 1.402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 27/09/2013 - 17:03

Το χρυσό με κόκκινη θήκη είναι πανέμορφο πάντως. Τόσο όμορφο που σκέφτομαι αν πάρω το 5S να πάρω χρυσό, που έλεγα μόλις πήρα άσπρο 4S ότι από εδώ και πέρα επιστροφή στο μαύρο.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 13

0 μέλη, 13 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες