Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 12 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 5S στην Ελλάδα και εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2048 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#331   takisot

takisot

    iPH Enthousiast

  • 557 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 29/09/2013 - 11:15

Aπο το 4S και μετά είναι GSM + CDMA.


Το συγκεκριμένο, λειτουργεί μια χαρά εδώ.


Οπότε αν το πάρω σε έκδοση CMDA, no problem?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#332   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 29/09/2013 - 11:18

Δε γίνεται διαχωρισμός. Αυτό σου εξηγώ.

 

Είναι μαζί GSM + CDMA.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#333   takisot

takisot

    iPH Enthousiast

  • 557 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 29/09/2013 - 11:30

Οπότε αν το πάρω σε έκδοση CMDA, no problem?

Α, μάλιστα. Μπερδεύτηκα επειδή στην λίστα τα είχε ξεχωριστά.
Thanks

#334   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 30/09/2013 - 04:58

Προσεχώς Test Slow Motion With Sea Waves!!! :)

 

Γυρίστηκαν σήμερα.. ;)


Τελευταία επεξεργασία από: velkus, 30/09/2013 - 04:59

@CaLi@


#335   efkairiakos

efkairiakos

    iPH newbie

  • 64 μηνύματα
  • Twitter:@efkairiakos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 30/09/2013 - 07:00

Εδώ ένα θα δείτε πρόχειρο Test με Photos την νύχτα του 5 και του 5S εξωτερικές χωρίς φλας.

 

    Test 5 vs 5s Photos Night 22 photos                           

 

 

Πατήστε στην πρώτη Photo και μετά πατώντας τα βελάκια συνεχίζετε να τις βλέπετε με την σειρά..

 

Σε κάποιες υπάρχει διαφορά σε κάποιες όχι και τόσο ιδικά στο πανόραμα.

Αυτό βέβαια που παρατήρησα και είναι σημαντικό πιστεύω πως το S έχει καλύτερο stabilizer και έτσι δεν είναι θολές οι νυχτερινές Photos.

 

Να πω πως οι Photos τραβήχτηκαν χωρίς να πατάω στην οθόνη για να ισορροπήσω το φως και το χρώμα, είναι όπως σέταραν τα iPhones από μόνα τους.

 

Τα Τest θα συνεχίζονται όποτε υπάρχει χρόνος σε διάφορους τομείς.

Για την ταχύτητα δεν έχω να πω πολλά, απλά είναι ελάχιστα πιο γρήγορο το S σε κάποια ανοίγματα εφαρμογών. Δεν έχει αισθητή διαφορά προς το παρόν

 

Κάποια στιγμή θα ανεβάσω και κανένα Slow Μotion και ημερήσιες Photos, αν εκεί και πάλι δεν νομίζω να δούμε τρομερές διαφορές, ίσως σε κάποιες που θα τραβηχτούν με φλας την νύχτα!!

 

 

Πωωωωωωωωωωωω   πορώθηκα τώρα!!!

πρέπει να το πάρω :)



#336   Zac

Zac

    iPH User

  • 177 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:Zac-Rodos

Δημοσίευση 30/09/2013 - 10:19

Παιδες ο κολλητος μου πηρε το σαμπανιζε και ειναι πολυ ωραιο!αλλα περα απο ενα χρωμα και τα αποτυπωματα δν υπαρχει τιποτα αλλο!τα αποτυματα δουλευουν αψογα!



#337   TXB

TXB

    iPH Contributor

  • 1.595 μηνύματα
  • Twitter:@???82
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini 3 +4G
  • GameCenter:???

Δημοσίευση 30/09/2013 - 10:39

Παιδες ο κολλητος μου πηρε το σαμπανιζε και ειναι πολυ ωραιο!αλλα περα απο ενα χρωμα και τα αποτυπωματα δν υπαρχει τιποτα αλλο!τα αποτυματα δουλευουν αψογα!

σαν τι άλλο περιμένεις να έχει;

#338   Zac

Zac

    iPH User

  • 177 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:Zac-Rodos

Δημοσίευση 30/09/2013 - 10:48

σαν τι άλλο περιμένεις να έχει;

αν εσενα αυτα σε γεμιζουν!εμενα μου περισευουν!



#339   TXB

TXB

    iPH Contributor

  • 1.595 μηνύματα
  • Twitter:@???82
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini 3 +4G
  • GameCenter:???

Δημοσίευση 30/09/2013 - 11:57

Δεν καταλαβαίνω τι άλλο θα ήθελες να έχει μια αναβάθμιση συσκευής. Αν το σκεφτείς καλύτερα δεν είναι και λίγα. Εξάλλου τη μεγάλη αναβάθμιση θα την δούμε στο 6.παντα φιλικά.

Τελευταία επεξεργασία από: TXB, 30/09/2013 - 11:58


#340   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 30/09/2013 - 12:22

εγω ανεκαθεν ημουν ειμαι κ θα ειμαι αντιθετως σε οτι αφορα συσκευη που φερει το ακρωνυμιο S....διοτι πολυ απλα αποτελει ιδια συσκευη με ελαχιστες διαφορες που ειναι πασαλειματα για να πουν οτι κοιτα κατι βγαλαμε κοροιδα...τσιμπηστε...διοτι σε λιγο θα σκασουν φωτο του iphone 6 με μεγαλυτερη οθονη και ram 2gb τουλαχιστον.

οποτε δεν αξιζει η μεταβαση σε μια τετοια συσκευη.τι να λεμε τωρα.

και το ξαναλεω...κοροιδια ειναι μεσα στην μαπα μας...απλα...ξεκαθαρα...

οποιον  βεβαια τον χτυπανε και τον γαργαλανε απο πισω τα λεφτα ή απλα το παιζει gadgetakias ας το παρει.αλλα ειναι μια ανουσια πραγματικα αναβαθμιση.

period...


iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#341   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 30/09/2013 - 12:28

εγω ανεκαθεν ημουν ειμαι κ θα ειμαι αντιθετως σε οτι αφορα συσκευη που φερει το ακρωνυμιο S....διοτι πολυ απλα αποτελει ιδια συσκευη με ελαχιστες διαφορες που ειναι πασαλειματα για να πουν οτι κοιτα κατι βγαλαμε κοροιδα...τσιμπηστε...διοτι σε λιγο θα σκασουν φωτο του iphone 6 με μεγαλυτερη οθονη και ram 2gb τουλαχιστον.
οποτε δεν αξιζει η μεταβαση σε μια τετοια συσκευη.τι να λεμε τωρα.
και το ξαναλεω...κοροιδια ειναι μεσα στην μαπα μας...απλα...ξεκαθαρα...
οποιον βεβαια τον χτυπανε και τον γαργαλανε απο πισω τα λεφτα ή απλα το παιζει gadgetakias ας το παρει.αλλα ειναι μια ανουσια πραγματικα αναβαθμιση.
period...

Επισης θα πρόσθετα στις θεωρητικα απλές σειρές δηλαδη 3G-4-5 καλο ειναι να αφήνουμε να βγαίνουν και κανά δυο παρτίδες και μετά να το αγοράζουμε ακομα και αν δεν μας φαίνεται και απο παρτίδα σε παρτίδα διορθωνουν κάποια πράγματα που αφορά το εξωτερικό μέρος τις συσκευής....

Knowledge Is Power


#342   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 30/09/2013 - 13:21

Από Αγγλία,720£ το 32αρι...


Γιατί τόσα; Εγώ £629 το 32...

#343   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/09/2013 - 13:40

εγω ανεκαθεν ημουν ειμαι κ θα ειμαι αντιθετως σε οτι αφορα συσκευη που φερει το ακρωνυμιο S....διοτι πολυ απλα αποτελει ιδια συσκευη με ελαχιστες διαφορες που ειναι πασαλειματα για να πουν οτι κοιτα κατι βγαλαμε κοροιδα...τσιμπηστε...διοτι σε λιγο θα σκασουν φωτο του iphone 6 με μεγαλυτερη οθονη και ram 2gb τουλαχιστον.

οποτε δεν αξιζει η μεταβαση σε μια τετοια συσκευη.τι να λεμε τωρα.

και το ξαναλεω...κοροιδια ειναι μεσα στην μαπα μας...απλα...ξεκαθαρα...

οποιον  βεβαια τον χτυπανε και τον γαργαλανε απο πισω τα λεφτα ή απλα το παιζει gadgetakias ας το παρει.αλλα ειναι μια ανουσια πραγματικα αναβαθμιση.

period...

Δηλ η Apple βγαζει τα S για να κοροιδεψει τους κατοχους του 5.Δεν υπαρχουν ανθρωποι σε ολο το κοσμο που απλα τη δεδομενη περιοδο θελουν να αγορασουν ενα τηλεφωνο?Δεν υπαρχουν πελατες που απλα εχουν μοντελα πιο παλια και θελουν να αναβαθμισουν τη συσκευη τους?

Δεν συζηταω για την εμπορικη αναγκη του καινουργιου εστω και ως face lift για να δανειστω αυτοκινητιστικο ορο.

Τωρα ο χαρακτηρισμος "κοροιδο" θα μπορουσε να δοθει σε αυτον που εχει το 5 εδω και 6 μηνες και το δινει για να παρει το S.Ισως,αλλα δεν μας πεφτει λογος το τι κανει ο καθενας με τα λεφτα του,τα γκατζετ του.



#344   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 30/09/2013 - 13:46

Δηλ η Apple βγαζει τα S για να κοροιδεψει τους κατοχους του 5.Δεν υπαρχουν ανθρωποι σε ολο το κοσμο που απλα τη δεδομενη περιοδο θελουν να αγορασουν ενα τηλεφωνο?Δεν υπαρχουν πελατες που απλα εχουν μοντελα πιο παλια και θελουν να αναβαθμισουν τη συσκευη τους?

Δεν συζηταω για την εμπορικη αναγκη του καινουργιου εστω και ως face lift για να δανειστω αυτοκινητιστικο ορο.

Τωρα ο χαρακτηρισμος "κοροιδο" θα μπορουσε να δοθει σε αυτον που εχει το 5 εδω και 6 μηνες και το δινει για να παρει το S.Ισως,αλλα δεν μας πεφτει λογος το τι κανει ο καθενας με τα λεφτα του,τα γκατζετ του.

επιμενω ειναι κοροιδια. δεν μπορει να πλασαρεις ως νεο και καινοτομο ενα τηλεφωνο ιδιο εξωτερικα,με αναγνωστη δαχτυλικων αποτυπωματων...και διπλο led...δλδ οταν εφτιαχναν το 5 δεν μπορουσαν να τα βαλουν;τελοσπαντων γνωμες ειναι και ολες σεβαστες.εγω αυτο πιστευω και δεν αλλαζει.


iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#345   mtifosi

mtifosi

    iPH Member

  • 258 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:mtifosi

Δημοσίευση 30/09/2013 - 13:52

Δηλ η Apple βγαζει τα S για να κοροιδεψει τους κατοχους του 5.Δεν υπαρχουν ανθρωποι σε ολο το κοσμο που απλα τη δεδομενη περιοδο θελουν να αγορασουν ενα τηλεφωνο?Δεν υπαρχουν πελατες που απλα εχουν μοντελα πιο παλια και θελουν να αναβαθμισουν τη συσκευη τους?

Δεν συζηταω για την εμπορικη αναγκη του καινουργιου εστω και ως face lift για να δανειστω αυτοκινητιστικο ορο.

Τωρα ο χαρακτηρισμος "κοροιδο" θα μπορουσε να δοθει σε αυτον που εχει το 5 εδω και 6 μηνες και το δινει για να παρει το S.Ισως,αλλα δεν μας πεφτει λογος το τι κανει ο καθενας με τα λεφτα του,τα γκατζετ του.

 

Σωστα, κανενα S μοντελο δεν ειναι κοροιδια γιατι εχει περισσοτερο αντοχη στο χρονο στο οικοσυστημα της apple.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 6 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες