Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 12 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 5S στην Ελλάδα και εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2048 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#511   serif

serif

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/10/2013 - 15:06

WELCOME IPHONE 5S

Συνημμένα αρχεία


Τελευταία επεξεργασία από: serif, 12/10/2013 - 15:12


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#512   homer66

homer66

    iPH Enthousiast

  • 538 μηνύματα
  • Twitter:@homer669
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:homer669

Δημοσίευση 12/10/2013 - 15:35

εκανα οπως συνηθιζω ενα βιντεακι για το unboxing ετσι για να θυμαμαι ποτε το αγορασα κλπ
σασ το βαζω εδω οποιος θελεις το βλεπει :rolleyes:
απλα θυμιζω οτι ειναι ερασιτεχνικο και να με κρινεται με επιεικεια :P
http://www.youtube.c...h?v=TfCwvCNVf2g


Πήγα να το δω κ μου λέει έχει μπλοκαριστει στη χώρα μου. Θα τρελαθούμε με φαίνεται


Το εβαλα και σε vimeo που δεν εχει τετοια θεματα με χωρες και δικαιωματα κλπ, για οποιον θελει να το δει B)


Και μια φωτο στο φως της μερας (εχει πισω screen γι αυτο οι φουσκαλιτσες)

Συνημμένα αρχεία


Τελευταία επεξεργασία από: homer66, 12/10/2013 - 15:45


#513   Chico71

Chico71

    iPH newbie

  • 83 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 12/10/2013 - 16:52

Φίλε μου ωραίο το βίντεο και πολυ ποιο ωραίο το κινητό καλορίζικο !!!!!!!!

#514   homer66

homer66

    iPH Enthousiast

  • 538 μηνύματα
  • Twitter:@homer669
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:homer669

Δημοσίευση 13/10/2013 - 08:35

στο eshop 16αρι γκρι με 777 !!!

http://www.e-shop.gr...EL.002202&sid=1



#515   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1.631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 13/10/2013 - 10:15

ρε παιδια ενα μυστηριο χτες εβαλα ενα καλωδιο (οχι το δικο του) με ενα usb  στη πριζα και εγραφε δεν ειναι κανονικο εξαρτημα κλπ κλπ

ε οκ λεω. Ηταν στο 19% οταν το εβαλα και παει καποια στιγμη στο 57%  αλλα το εβγαλα λιγο να δοκιμασω ενα αλλο καλωδιο που βρηκα

και μετα απο ωρα κοιταω και ηταν στο 46% μπα λεω δεν ειδα καλα αλλα μετα απο λιγο ηταν στο 32, ολα αυτα ενω δειχνει οτι φορτιζε.. 

Εβαλα το δικο του και φορτισε κανονικα , και εχω μεινει ακομα με την απορια τι εγινε !!!   :huh:  :huh:

 

 

μ αρεσει που ρωτας κιολας, τα χουμε πει πολλακις εδω, δινεται 800 ευρω για κινητο κ το βαζετε να φορτισει στο καλωδιο του 1$(shipping included )  :lol:

 

μετα θα σκαει, θα χαλαει η μπαταρια κλπ κλπ κ θα σου φταιει η αππλε... :P


Τελευταία επεξεργασία από: ipgpi, 13/10/2013 - 10:16


#516   homer66

homer66

    iPH Enthousiast

  • 538 μηνύματα
  • Twitter:@homer669
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:homer669

Δημοσίευση 13/10/2013 - 10:50

μ αρεσει που ρωτας κιολας, τα χουμε πει πολλακις εδω, δινεται 800 ευρω για κινητο κ το βαζετε να φορτισει στο καλωδιο του 1$(shipping included )  :lol:

 

μετα θα σκαει, θα χαλαει η μπαταρια κλπ κλπ κ θα σου φταιει η αππλε... :P

εεε τα ειχα να μη τα δοκιμασω ?? εχω και αυτο το καλο που αναβοσβηνει οταν φορτιζει  :P

και το αλλο που μαζευει  και ενα 3μετρο ..  εε ασ εβγαζε και η apple  μερικα διαφορετικα  καλωδια !!!  ;)



#517   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.832 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 13/10/2013 - 12:21

Ξέρει κανένας γιατί το 5s δεν μπορεί δει τα emoji σε SMS ?

#518   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.832 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 13/10/2013 - 15:11

Κανείς ?

#519   stelpanta

stelpanta

    iPH User

  • 182 μηνύματα
  • Twitter:@upiter0330
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 13/10/2013 - 17:18

Το εβαλα και σε vimeo που δεν εχει τετοια θεματα με χωρες και δικαιωματα κλπ, για οποιον θελει να το δει B)
Και μια φωτο στο φως της μερας (εχει πισω screen γι αυτο οι φουσκαλιτσες)

φίλε μου καλορίζικο το κινητό, είναι πολύ όμορφο,ήθελα να σε ρωτήσω με ποιον τροπο πληρώσες το apple store.. πχ paypal και πόσο καιρό κάνανε να στο στείλουν;Μέσα στην συσκευασία είχε απόδειξη αγοράς κανονικά που θα λειτουργήσει σαν εγγύηση στην Ελλάδα ;

#520   liodim

liodim

    iPH Enthousiast

  • 415 μηνύματα
  • Twitter:@aliento1983
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • GameCenter:aliento1983

Δημοσίευση 13/10/2013 - 17:50

φίλε μου καλορίζικο το κινητό, είναι πολύ όμορφο,ήθελα να σε ρωτήσω με ποιον τροπο πληρώσες το apple store.. πχ paypal και πόσο καιρό κάνανε να στο στείλουν;Μέσα στην συσκευασία είχε απόδειξη αγοράς κανονικά που θα λειτουργήσει σαν εγγύηση στην Ελλάδα ;

1ον: Πηγαινεις σε ενα απο τα δυο site(αυτα γνωριζω εγω τουλαχιστον,σιγουρα υπαρχουν κι αλλα) www.aramex.com ή forward2me.com και κανεις εγγραφη!Για να κανεις εγγραφη πληρωνεις κ καποιο αντιτιμο...Στην forward2me ξερω απο προσωπικη εμπειρια ειναι περιπου στα 3ευρω, στην aramex νομιζω ειναι πιο πολλα τα λεφτα γυρω στα 30ευρω(με καθε επιφυλαξη), αλλα χρεωνει πιο φθηνα τα μεταφορικα,κανενα 10ευρω πιο φθηνα!Και αφου κανεις την εγγραφη σου δινουν μια διευθυνση αποστολης δεματων για UK (δηλαδη σαν να μενεις στην UK),αλλα τα δεματα πανε στην μεταφορικη εταιρεια κ μολις δουν τα στοιχεια σου στο δεμα, το κανουν προωθηση στην διευθυνση που εδωσες κατα την εγγραφη σου!

2ον: Μπαινεις μετα στο AppleUK κ κανεις παραγγελια ποιο iPhone θες...κ στα στοιχεια αποστολης δινεις τα στοιχεια που σου εδωσε η εταιρεια στην UK και στα στοιχεια χρεωσης βαζεις τα δικα σου, μονο επειδη για χωρα δεν εχει Ελλαδα, βαλε USA ή Γερμανια(εγω αυτο εβαλα).Μετα αυτοι χρεωνουν την καρτα σου, χρεωστικη/πιστωτικη/προπληρωμενη (δεν δεχονται paypal) κ ξεκιναει η ολη διαδικασια κ η αποστολη στην μεταφορικη.

3ον: Μολις το παραλαβει η εταιρεια το κανει προωθηση στην διευθυνση που δηλωσες στην Ελλαδα κ σου στελνουν ενα e-mail με το ποσο χρεωσης (η forward2me γυρω στα 30ευρω), το πληρωνεις κ αφου πληρωθουν, αποστελουν το δεμα κ σε περιπου 1-3 μερες ειναι στην πορτα σου!!Τελωνειο δεν περναει γιατι η UK ειναι εντος ΕΕ. Πιστευω να σε βοηθησα stelpanta! 


Τελευταία επεξεργασία από: liodim, 13/10/2013 - 17:53


#521   stelpanta

stelpanta

    iPH User

  • 182 μηνύματα
  • Twitter:@upiter0330
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 13/10/2013 - 18:10

1ον: Πηγαινεις σε ενα απο τα δυο site(αυτα γνωριζω εγω τουλαχιστον,σιγουρα υπαρχουν κι αλλα) www.aramex.com ή forward2me.com και κανεις εγγραφη!Για να κανεις εγγραφη πληρωνεις κ καποιο αντιτιμο...Στην forward2me ξερω απο προσωπικη εμπειρια ειναι περιπου στα 3ευρω, στην aramex νομιζω ειναι πιο πολλα τα λεφτα γυρω στα 30ευρω(με καθε επιφυλαξη), αλλα χρεωνει πιο φθηνα τα μεταφορικα,κανενα 10ευρω πιο φθηνα!Και αφου κανεις την εγγραφη σου δινουν μια διευθυνση αποστολης δεματων για UK (δηλαδη σαν να μενεις στην UK),αλλα τα δεματα πανε στην μεταφορικη εταιρεια κ μολις δουν τα στοιχεια σου στο δεμα, το κανουν προωθηση στην διευθυνση που εδωσες κατα την εγγραφη σου!
2ον: Μπαινεις μετα στο AppleUK κ κανεις παραγγελια ποιο iPhone θες...κ στα στοιχεια αποστολης δινεις τα στοιχεια που σου εδωσε η εταιρεια στην UK και στα στοιχεια χρεωσης βαζεις τα δικα σου, μονο επειδη για χωρα δεν εχει Ελλαδα, βαλε USA ή Γερμανια(εγω αυτο εβαλα).Μετα αυτοι χρεωνουν την καρτα σου, χρεωστικη/πιστωτικη/προπληρωμενη (δεν δεχονται paypal) κ ξεκιναει η ολη διαδικασια κ η αποστολη στην μεταφορικη.
3ον: Μολις το παραλαβει η εταιρεια το κανει προωθηση στην διευθυνση που δηλωσες στην Ελλαδα κ σου στελνουν ενα e-mail με το ποσο χρεωσης (η forward2me γυρω στα 30ευρω), το πληρωνεις κ αφου πληρωθουν, αποστελουν το δεμα κ σε περιπου 1-3 μερες ειναι στην πορτα σου!!Τελωνειο δεν περναει γιατι η UK ειναι εντος ΕΕ. Πιστευω να σε βοηθησα stelpanta!



σε ευχαριστώ πολύ liodim για την βοήθεια, εχει αρκετή διαδικασία και με βλέπω να περιμένω τις ελληνικές εισαγωγές .. πιστεύω να στείλουν αρκετά iphone 5s αυτήν την φορά και οχι όπως κάθε χρονιά λίγα και μόνο 16άρια..

#522   TXB

TXB

    iPH Contributor

  • 1.595 μηνύματα
  • Twitter:@???82
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini 3 +4G
  • GameCenter:???

Δημοσίευση 13/10/2013 - 18:14

σε ευχαριστώ πολύ liodim για την βοήθεια, εχει αρκετή διαδικασία και με βλέπω να περιμένω τις ελληνικές εισαγωγές .. πιστεύω να στείλουν αρκετά iphone 5s αυτήν την φορά και οχι όπως κάθε χρονιά λίγα και μόνο 16άρια..

αν θες να γλιτώσεις κανένα 100ρικο πάρτι από Αγγλία αλλιώς απο εδώ όταν θα υπάρχει διαθεσιμότητα που δε το κόβω για σύντομα. Όπως θα έρθουν έτσι θα φύγουν ήλιος δε θα τα δει 😄

#523   homer66

homer66

    iPH Enthousiast

  • 538 μηνύματα
  • Twitter:@homer669
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:homer669

Δημοσίευση 13/10/2013 - 18:16

1ον: Πηγαινεις σε ενα απο τα δυο site(αυτα γνωριζω εγω τουλαχιστον,σιγουρα υπαρχουν κι αλλα) www.aramex.com ή forward2me.com και κανεις εγγραφη!Για να κανεις εγγραφη πληρωνεις κ καποιο αντιτιμο...Στην forward2me ξερω απο προσωπικη εμπειρια ειναι περιπου στα 3ευρω, στην aramex νομιζω ειναι πιο πολλα τα λεφτα γυρω στα 30ευρω(με καθε επιφυλαξη), αλλα χρεωνει πιο φθηνα τα μεταφορικα,κανενα 10ευρω πιο φθηνα!Και αφου κανεις την εγγραφη σου δινουν μια διευθυνση αποστολης δεματων για UK (δηλαδη σαν να μενεις στην UK),αλλα τα δεματα πανε στην μεταφορικη εταιρεια κ μολις δουν τα στοιχεια σου στο δεμα, το κανουν προωθηση στην διευθυνση που εδωσες κατα την εγγραφη σου!

2ον: Μπαινεις μετα στο AppleUK κ κανεις παραγγελια ποιο iPhone θες...κ στα στοιχεια αποστολης δινεις τα στοιχεια που σου εδωσε η εταιρεια στην UK και στα στοιχεια χρεωσης βαζεις τα δικα σου, μονο επειδη για χωρα δεν εχει Ελλαδα, βαλε USA ή Γερμανια(εγω αυτο εβαλα).Μετα αυτοι χρεωνουν την καρτα σου, χρεωστικη/πιστωτικη/προπληρωμενη (δεν δεχονται paypal) κ ξεκιναει η ολη διαδικασια κ η αποστολη στην μεταφορικη.

3ον: Μολις το παραλαβει η εταιρεια το κανει προωθηση στην διευθυνση που δηλωσες στην Ελλαδα κ σου στελνουν ενα e-mail με το ποσο χρεωσης (η forward2me γυρω στα 30ευρω), το πληρωνεις κ αφου πληρωθουν, αποστελουν το δεμα κ σε περιπου 1-3 μερες ειναι στην πορτα σου!!Τελωνειο δεν περναει γιατι η UK ειναι εντος ΕΕ. Πιστευω να σε βοηθησα stelpanta! 

Ακριβως οπως τα λεει ο φιλος απλα εγω το αγορασα 20/9 10 το πρωι και το παρελλαβα σπιτι μου (με αραμεξ) 10/10, λογω της διαθεσιμοτητας !!



#524   TXB

TXB

    iPH Contributor

  • 1.595 μηνύματα
  • Twitter:@???82
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini 3 +4G
  • GameCenter:???

Δημοσίευση 13/10/2013 - 18:18

Ακριβως οπως τα λεει ο φιλος απλα εγω το αγορασα 20/9 10 το πρωι και το παρελλαβα σπιτι μου (με αραμεξ) 10/10, λογω της διαθεσιμοτητας !!

απο τη στιγμή που σου το έστειλαν πρέπει να το πήρες σε 5 μέρες αν θυμάμαι καλά έτσι δεν είναι; Σε ρωτάω γιατί το δικό μου έφυγε σημερα απο Dubai

#525   homer66

homer66

    iPH Enthousiast

  • 538 μηνύματα
  • Twitter:@homer669
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:homer669

Δημοσίευση 13/10/2013 - 19:21

  7/10 ηταν στα γραφεια aramex 

10/10  παρελαβα 

 

Location Date Activity

Athens,Greece 10/10/2013 11:33 Delivered - Alexis A

Athens,Greece 10/09/2013 13:30 Shipment Update - Beyond Area Delivery - Out for Delivery on 10/10/2013

Kifisou,Greece                    13:25 Out for Delivery - Beyond Delivery Area

Athens,Greece                    13:20 Received at Operations Facility

Athens,Greece 10/08/2013 13:05 Shipment Update - Arrival Delay - Expected Arrival on 09/10/2013

Colnbrook,United Kingdom 10/07/2013 22:00 Departed Operations facility – In Transit

London,United Kingdom                    11:06 Record Created

 

 τωρα περιμενω τη θηκη απο Αμερικη ειναι στα γραφεια της αραμεξ Αμερικη κι περιμενω να ερθει :-)


Τελευταία επεξεργασία από: homer66, 13/10/2013 - 19:23


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 8

0 μέλη, 8 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες