Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 12 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 5S στην Ελλάδα και εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2048 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#841   MANGAKOS97

MANGAKOS97

    iPH Enthousiast

  • 413 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 28/10/2013 - 18:28

έχει απαντηθεί το ίδιο ερώτημα πάρα πολλές φορές ..κάνε ένα search!
 
Θα κοιτάξεις να πάρεις αυτό της t-mobile αλλά από το apple store (Factory Unlocked) για να λειτουργεί κανονικά στην Ελλάδα.
 
 
 
Ψάχνω φίλε μου αλλά δεν βρίσκω κάτι...Δλδ να πάω στο Αpple store και να ζητήσω Ξεκλείδωτη Συσκευή I phone 5s της t-mobile[/size] για Ελλάδα???Βοήθησε με σε παρακαλώ..........

ναι φιλε factory unlocked t mobile

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#842   teleman

teleman

    iPH newbie

  • 65 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 28/10/2013 - 21:04

140 euro μου δωσανε στα 3 χρονια που ειμαι εκει που δεινω 80 το μηνα στο τηλ και 30 στο σπιτι. 

 

Έχω εταιρικό πακέτο με 5 γραμμές και με τη σωστή διαπραγμάτευση πετυχαίνω πολλαπλάσια επιδότηση από 140 Ευρώ..


Τελευταία επεξεργασία από: teleman, 28/10/2013 - 21:09


#843   ThodorisAth

ThodorisAth

    iPH newbie

  • 88 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/10/2013 - 21:12

Παιδες επειδη με ενδιαφερει αμεσα, εχει επιλογη για απενεργοποιηση των δαχτυλικων αποτυποματων? χρηση δλδ κανονικα οπως τα παλαιοτερα iphones το 5s ? Η πρεπει οπως και δηποτε να το χρησιμοποιησω ετσι?

 

Ευχαριστω πολυ.

 

Το βρηκα , απενεργοποιηται κανονικα :)


Τελευταία επεξεργασία από: ThodorisAth, 28/10/2013 - 21:16


#844   vasilikos

vasilikos

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 28/10/2013 - 21:37

Καλησπέρα παιδιά. Δεν είχα ποτέ I phone. Σκέφτομαι να γίνω και εγώ κάτοχος ενός Ι phone 5s. Θα ήθελα όμως να σας ρωτήσω αν διορθώθηκε το 1. πρόβλημα με τη Blue Screen Of Death και 2. πρόβλημα βαθμονόμησης των αισθητήρων κίνησης.

Με μία λογική χρήση του συγκεκριμένου κινητού και απενεργοποιώντας να περιττά όπως αναφέρετε κατά καιρούς, πόση μπορεί να είναι η αυτονομία της μπαταρίας του?

Πολλά θέλω να σας ρωτήσω αλλά...ας μην σας κουράζω περισσότερο!!

Ευχαριστώ  

  

#845   Rocket

Rocket

    iPH Contributor

  • 1.085 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 28/10/2013 - 21:40

Καλησπέρα παιδιά. Δεν είχα ποτέ I phone. Σκέφτομαι να γίνω και εγώ κάτοχος ενός Ι phone 5s. Θα ήθελα όμως να σας ρωτήσω αν διορθώθηκε το 1. πρόβλημα με τη Blue Screen Of Death και 2. πρόβλημα βαθμονόμησης των αισθητήρων κίνησης.
Με μία λογική χρήση του συγκεκριμένου κινητού και απενεργοποιώντας να περιττά όπως αναφέρετε κατά καιρούς, πόση μπορεί να είναι η αυτονομία της μπαταρίας του?
Πολλά θέλω να σας ρωτήσω αλλά...ας μην σας κουράζω περισσότερο!!
Ευχαριστώ  

  

Οι αισθητηρες διορθωθηκαν με το update που βγηκε

 SIA -  MIDNIGHT DECISIONS   :wub:


#846   Mate

Mate

    iPH User

  • 198 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/10/2013 - 22:12

 

Καλησπέρα παιδιά. Δεν είχα ποτέ I phone. Σκέφτομαι να γίνω και εγώ κάτοχος ενός Ι phone 5s. Θα ήθελα όμως να σας ρωτήσω αν διορθώθηκε το 1. πρόβλημα με τη Blue Screen Of Death και 2. πρόβλημα βαθμονόμησης των αισθητήρων κίνησης.

Με μία λογική χρήση του συγκεκριμένου κινητού και απενεργοποιώντας να περιττά όπως αναφέρετε κατά καιρούς, πόση μπορεί να είναι η αυτονομία της μπαταρίας του?

Πολλά θέλω να σας ρωτήσω αλλά...ας μην σας κουράζω περισσότερο!!

Ευχαριστώ  

  

Οσον αφορα τη μπαταρια, κραταει 24 ωρες με κανονικη χρηση όπως και ολα τα iphone! Παντα μιλαμε για κανουργιο και οχι μεταχειρισμένο. Εμενα τουλαχιστον το 3GS-4-4S-5 αυτα τα χρονια και το 5S ΄τωρα τόσο μου κρατάνε.
Κανονικη χρήση για μενα = χρήση facebook, safari, λιγο πλοήγηση με ΄χαρτες και τηλεφωνα/μηνυματα!



#847   pontiaras

pontiaras

    iPH Contributor

  • 1.600 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:Pafralis30

Δημοσίευση 28/10/2013 - 22:35

Και εμενα τοσα χρονια τα iphone πανε πανω-κατω 24 ωρες με μια νορμαλ χρηση!

#848   108

108

    iPH Contributor

  • 1.260 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/10/2013 - 22:43

με βαριά χρήση δεν βγάζει ούτε 10 ώρες (wifi+3d games+ itunes radio)

μέτρια χρήση την μέρα την βγάζει άνετα (wifi+browser+μηνύματα+music+Apps)



#849   morganito

morganito

    iPH Enthousiast

  • 514 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 29/10/2013 - 01:03

Παιδια μαθετε τι ειναι τα 64 bit επιτελους... Δεν χρειζετε παραπανω απο 3,25 gb για να δουλεψει... Ουτε παιζει ρολο. Απλα σε αφηνει να διαχειρηστεις πανω απο 3,25 gb μνημης.
Παρε τα windows 8 που εχει μεσα και το cd των 32 και των 64 βιτ
Στα system requirments λεει οτι θελει 2 γβ μνημη για να περασεις δεν λεει στα 64 θελεις 4.
Σταματηστε να λετε οτι 64 bit λειτουργικο θελει πανω απο 4 gb μνημη για να λειτουργησει

Ειναι η καινουργια καραμελα των ανδροιδων που δεν μπορουν να πιστεψουν οτι η apple ενω δεν χρειαζεται τοπ επεξεργαστη για να τρεξει το λειτουργικο της, τους εκανε πλακα με ενα δυπηρινο ο οποιος παταει και τον "οχταπυρηνο τους"  μονο και μονο για να τους δειξει οτι οι 8 πυρινες που εχουν ειναι μονο για το μαρκετιγκ. Αλλα δεν εχω δει καποιον να εξηγει πως γινετε εφοσον δεν εχει πανω απο 4γιγα μνημη το iphone πως αυτη την στιγμη ειναι απο τους ταχυτερους επεξεργαστες?

Συγνωμη που συνεχισα το offtopic αλλα δεν κρατηθηκα. 

Δυο σελιδες διαβασα τωρα και δεν υπαρχει κατι σχετικο με το τοπικ. Θελουμε να το παρουμε και εμεις το 5s πειτε μας εντυπωσεις...


Τελευταία επεξεργασία από: morganito, 29/10/2013 - 01:04


#850   zarko11

zarko11

    iPH Enthousiast

  • 480 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/10/2013 - 02:17

Κάτοχος και γω καινούργιου 5s.
Δυο παρατηρήσεις.
1)δεν ξερω αλλα βλεπω κάποια πρόβληματα με το wifi και γενικα με το σημα(Vodafone εχω).
2)όσο για την μπαταρία,εμενα ρε παιδιά γτ μου φαίνεται οτι διαρκεί λιγότερο απο το 5 που ειχα.δεν ξερω;να φτάει η 7.0.3;

#851   zarko11

zarko11

    iPH Enthousiast

  • 480 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/10/2013 - 02:33

Και μια ερώτηση για το 5s.γινετε να ξεκλειδώνει μονο με το αποτύπωμα;γτ βάζοντας τον κωδικό ανοίγει παλι.
Ευχαριστώ πολυ

#852   BIANCOrossi

BIANCOrossi

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/10/2013 - 03:04

Η μπαταρία σου είναι επόμενο να μην αποδίδει ακόμα όσο στο 5. Χρειάζεται ένα κύκλο φορτίσεων για να πάρεις μάξιμουμ αποδόσεις. Για wifi δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα. Τι πρόβλημα εννοείς;; Ξεκλειδώμα μόνο με αποτύπωμα δε γίνεται. Για ευνόητους λόγους, λόγους ασφαλείας λογικά.Αν πχ έχεις ξεχάσει το κινητό σπίτι σου και θέλεις κάποιος να δει κάτι μέσα από το κινητό σου για να στο πει. Ένα τηλ, ένα Mail πχ πως θα το κάνει;;

#853   morganito

morganito

    iPH Enthousiast

  • 514 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 29/10/2013 - 03:12

Και σε περιπτωση που χαλασει το τατσ η καψεις κανενα δαχτυλο δεν πρεπει να ανοιξει καπως η συσκευη σου? Ασε που δεν καταλαβαινω τι σε ενοχλει αυτο.



#854   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 29/10/2013 - 06:24

Και σε περιπτωση που χαλασει το τατσ η καψεις κανενα δαχτυλο δεν πρεπει να ανοιξει καπως η συσκευη σου? Ασε που δεν καταλαβαινω τι σε ενοχλει αυτο.

Βάζεις με το αλλο δάχτυλο τον κωδικό σου.. :-)

Σωστά!!

Τελευταία επεξεργασία από: velkus, 29/10/2013 - 06:24

@CaLi@


#855   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1.631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 29/10/2013 - 07:42

με βαριά χρήση δεν βγάζει ούτε 10 ώρες (wifi+3d games+ itunes radio)

μέτρια χρήση την μέρα την βγάζει άνετα (wifi+browser+μηνύματα+music+Apps)

ωχ ωχ battery gate, γρηγορα κραχτεεεεεε!!!!  :P



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 18

0 μέλη, 18 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες