Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 12 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 5S στην Ελλάδα και εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2048 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1426   johnkvet

johnkvet

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/12/2013 - 02:10

4-5 ημέρες το έχω περίπου. Το πήρα από το you.gr . Είχα παλιότερα και το iphone 5 αλλά δεν είχε κανένα θέμα. Από τι κατάλαβα πάντως είναι κάτι το συνηθισμένο για το 5s και είναι κατασκευαστικό το πρόβλημα.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1427   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 05/12/2013 - 02:16

Aπ' όσο ξέρω το You δεν έχει DOA. Διαφορετικά θα σου έλεγα να το πας πίσω.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1428   dimitrissg

dimitrissg

    iPH newbie

  • 88 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/12/2013 - 13:25

Καλησπέρα. Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί ξανά αλλά εγώ έχω ενα iphone 5s λευκό το οποίο κάνει ένα ήχο σαν κουδοϋνισμα όταν το χτυπάς ελαφρά στο πίσω μέρος. Ο ήχος είναι μεταλλικός λες και κάτι δεν είναι καλά κολλημένο στο εσωτερικό. Κατά τα άλλα δουλευει μια χαρα, απλά ειναι λιγο ενοχλητικό. Είναι ανησυχητικό ή να μην ασχοληθώ με το θέμα;


Ειναι απο την καμερα ο ηχος. Απο τα κινουμενα μερη της συγκεκριμενα. Δεν ακουγεται οταν το κουνας αλλα οταν το χτυπας ελαφρα πισω η το ακουμπας κατω ατσαλα. Δεν ειναι προβλημα. Ολα το κανουν λιγο πολυ. Ανοιξε την καμερα βαλτο στο αυτι σου και κανε ζουμ ιν ζουμ ουτ. Θα ακουσεις τον μηχανισμο. Ειναι φυσιολογικο.

Μην το μπερδευεις με το power button που αν ειναι χαλαρο κουδουνιζει οταν το κουνας περα δωθε.

Τελευταία επεξεργασία από: dimitrissg, 08/12/2013 - 13:30


#1429   PasxosC

PasxosC

    iPH User

  • 119 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 08/12/2013 - 13:26

Το κόστος κατασκευής ενός iPhone 5S 64GB και ενός 5C 32GB όπως το παρουσιάζει το Γερμανικό Chip,με κόκκινο είναι το κέρδος από κάθε συσκευή.....

Συνημμένα αρχεία

  • Συνημμένο αρχείο  image.jpg   251,32KB   30 λήψεις


#1430   el3ctronick

el3ctronick

    iPH Enthousiast

  • 493 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 09/12/2013 - 04:53

Το κόστος κατασκευής ενός iPhone 5S 64GB και ενός 5C 32GB όπως το παρουσιάζει το Γερμανικό Chip,με κόκκινο είναι το κέρδος από κάθε συσκευή.....

το κερδος του καταστηματος που ειναι?



#1431   PasxosC

PasxosC

    iPH User

  • 119 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 09/12/2013 - 08:43

το κερδος του καταστηματος που ειναι?

Οι Γερμανοί σε αυτό το άρθρο φυσικά λανθασμένα βάζουν με κόκκινα ότι τα 500 και κάτι είναι καθαρό κέρδος της apple,φυσικά υπάρχουν οι μισθοί τα εργατικά τα development -marketing teams,οι διανομείς,και τόσοι μια τόσοι άλλοι ώσπου μένει ένα ποσό και για την apple στο τέλος,αλλά σίγουρα δεν είναι 500€ Και κάτι. .....είναι να απορείς με τις οικονομοτεχνικες μελέτες των Γερμανών μερικές φορές!!!!

#1432   teogn7

teogn7

    iPH Member

  • 279 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 09/12/2013 - 11:42

Ειναι απο την καμερα ο ηχος. Απο τα κινουμενα μερη της συγκεκριμενα. Δεν ακουγεται οταν το κουνας αλλα οταν το χτυπας ελαφρα πισω η το ακουμπας κατω ατσαλα. Δεν ειναι προβλημα. Ολα το κανουν λιγο πολυ. Ανοιξε την καμερα βαλτο στο αυτι σου και κανε ζουμ ιν ζουμ ουτ. Θα ακουσεις τον μηχανισμο. Ειναι φυσιολογικο. Μην το μπερδευεις με το power button που αν ειναι χαλαρο κουδουνιζει οταν το κουνας περα δωθε.

παιδιά δεν ξέρω αλλά οσα 5s έχω πάρει στα χέρια μου, δεν έκαναν τέτοιο κουδούνισμα το power button κ ήταν όλα στιβαρά.


Τελευταία επεξεργασία από: teogn7, 09/12/2013 - 11:42


#1433   polakis

polakis

    iPH Contributor

  • 1.648 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 09/12/2013 - 12:29

Εχω μια εβδομαδα το χρυσο 16αρι και ειναι απαιχτο! Το πηρα απο καταστημα στην Ομονοια και εχει εγγυηση infoquest. Πριν ειχα 5αρι ασπρο και εχει διαφορα. Λιγο πιο γρηγορο, πολυ καλυτερη φωτογραφικη τη νυχτα, ελαχιστα καλυτερη μπαταρια, πιο καθαρο λευκο (στο 5αρι μου κιτρινιζε). Ειμαι πολυ ικανοποιημενος!

 

Υ.Γ. Κουδουνιζει το sleep button



#1434   gog7

gog7

    iPH Member

  • 228 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 09/12/2013 - 12:39

εμενα στο 4s κουδουνιζει αυτο απο την καμερα οπως και στο 5s της κοπελας μου..ειναι σπαστικο αλλα δεν ειναι προβλημα



#1435   swkratis

swkratis

    iPH newbie

  • 34 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/12/2013 - 14:04

Παιδια εγω πηρα τελικα μετα απο πολυ ψαξιμο για διαθεσιμο iphone 5s grey.παω να το ανοιξω με χαρα, το ανοιγω και οπως τραβαω την ζελατινα πλατης πεφτει το ματι μου αμεσως πανω σε ενα τραβμα που δυστυχως ειχε το κινητο.ειναι κατι σαν μικρο εξογκομα ( δηλαδη απο μεςα προς τα εξω, με το χερι δεν το καταλαβαινεις)στο μεταλλο λιγο διπλα απο το μηλο.δεν ειναι παντα αντιληπτο.φαινεται αναλογα με το φωτισμο και την οπτικη γωνια που θα το κοιταξεις.εχω ξενερωσει απειρα γενικα..τι λετε να κανω.;το κινητο ειναι απο γερμανο.

#1436   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 10/12/2013 - 14:25

Έχεις DOA 3 μέρες. Πήγαινε το πίσω να πάρεις άλλο.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1437   swkratis

swkratis

    iPH newbie

  • 34 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/12/2013 - 15:20

Τι ειναι το DOA .;δυστυχως εχουν περασει 3 μερες.. :( τ κανω.;

#1438   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1.631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 10/12/2013 - 15:21

Πρόσεχε μόνο μη σου πουν οτι το ρίξες κάτω κ στράβωσε...α κ για την υγρασία μην ξεχνιόμαστε :P

Τελευταία επεξεργασία από: ipgpi, 10/12/2013 - 15:21


#1439   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 10/12/2013 - 15:34

Τι ειναι το DOA .;δυστυχως εχουν περασει 3 μερες.. :( τ κανω.;

Συγκεκριμένος αριθμώς ημερών που σε περιπτωση προβλήματος, εφόσον είσαι εντός, σου κάνουν αντικατάσταση με σφραγισμένο.

 

Πλέον αφού τις έχεις ξεπεράσει, ανακατασκευασμένο. Κακώς βέβαια το άφησες.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1440   swkratis

swkratis

    iPH newbie

  • 34 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/12/2013 - 15:46

Ρε φιλε τι μπορω να κανω ομως..; Μπορει να μην το εβλεπα μεσα σε τρεις μερες..δεν εκανε και μπαμ..τεσπα..ειμαι στις 6 μερες εχω ενημερωσει το γερμανο στη λαρισα που το πηρα μεσω του πατερα μου που το αγορασε και ειναι και γνωστος του απο τη δευτερη μερα και του ειπαν να το παω σε καποιο γερμανο εδω αθηνα ή να περιμενω καμια δυο βδομαδες που θα παω και εγω λαρισα να το παω μια και καλη εκει. :/ παντως δεν αναφερθηκε σε DOA και προθεσμια 3 ημερων.!τι να πω..! Θα παω σε ενα γερμανο σημερα εδω αθηνα να δω τι μπορει να γινει.. :/

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 15

0 μέλη, 15 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες