Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 12 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 5S στην Ελλάδα και εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2048 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1606   jeanpoul

jeanpoul

    iPH Enthousiast

  • 515 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:jeanpoulgr

Δημοσίευση 04/01/2014 - 21:49

ναι ναι 32αρι αλλαξα κ πηρα και ναι κανονικα νεο σφραγισμενο κτλ κτλ...



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1607   LivEviL

LivEviL

    iPH Enthousiast

  • 389 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 04/01/2014 - 21:50

ναι ναι 32αρι αλλαξα κ πηρα και ναι κανονικα νεο σφραγισμενο κτλ κτλ...

από ποιο κατάστημα το πήρες εάν επιτρέπεται φυσικά  :)



#1608   jeanpoul

jeanpoul

    iPH Enthousiast

  • 515 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:jeanpoulgr

Δημοσίευση 04/01/2014 - 21:52

γερμανο εχουν 3μερες Doa αλλα εχω κ ενα φιλο εκει οποτε μου ειχε πει πως αν θελω το αλλαζω κ επισης μου ειπε πως θα εκανε παρα πολυ η αλλαγη να ερθει αν ηθελα αντικατασταση



#1609   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1.631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 05/01/2014 - 16:31

από ποιο κατάστημα το πήρες εάν επιτρέπεται φυσικά :)

Πως παει η κινητουμπα! Να σε ρωτήσω τα στατιστικά της μπαταρίας σου πως πανε, κύκλους φόρτισης/max capacity κλπ
Επίσης όταν φτάνεις στο 20% τι χρήση έχεις κατα μέσο όρο, εγώ έβαλα μια κάρτα της βοντα κ έστρωσε η κατανάλωση αρκετά
Βγάζω 6 ώρες χρήσης ενώ με κόσμο 3-4...:/
Συνημμένο αρχείο  ImageUploadedByTapatalk1388932262.735719.jpg   90,77KB   30 λήψεις

#1610   baudII

baudII

    iPH Addict

  • 654 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 05/01/2014 - 16:53

Πως παει η κινητουμπα! Να σε ρωτήσω τα στατιστικά της μπαταρίας σου πως πανε, κύκλους φόρτισης/max capacity κλπ
Επίσης όταν φτάνεις στο 20% τι χρήση έχεις κατα μέσο όρο, εγώ έβαλα μια κάρτα της βοντα κ έστρωσε η κατανάλωση αρκετά
Βγάζω 6 ώρες χρήσης ενώ με κόσμο 3-4...:/
attachicon.gifImageUploadedByTapatalk1388932262.735719.jpg

Εγω με Cosmote εχω βγαλει και 7:30 ωρες χρηση..αρα δεν ισχυει αυτο με την αλλαγη καρτας



#1611   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1.631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 05/01/2014 - 16:54

Εγω με Cosmote εχω βγαλει και 7:30 ωρες χρηση..αρα δεν ισχυει αυτο με την αλλαγη καρτας

Ναι αν είσαι σε περιοχή με πολύ καλό σήμα, εννοείται ότι θα βγάλεις, επίσης να διευκρινίσω ότι είναι με χρήση Ίντερνετ χωρίς μουσική πχ που γράφει χρόνους χρήσης αλλά καταναλώνει ελάχιστη σχετικά μπαταρία

#1612   LivEviL

LivEviL

    iPH Enthousiast

  • 389 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 05/01/2014 - 16:57

Πως παει η κινητουμπα! Να σε ρωτήσω τα στατιστικά της μπαταρίας σου πως πανε, κύκλους φόρτισης/max capacity κλπ
Επίσης όταν φτάνεις στο 20% τι χρήση έχεις κατα μέσο όρο, εγώ έβαλα μια κάρτα της βοντα κ έστρωσε η κατανάλωση αρκετά
Βγάζω 6 ώρες χρήσης ενώ με κόσμο 3-4...:/
attachicon.gifImageUploadedByTapatalk1388932262.735719.jpg
 

τέλια πάει φίλε μου μέχρι στιγμής το δικό σου ?θα σου ανεβάσω φωτογραφία μόλις φτάσει στο 20% είναι 44% αυτή τη στιγμή παντός σοβαρά με την vodafone έχει τέτοια διάφορα? πο πο  θα φύγω από την cosmote ένας φίλος μου και πόλοι άλλοι έχουνε προβλήματα με το σήμα...


Τελευταία επεξεργασία από: LivEviL, 05/01/2014 - 16:58


#1613   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1.631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 05/01/2014 - 17:01

τέλια πάει φίλε μου μέχρι στιγμής το δικό σου ?θα σου ανεβάσω φωτογραφία μόλις φτάσει στο 20% είναι 44% αυτή τη στιγμή παντός σοβαρά με την vodafone έχει τέτοια διάφορα? πο πο θα φύγω από την cosmote ένας φίλος μου και πόλοι άλλοι έχουνε προβλήματα με το σήμα...

Ναι ρε γμτ δεν ξέρω τι γίνεται, χρονια κοσμοτε κ δεν θέλω να αλλάξω αλλά αν στο σπίτι μου δεν έχω σήμα τι να κάνω,..δεν ξέρω τι φταίει είχε το καλύτερο σήμα μέχρι κ πρόσφατα, ίσως έπεσαν πολλές καταγγελίες κ άρχισε να ξηλώνει κεραίες, ?τι να πω δεν ξέρω, κ γω όλο παράπονα ακούω από κόσμο, αν κ στο 3G έχει την καλύτερη κάλυψη, με την κάρτα της voda βλέπω στην Αγίας Σοφίας στη νέα Σμύρνη ακόμα κ GPRS, πλατεία Αρτάκης πχ....

Δεν ξέρω αλλά είναι κρίμα να ταλαιπωρώντας άδικα την μπαταριαρα μου,
Σκέψου να είχα πέσει κ σε καμμιά με ψιλό πρόβλημα...

Τελευταία επεξεργασία από: ipgpi, 05/01/2014 - 17:02


#1614   jeanpoul

jeanpoul

    iPH Enthousiast

  • 515 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:jeanpoulgr

Δημοσίευση 05/01/2014 - 17:08

Εμένα με ολα ανοιχτα εκτοσ bt και με κανονικη χρηση στο 20% τωρα ειναι με 19ωρες standby και με 4,40 ωρες χρηση με τα παιχνιδακια που παιζω.

Εγω με αυτο που δεν ξερω τι να κανω ειναι με την οθονη την κιτρινη μια το βλεπω σχετικα ασπρο μια το κιτρινο κανει παρτυ εχω αρχισει κ αμβιβαλλω για τα ματια μου.

Επισης διαβασα καπου στο ιντερνετ πως αυτο μπορει κ να στρωσει λιγο το κιτρινο κ να ειναι απαλο.



#1615   LivEviL

LivEviL

    iPH Enthousiast

  • 389 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 05/01/2014 - 17:10

Ναι ρε γμτ δεν ξέρω τι γίνεται, χρονια κοσμοτε κ δεν θέλω να αλλάξω αλλά αν στο σπίτι μου δεν έχω σήμα τι να κάνω,..δεν ξέρω τι φταίει είχε το καλύτερο σήμα μέχρι κ πρόσφατα, ίσως έπεσαν πολλές καταγγελίες κ άρχισε να ξηλώνει κεραίες, ?τι να πω δεν ξέρω, κ γω όλο παράπονα ακούω από κόσμο, αν κ στο 3G έχει την καλύτερη κάλυψη, με την κάρτα της voda βλέπω στην Αγίας Σοφίας στη νέα Σμύρνη ακόμα κ GPRS, πλατεία Αρτάκης πχ.... Δεν ξέρω αλλά είναι κρίμα να ταλαιπωρώντας άδικα την μπαταριαρα μου, Σκέψου να είχα πέσει κ σε καμμιά με ψιλό πρόβλημα...

εγώ μέσα στο σπίτι είμαι πάντα με 3 και 4 γραμες σήμα δεν έχω πρόβλημα και γενικός όταν βγενω έξω είμαι πάντα φουλ σήμα... ένας φίλος μου όμως που μένει λίγο ποιο έξω από το κέντρο σε ένα χωριό μέσα στο σπίτι του δεν έχει ποτέ καλό σήμα και βγενει έξω για να μπορέσει να μιλήσει έχει iPhone 5 και Cosmote δεν ξέρω τη να πω έχω μπερδευτεί λίγο !!! σίγουρα όμως η cosmote δεν είναι όπως ήτανε στο σήμα της !!



#1616   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1.631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 05/01/2014 - 17:13

εγώ μέσα στο σπίτι είμαι πάντα με 3 και 4 γραμες σήμα δεν έχω πρόβλημα και γενικός όταν βγενω έξω είμαι πάντα φουλ σήμα... ένας φίλος μου όμως που μένει λίγο ποιο έξω από το κέντρο σε ένα χωριό μέσα στο σπίτι του δεν έχει ποτέ καλό σήμα και βγενει έξω για να μπορέσει να μιλήσει έχει iPhone 5 και Cosmote δεν ξέρω τη να πω έχω μπερδευτεί λίγο !!! σίγουρα όμως η cosmote δεν είναι όπως ήτανε στο σήμα της !!

ειδες λοιπον διαφορα αναμεσα στον ιδιο παροχο, εσυ με 4-5μπαρες σημα εχεις 3 μερες διαρκεια κ εγω με 1-2σημα εχω μονο 3-4ωρες, χρησης βεβαια παντα...;)



#1617   baudII

baudII

    iPH Addict

  • 654 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 05/01/2014 - 17:13

Ναι αν είσαι σε περιοχή με πολύ καλό σήμα, εννοείται ότι θα βγάλεις, επίσης να διευκρινίσω ότι είναι με χρήση Ίντερνετ χωρίς μουσική πχ που γράφει χρόνους χρήσης αλλά καταναλώνει ελάχιστη σχετικά μπαταρία

Σπιτι μου επιανα 1 γραμμη,συνεχεια ανοιχτο wifi και data κανα δίωρο



#1618   LivEviL

LivEviL

    iPH Enthousiast

  • 389 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 05/01/2014 - 17:16

Εμένα με ολα ανοιχτα εκτοσ bt και με κανονικη χρηση στο 20% τωρα ειναι με 19ωρες standby και με 4,40 ωρες χρηση με τα παιχνιδακια που παιζω.

Εγω με αυτο που δεν ξερω τι να κανω ειναι με την οθονη την κιτρινη μια το βλεπω σχετικα ασπρο μια το κιτρινο κανει παρτυ εχω αρχισει κ αμβιβαλλω για τα ματια μου.

Επισης διαβασα καπου στο ιντερνετ πως αυτο μπορει κ να στρωσει λιγο το κιτρινο κ να ειναι απαλο.

αυτό ακριβώς πάθαινα και εγώ στο iPhone 5 μου φενότανε μια ποιο λευκό μια ποιο κίτρινο και μια πολύ κίτρινο είναι καθαρά σε τη χώρο είσαι και φωτινότητα έχει ο χώρος που βρίσκεσε το καλοκαίρι όταν είχε συνεφιά και ήσουνα έξω ο οθόνη του γινότανε όχι κίτρινη παν κίτρινη ιδικά όταν είχες την φωτινότητα στην μέση και κάτω και όταν βασίλευε ο ήλιος εκη να δεις κιτρινίλα... παντός ακριβώς το ίδιο είχα πάθει στο iPhone 5 μου φενότανε ότι αλάζε χρώματα η οθόνη του !!



#1619   LivEviL

LivEviL

    iPH Enthousiast

  • 389 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 05/01/2014 - 17:23

ειδες λοιπον διαφορα αναμεσα στον ιδιο παροχο, εσυ με 4-5μπαρες σημα εχεις 3 μερες διαρκεια κ εγω με 1-2σημα εχω μονο 3-4ωρες, χρησης βεβαια παντα... ;)

μου έχει κρατήσει και 3 αλλά και 2 μέρες είναι ανάλογος πόσο θα το σκαλίσω και πόσο θα μιλήσω δουλεύω και λίγο και την facebook εφαρμογή που αυτή η εφαρμογή πίνει την μπαταρία όπως το χώμα το νερό.. έτσι γράφανε έστω ότι το καταναλώνει πολύ μπαταρία είχε δημιουργηθεί και ένα ποστ εδώ με αυτό το θέμα..



#1620   jeanpoul

jeanpoul

    iPH Enthousiast

  • 515 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:jeanpoulgr

Δημοσίευση 05/01/2014 - 17:29

αυτό ακριβώς πάθαινα και εγώ στο iPhone 5 μου φενότανε μια ποιο λευκό μια ποιο κίτρινο και μια πολύ κίτρινο είναι καθαρά σε τη χώρο είσαι και φωτινότητα έχει ο χώρος που βρίσκεσε το καλοκαίρι όταν είχε συνεφιά και ήσουνα έξω ο οθόνη του γινότανε όχι κίτρινη παν κίτρινη ιδικά όταν είχες την φωτινότητα στην μέση και κάτω και όταν βασίλευε ο ήλιος εκη να δεις κιτρινίλα... παντός ακριβώς το ίδιο είχα πάθει στο iPhone 5 μου φενότανε ότι αλάζε χρώματα η οθόνη του !!

Δεν εχουμε κινητο εμεις χαμαιλαιοντα εχουμε!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 12

0 μέλη, 12 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες