Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 12 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 5S στην Ελλάδα και εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2048 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#991   dominator

dominator

    iPH Hero

  • 3.533 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 04/11/2013 - 01:54

Φίλε αν κοιτάξεις στη αγγελίες δίνουν 5s καινούργια σκάς τα 800 και είσαι κομπλέ ....

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#992   Looter

Looter

    iPH Enthousiast

  • 431 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/11/2013 - 01:59

Φίλε αν κοιτάξεις στη αγγελίες δίνουν 5s καινούργια σκάς τα 800 και είσαι κομπλέ ....

Φίλε μου 739 ευρώ κοστίζει και όχι 800.

Δεν με ενδιαφέρει να το αγοράσω από κάποιον που κάνει μαύρη αγορά μιας και θέλω τιμολόγιο.

Εν τέλει το πήρα από Αγγλία στα 639 ευρώ συν 12 ευρώ μεταφορικά μιας και έχω virtual office στο νησί...

Θα περιμένω 2-3 εβδομάδες αλλά δε θα υποκύψω στον κάθε Ελληνάρα.

Λάθος μου που θέλησα να στηρίξω την Ελληνική αγορά , είμαι αδικαιολόγητος...

Δεν περίμενα να εξυπηρετηθώ την πρώτη μέρα αλλά 10 μέρες μετά να με κοροιδεύουν ενώ οι αγγελίες στις εφημερίδες και στα sites βγαίνουν καθημερινα το θεωρώ τραγικό...


Τελευταία επεξεργασία από: Looter, 04/11/2013 - 02:01


#993   dominator

dominator

    iPH Hero

  • 3.533 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 04/11/2013 - 02:01

Κράχτες ειναι ..... Τωρα αν δεν το βιάζεσαι περιμένεις Και ακριβά το πήρες στην Αγγλία το δίνουν 556 ευρο το 16

Τελευταία επεξεργασία από: dominator, 04/11/2013 - 02:02


#994   billopc

billopc

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/11/2013 - 02:02

ForceF είναι θέμα ελλατωματικο γιατι τα προήγουμενα iphone δεν είχαν θέμα με το κλικ που ακουγεται εδω

#995   Looter

Looter

    iPH Enthousiast

  • 431 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/11/2013 - 02:02

Κράχτες ειναι ..... Τωρα αν δεν το βιάζεσαι περιμένεις

Το αγόρασα ήδη , το παράπονό μου ήθελα να εκφράσω...



#996   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 04/11/2013 - 02:03

Δλδ ο Ελληνάρας φαίνεται από εκεί; Τα πρώτα κομμάτια πάνε σε εταιρικές συνδέσεις, το αν κοροϊδεύουν ή όχι δεν το ξέρω..Εγώ όταν ήθελα να πάρω release day πάντα έβρισκα και χωρίς να είμαι στην καλύτερη περιοχή της Ελλάδας ( πχ Πάτρα) και χωρίς κάποιο μέσο..

 

Συγχέεις λίγο την έννοια του Ελληνάρα..Μακάρι το πρόβλημά μας να ήταν μόνο εκεί.

Όπως και να έχει ένα γενικό σχόλιο είναι ότι μην περιμένεις από τον άλλον να μην βασιστεί σε ένα θεμελιώδες επιχείρημα της μη εξυπηρέτησής σου και δυσαρέσκειάς σου. Η δυσαρέσκεια σου θα ήταν μικρότερη αν έμενες στην Κυψέλη ας πούμε βάσει αυτών που έγραψες όπως τα έγραψες.


Αναρτημένη εικόνα


#997   ForceF

ForceF

    iPH Contributor

  • 958 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 04/11/2013 - 02:06

ForceF είναι θέμα ελλατωματικο γιατι τα προήγουμενα iphone δεν είχαν θέμα με το κλικ που ακουγεται εδω

Τα προηγουμενα 5S ειχαν εντελως διαφορετικο μηχανισμο, δεν ειχαν touch id. Οι κατοχοι 5S ας γραψουν αν εχουν τα δικα τους κινητα αυτο τον ηχο. Στο forum του macrumors παντως διαβαζω πως ολες οι συσκευες εχουν αυτο τον ηχο ακομα και ολα τα demo στα apple stores. Αν ειναι ελλατωμα να ναι καλα η εγγυηση και η infoquest  :lol:


Τελευταία επεξεργασία από: ForceF, 04/11/2013 - 02:06


#998   dominator

dominator

    iPH Hero

  • 3.533 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 04/11/2013 - 02:08

Δλδ ο Ελληνάρας φαίνεται από εκεί; Τα πρώτα κομμάτια πάνε σε εταιρικές συνδέσεις, το αν κοροϊδεύουν ή όχι δεν το ξέρω..Εγώ όταν ήθελα να πάρω release day πάντα έβρισκα και χωρίς να είμαι στην καλύτερη περιοχή της Ελλάδας ( πχ Πάτρα) και χωρίς κάποιο μέσο..

Συγχέεις λίγο την έννοια του Ελληνάρα..Μακάρι το πρόβλημά μας να ήταν μόνο εκεί.
Όπως και να έχει ένα γενικό σχόλιο είναι ότι μην περιμένεις από τον άλλον να μην βασιστεί σε ένα θεμελιώδες επιχείρημα της μη εξυπηρέτησής σου και δυσαρέσκειάς σου. Η δυσαρέσκεια σου θα ήταν μικρότερη αν έμενες στην Κυψέλη ας πούμε βάσει αυτών που έγραψες όπως τα έγραψες.



Πάω για ποπ κορν .....

#999   polakis

polakis

    iPH Contributor

  • 1.648 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 04/11/2013 - 02:08

Κι εγώ στο παλαιό φάληρο έκανα προκράτηση 2 εβδομάδες πριν σε cosmote, vodafone, germano, oteshop και με έγραψαν κανονικα μέχρι σήμερα. Ειχα δηλώσει για 16αρι χρυσο...Μας κοροιδεύουν κανονικά



#1000   dominator

dominator

    iPH Hero

  • 3.533 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 04/11/2013 - 02:12

Κι εγώ στο παλαιό φάληρο έκανα προκράτηση 2 εβδομάδες πριν σε cosmote, vodafone, germano, oteshop και με έγραψαν κανονικα μέχρι σήμερα. Ειχα δηλώσει για 16αρι χρυσο...Μας κοροιδεύουν κανονικά


Κάνατε προκρατηση δλδ δήλωση ενδιαφέροντος πρώτα πανε τα συμβόλαια και μετά το απλό κοινό ....

#1001   Looter

Looter

    iPH Enthousiast

  • 431 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/11/2013 - 02:19

Ρε παιδιά ξεχάστε την περιοχή.

Την αναφέρω μόνο διότι ΟΛΕΣ οι συσκευές υπάρχουν από την πρώτη ημέρα διάθεσης λόγω αυξημένης ζήτησης.

Όπως αναφέρω και στην αρχή δεν είχα απαίτηση να με εξυπηρετήσουν από την πρώτη ημέρα ούτε και να πάρω τη σειρά κάποιου άλλου ανθρώπου.

Απλά αναφέρω ότι 10 ημέρες μετά έχω διαπιστώσει ότι με κοροιδεύουν ενώ στα φόρουμ γίνεται παραεμπόριο συσκευών που προέρχονται από Cosmote και Vodafone.

 

Μου το παραδέχτηκε και ο ίδιος ο πωλητής μας ο οποίος είναι υπεύθυνος για τις εταιρικές μας συνδέσεις.

 

Αυτό είναι το point όσο και αν κάποιοι θέλουν να στέκονται κάπου αλλού...


Τελευταία επεξεργασία από: Looter, 04/11/2013 - 02:20


#1002   dominator

dominator

    iPH Hero

  • 3.533 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 04/11/2013 - 02:22

Εδώ θέλω να καταλήξω δεν μπορώ να πω με ποιο τροπο τα παίρνουν τα κινητά αλλά ο σωστός τρόπος ειναι που έχουν εταιρίες και απλά τα παίρνουν και τα δίνουν για τα λεφτά διότι δεν τους δίνουν την επιδότηση σε ρευστό....ο άλλος τρόπος ειναι η εκμετάλλευση σε τρίτους

#1003   Looter

Looter

    iPH Enthousiast

  • 431 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/11/2013 - 02:22

Κι εγώ στο παλαιό φάληρο έκανα προκράτηση 2 εβδομάδες πριν σε cosmote, vodafone, germano, oteshop και με έγραψαν κανονικα μέχρι σήμερα. Ειχα δηλώσει για 16αρι χρυσο...Μας κοροιδεύουν κανονικά

 

Τώρα θα πεταχτεί κάποιος και θα σου πει να αγοράσεις και εσύ από κάποια αγγελία για να βγάλει και κάποιος το κατιτίς του...

Έγγλημα που μένεις και εσύ παλαιό φάληρο , να σε μάστιγώσουν!!!



#1004   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 04/11/2013 - 02:23

Ρε παιδιά ξεχάστε την περιοχή.

Την αναφέρω μόνο διότι ΟΛΕΣ οι συσκευές υπάρχουν από την πρώτη ημέρα διάθεσης λόγω αυξημένης ζήτησης.

Όπως αναφέρω και στην αρχή δεν είχα απαίτηση να με εξυπηρετήσουν από την πρώτη ημέρα ούτε και να πάρω τη σειρά κάποιου άλλου ανθρώπου.

Απλά αναφέρω ότι 10 ημέρες μετά έχω διαπιστώσει ότι με κοροιδεύουν ενώ στα φόρουμ γίνεται παραεμπόριο συσκευών που προέρχονται από Cosmote και Vodafone.

 

Μου το παραδέχτηκε και ο ίδιος ο πωλητής μας ο οποίος είναι υπεύθυνος για τις εταιρικές μας συνδέσεις.

 

Αυτό είναι το point όσο και αν κάποιοι θέλουν να στέκονται κάπου αλλού...

Οκ το παραβλέπουμε το αρχικό point.Γενικά υπάρχει πρόβλημα διαθεσιμότητας με το χρυσό. Εγώ ξέρω άτομα (2) που πήραν από golden-i και i-system χρυσό το Σάββατο που μας πέρασε το χρυσό σε 16GB χωρίς προκράτηση οπότε κάτι δεν έγινε σωστά...Χωρίς προκράτηση ξαναλέω, χωρίς gold members κτλ κτλ..


Αναρτημένη εικόνα


#1005   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 04/11/2013 - 02:24


10 ημέρες μετά την κυκλοφορία δε με έχει εξυπηρετήσει κανεις παρότι βρίσκομαι σε μια από τις καλύτερες περιοχές της Ελλάδας (Κηφισιά).

 

Εσυ ειπες το παραπανω.

 

Αυτο οσον αφορα το ποιοι ειναι κομπλεξικοι και ποιοι οχι.


You'll Never Walk Alone


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 19

0 μέλη, 19 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες