Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 12 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 5S στην Ελλάδα και εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2048 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1066   miltosz

miltosz

    iPH newbie

  • 48 μηνύματα
  • Twitter:@miltosz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 07/11/2013 - 11:16

Καλημέρα, από εχτές και εγώ ένας ευτυχισμένος κάτοχος ενός 16αρι spase grey!
Μέτα το 3GS η διαφορά είναι χαώδης!
 
25/10 το παράγγειλα online από media markt λόγο τον 24ατοκον.
Με πήγαιναν από μέρα σε μέρα να το παραλάβω τελικά εχτές το πρωί με παίρνουν από τα κεντρικά και μου λένε ότι θα το παραλάβω μετά τις 15/11, ξενέρωσα!!
Μετά από 30 λεπτά με παίρνουν από το κατάστημα του Γέρακα και μου λένε ότι το παραλάβαμε και με περιμένει στο κατάστημα.
Τρέχοντας πήγα!!! :D
 
Κατά τα άλλα το κιν είναι τέλειο! :wub:


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1067   EliasMavropoulos

EliasMavropoulos

    iPH Enthousiast

  • 355 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:elias_sgr

Δημοσίευση 07/11/2013 - 11:43

Καλημερα και παλι, εχω μπει σε 4-5 λιστες ενδιαφεροντως. Θελω την αποψη σας σχετικα με κατι, βλεπω εδω πως τα περισσοτερα ατομα που εξυπηρετηθηκαν πιο γρηγορο ειχαν δωσει προκαταβολη ή ακομα και πληρωσει ολο το ποσον του τηλεφωνο. Σκεφτομαι αρκετα σοβαρα να δωσω προκαταβολη στο golden i μηπως και με παρουν στα σοβαρα και παρω συσκευη πριν τη γεννεση Του Ιησου...

Απο την αλλη αν δωσω προκαταβολη και καποια στιγμη λαβω τηλεφωνημα απο ενα απο τα υπολοιπα μαγαζια πως το iphone με περιμενει τοτε απλα δυο βηματα πισω, φορα και το κεφαλακι στον τοιχο!

 

Νομιζω πως ειναι μεγαλο το ρισκο να πονταρω σε ενα μαγαζι και να χασω τα υπολοιπα... δε ξερω!

Εσεις τι θα κανατε?

Ευχαριστω!



#1068   BIOXALK

BIOXALK

    iPH Addict

  • 709 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 07/11/2013 - 13:04

Μη δώσεις προκαταβολή πουθενά και ειδικά στο igolden. Θα σου ζητήσουν 200€ με ανοιχτή ημερομηνία παραλαβής. Άσε που δεν έχει και DOA. Τόσο ακριβά αγαθά θα τα αγοράζεις μόνο από καταστήματα με DOA. Πρώτα θα έψαχνα media και Κωτσόβολο που έχουν 14 μέρες DOA. Μετά Γερμανό και oteshop με τρεις μέρες DOA. Αν το ψάξεις, το βρεις. Εγώ βρήκα 32άρι χρυσό την πρώτη μέρα, και όταν πήγα να αλλάξω την κάρτα στο Γερμανό, δε με πίστευαν. Επίσης, το Vodafone.gr έχει σχεδόν όλα τα μοντέλα ετοιμοπαράδοτα. Φίλος μου έκανε κράτηση το απόγευμα την προηγόυμενης Τρίτης και σε δυο μέρες το είχε, μαύρο 64άρι, χωρίς DOA. Έσπασε ο διάολος το ποδάρι του και η συσκευή βγήκε ελαττωματική την 5η μέρα. Το πήγε σε κατάστημα Vodafone και περιμένει.... Για ανακατασκευασμένο. Αν το είχε πάρει από media ή κωτσοβολο, θα έπερνε καινούργιο του κουτιού, επιτόπου. Η υπομονή ειναι αρετή....

#1069   ipacbros

ipacbros

    iPH Contributor

  • 1.139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/11/2013 - 14:51

καλημερα,

 

παιδια σημερα ειδα σε demo στον γερμανο το ασημι....

μου ειπαν χρυσο δεν θα φερουν σε demo

 

παρακλω επιδη θα αγορασω μαλλον γουρουνι στο σακι πειτε μου οσοι εχετε το χρυσο (αντρες)

ειναι αντρικο? δηλδη το κουβαλας ανετα? σαν αντρας? η παει προς το γυναικειο?

 

αυτο ειναι που με νιαζει.....

 

Το demo λευκό/χρυσό που έπιασα στα χέρια μου, ήταν τέλειο και δεν είναι χρυσό... είναι μια απόχρωση σε ελαφρύ χρυσό θα έλεγα... σαμπανιζέ του ταιριάζει απόλυτα! Όχι λοιπόν δεν είναι γυναικείο και είναι πολύ ωραίο! Eγώ πήρα λευκό/ασημί... θέμα γούστου. 



#1070   rakounakis

rakounakis

    iPH User

  • 178 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • GameCenter:raccoun

Δημοσίευση 07/11/2013 - 15:19

Με πηραν πριν απο λιγο τηλ κ μου ειπαν το απογευμα να παω να παραλαβω!!!!32αρι space grey..... Δεν το περιμενα!!!

#1071   BIOXALK

BIOXALK

    iPH Addict

  • 709 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 07/11/2013 - 16:22

Και εγώ επιβεβαιώνω ότι το χρυσό ειναι πολύ απαλό, σαμπανιζέ, και ταιριάζει τέλεια με το άσπρο. Σαν κάτοχος είμαι απόλυτα ευχαριστιμενος. Ειναι κάτι διαφορετικό και πολύ ωραίο χρήμα. Προχωρά άφοβα.

#1072   Niorantes

Niorantes

    iPH newbie

  • 35 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/11/2013 - 16:44

το μόνο καλό είναι οτί αρχίζει και "τρέχει¨λίγο στην αγορά.Μόλις σήμερα,ένας με επιδότηση το έδωσε στα 600 και κρίμα που δεν το πρόλαβα.

Άντε να πέφτουν λίγο οι τιμές γιατί τα 700 που ζητούν κάποιοι (έμποροι) είναι αστεία τιμή



#1073   dimitrissg

dimitrissg

    iPH newbie

  • 88 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/11/2013 - 16:48

Το χρυσο ειναι τελειο. Και οσοι το εχετε βαλτε αυτη εδω σαν wallpaper, το απογειωνει. (Ειχα γκρι, το εδωσα και αγορασα το χρυσο)

 

6l9q.jpg

 


Τελευταία επεξεργασία από: dimitrissg, 07/11/2013 - 16:55


#1074   IMarios

IMarios

    iPH newbie

  • 69 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 07/11/2013 - 17:39

Το χρυσο ειναι τελειο. Και οσοι το εχετε βαλτε αυτη εδω σαν wallpaper, το απογειωνει. (Ειχα γκρι, το εδωσα και αγορασα το χρυσο)

Αναρτημένη εικόνα

καλησπέρα φίλε που το βρήκες διαθέσιμο το χρυσό;
Ευχαριστώ!

#1075   valexo

valexo

    iPH newbie

  • 42 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:valexo83

Δημοσίευση 07/11/2013 - 18:15

καλημερα,

παιδια σημερα ειδα σε demo στον γερμανο το ασημι....
μου ειπαν χρυσο δεν θα φερουν σε demo

παρακλω επιδη θα αγορασω μαλλον γουρουνι στο σακι πειτε μου οσοι εχετε το χρυσο (αντρες)
ειναι αντρικο? δηλδη το κουβαλας ανετα? σαν αντρας? η παει προς το γυναικειο?

αυτο ειναι που με νιαζει.....

. Μια χαρα αντρικό ειναι! Και πιο όμορφο απο το ασήμι κατα τη γνώμη μου!
Να στο θέσω αλλιως..αν θεωρείς το ασήμι αντρικό, τοτε ειναι και το χρυσό! Αν οχι..τι να πω..γνώμη σου!

#1076   Rocket

Rocket

    iPH Contributor

  • 1.085 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 07/11/2013 - 18:25

. Μια χαρα αντρικό ειναι! Και πιο όμορφο απο το ασήμι κατα τη γνώμη μου!
Να στο θέσω αλλιως..αν θεωρείς το ασήμι αντρικό, τοτε ειναι και το χρυσό! Αν οχι..τι να πω..γνώμη σου!

το ασημι ειναι το πιο ωραιο απο ολα!


 SIA -  MIDNIGHT DECISIONS   :wub:


#1077   valexo

valexo

    iPH newbie

  • 42 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:valexo83

Δημοσίευση 07/11/2013 - 18:30

Οπως είπα..γνώμες ειναι αυτές! Ένας φίλος μου με ασήμι 5αρι ξετρελάθηκε μα το χρυσό..ο παραπάνω συνφορουμιτης,οχι..

#1078   Chico71

Chico71

    iPH newbie

  • 83 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 07/11/2013 - 20:26

Παιδιά SOS πριν απο λίγο με πήραν τηλέφωνο απο golden i για μια παραγγελία που είχα κάνει για 2 iphone 5s ένα gold της συζύγου και ένα white silver δικο μου. Μου είπαν ότι το δικό μου το white silver ήρθε στο κατάστημα και πρέπει να το παραλάβω εώς αύριο αλλα εγώ είμαι σε μεγάλο δίλημμα γιατι ενώ έχω δει απο κοντά το white silver και μου άρεσε δεν έχω δει καθόλου το space gry και ως κάτοχος του iphone 5 black θα είναι η πρώτη φορά που θα πάρω λευκό iphone. Τι να κάνω να ακυρώσω την παραγγελία και να περιμένω ποτε θα έρθει το space gry ; Αξίζει; Τι να κάνω;;;;;;;;;;;;

#1079   Tziko18

Tziko18

    iPH Contributor

  • 1.169 μηνύματα
  • Twitter:@Tziko18
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:Tziko18

Δημοσίευση 07/11/2013 - 20:34

το ασημι ειναι το πιο ωραιο απο ολα!

εντάξει ρε φίλε πως κάνεις έτσι ! :P


We all in the same game, just different levels. Dealing with the same hell, just different devils.  User

 


#1080   rakounakis

rakounakis

    iPH User

  • 178 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • GameCenter:raccoun

Δημοσίευση 07/11/2013 - 20:45

Ποιο πανω ειχα γραψει οτι με πηραν τηλ το μεσημερι να με ενημερωσουν οτι ηρθε η συσκευη μου 32αρι space gray !κ να παω το απογευμα να την παραλαβω!!!!!ημουν ενθουσιασμενος........😛😛😛😛😛περιμενα πως κ πως να παω να το παραλαβω!!πηγαινοντας στο καταστημα διαπιστωνω οτι ειναι silver λεγοντας στην κοπελα οτι ειχα παραγγειλει το gray......κοιταζει πιο καλα βλεποντας οτι εχω δικιο!εσκασα πραγματικα......!!!μου ειπε πως στο συστημα παραδοση εγραφε απο τις 21 κ μετα λεγοντας μου οτι για space gray δεν εχει καθολου αποθεμα!!!μολις εκανα παραγγελια απο αγγλια...μεσω aramex(ελπιζω να μην εχω καποιο προβλημα κ αυριο να δω χρεωση στην καρτα).τουλαχιστον θα ξερω ποτε θα ερθει κ δεν θα περιμενω απο εβδομαδα σε εβδομαδα!!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 19

0 μέλη, 19 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες