Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 12 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 5S στην Ελλάδα και εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2048 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1396   HuskerDu

HuskerDu

    iPH Addict

  • 605 μηνύματα
  • Twitter:@patsio_thess
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 30/11/2013 - 20:48

σημερα κ εγω παρελαβα το 5s space grey!το πηρα απο apple store Αγγλιας!ειναι πολυ ομορφο.....!αυτο που θελω να ρωτησω ειναι πως παρατηρησα οτι η μνημη του με κλειστα ολα τα προγραμματα ειναι το ανωτατο στα 570Mb ελευθερη! ενω με το 5αρι που ειχα ηταν στα 740Mb!αυτο το εψαξα γιατι απο το πρωι μου κρασαρε καποιες φορες λογω μνημης!(με πετουσε εκτος απο την εφαρμοιγη που ετρεχε εκεινη την ωρα)το ειδα με την εφαρμογη xcleaner !εχει παρατηρησει καποιος το ιδιο?τι μνημη εχετε ελευθερη?μπορω να κανω κατι για αυτο?

στο 5άρι είχες το iOS 6?



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1397   rakounakis

rakounakis

    iPH User

  • 178 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • GameCenter:raccoun

Δημοσίευση 30/11/2013 - 20:50

οχι ios 7 ειχα!λεω 580Mb ανωτερη ελευθερη μνημη που εχω δει μετα απο freememory συνεχως!στανταρ ειναι στα 450mb ελευθερη!με προβληματιζει γιατι αν ανοιξω εφαρμογη πεφτει στα 250!κ οπως ειπα κ πριν εχει κρασαρει απο το πρωι 3φορες!εκανα επαναφορα απο icloud!να παιζει ρολο αυτο?


Τελευταία επεξεργασία από: rakounakis, 30/11/2013 - 20:54


#1398   smoothjimmy27

smoothjimmy27

    iPH Addict

  • 803 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:smoothjimmy27

Δημοσίευση 30/11/2013 - 21:46

Πηρε ενας φιλος μου σημερα και ξενέρωσε λιγο απο το ξεκλείδωμα με αποτύπωμα. νόμιζε οτι δεν ηθελε "ξύπνημα" πρώτα και απ'οτι λει δεν βολεύει να πατάς το home. Περίμενε δλδ. να αναγνωρίζει το αποτύπωμα με κλειστή την οθονη. Δεν ξερω αν αυτο ρυθμίζετε απο καπου απαντήστε οποιος ξέρει.

πατας το home button χωρις να τραβηξεις αμεσως το δαχτυλο σου και ξεκλειδωνει ταχυτατα!!! δεν γινεται αλλιως!! αυτο ειναι το σωστο κιολας!!


Τελευταία επεξεργασία από: smoothjimmy27, 30/11/2013 - 21:47


#1399   rakounakis

rakounakis

    iPH User

  • 178 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • GameCenter:raccoun

Δημοσίευση 30/11/2013 - 23:44

Εχει δει κανενας το παραπανω προβλημα που ανεφερα;;;;αν ξερει κατι καποιος ας δωσει μια απαντηση!ευχαριστω!

#1400   polakis

polakis

    iPH Contributor

  • 1.648 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 01/12/2013 - 12:07

Ρε παιδιά έχω το χρυσο 5s εδω και καποιες μερες και παρατηρω οτι στην ακρη πανω, εκει που τελειωνει το ασπρο χρωμα έχει ξεφτίσει το χρώμα σε καποια σημεία ελάχιστα πολύ λεπτά, εκεί που κάνει την κουρμπα το ασπρο χρώμα, πριν αρχίσει το χρυσό φινίρισμα. Το παρατηρεί άλλος αυτό; Νομίζω και στο 5αρι μου το είχε πάθει αυτό...


Τελευταία επεξεργασία από: polakis, 01/12/2013 - 12:07


#1401   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 01/12/2013 - 12:14

Ρε παιδιά έχω το χρυσο 5s εδω και καποιες μερες και παρατηρω οτι στην ακρη πανω, εκει που τελειωνει το ασπρο χρωμα έχει ξεφτίσει το χρώμα σε καποια σημεία ελάχιστα πολύ λεπτά, εκεί που κάνει την κουρμπα το ασπρο χρώμα, πριν αρχίσει το χρυσό φινίρισμα. Το παρατηρεί άλλος αυτό; Νομίζω και στο 5αρι μου το είχε πάθει αυτό...


Λογικό αφού είναι βαμμένο..
Με μια μικρή απροσεξία και χωρις θήκη δεν θελει και πολύ να ξεφτίσει .. Δυστηχώς οπως λες το εκανε και στο μαύρο 5.. Παθών .. Γιαυτό τον λόγο άλλαξα 2 5αρια..

@CaLi@


#1402   iFasMan

iFasMan

    iPH Elite Poster

  • 3.477 μηνύματα
  • Twitter:@iFasMan7
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:iFasMan7

Δημοσίευση 01/12/2013 - 12:17

Λογικό αφού είναι βαμμένο..
Με μια μικρή απροσεξία και χωρις θήκη δεν θελει και πολύ να ξεφτίσει .. Δυστηχώς οπως λες το εκανε και στο μαύρο 5.. Παθών .. Γιαυτό τον λόγο άλλαξα 2 5αρια..

τουλαχιστον στο 5s μαυρο δεν νομιζω οτι θα το παθει αυτο



#1403   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 01/12/2013 - 12:26

τουλαχιστον στο 5s μαυρο δεν νομιζω οτι θα το παθει αυτο


Και όμως... Ηδη σε φίλου που το έχει "γυμνό" και γενικότερα δεν το προσέχει (είναι στην κοσμάρα του) έχει διάφορα τέτοια στο αλουμίνιο... :·)

@CaLi@


#1404   iFasMan

iFasMan

    iPH Elite Poster

  • 3.477 μηνύματα
  • Twitter:@iFasMan7
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:iFasMan7

Δημοσίευση 01/12/2013 - 12:29

Και όμως... Ηδη σε φίλου που το έχει "γυμνό" και γενικότερα δεν το προσέχει (είναι στην κοσμάρα του) έχει διάφορα τέτοια στο αλουμίνιο... :·)

εγω εβαλα μια θηκη που ειναι σε δυο κομματια. Μια με προστασια στο bezel και μετα μια που καλυπτει μπρος πισω, ευελπιστω να μην παθει κατι 



#1405   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 01/12/2013 - 12:31

εγω εβαλα μια θηκη που ειναι σε δυο κομματια. Μια με προστασια στο bezel και μετα μια που καλυπτει μπρος πισω, ευελπιστω να μην παθει κατι


Με θήκη σίγουρα δεν θα πάθει κάτι!! Μην το βρει γυμνό το πέσιμο η το γρατζούνισμα, εκεί την (ξ)έβαψες!! :P

@CaLi@


#1406   iFasMan

iFasMan

    iPH Elite Poster

  • 3.477 μηνύματα
  • Twitter:@iFasMan7
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:iFasMan7

Δημοσίευση 01/12/2013 - 12:45

Με θήκη σίγουρα δεν θα πάθει κάτι!! Μην το βρει γυμνό το πέσιμο η το γρατζούνισμα, εκεί την (ξ)έβαψες!! :P

αχαχαχαχ



#1407   LivEviL

LivEviL

    iPH Enthousiast

  • 389 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 01/12/2013 - 14:25

Ρε παιδιά έχω το χρυσο 5s εδω και καποιες μερες και παρατηρω οτι στην ακρη πανω, εκει που τελειωνει το ασπρο χρωμα έχει ξεφτίσει το χρώμα σε καποια σημεία ελάχιστα πολύ λεπτά, εκεί που κάνει την κουρμπα το ασπρο χρώμα, πριν αρχίσει το χρυσό φινίρισμα. Το παρατηρεί άλλος αυτό; Νομίζω και στο 5αρι μου το είχε πάθει αυτό...

εμένα παντός το δικό μου χρυσό όταν το έβγαλα από το κουτί του δεν είχε ούτε ξεφτιζμένο το χρώμα στις λευκές γραμες από την κεραία ούτε τίποτα... και το κυριότερο όταν το κουνάς δεν κουδουνίζει όπως έκανε το 5 που είχα και μου έσπαγε υπερβολικά τα νεύρα είχα ακούσει ότι κουδουνίζουν και μερικά 5S  !!! φίλος μου εκινεί  τν περίοδο είχε αγοράσει το 5 σε μαύρο το οποίο είχε ξεφτιζμένο χρώμα στης γραμες από την κεραία... το έχει χωρίς θήκη από τότε που το πήρε και δεν έχει ξεφτίσει το χρώμα του καθόλου ως σήμερα μόνο εκεί στην κεραία που ήτανε εργοστασιακό... εγώ θεωρώ ότι είναι θέμα εργοστασίου αυτό το πράγμα !!!

το δικό μου το έχω μέσα σε θήκη και ζελατίνες προστασίας μπροστά πίσω αλλά και στο πλάι !! από τότε που το πήρα και δεν θα το βγάλω για κενάν λόγο οπότε δεν θα δω και τη παίζει.. αλλά έχω την εντύπωση ότι το χρυσό δεν είναι βαφή αλλά χρώμα μετάλου που προσθέτετε την ώρα που φτιάχνουνε το καλούπι καμία σχέση με το μαύρο 5 που το βάφανε μετά τη δημιουργία του καλουπιού με μπογιά !!



#1408   smoothjimmy27

smoothjimmy27

    iPH Addict

  • 803 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:smoothjimmy27

Δημοσίευση 01/12/2013 - 19:17

να ρωτησω , δεν ξερω εαν εχει αναφερθει παλι?? το home button κανει καπως πιο εντονο κλικ?? ακουγεται δηλαδη οταν το πατας. δεν ειναι αθορυβο. ειναι καποιο προβλημα αυτο??



#1409   vag8

vag8

    iPH Member

  • 313 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 01/12/2013 - 19:22

καλησπερα δημητρη, οχι , ολα το κανουν, αλλα λιγοτερο και αλλα περισσοτερο, δεν ειναι προβλημα. Το εχω διαβασει πολλες φορες εδω, και το δικο μου κανει...



#1410   smoothjimmy27

smoothjimmy27

    iPH Addict

  • 803 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:smoothjimmy27

Δημοσίευση 01/12/2013 - 19:27

καλησπερα δημητρη, οχι , ολα το κανουν, αλλα λιγοτερο και αλλα περισσοτερο, δεν ειναι προβλημα. Το εχω διαβασει πολλες φορες εδω, και το δικο μου κανει...

 

σε ευχαριστω φιλαρακι. Απλα με παρεξενεψε γιατι στο δικο μου ειναι αρκετα πιο εντονο απο ενος φιλου. Οποτε οντως σε αλλα το κανει περισσοτερο και σε αλλα λιγοτερο. Και στο 5αρι μου συνεβαινε αυτο σε σχεση με αλλα. Οποτε να μην ανησυχω!!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 9

0 μέλη, 9 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες