Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

UPDATE FROM ios 5.1.1 to 6


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
41 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   petros29

petros29

    iPH Hero

  • 4.323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 15/11/2013 - 19:09

Κανένας εκνευρισμός. Ξαναδιάβασε τις 2 απαντήσεις πιο πάνω λοιπόν γιατί προφανώς δε κατάλαβες και πες μετά ό,τι θες.

Για το αν απαντάω εδώ μέσα τόσο καιρό με "λεπτομέρεια" άσε να το κρίνουν άλλοι.

κανείς δεν αμφισβητεί τη προσφορά σου και τη βοήθεια που έχεις δώσει, αλλά πλέον Νίκο κάτι έχει αλλάξει στη συμπεριφορά σου...φιλικά και δε το συνεχίζω άλλο.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 15/11/2013 - 19:09

Ευχαριστω. Οποτε δεν υπαρχει καποιος τροπος να να παω στην 6.

 

Μόνο αν είχες τα SHSH..

 

Nick εδω που τα λεμε, με αυτο καταλαβαινεις οτι αν ειχε shsh σε 4s θα μπορουσε να παει στη 6αρα.

Το να γραψεις και κατι λαθος στα 50000 ποστ δεν ειναι και εγκλημα, απλα πες λαθος, μην την λες στον πετρο



#18   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 15/11/2013 - 19:19

αλλά πλέον Νίκο κάτι έχει αλλάξει στη συμπεριφορά σου...φιλικά και δε το συνεχίζω άλλο.

Όχι. Δεν έχει αλλάξει τίποτα. Πάντα ήταν η ανάλογη με αυτόν που μου απευθύνει το λόγο.

 

Nick εδω που τα λεμε, με αυτο καταλαβαινεις οτι αν ειχε shsh σε 4s θα μπορουσε να παει στη 6αρα.

Το να γραψεις και κατι λαθος στα 50000 ποστ δεν ειναι και εγκλημα, απλα πες λαθος, μην την λες στον πετρο

Όταν πιο πάνω έχω γράψει αυτό, δε βρίσκω λόγο να το αναφέρω ξανά.

 

Το σταματάω εδώ γιατί το κάναμε λύσσα.

 

Δε γίνεται.. Σε iOS 7 θα σε πάει.


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 15/11/2013 - 19:20

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#19   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 15/11/2013 - 19:27

Όχι. Δεν έχει αλλάξει τίποτα. Πάντα ήταν η ανάλογη με αυτόν που μου απευθύνει το λόγο.

 

Όταν πιο πάνω έχω γράψει αυτό, δε βρίσκω λόγο να το αναφέρω ξανά.

 

Το σταματάω εδώ γιατί το κάναμε λύσσα.

 

Απαντησες αυτο πριν αναφερεις για shsh και μετα ειπες οτι με shsh μπορεις να πας 6αρα αν τα ειχες κρατησει. Anyway, no big deal αλλα στο λεμε 2 ατομα και αποκλειεται να παραδεχθεις το αντιθετο.

 

Εντελως φιλικα, νομιζω και ο Πετρος το ιδιο εννοει, οι απαντησεις σου, (ισως επειδη προσπαθεις να βοηθησεις σχεδον σε ολα τα τοπικς και απαντας γρηγορα) ειναι πολυ απολυτες

 

-Μη βαλεις τα δε εκδοση, δεν αξιζει

-Παρε απο το ebay, μη μπλεκεις με ελλαδα

 

ολα ειναι σε αυτο το στυλ, δε το λεω μονο εγω και ο πετρος, ειναι γενικοτερα εμφανες.  Αν θελεις διαβασε το, αξιολογησε το, και σβησε και το ποστ μου γιατι δε χρειαζεται να φαινεται δημοσιως. Αυτα



#20   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 15/11/2013 - 19:38

Απαντησες αυτο πριν αναφερεις για shsh και μετα ειπες οτι με shsh μπορεις να πας 6αρα αν τα ειχες κρατησει. Anyway, no big deal αλλα στο λεμε 2 ατομα και αποκλειεται να παραδεχθεις το αντιθετο.

 

Εντελως φιλικα, νομιζω και ο Πετρος το ιδιο εννοει, οι απαντησεις σου, (ισως επειδη προσπαθεις να βοηθησεις σχεδον σε ολα τα τοπικς και απαντας γρηγορα) ειναι πολυ απολυτες

 

-Μη βαλεις τα δε εκδοση, δεν αξιζει

-Παρε απο το ebay, μη μπλεκεις με ελλαδα

 

ολα ειναι σε αυτο το στυλ, δε το λεω μονο εγω και ο πετρος, ειναι γενικοτερα εμφανες.  Αν θελεις διαβασε το, αξιολογησε το, και σβησε και το ποστ μου γιατι δε χρειαζεται να φαινεται δημοσιως. Αυτα

Γνώμη είναι. Δεν είναι "απόλυτο". Όποιος θέλει τη δέχεται. Και κανείς δεν είναι υποχρεωμένος να ακολουθήσει.

 

Απο την άλλη το κόλλημα σου με το ebay δε μπορώ να καταλάβω. Επίσης ποτέ και πουθενά δεν έχω πει "μη μπλεκεις με ελλαδα".

 

Καταλαβαίνω βέβαια πως πρέπει να διαφημίσεις το μαγάζι σου, αλλά δεν είμαι υπεύθυνος εγώ γι αυτό.


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 15/11/2013 - 19:39

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#21   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 15/11/2013 - 20:00

Απο την άλλη το κόλλημα σου με το ebay δε μπορώ να καταλάβω. Επίσης ποτέ και πουθενά δεν έχω πει "μη μπλεκεις με ελλαδα".

 

Καταλαβαίνω βέβαια πως πρέπει να διαφημίσεις το μαγάζι σου, αλλά δεν είμαι υπεύθυνος εγώ γι αυτό.

 

Εχεις πει επι λεξη "μη μπλεκεις με Ελλαδα είναι ελάχιστοι αυτοι που κανουν σωστά τη δουλειά τους" Εψαξα να βρω το post αλλα δυστυχως ειναι τοσα πολλα τα ποστς σου που δε τα καταφερα.  Αλλα προς αποδειξη του αντιθετου, δειξε μου ενα post που εχεις κανει προτείνοντας κατι απο ελληνικό κατάστημα.

 

Επισης γνωρίζεις πολυ καλα οτι εδω εγραφα πολυ πριν ανοίξω κατάστημα, και είναι δεκτή η όποια προκατάληψη υπάρχει απέναντι μου απο τότε που έγινε αυτό, αλλα αν ήμουν εδώ προωθώντας το μαγαζί μου και κάνοντας διαφήμιση, θα έχα bannαριστει προ πολλου, άλλωστε το συγκεκριμένο το έχουμε συζητήσει με τον Βασίλη πίνοντας καφέ παρέα ;)



#22   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 15/11/2013 - 20:22

Εχεις πει επι λεξη "μη μπλεκεις με Ελλαδα είναι ελάχιστοι αυτοι που κανουν σωστά τη δουλειά τους" Εψαξα να βρω το post αλλα δυστυχως ειναι τοσα πολλα τα ποστς σου που δε τα καταφερα.  Αλλα προς αποδειξη του αντιθετου, δειξε μου ενα post που εχεις κανει προτείνοντας κατι απο ελληνικό κατάστημα.

Επί λέξη έχω πει πως είναι ελάχιστοι που κάνουν σωστά τη δουλειά τους εδώ. Δε νομίζω να είπα κάτι παράλογο.. Εσύ γιατί θίχτηκες δε καταλαβαίνω όμως.

 

Για τα υπόλοιπα, δεν έχω αναγκή να (σου) αποδείξω τίποτα. Ο καθένας μπορεί να προτείνει ότι θέλει απ' όπου θέλει.

 

Οι αγορές μου όπως και πολλών άλλων είναι απ' έξω. Όταν βρώ και εδώ αυτό που θέλω και σε σωστή, λογική τιμή πολύ ευχαρίστως.


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 15/11/2013 - 20:23

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#23   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 15/11/2013 - 20:26

1) Επί λέξη έχω πει πως είναι ελάχιστοι που κάνουν σωστά τη δουλειά τους εδώ. Δε νομίζω να είπα κάτι παράλογο.. Εσύ γιατί θίχτηκες δε καταλαβαίνω όμως.

 

 

 

2) Οι αγορές μου όπως και πολλών άλλων είναι απ' έξω. Όταν βρώ και εδώ αυτό που θέλω και σε σωστή, λογική τιμή πολύ ευχαρίστως.

1) Απλα επειδη εισαι μέλος που τη γνωμη σου τη σεβονται και την ακολουθουν πολλοι, προφανως σαν γενικη εντυπωση μας παιρνει όλους η μπαλα κι ας προσπαθουμε να κανουμε τη δουλεια μας με τον καλυτερο τροπο

 

2) Γνωριζεις πολυ καλα οτι ειναι αδυνατον τιμη στην ελλαδα να ανταγωνιστει αυτη του ebay. Οπως ειπα πολλες φορες, τις συνεπειες του να βγαζετε ολοι τα λεφτα σας εξω, θα τις καταλαβετε εμμέσως και στις δικές σας δουλείες, παει αλυσιδα.

 

Ας το ληξουμε το θεμα γιατι δεν βγαζει και πουθενα απο δω και περα. Καλο βραδυ και με τη νικη η Εθνικη!



#24   fotidokouz

fotidokouz

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Twitter:@Fotis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:Fotis 18

Δημοσίευση 15/11/2013 - 20:29

Μπορείτε να μου βάλετε ενα σάιτ που να έχει ιός 7.0.3

#25   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 15/11/2013 - 20:33

1) Απλα επειδη εισαι μέλος που τη γνωμη σου τη σεβονται και την ακολουθουν πολλοι, προφανως σαν γενικη εντυπωση μας παιρνει όλους η μπαλα κι ας προσπαθουμε να κανουμε τη δουλεια μας με τον καλυτερο τροπο

 

2) Γνωριζεις πολυ καλα οτι ειναι αδυνατον τιμη στην ελλαδα να ανταγωνιστει αυτη του ebay. Οπως ειπα πολλες φορες, τις συνεπειες του να βγαζετε ολοι τα λεφτα σας εξω, θα τις καταλαβετε εμμέσως και στις δικές σας δουλείες, παει αλυσιδα.

 

Ας το ληξουμε το θεμα γιατι δεν βγαζει και πουθενα απο δω και περα. Καλο βραδυ και με τη νικη η Εθνικη!

Η μπάλα δε τους παίρνει όλους. Οι σωστοί δε χάνονται. Εγώ αυτό ξέρω.. Κριτική σκέψη έχουν όλοι εδώ και μπορούν να βγάλουν τα συμπεράσματα τους..

 

Δεν είναι μόνο θέμα τιμής. Προσωπικά εδώ δε βρίσκω αυτό που θέλω. Τα ελληνικά καταστήματα περιορίζονται σε ποικιλία.

 

Ξαναλέω, να το έβρισκα αυτό που θέλω και σε λογική τιμή και ευχαριστώς να το πάρω. Αλλά δεν.

 

Με τη νικη για αρχή ο Ολυμπιακός..! :)


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 15/11/2013 - 20:34

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#26   wrathchild

wrathchild

    iPH Elite Poster

  • 3.140 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad mini 3 +4G

Δημοσίευση 15/11/2013 - 20:41

Απο πιο site μπορώ να κατεβάσω το jailbrake για iOS 7.0.3

jailbreakios7.perimene.net



#27   masbass

masbass

    iPH User

  • 112 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 19/12/2013 - 18:15

να ρωτήσω, έχω ένα iphone 4 jb στην 5.1.1 και θέλω να το πάω στο iOS 6, αν κατάλαβα καλά απ οσα διαβάζω, πρέπει να σώσω SHSH blobs, μετά να το παω στο 7 και μετά να κάνω downgrade στο 6?



#28   kormos

kormos

    iPH Elite Poster

  • 1.943 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 19/12/2013 - 18:26

να ρωτήσω, έχω ένα iphone 4 jb στην 5.1.1 και θέλω να το πάω στο iOS 6, αν κατάλαβα καλά απ οσα διαβάζω, πρέπει να σώσω SHSH blobs, μετά να το παω στο 7 και μετά να κάνω downgrade στο 6?


Η σωστή φράση πλέον έχει δωθεί εδω για το ερώτημα αυτό.
Για να πετύχεις λοιπόν αυτό θα πρέπει να ΕΙΧΕΣ σώσει με το TinyUmbrella τα SHSH όταν η Apple υπέγραφε το iOS 6.x.x
Τώρα δεν μπορείς να κανείς τίποτα αν δεν υπάρχουν αυτά στον υπολογιστή σου, συνεπώς μένεις εκει που είσαι αν θες να έχεις JB.

:ph34r:  bit.ly/iPhoneHellas  :ph34r:


#29   masbass

masbass

    iPH User

  • 112 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 20/12/2013 - 10:17

αν είναι να μείνω χωρίς jailbreak παίρνω και android οπότε κάθομαι στα αβγά μου στο iOS5 κι ελπίζω να μη πάθει καμιά νίλα που να θέλει restore (αν κι απ οτι κατάλαβα το Semi-Restore κάνει επαναφορά στο ίδιο firmware που βρίσκεται η συσκευή)



#30   kormos

kormos

    iPH Elite Poster

  • 1.943 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 20/12/2013 - 10:24

αν είναι να μείνω χωρίς jailbreak παίρνω και android οπότε κάθομαι στα αβγά μου στο iOS5 κι ελπίζω να μη πάθει καμιά νίλα που να θέλει restore (αν κι απ οτι κατάλαβα το Semi-Restore κάνει επαναφορά στο ίδιο firmware που βρίσκεται η συσκευή)

Μπορεις να τρέξεις το TU στον υπολογιστή σου για να κρατήσεις και εκεί τα SHSH του iOS 5.x.x , θεωρητικά θα τα έχει…Απλά με το iOS 6.x.x έχει υπάρξει κάποιο θέμα και μόνο όσοι τα είχαν κρατήσει στον υπολογιστή τους μπορούν να επωφεληθούν τη "χαρά του" :)


:ph34r:  bit.ly/iPhoneHellas  :ph34r:


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες