Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

InvisibleSHIELD (Full body) Contest


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
197 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#151   lechuck

lechuck

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/12/2009 - 13:59

Και του χρονου , μεγαλυτεροι !!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#152   abarth65

abarth65

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/12/2009 - 14:07

merry christmas and a happy new year!!!!!!

#153   ioanniskar

ioanniskar

    iPH Member

  • 332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:ioanniskar

Δημοσίευση 21/12/2009 - 14:11

Ευτυχισμένο το νέο έτος για όλους.

#154   stelaras100

stelaras100

    iPH User

  • 115 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 21/12/2009 - 14:23

Ho Ho Ho... Merry αγόρασα κλιματιστικό :P:P

Καλά Χριστούγεννα σε όλους με υγεία και αγάπη!!

#155   jim82jim

jim82jim

    iPH Member

  • 327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 21/12/2009 - 15:14

Merry christmas eveyone!!!!!

#156   lookito

lookito

    iPH Addict

  • 722 μηνύματα
  • Twitter:@lsakkatos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • GameCenter:lookitoJCW

Δημοσίευση 21/12/2009 - 15:24

Καλη Χρονια με αγαπη υγεια και ευτυχία

#157   soiramk

soiramk

    iPH Enthousiast

  • 524 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:soiramk

Δημοσίευση 21/12/2009 - 15:33

Καλές γιορτές σε όλους!
Πάνω απο όλα ΥΓΕΙΑ!!

#158   mgem

mgem

    iPH newbie

  • 34 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/12/2009 - 15:35

Καλά Χριστούγεννα σε όλους με υγεία πάνω απ' όλα
και εύχομαι σε όλους σας να πραγματοποιηθούν οι ευχές σας.

#159   dj_vts

dj_vts

    iPH User

  • 112 μηνύματα
  • Twitter:@dj_vts
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:dj_vts

Δημοσίευση 21/12/2009 - 16:08

Χρονια πολλα σε ολους και καλη χρονια να'χουμε. Πανω απ'ολα με υγεια, αλλα και λιγα παραπανω χρηματα δεν κανουν κακο!!

#160   Mic

Mic

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/12/2009 - 16:12

Είναι τρία φτωχά παιδάκια την ημέρα των Χριστουγέννων και κλαίνε επειδή δεν έχουν κανένα να τους φέρει δώρα.
Ξαφνικά εμφανίζεται μπροστά τους ο Άγιος Βασίλης, τα βλέπει έτσι λυπημένα και τους λέει: «Χο, Χο, Χο, τι συμβαίνει αγαπητά μου παιδίά;»
Απαντάνε εκείνα με ένα στόμα μια φωνή: «Άγιε μου Βασίλη είμαστε φτωχά και δεν έχουμε κανένα να μας δώσει δώρα»
Απαντάει με χαρά «Χο, Χο, Χο, μην ανησυχείτε εγώ είμαι εδώ για σας, πείτε μου τι θέλετε;»
Αρχίζει το πρώτο: «Άγιε μου εγώ, θέλω όλα τα γλυκά του κόσμου!»
Άγιος Βασίλης: «Χο, Χο, Χο, πολύ ωραία το βάζω στην λίστα μου.»
Μετά λέει το δεύτερο: «Εγώ Άγιε μου θέλω να φέρεις την Πάμελα Άντερσον»
Τέλος λέει και το τρίτο: «Εγώ γεννήθηκα με ένα @ρχ1δ1 και θα ήθελα από εσένα να μου φέρεις άλλο ένα @ρχ1δ1»
Τότε λέει ο Άγιος: «Πολύ ωραία! Και οι τρείς το ίδιο λοιπόν.»
«Όχι» λέει το τρίτο «Εγώ σου είπα θα ήθελα ένα @ρχ1δ1»
και του απαντά ο Άγιος: «Γιατί τι νομίζεις ότι θα πάρουν οι άλλοι; Χο, Χο, Χο!»

ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΧΙΟΥΜΟΡ!!!

#161   djmanosv

djmanosv

    iPH Addict

  • 615 μηνύματα
  • Twitter:@m_vogiatzis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G
  • GameCenter:djmanosv

Δημοσίευση 21/12/2009 - 16:22

Αγιε μου Βασίλη , φέτος δε θέλω δώρα, θέλω μονο ενα χρονο με λιγότερο αγχος, περισσοτερο ελευθερο χρόνο, και υγεια !

Χρονια σας πολλα απανταχού iphonites :lol: :lol:

Τελευταία επεξεργασία από: djmanosv, 21/12/2009 - 16:23


#162   blade954

blade954

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/12/2009 - 16:53

Τελικά τον λένε Νίκο ή Βασίλη;

Όπως και να είναι εύχομαι φέτος ο σάκος του να είναι γεμάτος υγεία αγάπη και χαμόγελα και να φτάσουν για όλο το κόσμο.

Καλές γιορτές σε όλους, κοντά σε ανθρώπους που αγαπάτε και σας αγαπάνε.

#163   dBSpl

dBSpl

    iPH newbie

  • 33 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/12/2009 - 16:55

Χρόνια Πολλά σε όλα τα μέλη του forum

#164   film-transfer

film-transfer

    iPH newbie

  • 25 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/12/2009 - 17:01

Ελπίζω ο Άγιος Βασίλης να περάσει φέτος από όλα τα σπίτια...

#165   gas4metal

gas4metal

    iPH Member

  • 304 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/12/2009 - 17:07

ΠΡΟΣΟΧΗ Είναι αληθινή ιστορία!!!

Ήμουν σε ηλικία 5 ετών περίπου σε ένα αναμορφωτήριο της Γουαδελούπης, όταν ήρθε μια μέρα ο φύλακας του κελιού μου και μου είπε "σήκω μικρέ, σήμερα είναι μεγάλη μέρα για σένα! Ήρθε ο Άη Βασίλης αυτοπροσώπως να ρωτήσει τι δώρα θέλετε". Χαρά εγώ! βάζω την ασπρόμαυρη (ΠΑΟΚ ρε) ριγέ στολή μου και βγαίνω με τον φύλακα ο οποίος με συνοδεύει στο γήπεδο τέννις του αναμορφωτηρίου.

Εκεί είδα μόνο άλλα 8 παιδάκια, και όλα κοντά στην ηληκία μου, κανένα πιο μεγάλο, οπότε υπέθεσα ότι εμείς ήμασταν τα καλά παιδιά της χρονιάς! Πάω και εγώ δίπλα στα παιδάκια και νάτος! Ο Άγιος Βασίλης the original, the unique, the only one με σάρκα και οστά μπροστά μας! Και αφού ήταν ο αληθινός θα μπορούσα να ζητήσω αυτό που ήθελα από τότε που με θυμόμουν...

Έρχεται λοιπόν ο Άγιος, "Γεια σας παιδάκια, μα, μου, μα, μου(κοινώς μπλα μπλα μπλα)..." φτάνει μπροστά από τον Ερμόλαο, που ήταν πρώτος στην σειρά και τον ρωτάει "Ερμόλαε τι θα ήθελες φέτος τα Χριστούγεννα?". Ο Ερμόλαος άρχισε πιο πολύ να φωνάζει παρά να μιλάει "Ωωωω Άγιε Βασίλη ξέρεις και το όνομα μου. Φέτος ήμουν πολύ καλό παιδί και θέλω να μου φέρεις ένα ρολόι Jacques LEMANS Sports Turnable Dualtime Chronograph !".

Σαν να μου φάνηκε πως είδα τον Άγιο Βασίλη να πνίγει ένα υστερικό γέλιο, λίγο πριν γυρίσει στα ξωτικά που τον ακολουθούσαν κατα πόδας και τους πει "γράψτε ένα ρολόι Jacques LEMANS Sports Turnable Dualtime Chronograph για τον Ερμόλαο". Πάει στο επόμενο παιδάκι ο Άγιος και του λέει "Γειά σου Βυργίλιε, εσύ τι δώρο θα ήθελες φέτος μιας και ήσουν φρόνιμο παιδάκι?". Και του απαντάει ο Βυργίλιος "Santa δεν πρόλαβα να σκεφτώ κάτι επειδή θαύμαζα εσένα και τα ξωτικά σου... Θέλω και εγώ ένα ρολόι Jacques LEMANS Sports Turnable Dualtime Chronograph!" και αμέσως κατάλαβα ότι ούτε καν ήξερε τι ήταν , απλά εμπιστεύτηκε τον Ερμόλαο. Βλέπω λοιπόν τον ερυθρόλευκο Άγιο Βασίλη να λέει στα ξωτικά του "γράψτε ένα ρολόι Jacques LEMANS Sports Turnable Dualtime Chronograph και για τον Βυργίλιο".

Να μην τα πολυλογώ και τα υπόλοιπα παιδιά της σειράς είχαν αποσβολωθεί από τον Άγιο και δεν είχαν σκεφτεί δώρο, οπότε από κάθε παιδάκι πλέον άκουγες "και εγώ ένα ρολόι Jacques LEMANS Sports Turnable Dualtime Chronograph θέλω" και ο Άγιος φώναζε "γράψτε ακόμα ένα ρολόι Jacques LEMANS Sports Turnable Dualtime Chronograph".

Όταν ήρθε η σειρά μου δεν το πίστευα ότι αντίκριζα τον αληθινό Άγιο Βασίλη, με τα αληθινά του ξωτικά και όλα του τα συναφή. Εγώ όμως δεν ήθελα ένα ρολόι Jacques LEMANS Sports Turnable Dualtime Chronograph. Εγώ ηξερα πολύ καλά τι θα ζητούσα. Όπότε όταν ο Άγιος με ρώτησε εγώ απάντησα. "Άγιε μου Βασίλη σε αγαπώ πάρα πολύ πάντα πίστευα σε σένα και πάντα ήλπιζα να σε συναντήσω για να σου ζητήσω αυτό που ποθεί η καρδιά μου περισσότερο από τότε που γεννήθηκα! Βλέπεις, όλα τα αγοράκια γεννιούνται με δύο @@, εμένα όμως όταν γεννήθηκα μου έλειπε το ένα @ και οι γιατροί μου έλεγαν πως δεν μπορούσαν να το βρούν αλλά δεν πειράζει και με ένα @ θα μπορέσω να κάνω την δουλειά μου. Εγώ Άγιε ακόμα τι πρέπει να τα κάνω δεν έχω καταλάβει, αλλά δεν θέλω να έχω εγώ ένα @ και όλα τα άλλα παιδάκια να έχουν δύο. Θέλω λοιπόν αν μπορείς να βρεις και να μου φέρεις το @ που έχασα"

Τότε είδα τον Άγιο Βασίλη να με κοιτάει κατάματα, θα ορκιζόμουν ότι είδα και ένα δάκρυ, όταν τον παρατήρησα συγκινημένο να γυρνάει στα ξωτικά του και να φωνάζει "γράψτε ακόμα ένα ρολόι Jacques LEMANS Sports Turnable Dualtime Chronograph για τον μικρό μας Κωστάκη".

Προς στιγμήν τα έχασα... Σκεφτόμουν να μην αναφέρω στον Santa το λάθος που έκανε αλλά σκέφτηκα ότι ζούσα μια εμπειρία ζωής και ήταν η μοναδική μου ευκαιρία οπότε του είπα, κάπως απρεπώς ίσως οφείλω να παραδεχθώ: "Άγιε Βασίλη εγώ δεν σου είπα ότι θέλω ένα ρολόι Jacques LEMANS Sports Turnable Dualtime Chronograph εγώ σου είπα ότι θέλω ένα @ να μου φέρεις"

Και ο Άγιος με αφόπλισε με την απάντησή του: "Γιατί Κωστάκη μου οι άλλοι που ζήτησαν ένα ρολόι Jacques LEMANS Sports Turnable Dualtime Chronograph τί νομίζεις ότι θα πάρουν?"



Και έτσι η ευχή μου πραγματοποιήθηκε και είμαι 22 χρονών με δύο @@ και αγόρασα μόνος μου ένα ρολόι Jacques LEMANS Sports Turnable Dualtime Chronograph για να μην έχω τίποτα να ζηλέψω από τον Ερμόλαο, τον Βυργίλιο και όλα τα άλλα παιδάκια.

THE END

Τελευταία επεξεργασία από: gas4metal, 21/12/2009 - 17:12


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες