Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 5 ψήφοι

iPhone 5C πρώτες εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
95 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   souzana

souzana

    iPH Contributor

  • 914 μηνύματα
  • Twitter:@soyz__
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad mini Retina +4G
  • GameCenter:souzi13

Δημοσίευση 04/11/2013 - 22:10

Και εγώ το είδα σε πράσινο σήμερα...πολύ ωραίο

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 09/11/2013 - 10:59

Μετα απο 2 εβδομαδες χρησης ως βασικο τηλεφωνο, μιας και το 5αρι μου πηγε για αντικατασταση, να ενημερωσω για εντυπωσεις.

 

Ειναι κατα πολυ καλυτερο απο το 5 σε μπαταρια. Η εξτρα χωρητικοτητα, σε συνδιασμο με τον ιδιο επεξεργαστη με το 5, το κανει καλυτερο σε αυτονομια και απο το 5, και απο το 5s

 

Προσωπικα το βρισκω πολυ χρησιμο και θα δυσκολευτω να ξαναπαρω το 5αρι ως βασικη μου συσκευη οταν γυρισει.



#63   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 09/11/2013 - 14:25

Ειναι κατα πολυ καλυτερο απο το 5 σε μπαταρια. 

 

Σχετικα με αυτο ειμαι λιγο επιφυλακτικος.... Ισως απλα ειναι μια καινουρια μπαταρια σε σχεση την παλια του 5. ;)

 

Σε συγκριση με το 5s δε νομιζω ναχει καλυτερη αυτονομια, μιας και το 5s εχει καλυτερο επεξεργαστη.

 

Προσωπικα το 5c και απο τιμη αλλα και απο αισθηση στο χερι (ολα ταλλα ειναι ιδια), μου κανει απλα για φτωχο συγγενη του 5. Δε θα το επαιρνα με τιποτα.


Τελευταία επεξεργασία από: atari4, 09/11/2013 - 14:26

You'll Never Walk Alone


#64   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 09/11/2013 - 14:37

Οχι πλαστικο ποτε ξανα...και τοσα λεφτα....προτιμω 5αρι καιας εχει μικροτερη μπαταρια...καταρχην το πλαστικο οτι και αν το κανεις ειναι....μαντεψτε....ΠΛΑΣΤΙΚΟ....αληθεια...δεν αλλαζει....
Ποιοτικο;πλαστικο;δεν ειναι carbon...kevlar....αλλα Π Λ Α Σ Τ Ι Κ Ο!!!! ναιιιιιι!!!οπως τα περισσοτερα ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ για τα παιδια-μωρα....ναι ειναι απο ΠΛΑΣΤΙΚΟΟΟΟ..για τους μεγαλους ολα ειναι απο αλλα υλικα....λαμαρινες,σιδερα,αλουμινια.....βλεπε αυτοκινητα...tabled ipad...iphone 5-5s....

Τελευταία επεξεργασία από: stevobmw, 09/11/2013 - 14:37

iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#65   giorgos_rou

giorgos_rou

    iPH Contributor

  • 1.402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 09/11/2013 - 14:43

Οχι πλαστικο ποτε ξανα...και τοσα λεφτα....προτιμω 5αρι καιας εχει μικροτερη μπαταρια...καταρχην το πλαστικο οτι και αν το κανεις ειναι....μαντεψτε....ΠΛΑΣΤΙΚΟ....αληθεια...δεν αλλαζει....
Ποιοτικο;πλαστικο;δεν ειναι carbon...kevlar....αλλα Π Λ Α Σ Τ Ι Κ Ο!!!! ναιιιιιι!!!οπως τα περισσοτερα ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ για τα παιδια-μωρα....ναι ειναι απο ΠΛΑΣΤΙΚΟΟΟΟ..για τους μεγαλους ολα ειναι απο αλλα υλικα....λαμαρινες,σιδερα,αλουμινια.....βλεπε αυτοκινητα...tabled ipad...iphone 5-5s....

uhhhhhhhhhhhhhhh χαλάρωσε ΛΙΓΟ.... Το 5C δε σου αφήνει σε καμία περίπτωση την αίσθηση που περιγράφεις παραπάνω. 

Προσωπικά παιδιά τέτοια ποιότητα κατασκευής έχω να δω από το 9700. Σε όποιο iPhone πήρα μετά από το Bold μου είχα πάντοτε κατασκευαστικά ελαττώματα. Το 5C είναι υποδειγματικό και όποιος γουστάρει το αγοράζει και του διπλανού δε του πέφτει λόγος.



#66   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 09/11/2013 - 14:46

uhhhhhhhhhhhhhhh χαλάρωσε ΛΙΓΟ.... Το 5C δε σου αφήνει σε καμία περίπτωση την αίσθηση που περιγράφεις παραπάνω. 

Προσωπικά παιδιά τέτοια ποιότητα κατασκευής έχω να δω από το 9700. Σε όποιο iPhone πήρα μετά από το Bold μου είχα πάντοτε κατασκευαστικά ελαττώματα. Το 5C είναι υποδειγματικό και όποιος γουστάρει το αγοράζει και του διπλανού δε του πέφτει λόγος.

 

Την γνωμη μας λεμε εδω μεσα φιλος...

 

Για μενα αν πχ 5-5s δεν αξιζει μια φορα να ειναι τοσο ακριβα, το 5c δεν αξιζει 10!


You'll Never Walk Alone


#67   giorgos_rou

giorgos_rou

    iPH Contributor

  • 1.402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 09/11/2013 - 14:48

Και τι σημαίνει αυτό ρε φίλος; Ότι θα μας πιάσει κρίση επιληψίας όταν κρίνουμε κάτι;



#68   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 09/11/2013 - 14:49

Και τι σημαίνει αυτό ρε φίλος; Ότι θα μας πιάσει κρίση επιληψίας όταν κρίνουμε κάτι;

 

A για τον stevo λες; χαχαχαχα Αυτο ειναι το φυσιολογικο του.


You'll Never Walk Alone


#69   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 09/11/2013 - 14:50

Οσο για τον επεηεργαστη, λογικο δεν ειναι ο 64bit να ειναι πιο ενεργοβορος; Αφου εχουν ιδιες μπαταριες, το 5C κραταει περισσοτερο. Οσο για τιμη, στο skroutz πλεον ειναι κατω απο τα 540

#70   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 09/11/2013 - 14:56

Οσο για τον επεηεργαστη, λογικο δεν ειναι ο 64bit να ειναι πιο ενεργοβορος; Αφου εχουν ιδιες μπαταριες, το 5C κραταει περισσοτερο. Οσο για τιμη, στο skroutz πλεον ειναι κατω απο τα 540

 

Πιστευεις οτι 540 αξιζει για πλαστικο; Το 5αρι ειχε φτασει μεχρι 500, ιδια χαρακτηριστικα και με τη γνωστη ποιοτητα υλικων... ;)

 

Σχετικα με 5s-5c διαρκεια μπαταριας δεν ειμαι σιγουρος τωρα που το λες, αν τοχεις διαβασει καπου βαλε link να ενημερωθω.

 

Παντως σε σχεση με το 5αρι πχ στην 6.1.2 που εχω εγω, σιγουρα το 5c κραταει λιγοτερο. Σε σχεση με ενα καινουριο 5αρι στην 7, ελαχιστη διαφορα (ισως υπερ του 5c), που δεν ειμαι σιγουρος αν την καταλαβαινεις. Εσυ σιγουρα καταλαβες διαφορα λογω την χρησιμοποιημενης μπαταριας που ειχες.


You'll Never Walk Alone


#71   michkal91

michkal91

    iPH Elite Poster

  • 2.335 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Michkal91

Δημοσίευση 09/11/2013 - 15:06

Θα διαφωνησω για αυτο σχετικα με την ποιοτητα κατασκευης. Δεν γινεται να μιλαμε για τελεια ποιτητα κατασκευης οταν οι μισες συσκευες ξεβαφουν. 

 

Προσωπικα αρχικα το 5c το πηρα για τον πατερα μου αλλα στο τελος το κρατησα εγω και του εδωσα το s4 που ειχα. θήκη του έβαλα απο την πρωτη μερα οποτε δεν αισθανομαι το πλαστικο. ΑΛΛΑ αν δεν ειχα το φοβο των γραντζουνιων δεν θα του εβαζα καν θηκη. Σκεφτομουν και το 5 αλλα πως? να εχω το αγχος μην ξεβαψει? δεν μπηκα καν στη διαδικασια. Το 5c είναι ενα αρκετά καλο κινητό και η ποιοτητα κατασκευης του ειναι εξαιρετικη. 



#72   nikolasgrg

nikolasgrg

    iPH Member

  • 207 μηνύματα
  • Twitter:@@PsNikos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:nikolasgrg

Δημοσίευση 09/11/2013 - 15:10

μέχρι να δω από κοντά το 5C ήμουν πολύ αρνητικός και για το πλαστικό του και για την ύπαρξή του γενικά. Όταν το πήρε ο κολλητός μου και το επεξεργάστηκα, άλλαξα άποψη. Η αίσθηση που αφήνει δεν έχει καμιά σχέση με πλαστικό..πιο πολύ δίνει την αίσθηση από πλακάκι παρά πλαστικό. Όπως και να έχει φαίνεται ποιοτικότατο. Βέβαια αν ήταν να πάρω τώρα iphone και δεν είχα τα χρήματα για το 5s θα είχα δίλημμα μεταξύ 5 και 5C.



#73   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 09/11/2013 - 15:12

Θα διαφωνησω για αυτο σχετικα με την ποιοτητα κατασκευης. Δεν γινεται να μιλαμε για τελεια ποιτητα κατασκευης οταν οι μισες συσκευες ξεβαφουν. 

 

Προσωπικα αρχικα το 5c το πηρα για τον πατερα μου αλλα στο τελος το κρατησα εγω και του εδωσα το s4 που ειχα. θήκη του έβαλα απο την πρωτη μερα οποτε δεν αισθανομαι το πλαστικο. ΑΛΛΑ αν δεν ειχα το φοβο των γραντζουνιων δεν θα του εβαζα καν θηκη. Σκεφτομουν και το 5 αλλα πως? να εχω το αγχος μην ξεβαψει? δεν μπηκα καν στη διαδικασια. Το 5c είναι ενα αρκετά καλο κινητό και η ποιοτητα κατασκευης του ειναι εξαιρετικη. 

 

Σχετικα με την ποιοτητα θα συμφωνησω οτι ειναι καλη (καλα μη περιμενεις να μη δεις γρατσουνιες...).

 

Αλλα σχετικα με την τιμη ολοι συμφωνουμε οτι ειναι υπερτιμημενο τη στιγμη που το 5αρι στοιχιζει το ιδιο και εχει τα ιδια χαρακτηριστικα (γιαυτο αλλωστε το σταματησαν και εγινε "συλλεκτικο" :P , για να μη παει ακλαφτο το 5c)


You'll Never Walk Alone


#74   michkal91

michkal91

    iPH Elite Poster

  • 2.335 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Michkal91

Δημοσίευση 09/11/2013 - 16:28

Μα αυτό είπα και γω ρε συ, οτι επειδη σιγουρα θα εχει γρατζουνιές για αυτό και έβαλα θήκη χαχα



#75   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 09/11/2013 - 16:39

Μα αυτό είπα και γω ρε συ, οτι επειδη σιγουρα θα εχει γρατζουνιές για αυτό και έβαλα θήκη χαχα

 

Ναι ρε, αλλα δε πηρες το 5 γιατι ειχες αγχος μη ξεβαψει και "ξεπεσες" στο 5c με αγχος μη γρατσουνιστει...  :P


You'll Never Walk Alone


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες