Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 5 ψήφοι

iPhone 5C πρώτες εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
95 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 09/11/2013 - 16:39

Σχετικα με την ποιοτητα θα συμφωνησω οτι ειναι καλη (καλα μη περιμενεις να μη δεις γρατσουνιες...).

Αλλα σχετικα με την τιμη ολοι συμφωνουμε οτι ειναι υπερτιμημενο τη στιγμη που το 5αρι στοιχιζει το ιδιο και εχει τα ιδια χαρακτηριστικα (γιαυτο αλλωστε το σταματησαν και εγινε "συλλεκτικο" :P , για να μη παει ακλαφτο το 5c)


Πλεον ομως ειναι ηδη πιο ακριβο το 5αρι απο το 5c, και σε λιγο τα 5αρια θα τελειωσουν αφου δε παραγωνται πλεον

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 09/11/2013 - 16:41

Πλεον ομως ειναι ηδη πιο ακριβο το 5αρι απο το 5c, και σε λιγο τα 5αρια θα τελειωσουν αφου δε παραγωνται πλεον

To 5αρι πλεον εγινε "συλλεκτικο", το ειπαμε αυτο (οποιος προλαβε με γυρω στα 500 που πωλουνταν για αρκετους μηνες προλαβε). Για να πουλησει το 5c... ;)


You'll Never Walk Alone


#78   starnik

starnik

    iPH User

  • 160 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 09/11/2013 - 17:48

αγορασα προσφατα το 5c σε μπλε χρωμα.Η αισθηση στο χερι και η ποιοτητα ειναι πολυ καλη οντως,χωρις αυτο να σημαινει οτι δεν γρατζουνιεται..το προτιμησα απο το 5 και δεν το μετανιωσα καθως το ios7 τρεχει αψογα σε σχεση με το 5αρι το οποιο εχει θεματακια,κι αν εχουν το ιδιο ακριβως hardware!επισης θεωρω οτι η διαρκεια μπαταριας ειναι,εστω και λιγο,ειναι καλυτερη απο το 5..τελος το οτι ειναι πλαστικο δεν το θεωρω δικαιολογια η εμποδιο να μην το παρει καποιος..ενα 5αρι ειναι ανανεωμενο και μαλιστα με 2-3 πλεονεκτηματα,οπωσ η μπαταρια,η καμερα και...τα χρωματα...ναι ειναι πλαστικο αλλα ειναι iphone και συμπεριφερεται σαν iphone!και το s4 πλαστικο ειναι και επισης ακριβο(περα σπο skroutz πλεον) αλλα εκει γιατι δε λεμε τιποτα.??.το iphone ομωσ το βαφτισαμε αμεσως "πλαστικουρα",παιχνιδακι του jumbo κτλ..



#79   mournick

mournick

    iPH User

  • 177 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/11/2013 - 19:02

Παιδια το Πλαισιο και το public εχουν doa?



#80   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 09/11/2013 - 19:06

Tα Public 7 μέρες. Το Πλαίσιο δεν δίνει.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#81   nikolasgrg

nikolasgrg

    iPH Member

  • 207 μηνύματα
  • Twitter:@@PsNikos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:nikolasgrg

Δημοσίευση 09/11/2013 - 19:24

αγορασα προσφατα το 5c σε μπλε χρωμα.Η αισθηση στο χερι και η ποιοτητα ειναι πολυ καλη οντως,χωρις αυτο να σημαινει οτι δεν γρατζουνιεται..το προτιμησα απο το 5 και δεν το μετανιωσα καθως το ios7 τρεχει αψογα σε σχεση με το 5αρι το οποιο εχει θεματακια,κι αν εχουν το ιδιο ακριβως hardware!επισης θεωρω οτι η διαρκεια μπαταριας ειναι,εστω και λιγο,ειναι καλυτερη απο το 5..τελος το οτι ειναι πλαστικο δεν το θεωρω δικαιολογια η εμποδιο να μην το παρει καποιος..ενα 5αρι ειναι ανανεωμενο και μαλιστα με 2-3 πλεονεκτηματα,οπωσ η μπαταρια,η καμερα και...τα χρωματα...ναι ειναι πλαστικο αλλα ειναι iphone και συμπεριφερεται σαν iphone!και το s4 πλαστικο ειναι και επισης ακριβο(περα σπο skroutz πλεον) αλλα εκει γιατι δε λεμε τιποτα.??.το iphone ομωσ το βαφτισαμε αμεσως "πλαστικουρα",παιχνιδακι του jumbo κτλ..


Σου φάνηκε πιο γρήγορο από το 5άρι;γιατι εμένα μου φάνηκαν τα ίδια ακριβώς σε ταχύτητα..

#82   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 09/11/2013 - 19:25

Λογικα ιδιο θα ειναι, αφου ιδια συσκευη ειναι ουσιαστικα

#83   starnik

starnik

    iPH User

  • 160 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 10/11/2013 - 01:00

ναι,δε νομιζω να εχει καποια διαφορα σε θεμα ταχυτητας..υποθετω ομως οτι θα ειναι πιο smooth στο 5c λογω του οτι φοραει απ το κουτι το νεο ios..αλλωστε για το 5αρι εχουν αναφερθει αρκετα θεματακια..


Τελευταία επεξεργασία από: starnik, 10/11/2013 - 01:08


#84   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 10/11/2013 - 10:49

ναι,δε νομιζω να εχει καποια διαφορα σε θεμα ταχυτητας..υποθετω ομως οτι θα ειναι πιο smooth στο 5c λογω του οτι φοραει απ το κουτι το νεο ios..αλλωστε για το 5αρι εχουν αναφερθει αρκετα θεματακια..


Καλα φιλε ενταξει.πιο smooth σε μοντελο ιδιο επεξεργαστη κ ολα πλην πισω καπακιου κ μπαταριας;
Μην τα λες ετσι αυτα....
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#85   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.828 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 10/11/2013 - 12:03

ρε παιδια ορισμενοι εχετε πολυ πλακα αληθεια....την μια κοροιδευετε το galaxy s4 που ειναι πλαστικουρα
και την αλλη αποθεωνεται το 5c που εναι παλι το ιδιο πλαστικουρα!!αυτα ειναι!!

#86   ThodorisAth

ThodorisAth

    iPH newbie

  • 88 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/11/2013 - 18:49

Αστειοτητες... εγω αυτο εχω να πω, ιδιο κινητο σε πολυ χειροτερη συσκευασια (5 vs 5c) και μερα με τη νυχτα σε ομορφια-ποιοτητα κατασκευης στην ιδια τιμη και ψαχνετε τα "θεματακια" που δηθεν εχει το 5 ... Τουλαχιστον το 5 και το 5s πληρωνεις μια περιουσια και παιρνεις και κατι ποιοτικο-ιδιαιτερο-ομορφο ... στο 5c τι παιρνεις με 639? ενα apple lumia? 



#87   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 10/11/2013 - 19:08

ναι,δε νομιζω να εχει καποια διαφορα σε θεμα ταχυτητας..υποθετω ομως οτι θα ειναι πιο smooth στο 5c λογω του οτι φοραει απ το κουτι το νεο ios..αλλωστε για το 5αρι εχουν αναφερθει αρκετα θεματακια..

Τα οποία θεματακια εγω που εχω 5 δεν μπορω να καταλάβω και να δω μαλλον θα ειναι επιλεκτικά και εμένα με φοβούνται γιατι εμένα δεν μου εχει εμφανίσει κατι....

Knowledge Is Power


#88   djvaga

djvaga

    iPH User

  • 159 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/11/2013 - 00:24

Παιδιά έχει προσφορά το e-shop crazy sundays το 5c 32GB σε μπλε η ροζ 588€!!!!!!

#89   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 11/11/2013 - 00:26

Στα skroutzoμαγαζα ειναι πιο φθηνο.

 

http://www.skroutz.g...ne-5C-16GB.html

 

Λαθος μου.Νομιζα οτι ελεγες για 16GB.


Τελευταία επεξεργασία από: tgousopoulos, 11/11/2013 - 00:27


#90   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 11/11/2013 - 00:28

Στα skroutzoμαγαζα ειναι πιο φθηνο.

http://www.skroutz.g...ne-5C-16GB.html

Λαθος μου.Νομιζα οτι ελεγες για 16GB.


Το 32αρι ομως οχι...

Το θεμα ειναι ποτε κ αν θα το φερει το eshop.

You'll Never Walk Alone


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες