Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Μια νέα εφαρμογή ΚΙΝΟ για iOS 7


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
230 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   ilionmelegos21

ilionmelegos21

    iPH Elite Poster

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 01/10/2013 - 10:04

Αυτό μου κάνει κάτι σαν μομφή προς τον ΟΠΑΠ????? ή είναι η ιδέα μου....
Άλλο πράγμα πάντως δεν καταλαβαίνω. Είναι λίγο μπερδεμένο. Ο φίλος ο μαθηματικός, έβγαζε την επόμενη κλήρωση, που δεν είναι τυχαίο, οι αλγόριθμοι, στο τέλος δεν προλάβαινε.... δεν ξέρω φίλε μου αλλά δεν μπορώ να καταλάβω τι θέλεις να πεις. Γίνε λίγο πιο σαφής.

Ναι εβγαζε την επομενη κληρωση αλλα σε διαστημα μισης ωρας και οχι 5 λεπτων...
Εγω του εδινα τους αριθμους της μιας κληρωσεις και περιμενα να βγει η επομενη χωρις να την δει και τους κραταγα...Ε αυτοι που μου εβγαζε εκεινος ηταν οντως η επομενη κληρωση απο εκεινη που του εδωσα..Πιο λιανα δεν μπορω

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   ikariofil

ikariofil

    iPH Enthousiast

  • 503 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/10/2013 - 10:13

Ναι εβγαζε την επομενη κληρωση αλλα σε διαστημα μισης ωρας και οχι 5 λεπτων...
Εγω του εδινα τους αριθμους της μιας κληρωσεις και περιμενα να βγει η επομενη χωρις να την δει και τους κραταγα...Ε αυτοι που μου εβγαζε εκεινος ηταν οντως η επομενη κληρωση απο εκεινη που του εδωσα..Πιο λιανα δεν μπορω

και εγώ τους βγάζω και μάλιστα σε 6 λεπτά,

τι άλλη χαζομάρα θα ακούσουμε ....


Τελευταία επεξεργασία από: ikariofil, 01/10/2013 - 10:14


#48   ilionmelegos21

ilionmelegos21

    iPH Elite Poster

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 01/10/2013 - 10:17

και εγώ τους βγάζω και μάλιστα σε 6 λεπτά,
τι άλλη χαζομάρα θα ακούσουμε ....

Ξερεις δεν εχω λογο ουτε αναγκη να το παιξω καποιος γτ αλλωστε δεν
Το κανω και εγω αυτο που ανεφερα..Μπραβο που την κανεις και εσυ αυτην την χαζομαρα και μαλιστα σε 6 λεπτα

#49   ikariofil

ikariofil

    iPH Enthousiast

  • 503 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/10/2013 - 10:25

Ξερεις δεν εχω λογο ουτε αναγκη να το παιξω καποιος γτ αλλωστε δεν
Το κανω και εγω αυτο που ανεφερα..Μπραβο που την κανεις και εσυ αυτην την χαζομαρα και μαλιστα σε 6 λεπτα

μόνο που εγώ σε 6 λεπτά βλέπω τα αποτελέσματα της κλήρωσης και δεν κοροιδεύω κανέναν



#50   ilionmelegos21

ilionmelegos21

    iPH Elite Poster

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 01/10/2013 - 10:27

μόνο που εγώ σε 6 λεπτά βλέπω τα αποτελέσματα της κλήρωσης και δεν κοροιδεύω κανέναν

Δεν αξιζει να ασχοληθω μαζι σου ...Αν νομιζεις οτι εχω λογο να κοροιδευω εχεις εσυ μαλλον προβλημα

#51   mmissa

mmissa

    iPH newbie

  • 87 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 01/10/2013 - 11:08

δωσε 10-20 promo εδω ετσι κ αλλιως στα δινουν 

Εσύ τι θα μου δώσεις? <_<



#52   mmissa

mmissa

    iPH newbie

  • 87 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 01/10/2013 - 11:19

Ναι εβγαζε την επομενη κληρωση αλλα σε διαστημα μισης ωρας και οχι 5 λεπτων...
Εγω του εδινα τους αριθμους της μιας κληρωσεις και περιμενα να βγει η επομενη χωρις να την δει και τους κραταγα...Ε αυτοι που μου εβγαζε εκεινος ηταν οντως η επομενη κληρωση απο εκεινη που του εδωσα..Πιο λιανα δεν μπορω

Δεν το πιστεύω (!) διότι αν αυτός ο συνάδελφος μπορούσε να το κάνει σε μισή ώρα, τότε αφενός μεν πρόκειται για διάνοια και πρέπει να τον πάρουν τα πανεπιστήμια για μελέτη, και αφετέρου εγείρεται και το ερώτημα, γιατί την μεθοδολογία που ακολουθεί για να βρει τους 20 αριθμούς δεν την κάνει αλγόριθμο σε υπολογιστή έτσι ώστε να έχει το αποτέλεσμα σε 5 δευτερόλεπτα????

Βέβαια μπορείς να μου πεις ότι ο άνθρωπος ψυχανεμίζεται τους αριθμούς. Μπορεί να είναι μέντιουμ. Μπορεί να είναι κάτι σαν τον Δαλάι Λάμα. Πάντως σίγουρα αυτή η ικανότητα δεν έχει να κάνει με μαθηματικά. Άρα το ότι είναι μαθηματικός ο φίλος σου το είπες μάλλον για εντυπωσιασμό. 

Εγώ θα επιμείνω ότι το νόημα του αρχικού σου μηνύματος είναι ένα είδος μομφής προς τον ΟΠΑΠ. Δηλαδή ότι τα αποτελέσματα των κληρώσεων είναι μεθοδευμένα...

Δεν ξέρω αν ισχύει αλλά δεν μπορώ να αποφανθώ και κατηγορηματικά οπότε ίσως και να μην κάνεις λάθος σ'αυτό.

Εκεί που σίγουρα όμως κάνεις λάθος είναι στην εκτίμηση των δυνατοτήτων του φίλου σου του....μαθηματικού.



#53   linuxfighter

linuxfighter

    iPH Elite Poster

  • 2.743 μηνύματα
  • Twitter:@tsioutsiourigas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:linuxfighter

Δημοσίευση 01/10/2013 - 11:19

Έχεις αναπτύξει εσύ και οι συνάδερφοι σου μια αξιόλογη πιστεύω εφαρμογή, έχεις μπει σε ένα από τα μεγαλύτερα forum για apple στην Ελλάδα για να την διαφημίσεις (και πολύ καλά έκανες φυσικά) και προκειμένου να δώσεις 10 promo σε 10 άτομα για να γράψουν εντυπώσεις που θα δουν οι υπόλοιποι και θα την αγοράσουν, εσύ ρωτάς τι θα σου δώσουμε εμείς;;;;;

 

Πέραν αυτού εσύ θα κερδίσεις και τις παρατηρήσεις τους για να γίνει καλύτερη η εφαρμογή σου. Εκτός αν θεωρείς ότι δεν μπορεί να έχει βελτίωση οπότε και δεν σε απασχολεί.

 

Anyway δική σου απόφαση


Τελευταία επεξεργασία από: linuxfighter, 01/10/2013 - 11:20


#54   mmissa

mmissa

    iPH newbie

  • 87 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 01/10/2013 - 11:25

Αμα , ισως κατεβαζατε την τιμη θα ειχατε περισσοτερα εσοδα? δεν θα ηθελα promo  αλλα μια ποιο χαμηλη τιμη ,

Ναι έχεις δίκιο 1,7ευρώ είναι πολύ υψηλή τιμή για μια δουλειά που έχει να κάνει με 2 μήνες προγραμματισμό, 15 ημέρες κατασκευή γραφικών και πολύ πολύ πολύ διάβασμα μαθηματικών. Φίλε μου τι να κάνουμε έτσι είναι η ζωή. Δεν είναι όλα για όλους. Και οι μερσεντές είναι ακριβές. Αλλά εκεί δεν πας να τις ζητήσεις σε χαμηλότερη τιμή!

Γιατί?



#55   alexisp

alexisp

    iPH User

  • 110 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/10/2013 - 11:26

Θα μπορουσες να μας ανεβασεις τουλαχιστον screenshot να δουμε πως δουλευει και αν ανταποκρινεται με την πραγματικοτητα.?
Αν προβλεπει 7-8 νουμερα τοτε αξιζει!!

#56   mmissa

mmissa

    iPH newbie

  • 87 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 01/10/2013 - 11:38

Έχεις αναπτύξει εσύ και οι συνάδερφοι σου μια αξιόλογη πιστεύω εφαρμογή, έχεις μπει σε ένα από τα μεγαλύτερα forum για apple στην Ελλάδα για να την διαφημίσεις (και πολύ καλά έκανες φυσικά) και προκειμένου να δώσεις 10 promo σε 10 άτομα για να γράψουν εντυπώσεις που θα δουν οι υπόλοιποι και θα την αγοράσουν, εσύ ρωτάς τι θα σου δώσουμε εμείς;;;;;

 

Πέραν αυτού εσύ θα κερδίσεις και τις παρατηρήσεις τους για να γίνει καλύτερη η εφαρμογή σου. Εκτός αν θεωρείς ότι δεν μπορεί να έχει βελτίωση οπότε και δεν σε απασχολεί.

 

Anyway δική σου απόφαση

Καταρχήν σ' ευχαριστώ που μπήκες στο κόπο να απαντήσεις. Λοιπόν φίλε μου θα συμφωνήσω μαζί σου. Οτι μπήκα στο καλύτερο φόρουμ για να διαφημίσω την εφαρμογή μου.

Πάνω σ' αυτό θέλω να σε ρωτήσω γιατί κάποιος διαφημίζει ένα προϊόν? Μα φυσικά για το γνωρίσει στο αγοραστικό κοινό και να αρχίσει να πουλάει με στόχο να βγάλει τα έξοδα παραγωγής και ενίοτε και ένα κέρδος. Ετσι δεν είναι? 

Λοιπόν πάρε όλα τα posts στο θέμα ΚΙΝΟ και κοίτα τι διαφήμιση έκανα! ΟΛΟΙ ζητάνε πρόμο. Δηλαδή όλοι μπαίνουν μέσα και στο θέμα ΚΙΝΟ κοιτάνε πιθανώς την εφαρμογή και μετά ζητάνε πρόμο. Είμαι βέβαιη ότι οι περισσότεροι από αυτούς πιθανώς δεν παίζουν και ΚΙΝΟ. Απλά έτσι θέλουν τζάμπα μια εφαρμογή.

 

Εξαιρούνται όσοι άγγιξαν κάποια άλλη πτυχή του θέματος και υπήρξε μια ανταλλαγή απόψεων.

Λοιπόν επειδή εγώ αυτό που βλέπω εδώ είναι 4 σελίδες με posts που ζητάνε promo και μάλιστα κάποιοι προσπαθούν να επιχειρηματολογήσουν κιόλας και αυτό μου κάνει κάτι σαν απαίτηση, έχω να σου πω ότι είναι κακό το να απαιτείς να σου δώσει τζάμπα κάποιος τη δουλειά του.

Η απάντηση (εσύ τι θα μου δώσεις) ήταν χιούμορ. Δεν είχα διάθεση για διαπληκτισμούς.

Αλλά εσύ δεν το κατάλαβες.

Εκτός αυτού μου έβαλες και δίλημμα, να αποφασίσω τι θα κάνω με τα promo.

 

Λοιπόν για να ξεκαθαρίσω το θέμα των promo. 

Κάθε ημέρα θα δίνονται 10 promo για κάθε 30 πραγματικές πωλήσεις στο AppStore.

Χθες ήταν η πρώτη ημέρα με 6 (!) μόνο πωλήσεις οπότε σήμερα promo δεν έχει. (Και ύστερα μου λες διαφήμιση....)

Αύριο  βλέπουμε.....



#57   mmissa

mmissa

    iPH newbie

  • 87 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 01/10/2013 - 11:44

Θα μπορουσες να μας ανεβασεις τουλαχιστον screenshot να δουμε πως δουλευει και αν ανταποκρινεται με την πραγματικοτητα.?
Αν προβλεπει 7-8 νουμερα τοτε αξιζει!!

Λυπάμαι όχι. :blush:



#58   linuxfighter

linuxfighter

    iPH Elite Poster

  • 2.743 μηνύματα
  • Twitter:@tsioutsiourigas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:linuxfighter

Δημοσίευση 01/10/2013 - 11:51

Ναι για μένα το promo σημαίνει ότι αυτός που το παίρνει μπαίνει, κάνει test, γράφει εντυπώσεις / σχόλια / παρατηρήσεις / βελτιώσεις. 

 

Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να δεις άλλες αναρτήσεις εφαρμογών και ποιοι ασχολήθηκαν πραγματικά με τα promo οπότε και να τους τα στείλεις με pm ζητώντας να κάνουν μια δοκιμή (ρωτώντας φυσικά αν παίζουν ΚΙΝΟ γιατί συμφωνώ ότι πολλοί μπορεί καν να μην παίζουν). Τώρα το πως θα τα χειριστείς είναι καθαρά δική σου επιλογή και ελπίζω να το κάνεις με τον καλύτερο δυνατό τρόπο που σε εξυπηρετεί για να βελτιώσεις την εφαρμογή σου.

 

Ναι το χιούμορ δεν το κατάλαβα όπως προείπες. Οσο για το δίλημμα χαίρομαι που στο έθεσα

 

Τώρα για το θέμα διαφήμιση δεν μπορώ να σε βοηθήσω καθότι δεν είναι του αντικειμένου μου αλλά νομίζω σιγά σιγά όλα θα γίνουν.



#59   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 01/10/2013 - 12:00

Απο οταν απαγορευτηκε ο σχολιασμος οσων παίρνουν προμο οντως χαθηκε η αξια τους για τον developer.
Παντως ειναι εξαιρετικα διασκεδαστικο αυτο που συμβαινει στο συγκεκριμενο τοπικ, ολοι ζητανε-ζητιανευουν ενα προμο και κανεις ακομα δεν εχει αγορασει την εφαρμογη!!!

#60   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 01/10/2013 - 12:05

Απο οταν απαγορευτηκε ο σχολιασμος οσων παίρνουν προμο οντως χαθηκε η αξια τους για τον developer.
Παντως ειναι εξαιρετικα διασκεδαστικο αυτο που συμβαινει στο συγκεκριμενο τοπικ, ολοι ζητανε-ζητιανευουν ενα προμο και κανεις ακομα δεν εχει αγορασει την εφαρμογη!!!

Είναι τραγικό όταν ένας καφές έχει 3Ε και ένα δελτίο ΚΙΝΟ μπορεί και πάνω από 1,7 ΟΛΟΙ να θέλουν τσάμπα ένα promo.Δε λέω τραγική κατάσταση στη χώρα αλλά δεν κάνουμε σκόντο μόνο εκεί που μας συμφέρει. Βλέπεις αν σε ενδιαφέρει η εφαρμογή, αν ναι την αγοράζεις. Αν όχι πας παρακάτω και δε ζητάς promo αφού ΔΕΝ θα τη χρησιμοποιήσεις. 

Αν παίζεις κίνο χαλάς πολλά παραπάνω από 1,7.

 

Επίσης όσον αφορά τις κληρώσεις, μαθηματικός δεν είμαι αλλά έχω αρκετή σχέση με Πιθανότητες και μαθηματικά με το κουτάλι..

 

50 νούμερα, κληρώνονται 20 σε κάθε κλήρωση με γεννήτρια τυχαίων αριθμών (ή με κάποιον αλγόριθμο που έχει ορίσει -όχι τυχαίο- ο ΟΠΑΠ). 

 

Έχετε την εντύπωση ότι δεν παρακολουθούν τα αποτελέσματα οι στατιστικολόγοι-μαθηματικοί του ΟΠΑΠ? Δεν παρακολουθούν το ποσοστό κέρδους; Υπάρχει περίπτωση να ρισκάρουν να έχουν ένα συγκεκριμένο αλγόριθμό;

Η κατανομή ενός τυχαίου πειράματος μετά από άπειρες επαναλήψεις (άπειρες είναι και του ΚΙΝΟ) είναι κανονική και άρα μη προβλέψιμη.


Αναρτημένη εικόνα


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες