Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Μια νέα εφαρμογή ΚΙΝΟ για iOS 7


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
230 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   mmissa

mmissa

    iPH newbie

  • 87 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 01/10/2013 - 13:33

"Απογοήτευση...."

Ρε κοπελια, κατσε λιγο...χτες το εβγαλες... πηρες 3 πωλησεις,  και τα εβαψες μαυρα?? Τι περίμενες δηλαδη, οτι θα στηθει ο κόσμος στην ουρα και θα πουλησεις καμια 10.000 το πρώτο 24ωρο?

 

Αν ηταν ετσι θα εφτιαχνε ο καθένας μας οτι εφαρμογη  του κατεβαινε στο κεφάλι (σιγα μην κατσω να κανω μια διερευνητική τουλάχιστον, υπαρχει ζητηση για αυτο που θελω να κανω?) και σε μια εβδομαδα θα πηγαιναμε Μπαχαμες!!!

 

No offense ετσι :)

Ναι βρε συμφωνώ!!! Αλλά κάτι πρέπει να πω και εγώ....



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 01/10/2013 - 13:33

Συγγνώμη που επεμβαίνω, αλλά πως ακριβώς περιμένεις να "πουλήσεις"? Για την ακρίβεια πόσο περίμενες να πουλήσεις, μέσα σε 2 μέρες..

 

Χωρίς καμία διαφήμιση που πιθανώς να σου έδιναν κάποιο απο εδώ.

 

Αρκετοί ζητάνε Promo, ένας τρόπος να δουν την εφαρμογή, να γράψουν εδώ και ουσιαστικά να παρακινήσουν άλλους να την αγοράσουν.

 

Όταν όμως απαντάς με αυτό το τρόπο που έχεις απαντήσει πιο πίσω, μόνο κακή εικόνα δημιουργείται. 

 

Θα μπορούσες να δώσεις 4-5 και όχι όλα, με μια μορφή παιχνιδιού ή να κλήρωσεις εδώ για να προσελκύσεις πελάτες.

 

Κάποιος σου ζήτησε επίσης τουλάχιστον κάποιο βίντεο να δει στη πράξη την εφαρμογή και λες πως είναι θέμα κόστους.

 

Δεν είναι θέμα κόστους. Είναι θέμα όρεξης και ουσίας να υποστηρίξεις την εφαρμογή σου.

 

Εμένα απλά μου δείχνεις πως δε θες, ενώ αντίθετα "να βγάλουμε λεφτά μέσα σε 10' χωρίς να κάνουμε τίποτα", κλασική ελληνική νοοτροπία, χωρίς να δείξεις ενδιαφέρον γι αυτούς που θα αγοράσουν.

 

Εκει που θέλω να καταλήξω, είναι ο τρόπος που προωθείς αυτό που με κόπο έχεις φτιάξει.

 

Τα παραπάνω είναι εντελώς φιλικά και χωρίς καμία απολύτως δόση χλευασμού.


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 01/10/2013 - 13:36

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#78   nichio

nichio

    iPH newbie

  • 35 μηνύματα
  • Twitter:@nichio77
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:nichio77

Δημοσίευση 01/10/2013 - 13:34

Καλησπέρα και μπράβο για την προσπάθεια,
Θα σε συμβούλευα να μην απογοητεύεσαι...
Για να κάνει μια εφαρμογή τρελές πωλήσεις με το καλημέρα, χρειάζεται διαφήμιση, ενώ και η κατηγορία που διάλεξες είναι αρκετά εξειδικευμένη.
Επίσης παίζει μεγάλο ρόλο το γεγονός ότι απευθύνεσαι μόνο στο ελληνικό κοινό (αρνητικός παράγοντας κατα την προσωπική μου γνώμη).
Σαν παίκτης του ΚΙΝΟ από το 2003, θα ήθελα να δω ένα βίντεο με την λειτουργία της εφαρμογής.
Έχω αγοράσει δυο εφαρμογές ΚΙΝΟ, και αυτό που έχω να σου προτείνω είναι να επικεντρωθείς στο στατιστικό κομμάτι καθώς και στη δυνατότητα ελέγχου κάποιων συνδυασμών που παίζει ο κάθε παίκτης για ένα μεγάλο εύρος κληρωσεων (πχ τελευταίες 100, 200 η και 500 κληρώσεις).
Αντίθετα, μην δώσεις και παρά πολυ βάρος στις προβλέψεις, καθώς αυτό όπως ξέρεις είναι παρά πολυ δύσκολο, ιδιαίτερα μετά το 2008 οπότε και ο ΟΠΑΠ χαλασε αρκετά το παιχνίδι...
Καλή επιτυχία στην εφαρμογή σου,
Θα την αγοράσω μόλις μπορέσω...

#79   qwe123

qwe123

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 01/10/2013 - 13:34

το να κάτσω να κάνω αυτο το βιντεάκι, δε μου πήρε τίποτα από θέμα χρόνου

 

http://www.youtube.c...h?v=1GfS7Ef2W58

 

αναφέρεται σε android εφαρμογή, αλλά είναι η ίδια λογική. Ο σκοπός είναι να παρουσιαστεί η εφαρμογή και πώς λειτουργεί (προσωπικά εμένα αυτό με ενδια΄φερει, να δείξω δλδ στον άλλον πώς τη δουλεύει, μέσα από ένα βίντεο, ώστε να τον πείσω - ίσως - να την κατεβάσει).

Επίσης σκέψου και το εξής 1.79 (άρα 3 πωλήσεις = 6 σε level 1 pricing) και επίσης >= ios 7 



#80   mmissa

mmissa

    iPH newbie

  • 87 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 01/10/2013 - 13:38

Συγγνώμη που επεμβαίνω, αλλά πως ακριβώς περιμένεις να "πουλήσεις"? Για την ακρίβεια πόσο περίμενες να πουλήσεις, μέσα σε 2 μέρες..

 

Αρκετοί ζητάνε Promo, ένας τρόπος να δουν την εφαρμογή, να γράψουν εδώ και ουσιαστικά να παρακινήσουν άλλους να την αγοράσουν.

 

Όταν όμως απαντάς με αυτό το τρόπο που έχεις απαντήσει πιο πίσω, μόνο κακή εικόνα δημιουργείται. 

 

Θα μπορούσες να δώσεις 4-5 και όχι όλα, με μια μορφή παιχνιδιού ή να κλήρωσεις εδώ για να προσελκύσεις πελάτες.

 

Κάποιος σου ζήτησε επίσης τουλάχιστον κάποιο βίντεο να δει στη πράξη την εφαρμογή και λες πως είναι θέμα κόστους.

 

Δεν είναι θέμα κόστους. Είναι θέμα όρεξης και ουσίας να υποστηρίξεις την εφαρμογή σου.

 

Εμένα απλά μου δείχνεις πως δε θες, ενώ αντίθετα "να βγάλουμε λεφτά μέσα σε 10' χωρίς να κάνουμε τίποτα", κλασική ελληνική νοοτροπία, χωρίς να δείξεις ενδιαφέρον γι αυτούς που θα αγοράσουν.

 

Εκει που θέλω να καταλήξω, είναι ο τρόπος που προωθείς αυτό που με κόπο έχεις φτιάξει.

 

Τα παραπάνω είναι εντελώς φιλικά και χωρίς καμία απολύτως δόση χλευασμού.

Με παρεξήγησες!

Δεν αρνήθηκα τα promo. Δεν πιστεύω ότι θα γίνει κανείς πλούσιος πουλώντας στην ελληνική αγορά apps των 1,7ευρώ. Ειδικά τούτες τις ημέρες.

Ξαναλέω, περπατάμε στο δάσος....μην τα παίρνετε όλα τοις μετρητοίς



#81   mmissa

mmissa

    iPH newbie

  • 87 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 01/10/2013 - 13:39

Καλησπέρα και μπράβο για την προσπάθεια,
Θα σε συμβούλευα να μην απογοητεύεσαι...
Για να κάνει μια εφαρμογή τρελές πωλήσεις με το καλημέρα, χρειάζεται διαφήμιση, ενώ και η κατηγορία που διάλεξες είναι αρκετά εξειδικευμένη.
Επίσης παίζει μεγάλο ρόλο το γεγονός ότι απευθύνεσαι μόνο στο ελληνικό κοινό (αρνητικός παράγοντας κατα την προσωπική μου γνώμη).
Σαν παίκτης του ΚΙΝΟ από το 2003, θα ήθελα να δω ένα βίντεο με την λειτουργία της εφαρμογής.
Έχω αγοράσει δυο εφαρμογές ΚΙΝΟ, και αυτό που έχω να σου προτείνω είναι να επικεντρωθείς στο στατιστικό κομμάτι καθώς και στη δυνατότητα ελέγχου κάποιων συνδυασμών που παίζει ο κάθε παίκτης για ένα μεγάλο εύρος κληρωσεων (πχ τελευταίες 100, 200 η και 500 κληρώσεις).
Αντίθετα, μην δώσεις και παρά πολυ βάρος στις προβλέψεις, καθώς αυτό όπως ξέρεις είναι παρά πολυ δύσκολο, ιδιαίτερα μετά το 2008 οπότε και ο ΟΠΑΠ χαλασε αρκετά το παιχνίδι...
Καλή επιτυχία στην εφαρμογή σου,
Θα την αγοράσω μόλις μπορέσω...

Πελάααατη μοοου !!!! 

ΣΩΣΤΟΣ !!!!!!!!!



#82   qwe123

qwe123

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 01/10/2013 - 13:57

συγγνώμη, μια φιλική συμβουλή... ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΤΙΜΗ! <-- μην κάνεις το λάθος και την ανεβάσεις :)



#83   parhss

parhss

    iPH Contributor

  • 1.663 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:paridion

Δημοσίευση 01/10/2013 - 14:52

promooo  :P  :P



#84   mmissa

mmissa

    iPH newbie

  • 87 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 01/10/2013 - 15:00

συγγνώμη, μια φιλική συμβουλή... ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΤΙΜΗ! <-- μην κάνεις το λάθος και την ανεβάσεις :)

Δεν διαβάζεις τα posts? Εχει απαντηθεί σε προηγούμενο.



#85   mmissa

mmissa

    iPH newbie

  • 87 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 01/10/2013 - 15:01

promooo  :P  :P

promo?



#86   mmissa

mmissa

    iPH newbie

  • 87 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 01/10/2013 - 15:05

Αγόρια.... πάρτε τα πρώτα 10 promo

 

LJXX9PKKF7R3
GKX99LKMF7B3
9WHMY7RLJMRA
KKJLNTARYJPE
WRXFFWKH7NA3
KACLNTERY8PE
FXYRAMYEKA9Y
TRXYFYKH7NA3
C9MM7YRLJMKA
XXYRABYEBA9Y


#87   mmissa

mmissa

    iPH newbie

  • 87 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 01/10/2013 - 15:11

Θα μοιραστούν όλα σιγά, σιγά...

Αντε να δω και κανένα θετικό post...



#88   qwe123

qwe123

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 01/10/2013 - 15:12

Δεν διαβάζεις τα posts? Εχει απαντηθεί σε προηγούμενο.

έχασα κάπου τη μπάλα χαχαχα  :D



#89   mmissa

mmissa

    iPH newbie

  • 87 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 01/10/2013 - 15:14

το να κάτσω να κάνω αυτο το βιντεάκι, δε μου πήρε τίποτα από θέμα χρόνου

 

http://www.youtube.c...h?v=1GfS7Ef2W58

 

αναφέρεται σε android εφαρμογή, αλλά είναι η ίδια λογική. Ο σκοπός είναι να παρουσιαστεί η εφαρμογή και πώς λειτουργεί (προσωπικά εμένα αυτό με ενδια΄φερει, να δείξω δλδ στον άλλον πώς τη δουλεύει, μέσα από ένα βίντεο, ώστε να τον πείσω - ίσως - να την κατεβάσει).

Επίσης σκέψου και το εξής 1.79 (άρα 3 πωλήσεις = 6 σε level 1 pricing) και επίσης >= ios 7 

Χμμμ.... θα δω....



#90   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/10/2013 - 15:18

9WHMY7RLJMRA...το πηρα.Ευχαριστω



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες