Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Ερωτήσεις που έχετε βαρεθεί να διαβάζετε!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
19 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: Ερωτήσεις που έχετε βαρεθεί να διαβάζετε!

Τι απο τα παρακάτω έχετε βαρεθεί να διαβάσετε στα Προβλήματα Χρηστών;

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#1   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 17/12/2009 - 22:41

Όπως το λέει και ο τίτλος, ψηφίστε για την ερώτηση (ή τις ερωτήσεις) που έχετε βαρεθεί να βλέπετε να επαναλαμβάνονται καθημερινά στα Προβλήματα Χρηστών...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   AlexK

AlexK

    iPH Contributor

  • 1.440 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:Alexkdef

Δημοσίευση 17/12/2009 - 23:26

"Αφού πέτυχε το JB στο νέο μου 3GS, γιατί μετά το restart μου κολλάει πάλι στην οθόνη με το καλώδιο?"

#3   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 17/12/2009 - 23:35

Tillter το θέμα ξέρεις ποιο είναι?Ότι αν όχι κάθε μέρα ανά δεύτερη μέρα διαβάζουμε το 70% των όσων πολύ σωστά,έχεις βάλει στο poll...δυστυχώς.To Poll έπρεπε να είναι τι ΔΕΝ διαβάζετε κάθε μέρα.

Τελευταία επεξεργασία από: thanasis, 17/12/2009 - 23:36

ezgif_com_crop_2.gif


#4   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 17/12/2009 - 23:43

Εγώ ψηφισα αυτή με το πως περνάω σπασμένα στο κινητό.

*Κάνω sync αλλά δεν περνιουνται οι εφαρμογές!
*Έβαλες το AppSync από Cydia?
*όχι, που το βρίσκω?

σίγουρα υπάρχουν πολλές ακόμα, ειδικά αυτές με τα sources και τα repo καθώς και θέματα με JB.

Πάντως είναι άσχημο που αρκετός κόσμος δεν χρησιμοποιεί την αναζήτηση..
Πλέον η οποιαδήποτε χρήσιμη πληροφορία χάνεται μέσα στον τόσο μεγάλο αριθμό από τοπικ..

Πάντως για να πούμε και του στραβού το δίκιο, η αναζήτηση έχει κάποια προβληματακια..
Μερικές φορές νομίζω ότι ψάχνει με βάση την ημερομηνία, από το νεότερο προς το παλαιότερο θέμα, και οχι με βάση την απολυτη σχετικοτητα με τίτλο ή περιεχόμενο..

Τελευταία επεξεργασία από: mikexs, 17/12/2009 - 23:44


#5   trisk

trisk

    iPH Elite Poster

  • 2.395 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:online Μονο fifa στο PS3

Δημοσίευση 18/12/2009 - 00:37

ρε παιδια το Poll αυτο ειναι λογικο >> ?? υπαρχουν πολλοι νεοι με το iphone μην εχετε απαιτησει να μη διαβαζετε ιδιες ερωτησεις ασε που το search υπολειτουργει

#6   AlexK

AlexK

    iPH Contributor

  • 1.440 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:Alexkdef

Δημοσίευση 18/12/2009 - 04:16

επιμένω πως αυτό που ψήφισα είναι το πλέον βαρετό !!!επιμένω πως αυτό που ψήφισα είναι το πλέον βαρετό !!!

#7   BlackHornet

BlackHornet

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/12/2009 - 07:52

ρε παιδια το Poll αυτο ειναι λογικο >> ?? υπαρχουν πολλοι νεοι με το iphone μην εχετε απαιτησει να μη διαβαζετε ιδιες ερωτησεις ασε που το search υπολειτουργει


Σωστό αυτό το search χρειάζεται μια αναβάθμιση.

#8   WoodyAllen

WoodyAllen

    iPH Contributor

  • 1.116 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/12/2009 - 07:59

"Γιατί το PC δε βλέπει το iPhone μου σαν κανονική εξωτερική συσκευή να του φορτώσω επάνω ότι τραβάει η ψυχή μου;"

Κλασσική ερώτηση, κλασσικό παράδειγμα καταναλωτή που αγοράζει κάτι επειδή είναι trendy και δεν έχει μελετήσει καθόλου το αντικείμενο του.
Τα σκας που τα σκας τα ευρώπουλα βρε αδελφέ, κάνε λίγο GOOGLING πριν το πάρεις το τιμημένο! Πλέον υπάρχουν και άλλα κινητά που μπορούν να σε εξυπηρετήσουν (px HD2)

Και όταν αρχίζεις να του λες ότι δεν πήρες απλά μια συσκευή αλλά συμμετέχεις σε ένα οικοσύστημα σε κοιτάει σαν εξωγήινος.... ET phone home!!!!! :P

#9   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 18/12/2009 - 12:02

ρε παιδια το Poll αυτο ειναι λογικο >> ?? υπαρχουν πολλοι νεοι με το iphone μην εχετε απαιτησει να μη διαβαζετε ιδιες ερωτησεις ασε που το search υπολειτουργει


Το iPhone μπορεί μεν να βρίσκεται στον τρίτο του χρόνο ζωής, το Google όμως υπάρχει πάνω απο μια δεκαετία. Ο οποιοσδήποτε διαθέτει έστω και στοιχειώδη λογική, ένα PC και σύνδεση στο Internet γνωρίζει πως το μόνο πράγμα που έχει να κάνει για να βρεί λύση/ενημέρωση στο ζήτημα/πρόβλημα που τον ενδιαφέρει, είναι να το googlάρει. Είναι ευφημισμός να λές ότι το search του iPhoneHellas υπολειτουργεί, τη στιγμή που το Google δεν σταματά να δουλεύει ούτε στιγμή. Δεν είναι αυτό το poll που δεν είναι λογικό λοιπόν: αυτό που δεν είναι λογικό είναι να παίρνεις το iPhone, μια συσκευή που δεν είναι τόσο τηλέφωνο όσο mobile Internet appliance, να έχεις μια απορία για τη χρήση του, και αντί να googlάρεις και να βρείς επιτόπου 3 σελίδες με λύσεις στο πρόβλημα σου, να ποστάρεις κατευθείαν σε ένα forum που ασχολείται αποκλειστικά με το συγκεκριμένο αντικείμενο χωρίς καν να ψάξεις αν έχει ήδη αναφερθεί το πρόβλημα σου. Οπότε ναι, έχω την απαίτηση να μην διαβάζω συνεχώς τις ίδιες και τις ίδιες ερωτήσεις ακριβώς επειδή αυτοί που τις γράφουν μπορούν να χρησιμοποιήσουν το Google (το οποίο τις περισσότερες φορές θα τους ανακατευθύνει στο ίδιο το iphoneHellas, εκεί ακριβώς όπου οι ίδιοι δεν μπορούσαν να βρούν το ζήτημα τους κι ας είχαν ψάξει "παντού"...)

#10   WoodyAllen

WoodyAllen

    iPH Contributor

  • 1.116 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/12/2009 - 12:27

Μια και το ξεκίνησε ο Tilter να πω και εγώ τον πόνο μου.

Βάλτε βρε παιδιά και στο τίτλο του post σας κάτι σχετικό με το πρόβλημα σας. Τίτλοι όπως: "Πρόβλημα...", "Βοήθεια Please", "μια ερώτηση παρακαλώ" Klp klp
δεν βοηθούν να καταλάβεις αν μπορείς να βοηθήσεις και πρέπει να το ανοίγεις για να δεις τι γράφει
elementary my dear Watson!!!!!

Επίσης μιας και γκρινιάζουμε γενικά όταν αναφέρετε ένα πρόβλημα γράψτε και για την συσκευή σας. Πχ στο τέλος έχω 3G 8GB JB με 3.1.2. Να μην χρειάζεται να γίνει διευκρινιστική ερώτηση μόνο και μόνο για την συσκευή και το OS.

Αυτά τα είπα και ξεθύμανα :lol:

#11   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2.047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/12/2009 - 12:41

Δεν θα απαντησω σε αυτο το poll γιατι πραγματικα δεν ξερω! Το οτι η αναζητηση στο iphonehellas ειναι περιεργη, ειναι! Πολλες φορες και εμεις οι χρηστες του φορουμ που παρακολουθουμε το site καθημερινα, κανουμε αναζητηση κ δεν βρισκουμε τον τιτλο του τοπικ που ειμαστε σχεδον σιγουροι οτι υπαρχει αλλα δεν θυμομαστε που ακριβως! Φανταστητε καποιος που εκανε εγγραφη σημερα!

@tilter
συγνωμη κιολας αλλα εδω μας το αλλαζεις το θεμα! Γραφεις σε ενα φορουμ που λεγετε iphonehellas, οι ερωτησεις που επελεξες για το poll ειναι απο το iphonehellas κ τελικα μας λες πως την απαντηση μπορει καποιος να την βρει μεσω της google πιθανοτατα στο iphonehellas! Τελικα μιλαμε για αυτο το φορουμ η οχι; Κ αν μιλαμε για αυτο το φορουμ, γιατι να πρεπει να ψαξω κατι μεσω google κ οχι μεσα απο το ιδιο το φορουμ;

Δεν δικαιολογω τα επαναλαμβανομενα τοπικς, δεν εχεις αδικο πως η απαντηση μπορει να βρισκεται σε καποιο pined τοπικ! Ομως καλητερα να πουμε ολοι μας την γνωμη μας για την αναζητηση του φορουμ (οχι της google) ωστε να γινει καλητερη εαν αυτο γινεται!

#12   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 18/12/2009 - 12:47

Σχετικά με την αναζήτηση στο forum, προχωρήσαμε σε κάποιες αλλαγές - όντως το search του ipb είναι περίεργο. Ελπίζουμε να έχει διορθωθεί το ζήτημα...
Behind the Scenes...

#13   damgr

damgr

    iPH User

  • 139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/12/2009 - 12:53

Το iPhone μπορεί μεν να βρίσκεται στον τρίτο του χρόνο ζωής, το Google όμως υπάρχει πάνω απο μια δεκαετία. Ο οποιοσδήποτε διαθέτει έστω και στοιχειώδη λογική, ένα PC και σύνδεση στο Internet γνωρίζει πως το μόνο πράγμα που έχει να κάνει για να βρεί λύση/ενημέρωση στο ζήτημα/πρόβλημα που τον ενδιαφέρει, είναι να το googlάρει. Είναι ευφημισμός να λές ότι το search του iPhoneHellas υπολειτουργεί, τη στιγμή που το Google δεν σταματά να δουλεύει ούτε στιγμή. Δεν είναι αυτό το poll που δεν είναι λογικό λοιπόν: αυτό που δεν είναι λογικό είναι να παίρνεις το iPhone, μια συσκευή που δεν είναι τόσο τηλέφωνο όσο mobile Internet appliance, να έχεις μια απορία για τη χρήση του, και αντί να googlάρεις και να βρείς επιτόπου 3 σελίδες με λύσεις στο πρόβλημα σου, να ποστάρεις κατευθείαν σε ένα forum που ασχολείται αποκλειστικά με το συγκεκριμένο αντικείμενο χωρίς καν να ψάξεις αν έχει ήδη αναφερθεί το πρόβλημα σου. Οπότε ναι, έχω την απαίτηση να μην διαβάζω συνεχώς τις ίδιες και τις ίδιες ερωτήσεις ακριβώς επειδή αυτοί που τις γράφουν μπορούν να χρησιμοποιήσουν το Google (το οποίο τις περισσότερες φορές θα τους ανακατευθύνει στο ίδιο το iphoneHellas, εκεί ακριβώς όπου οι ίδιοι δεν μπορούσαν να βρούν το ζήτημα τους κι ας είχαν ψάξει "παντού"...)

Φίλε μου το πήρες από την μία άκρη και το έφτασες στην άλλη.Υπάρχουν τύποι που δεν κάνουν search αλλά και άλλοι που κάνουν και τους βγάζει ότι να΄ναι.Αμα όπως λες μπορούσαμε να τα βρούμε όλα μέσω google τόσο εύκολα,τότε στην ουσία αυτό το forum δεν έχει καμία λόγικη να υπάρχει...Ναι,και εγώ βαριέμαι να διαβάζω κάθε μέρα ανακυκλωμένες ερωτήσεις αλλά όπως και οι υπόλοιποι όλοι ξεκινήσαμε ρωτόντας για να φτάσουμε στην φάση που είμαστε τώρα(όχι οτι κάνω τπτ σπουδαίο αλλά να έχουμε να λέμε).Επειτα για το "Οπότε ναι, έχω την απαίτηση να μην διαβάζω συνεχώς τις ίδιες και τις ίδιες ερωτήσεις ακριβώς επειδή αυτοί που τις γράφουν μπορούν να χρησιμοποιήσουν το Google", από την στιγμή που είναι free membership το forum δεν μπορείς να απαιτείς πράγματα :) είναι θέμα των admins να αποφασίσουν τι θα γίνει με τα double posts γιατί στην ουσία για κάτι τέτοιο μιλάμε.Και για να αποφύγω τις παρεξηγήσεις και εγώ είμαι υπέρ της άποψης σου ότι είναι βαρετό να διαβάζω κάθε μέρα τις ίδιες ερωτήσεις από τύπους που βαριούνται να κάνουν ένα στοιχειώδες search,αλλά δεν μπορούμε να τους στερήσουμε το δικαίωμα του να κάνουν ότι μα ότι ερώτηση θέλουν.

#14   morpheusgr

morpheusgr

    iPH Honoured Member

  • 1.427 μηνύματα
  • Twitter:@morpheusgr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 18/12/2009 - 20:04

Δεν απανταω στην κυρια ερωτηση γιατι αν ξερατε τι βλεπω καθε μερα θα γελουσατε. Για το search θα διαφωνησω μαζι σας, δεν υπηρξε φορα που να μην βρηκα κατι που ηθελα απο την αναζητηση αλλα για να βρεις κατι πρεπει να το ψαξεις και σωστα, αν οι περισσοτεροι βαριουνται να κανουν σωστη αναζητηση δε φταιει το φορουμ αλλα οι ιδιοι τους, το ειμαι νεος δεν ξερω επισης δεν ειναι δικαιολογια γιατι υπαρχουν παρα πολλοι οδηγοι για το καθε τι που προκειται καποιος να χρειαστει.
Οσον αφορα τους τιτλους ειναι αλλη μια (πολυ) πονεμενη ιστορια, αλλα καποιοι δεν λενε να καταλαβουν, και εγω απο την αλλη δεν μπορω να καταλαβω πως και αν σκεφτονται. Ειναι δυνατον να αναρτεις νεο θεμα στο τμημα για τις ερωτησεις και τα προβληματα και να γραφεις για τιτλο βοηθεια η προβλημα με 10000 θαυμαστικα και οτι αλλο συνοδευτικο μπορει ο καθενας να σκεφτει? Μα το συγκεκριμενο μερος ειναι μονο για προβληματα και για βοηθεια! Ειναι και ορισμενοι που το πεζουν εξυπνοι και αγγλομαθεις, βλεπεις τιτλο στο θεμα τους "SOS Problem!!!!!!!", σε κυνηγαει κανεις να σε σκοτωσει? σου καψανε το σπιτι? τι θα πει sos problem? αλλα δε λενε να καταλαβουν οτι αν δεν περιγραψουν στον τιτλο οτο προβλημα τους δε θα κανει κανεις τον κοπο να ανοιξει το θεμα για να διαβασει παρακατω το προβλημα.
Δε συνεχιζω γιατι θα με πειτε κακο αλλα αυτη ειναι η αληθεια

Just like underwear, passwords should be changed often...


#15   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2.047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/12/2009 - 20:39

@morpheusgr

Κάνε μου μια χάρη ρε φίλε! Δοκίμασε στο search engine του φόρουμ να γράψεις "install deb files" και δες τα αποτελέσματα!

Πριν απο 2 μέρες το έψαχνα αυτό και θυμόμουν πως υπήρχε ένα σχετικό thread στο iphonehellas! Ήμουν σίγουρος που κάπου το είχα διαβάσει! Τελικά με αυτά που του εγραψα δεν το βρίκε!

Το thread είναι αυτό εδω:
http://www.iphonehel...__fromsearch__1

Το εβγαλε μόνο όταν το έγραψα "deb files" σκέτο! δηλαδή συγνώμη, η λέξη install το πείραξε? Και είμαι χρήστης αρκετούς μήνες! Ο νέος δηλαδή πως θες να μυριστεί πως ο τίτλος του τόπικ είναι στα Ελληνικά! Και εντάξη είναι Ελληνικό φορουμ, Ελληνικά θα τα έχει, αλλά δεν είναι ετσι γιατι οι λέξεις install "deb files" είναι ακριβώς οι ίδιες απλά είναι κομμάτι του τίτλου! Γιατί λοιπον δεν το έβγαλε; Ή μήπως θες να θυμόμαστε αν ο τίτλος είναι στα Αγγλικά; Οι χρήστες που μπαίνουν καιρό άντε να θυμούντε. Οι νέοι χρήστες;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες