Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

''Γκρι'' wifi κ BT


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
65 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 29/10/2013 - 12:07

Εκεί που το αγόρασες θα το πας.. Τηλεφωνικά δε θα βγάλεις άκρη.

 

Ο νόμος είναι ξεκάθαρός. 2 χρόνια και ασ'τους να λένε ο,τι θέλουν.

 

Πιο πάνω θα δεις και 2 παραδείγματα που έγινε η αλλαγή εκτός του δικού τους 1 χρόνο που υποστηρίζουν.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   stratoskk

stratoskk

    iPH newbie

  • 91 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 29/10/2013 - 12:15

Εκεί που το αγόρασες θα το πας.. Τηλεφωνικά δε θα βγάλεις άκρη.

Ο νόμος είναι ξεκάθαρός. 2 χρόνια και ασ'τους να λένε ο,τι θέλουν.

Πιο πάνω θα δεις και 2 παραδείγματα που έγινε η αλλαγή εκτός του δικού τους 1 χρόνο που υποστηρίζουν.


Μα απο το πλαισιο το αγορασα για αυτο καλεσα εκει, κ μονοι τους μου ηπαν πως αν θελω μπορω να το παω κ κατευθειαν στην αρβατο κ ετσι κατοπιν καλεσα στην αρβατο.......

#63   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 29/10/2013 - 12:20

Δεν είναι δική σου ευθύνη το Service, δε σε αφορά με λίγα λόγια που θα το στείλουν. Είναι δική τους και μόνο.

 

Εσύ εκεί που το αγόρασες θα το πας και τα υπόλοιπα θα τα αναλάβουν αυτοί.

 

Τύπωσε και τους νόμους που θα βρείς στο Topic. Θα σου χρειαστούν. Αν συνεχίσουν τα δικά τους, μίλησε με ΙΝ.ΚΑ.

 

Σε καμία περίπτωση μη το αφήσεις.


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 29/10/2013 - 12:20

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#64   stratoskk

stratoskk

    iPH newbie

  • 91 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 29/10/2013 - 12:22

Οκ. Θα οπλιστω με ποοοολυ υπομονη κ ξεκιναω...

#65   dedalos

dedalos

    iPH Member

  • 273 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/10/2013 - 12:48

Πάρε αύριο infoquest arvato Vodafone wind cosmote να σου στείλουν την εντολή που έχουν απο την apple για 1 χρόνο εγγύηση 1 μήνα τώρα τρέχουμε με ένα 4s και μόλις φάγαμε πόρτα περιποιημένη
Αν δεν το ζήσεις λες 2 όταν φας το παλούκι τότε αναθεωρείς


Θέλω να διευκρινήσω κάτι που κυκλοφορεί λανθασμένα σε όλα τα φόρουμ τουλάχιστον της Ελλάδας.
Ο ευρωπαϊκός νόμος λέει ότι έχεις δυο (2) χρόνια καιρό για να ασκήσεις το δικαίωμα της εγγύησης από την ημερομηνία αγοράς.
Δηλαδή να αποδείξεις ότι το προϊόν που αγόρασες ήταν χαλασμένο από την ημερομηνία της αγοράς. Εάν η συσκευή που αγόρασες δούλευε κανονικά τότε ισχύει μόνο η εγγύηση του εργοστασίου-κατασκευαστή.
Αυτό ισχύει για ολα τα ηλεκτρικά ηλεκτρονικά προϊόντα.
Επειδή όμως δεν είμαι νομικός ας μας το διυκρινήσει κάποιος πιο αρμόδιος.

Σημερα μετα απο τηλεφωνικη επικοινωνια με το καταστημα αγορας (πλαισιο) αλλα κ κατοπιν με την Αρβατο μου απαντησαν ρητα πως παρεχουν μονο ενα χρονο εγγυηση. Προσπαθησα να τους εξηγησω για την νομιμη 2ετη εγγυηση της apple αλλα ματαια... Εχει κανενας παρομοια εμπειρια κ πως ξεμπερδεψατε;


Επειδή πέρασα πρόσφατα τον αύγουστο την ίδια "περιπέτεια" με ενα 4S που μετά από αναβάθμιση 6.1.2 σε 6.1.3 (αν δεν κάνω λάθος) "ψήθηκε" το wifi, κατάφερα και αντικατέστησα την συσκευή που ήταν εκτός του ενός χρόνου εγγύησης με το εξής σκεπτικό.
Πίεσα και απείλησα ότι θα κινηθώ δικαστικώς και θα αποδείξω ότι το wifi δεν δούλεψε ποτέ (γιατί δεν χρειάστηκε να το χρησιμοποιήσω πριν) άρα μου πούλησαν χαλασμένη συσκευή εξαρχής χωρίς εγώ να το γνωρίζω.

Ελπίζω κάποιοι να βοηθηθούν με αυτά που έγραψα.

#66   stratoskk

stratoskk

    iPH newbie

  • 91 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 09/01/2014 - 13:32

Παραδοθηκε τελικα χτες στον γερμανο το 4s μου χωρις καθολου παρατραγουδα. Μαλιστα ο υπαλληλος ηταν ιδιαιτερα ενημερωμενος ως προς το θεμα με το γκρι wifi. Προηγουμενως ειχα παρει apple case id το οποιο κ κατεγραψε στην αναφορα βλαβης καθως επισης τσεκαρε κ κατεγραψε σχετικα με τους λευκους μου αισθητηρες υγρασιας. Σε καμμια δεκαρια μερες απο οτι μου ειπε κ εκεινος θα παραλαβω το refurbished μου με 3 μηνες εγγυηση....
Για να δουμε...




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες