Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

iAstrology Tool


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
25 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   GEORGEFLOROS

GEORGEFLOROS

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/12/2009 - 19:24

Συνημμένο αρχείο  promologo.png   187,5KB   0 λήψεις

Μήπως ποτέ θέλατε να γίνεται αστρολόγος;
Έχεται κουραστεί από την ανάγνωση ωροσκόπίων τα οποία δεν είχουν καμία σχέση με σας;
Τώρα με το iAstrologyTool, μπορείται είσται εσείς ο προσωπικός αστρολόγος για την οικογένειά σας, τους φίλους, συνεργάτες και τον εαυτό σας.

iAstrologyTool είναι ένα εύχρηστο πρόγραμμα αστρολογίας χωρίσμένο σε δύο μέρη:

- Στο πρώτο μέρος μπορείτε να μάθετε όλα όσα
αφορούν το γενέθλιο χάρτη σας,ερμηνεία ζωδίων,ερμηνεία πλανητών,αστρολογικοί οίκοι κτλ.

- Στο δεύτερο μέρος, μπορείτε να δημιουργήσετε και να αποθηκεύσετε πολλους γεννέθλιους χάρτες!
Μπορείτε να αναλύσετε τα δεδομένα μέσω ενσωματωμένων κείμενων (σύνδεση με το Διαδίκτυο δεν είναι υποχρεωτικη!), Και, τέλος, μπορείτε να δημιουργήσετε ένα ωροσκόπιο που έχει σχέση με το γεννέθλιο χάρτη σας, πάντα χρησιμοποιώντας τα ενσωματωμένα κείμενα!



Μια ενημερωμένη έκδοση είναι έτοιμh και θα κυκλοφορήσει πολύ σύντομα, για την διώρθωση μικρόν προβλημάτων σταθερότητας και θα προσθέση μια νέα λειτουργία ... ΣΥΝΑΣΤΡΙΑ! ΔΩΡΕΑΝ


Συνημμένο αρχείο  Screenshot2.jpg   142,43KB   0 λήψεις Συνημμένο αρχείο  Screenshot1.jpg   146,18KB   0 λήψεις

Συνημμένο αρχείο  Screenshot 4.jpg   150,27KB   0 λήψεις Συνημμένο αρχείο  Screenshot 3.jpg   146,1KB   0 λήψεις

Τελευταία επεξεργασία από: GEORGEFLOROS, 18/12/2009 - 19:28


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2.047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/12/2009 - 21:10

Ωχχχχ Άντε πάλι!!!!

#3   xilaren

xilaren

    iPH Member

  • 337 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/12/2009 - 15:32

Τώρα, μάλιστα! Μπράβο! Αυτό είναι! Έτσι, ντε! Τα συγχαρητήριά μου!...
Επιτέλους!!! Η πρώτη αμιγώς ελληνική εφαρμογή για την -τόσο παρεξηγημένη- αστρολογία! Παιδιά, είμαι μαζί σας!!!
Κι απ' ότι βλέπω, υπόσχεται πολλά -κι ακόμα περισσότερα στο μέλλον, όπως υποστηρίζετε. Τώρα μόλις είδα το topic και αφού τελειώσω αυτό το post θα πάω να την κατεβάσω αμέσως! (Οπότε, όπως καταλαβαίνετε, δεν μπορώ να την κρίνω, ούτε να τη σχολιάσω). Είμαι βέβαιος, όμως, πως θα είναι πραγματικά "το κάτι άλλο" και εφάμιλλη των (ελάχιστων) αντίστοιχων ξενόγλωσσων εφαρμογών.
Τί θα ήθελα να συναντήσω; Ή, τί περιμένω να βρω τώρα, ή στο μέλλον, σε κάποιο update; (Με την ευκαιρία, πολύ καλή κίνηση να συμπεριληφθεί προσεχώς και η δυνατότητα συναστρίας). Θα ήθελα να υπάρχουν όλες οι όψεις των πλανητών, κύριες και δευτερεύουσες, όπως και η δυνατότητα επισήμανσης δευτερεύοντων -αλλά εξίσου σημαντικών παραγόντων- πάνω στο γεννέθλιο χάρτη: Χείρων, Λίλιθ, Στοιχείο της Τύχης, κλπ. Εάν, δε, συμπεριληθφεί και κάποιο αλφαβητάριο - λεξιλόγιο για τους αμύητους, θα κάνετε καταπληκτική δουλειά!
Δε θα πω περισσότερα, παρά μόνο ένα μεγάλο "μπράβο" κι ένα "ευχαριστώ"!

Καλές Γιορτές
xilaren

#4   xilaren

xilaren

    iPH Member

  • 337 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/12/2009 - 16:57

Νά'μαι πάλι!... Επιστρέφω δριμύτερος!...
Λοιπόν! Εχουμε και λέμε:
Σε γενικές γραμμές, η εφαρμογή είναι αρκετά καλή! Έχει αρκετά στοιχεία τα οποία δε συναντιούνται σε άλλες αντίστοιχες -όπως, π.χ. η ερμηνεία και η επεξήγηση των αστρολογικών όρων. Αυτό είναι πάρα πολύ καλό για τον κοινό χρήστη που δεν έχει κάποιο (καλό) αστρολογικό βιβλίο και θέλει να "διαβάσει" τον γεννέθλιο χάρτη του και να μάθει τί σημαίνει η συζυγία Αφροδίτη - Σελήνης ή η εμφάνιση του Δία στον 11ο οίκο του.
Από την άλλη όμως, υπάρχουν αρκετά στοιχεία, τα οποία, παρ' όλο που συναντιούνται αλλού και θεωρούνατι δεδομένα, εδώ, απλά απουσιάζουν! Και δε σας κρύβω, ότι είναι αρκετά λυπηρό...
Πρώτη -και σημαντικότερη- έλλειψη: Η παντελής απουσία του γεννέθλιου χάρτη και η μη δυνατότητα σχεδιασμού του! Πράγμα το οποίο θεωρώ τουλάχιστον απαράδεκτο!
Δεύτερη έλλειψη: Απουσιάζουν οι δευτερεύουσες όψεις. Υπάρχουν μόνο οι κύριες, οι βασικές: Συζυγία, αντίθεση, τρίγωνο, εξάγωνο. Θα μου πείτε, τώρα, σε αυτές αναφέρονται και οι αστρολόγοι στα πρωϊνάδικα. Δε θα ακούσετε ποτέ την Άση Μπήλιου να σας πει για το πέμπτο που σχηματίζει ο Κρόνος με το ζώδιό σας... Καλό θα ήταν, όμως, πιστεύω να προσπαθήσει η εφαρμογή να ξεφύγει από τα τετριμμένα και να γίνει πιο "επαγγελματική". Δε θα ήταν υπέροχο, αν, πέρα από τον απλό, καθημερινό κόσμο, τη χρησιμοποιούσαν και όσοι έχουν (ημι)επαγγελματική σχέση με το χώρο;
Και τρίτο και τελευταίο: Ελληνικ,α βρε παιδιά! Υποστηρίξτε την ελληνική γλώσσα! Δεν είναι κρίμα μια ελληνική εφαρμογή να είναι αγγλόφωνη; Γίνετε προσιτοί και στη κυρα-Μαρία της γειτονιάς, που δε ξέρει γρι από αγγλικά η κακομοίρα!
Ξέρω ότι, ίσως, αυτά που ζητάω, είναι "too much" και ξεφεύγουν από τα όρια και τους στόχους που θέτετε. Προτείνω, λοιπόν, να αφήσετε αυτή την εφαρμογή όπως έχει, με την ίδια (πολύ φιλική) τιμή και να τη χαρακτηρίσετε ως "light". Και παράλληλα, με το iAstrology Tool ως βάση, επεκτείνετέ την, αναβαθμίστε την, προσθέστε όοολα αυτά τα "έξτρα" που ανέφερα και όσα ακόμα νομίζετε εσείς και διαθέστε την σαν full version, με την ανάλογη, βέβαια, τιμή!

Ευχαριστώ
xilaren

#5   adenadoume

adenadoume

    iPH Addict

  • 610 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/12/2009 - 17:47

Μπράβο και για την εφαρμογή και για την τιμολόγηση της και είμαι σίγουρος πως θα έχει μεγάλη ανταπόκριση - είναι και το θέμα αρκετά ενδιαφέρον για πολύ κόσμο.

Αν και δεν έχω εντρυφήσει στο θέμα των αστρολογικών χαρτών, ξέρω πολύ κόσμο που ασχολείται και θα δώσει και το ανάλογο feedback για περαιτέρω βελτιώσεις, όπως τα πολύ εύστοχα σχόλια του xilaren.

#6   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/12/2009 - 17:56

πολυ χρησιμη εφαρμογη...ας κανει και καποιος και καμια που να μετατρεπεται το  iphone σε φουσκωτη κουκλα..δεν κανετε κατι για την αστρονομια που ειναι και εκπαιδευτικο?

#7   GEORGEFLOROS

GEORGEFLOROS

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/12/2009 - 20:25

xilaren Σε ευχαριστώ πολυ για τα σχολιά σου,

έχω έτοιμο και τεσταρισμένο το update το οποίο διορώνη κάποια μικρά προβλήματα σταθερότητας ,προσθέτη μια καινούργια λειτουργία την Συναστρία , και μια ακομα επιλογή στο Daily Horoscope τις διαβηβάσεις των πλανητών απο τους γεννέθλιους οίκους...Και φυσικα Υποστηρίξη ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ γλώσσας (μενου,επιλογες,κειμενα κτλ)!!!
Δυστιχως το iTunes Connect έκλεισε για της γιορτες!!!!!!!!Και δεν προλαβα να το ανεβάσω...οποτε θα καθυστέρηση περίπου 3 εβδομάδες
:(

Οσο για τον χάρτη και τις δευτερεύουσες όψεις,θα συμπεριβληθούν στο επόμενο upDate 'οπως και τα εξίσου σημαντικά παραγόντα- πάνω στο γεννέθλιο χάρτη: Χείρων, Λίλιθ, Στοιχείο της Τύχης, κλπ.
Σε ευχαριστώ και πάλι Καλα Χριστούγεννα

#8   xilaren

xilaren

    iPH Member

  • 337 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/12/2009 - 21:15

Φίλε Γιώργο!
Σ' ευχαριστώ πολύ για την ανταπόκριση και το ενδιαφέρον που έδειξες! Και χαίρομαι που οι προτάσεις μου δεν πήγαν στο βρόντο, αλλά εισακούστηκαν!
Είμαι σίγουρος πως το iAstrology Tool θα γίνει η νο.1 εφαρμογή του είδους της και αναβφίβολα, σημείο αναφοράς -τουλάχιστον, στη χώρα μας!
Εύχομαι σε εσένα, στην ομάδα σου και στις οικογένειές σας, Καλά Χριστούγεννα, Καλή Χρονιά και πάντα επιτυχίες!

xilaren

#9   Aster

Aster

    iPH Addict

  • 733 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 25/12/2009 - 12:33

έχω έτοιμο και τεσταρισμένο το update το οποίο διορώνη κάποια μικρά προβλήματα...Και φυσικα Υποστηρίξη ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ γλώσσας (μενου,επιλογες,κειμενα κτλ)!!!


Τέλεια! Τώρα την αγοράζω σίγουρα! Μου άρεσε πολύ η εφαρμογή (εδώ και καιρό ψάχνω κάτι παρόμοιο) αλλά ήταν μόνο στα αγγλικά (που δεν τα ξέρω και τόσο καλά).
GEORGEFLOROS πολύ καλή δουλειά! Μπράβο! :)

#10   GEORGEFLOROS

GEORGEFLOROS

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/12/2009 - 14:20

Θέλω να ευχαριστήσω όλους για τα καλά σας λόγια και την υποστήριξει που δείχνετε στο έργο μου!!!
Χάρις εσάς το iAstrologytool ανέβηκε στη 15 θέση του top paid της κατηγορίας του!
Επίσης θέλω να οτι η αναβαθμίσεις θα είναι συνεχείς ,και με τα δίκα σας σχόλια και παρατηρήσεις θα κάνουμε το iAstrologyTool μια αστρολογική εφαρμογή ακόμα ποιό προσιτή στον απλο χρήστη αλλα και χρήσιμη στον (ημι)επαγγελματια ! :D

Καλά Χριστούγεννα, Καλή Χρονιά σε όλους!

#11   xilaren

xilaren

    iPH Member

  • 337 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/12/2009 - 15:33

Μπράβο, βρε συ Γιώργο! Πολύ χαίρομαι! Τυχαίνει να έχω μεράκι με την αστρολογία, οπότε, συμμερίζομαι απόλυτα τη χαρά σου! Και εις ανώτερα εύχομαι!
xilaren

#12   GEORGEFLOROS

GEORGEFLOROS

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/01/2010 - 16:11

Σε λίγες μέρες μέρες κυκλοφορεί η νέα έκδοση του iAstrologyTool !
Η v2.0 περιλαμβάνει :

I. Υποστηρίξει όλον των μορφών ημερομηνίας και ώρας!
II. Ακριβέστερους υπολογισμούς (θέσεις πλανητών,ηλιακά ζώδια ,ωροσκόπος κτλ)
III. Μια ακόμα επιλογή στην ανάλυση του σημερινού ωροσκοπίου !Διαβιβάσεις πλανητών από τους γενέθλιους οίκους!
IV. Και τέλος μια νέα λειτουργιά ΣΥΝΑΣΤΡΙΑ!!

και φυσικά όλα αυτά πάντα με την βοήθεια αναλυτικών κείμενων !!!(δεν χρειάζεται σύνδεσή στο internet!)

Η νέα έκδοση θα δίνετε δωρεάν στους έχοντες την έκδοση v1.0 μέσω update, ενώ για όσους θελήσουν να αγοράσουν την νέα έκδοση (v2.0) η τιμή θα παραμείνει σταθερή 0,79 euro !

Δυστυχώς η ελληνική υποστηριξει δεν μπήκε σε αυτήν την αναβάθμιση ,για το λόγο ότι τα κείμενα είναι πολλά και ο χρόνος για μια άρτια μετάφραση δεν ήταν αρκετός !! Η εργασίες όμως για την πλήρη υποστηρίξει ελληνικών έχουν ξεκινήσει και η επόμενη αναβάθμιση θα είναι έτοιμη πολύ σύντομα

#13   Aster

Aster

    iPH Addict

  • 733 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 05/01/2010 - 18:17

Οταν παω εδω "Touch the chart,and seek answers from the stars..." και θελω να προσθεσω τα στοιχεια μου, με το που παταω save με πεταει εξω απο την εφαρμογη. Μου το κανει συνεχεια αυτο το πραγμα, ειναι αυτο καποιο bug της εφαρμογης?

#14   GEORGEFLOROS

GEORGEFLOROS

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/01/2010 - 20:52

Οταν παω εδω "Touch the chart,and seek answers from the stars..." και θελω να προσθεσω τα στοιχεια μου, με το που παταω save με πεταει εξω απο την εφαρμογη. Μου το κανει συνεχεια αυτο το πραγμα, ειναι αυτο καποιο bug της εφαρμογης?


Aster πρώτη φορά αναφέρετε τέτοια δυσλειτουργία…πραγματικά δεν ξερό τι να σου πω…μέχρι να βγει το update η ημερομηνία που χρησιμοποιείς πρέπει να είναι στην μορφή 18/08/1983 και η ώρα σε 18:30…και πολύ σημαντικό η έκδοση του λειτουργικού να είναι 3.0 και πάνω!!!
Αν πληρείς τις παραπάνω προϋποθέσεις και το πρόβλημα εξακολουθεί να υπάρχει επικοινώνησε μαζί μου στο iastrologytool@yahoo.gr .

#15   Aster

Aster

    iPH Addict

  • 733 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 05/01/2010 - 22:19

ημερομηνία που χρησιμοποιείς πρέπει να είναι στην μορφή 18/08/1983 και η ώρα σε 18:30…και πολύ σημαντικό η έκδοση του λειτουργικού να είναι 3.0 και πάνω!


Ακριβως ετσι κανω, και η εκδοση μου ειναι 3.1.2. Τελος παντων, θα περιμενω το νεο update και αν εχω παλι προβλημα θα σε ενημερωσω.

Σε ευχαριστω για την αμεση απαντηση σου. :)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες